Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na jaka sekcje zmienic??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_hash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Na jaka sekcje zmienic??
siema wszystkim mam pytanko trenuje od 3lat box+thaibox+troche
vale tudo mam juz 22lata i wiadomo ze juz raczej nic nie osiagne w tych sportach (za
pozno zaczalem)dlatego trenuje glownie pod ulice(chociaz zdaje sobie sprawe ze
przy wzroscie 174cm i wadze 70kg nie mam duzych szans,ale bede walczyl do konca :D bo lubie to)
.Sekcje sa fajne,trenerzy tez ale z czasem rozgladam sie po sali na treningu i musze sparowac
z coraz mlodszymi(starsi sie wykruszaja,bo wiadomo tego sport sie kiedys konczy)
a to troche glupia sprawa.Dlatego planuje zmienic sekcje na cos innego,cos co mozna
trenowac przez cale zycie,sekcje gdzie nie bede najstarszy-jakies karate czy krav mage.
Nie chce jednoczesnie opuscic sie bardzo w tym co umiem tzn.chcialbym to polaczyc z tym co bede trenowal
teraz.Co polecacie :?: Pozdrawiam :!:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
Na shidokanie w Wawie bylbys jednym z mlodszych :)
  • 0

budo_tai-chi clan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
nigdy nie jest za puźno na trening...tak jak z tym starym psem i nowymi sztuczkami...
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
no ja nie rozumiem wszystko mozna trenowac przez cale zycie - tylko z pewnym wiekiem trzeba troche zmienic podejscie do treningu

chyba ze masz 60 lat to podobno tai chi jest dla staruszkow dobre :-)
  • 0

budo_hash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??

no ja nie rozumiem wszystko mozna trenowac przez cale zycie - tylko z pewnym wiekiem trzeba troche zmienic podejscie do treningu

chyba ze masz 60 lat to podobno tai chi jest dla staruszkow dobre :-)


Boxowac przez cale zycie?amatorsko?to troche dziwne.Juz teraz caly moj sklad sie wysypal a dobrzy byli,naprawde dobrzy.Jak zmienic podejscie?obijanie glowy to zawsze obijanie glowy :-) nie chodzi o to ze sie czuje az taki stary(ale tekst z tai chi byl niezly :) )nie przesadzajmy :)
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
A może jakieś formy combatu??
  • 0

budo_hash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??

A może jakieś formy combatu??

co do kombatu to mam kumpla na kravce i koles jest zapalony bardzo ale wiadomo ze kazdy chwali to co trenuje, dlatego wolalem nie polegac na jego zdaniu.A fajne sa te kombaty?Krav maga?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
Kto co lubi mnie się podobają ale to też zależy od sekcji. Pójdź i się przekonaj innej opcji nie ma :) .
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
ja nic nie mowie ale dla mnie sambo wymiata... z tego co mnie ksztalcono (bo nigdy u trenera sambo nie trenowalem - tylko jakies tam elementy czy ogolnie techniki na aikido nam sensei pokazywal) to ogolnie samo podejscie do walki jest swietne... zero gardy, zaskoczenie, jedna seria i koles ma lezec :P ...
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??

Dlatego planuje zmienic sekcje na cos innego,cos co mozna
trenowac przez cale zycie,Co polecacie :?: Pozdrawiam :!:

Cale zycie ...To najlepiej na Aikido idz... :wink:
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??

jakies karate czy krav mage.


Karate? Sam trenuje wlasnie karate, ale to zalezy od Ciebie - chcesz trenowac zeby umiec, czy zeby miec zajecie? Wiem ze idiotycznie brzmi. Chodzi mi jedynie o to, ze karate trzeba trenowac na prawde bardo dlugo zeby cokolwiek umiec :) Ale jest piekne, w kazdym baadz razie ja zakochalem sie w karate :)

A jeszcze co do sparingow - nie mozesz poprosic instruktora?

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??

A jeszcze co do sparingow - nie mozesz poprosic instruktora?


