Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
Siemka wszystkim.

Jestem świadkiem w jednej sprawie karnej przeciwko takiemu jednemu skur... z zielonej góry, co starszych ludzi naciągał na pieniądze mówiąc, że drzwi sprzedaje. Nie jest to pierwsza sprawa tego wszarza za pierwszym razem podobno nastraszył świadków i nic z tego nie wyszło. Teraz meritum sprawy właśnie się dowiedziałem, że ten @#$@%@ ma dostęp do akt, bo z wolnej stopy odpowiada i był w sądzie i spisywał adresy świadków. Ja się tego gnoja nie boje, ale kurde czy to jest normalne czy każdy taki bandyta tak może poza tym to jest narkoman jak mi kur... strzykawkę wbije w plecy jak z domu będę wychodził to się będę miał z pyszna. Proszę o rade przede wszystkim struży prawa, bo powolutku zaczynam żałować, że jak go z bratem złapaliśmy to wezwaliśmy policje a nie zakopaliśmy w jakimś lesie. :evil:
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
Takie jest prawo niestety nic nie poradzisz....ale pamiętaj - na każdego przyjdzie pora.... jesteś z warszawy - skrzyknij chłopaków i heja !! :twisted:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
Dzięki ale nie chce załatwiać tego w ten sposób. Myślę o jakiejś zgodnej z prawem drodze ale nie wiem jakie mam możliwości więc się pytam.
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
Też miałem przypadek w rodzinie. Starszych ludzi naciagnął sk.... na jakieś filtry do wody. Odkręcili sprawę a on na ich dane wziął kredyt w Białymstoku(a mieszkają pod Bydgoszczą). Szukałem tej firmy w Bydgoszczy ale ślad po nich zaginął...Wynajeli na tydzień biuro i zniknęli...
Dużo jest takich przypadków, trzeba uważać. Najbardziej narażeni starsi ludzie...
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(

Dzięki ale nie chce załatwiać tego w ten sposób. Myślę o jakiejś zgodnej z prawem drodze ale nie wiem jakie mam możliwości więc się pytam.


To NTG :) Pytaj na pl.soc.prawo :)
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
Nie wiem dokladnie,bo nie jestem prawnikiem.Ale jezeli nie jestes swiadkiem incognito to chyba oskarzony ma prawo wiedziec kto przeciwko niemu zeznaje.Ale nie wiem czy to dotyczy wszystkich danych osobowych,lacznie z adresem.W koncu jest ustawa o ochronie danych osobowych,a w takim przypadku powinna ona tym bardziej byc przestrzegana.
A tak jeszcze dodam od siebie.I jak w tym kraju ma byc kurwa dobrze,skoro przestepcow sie chroni utajniajac jego dane,zaslaniajac twarz w mediach,a swiadka wystawia sie na widelcu kazdemu zainteresowanemu.Toz to jakas paranoja.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
Jako prawnik-karnista od lat się śmieję z tego, że oskarżony (wcześniej-podejrzany) może sobie spisać adresy świadków z akt. Wynika to z błędu ustawodowcy, który nowelizując kodeks posdtępowania karnego (w 1997 r.) zadbał o to, żeby lista z adresami świadków były dołączane do akt tylko do wiadomości sądu (art. 333 par. 3 k.p.k.), ale zapomniał o tym, że adres świadka umieszczony jest też protokole przesłuchania. W praktyce jedyny sposób na to, aby swój adres zamieszkania ukryć, to podać adres do korespondencji, np. miejsca pracy. Na pocieszenie dodam, że przypadki wpływania na świadków zdarzają się stosunkowo rzadko. Pewnym rozwiązaniem (aczkolwiek niedoskonałym) jest też kontrolowanie przez pracownika sekretariatu sądu tego, co spisuje osoba przeglądająca akta.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
Może i przypadki zastraszania świadków przez oskarżonych zdażają się stosunkowo rzadko. Ale świadkowie są tak czy tak zastraszeni przez sam kodeks. 90% ludzi boi się pójść z czymkolwiek na policję bo WIE, że ich adresy będą łatwe do zdobycia. Przeraża mnie tylko fakt, że jak powiedziałeś, ustawa była nowelizowana w 1997r, a my mamy 2004r!!! Problem jest znany od 7 lat i nikt z nim nic nie robi???
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
Dzięki za odpowiedzi DeDi następnym razem(mam nadzieje że go nie będzie) będe wiedział jak ukryć swoje dae choć musze przyznać że jest to paranoja. Szkoda że wcześniej o tym nie wiedziałem:(. No a teraz będe miał nadzieje że jednak się nie pojawi a jak się pojawi to kupuje skurzane rękawiczki i inaczej z nim będe rozmawiał :evil: .

Pozdro

Jerz
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
na szczescie wielu ludzi nie wie za tak jest skonstruowane prawo i "podejrzany/oskarzony" ma prawo wgladu do akt i adresu...
ilu to swiadkow odmowilo by zeznan, przestraszeni ze ktos ich "odwiedzi"... :(
  • 0

budo_yester
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
od cholery jest ustaw z lukami prawnymi tworzonymi wrecz na zamowienie odpowiednich osob a raczej grup osob co by mogly na nich zbijac dobra kase i nie tylko, oczywiscie zwykli ludzie czytaj pioneczki dostaja po dupie ale to nikogo nie obchodzi, za odpowiednia kase ma sie swoje prawodawstwo ot jak to w skrocie wyglada, jesli juz doszlo do rozprawy to pieniazki tez pozwalaja na odpowiednia wykladnie (interpretacje) obowiazujacego prawa czyli np. by obrona konieczna okazala sie za bardzo konieczna itp. w zaleznosci na czym zalezy temu co placi ....
  • 0

budo_yester
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
a fajnie jest z przestepstwami w malych miejscowosciach nieoficjalnie wiadomo kto ukradl zabil pobil, oficjalnie nikt nic nie wie, nikogo w danym momencie nie bylo i sprawa albo zawieszona z braku dowodow albo sie kisi przez wiele lat w czasie ktorych prawdziwi winni maja szanse zarobic na bilet do australii czy gdziekolwiek i zaginac sobie bez sladu
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(

dostęp do akt, bo z wolnej stopy odpowiada i był w sądzie i spisywał adresy świadków


w momencie spisywania protokolu przez policje powinienes byl zastrzec, ze twoje dane ma pozostac w tajemnicy. dlaczego policja nie informuje poszkodowanych i swiadkow, ze maja prawo do ochrony swoich danych, to juz pozostaje slodka tajemnica policji. :roll:
Silvio
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
ja rozumiem ze to sie wydaje niesprawiedliwe ale z drugiej strony....jestem niewinny (oskarzony jest niewinny), ktos przeciw mnie swiadczy i nie mam prawa sie dowiedziec kto to? znaczy jak? anonimowe donosy? hm...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Poj.... prawo i niech żyje obywatelska postawa :(
Ja go nie oskarżam ja jestem kurde świadkiem oskarżenie idzie z prokuratury to jest sprawa karna nie cywilna i kurde jak by znał moje imię i nazwisko to może jeszcze się da ścierpieć, ale adres zamieszkania zastanów się, po co mu to jak nie do zastraszania?? Może pogadać chce he?? No nie istotne. Teraz i tak jest już po ptakach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024