Zdaje mi się że instruktor to tam nie jest żeby się bawić (sparować) tylko na bierząco mówić innym sparującym co robią źle i pilnować żeby się zabardzo nie wczuwali i krzywdy sobie nie porobili ale mogę się mylić.
  • 0

budo_hash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??

jakies karate czy krav mage.


A jeszcze co do sparingow - nie mozesz poprosic instruktora?

nie no czesto mnie trener obija ale jak taki chlop przywali...to raz mialem wstrzas mozgu,koles mnie tlucze przez srednio 30-40minut co trening i wiadomo ze troche ciosow dojdzie,a powiem ze srednia przyjemnosc.Moj trener jest taki ze jak mu cos nie wejdzie to bije bardzo mocno i szybko az trafi.Czy taki trening jest naprawde dobry?On bije a ja sie bronie,to chyba oprocz obitego lba nic sie z takiego treningu nie wyniesie...
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
Imho ale o jakim karate ty mowisz :) kochasz tsunami i soke Rysiula ? :rofl:
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
Odpowiedź jet dość prosta: Karate (mój brat ma 36 lat, a trenuje, bo lekarz zalecił) albo Nei Ja (coś w tym stylu, Kunk-Fu wewnetrzne, bardzo dobrze działa na zdrowie, ludzie to ćwiczacy do śmierci sa gibcy i szybcy-przynajmniej tak było kiedyś)
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
A ja polecam Aikido. Co tu dużo gadać. Sztuka jest super. W sekcji są naprawde ludzie myśle ze i pod 60. Ja mam 18 i jestem jednym z młodszych (na grupie dla dorosłych ;) ). No tyle, ze to troche inna sztuka walki niż Vale Tudo :D No ale osobiście uważam, ze ciężko Ci będzie znaleźć sekcje jakiegoś stylu, który mogą uprawiać ludzie po 50 i który będzie Ci pozwalał utrzymywać/wykorzystywać czy rozwijać umiejętności. Najlepiej będzie iśc na trening i sprawdzić. Aikido ma swój klimat, jest spoko no a do tego to ja uważam, ze to świetna sztuka i moze być skuteczna, ale trzeba sie umieć bić, trzymać garde, blokować kopnięcia, ruszać i takie tam (no bo to umiesz) zeby z nienacka wyjechać skróconym irmi nage ;) (moze być dodatkiem na ulice).
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??

zero gardy, zaskoczenie, jedna seria i koles ma lezec :P ...


zajebiste to sambo :) :) :)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??

A ja polecam Aikido (...) No ale osobiście uważam, ze ciężko Ci będzie znaleźć sekcje jakiegoś stylu, który mogą uprawiać ludzie po 50 i który będzie Ci pozwalał utrzymywać/wykorzystywać czy rozwijać umiejętności.


Fajnie tylko jemu to tej 50tki brakuje jeszcze 28 lat :roll:

Aikido (...) moze być skuteczna, ale trzeba sie umieć bić, trzymać garde, blokować kopnięcia, ruszać i takie tam (no bo to umiesz) zeby z nienacka wyjechać skróconym irmi nage ;) (moze być dodatkiem na ulice).


Umiejetności baletu też mogą być skuteczne "trzeba sie umieć bić, trzymać garde, blokować kopnięcia, ruszać i takie tam (no bo to umiesz) zeby z nienacka wyjechać skróconym irmi nage "
:D :lol: :) :-) :P :twisted:
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
jeśli trenujesz boks i tajski to chyba ciękżo będzie przestawic na cos typu aikido....a jeśi na ulice to faktycznie daj sobie spokój.....jesli nie masz na Vale tudo z kim wlaczyc to gdzie ty trenujesz???(no chyba,zę jestes tak zajebisty:))napisz co masz do wyboru to będzie łatwiej....

pozdrawiam
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Na jaka sekcje zmienic??
AIKIDO lub szachy bojowe :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024