Skocz do zawartości


Zdjęcie

ważne!!!dla mnie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

ważne!!!dla mnie...
Witam wszystkich!
Piszę posta,aby uzyskac w miare rzetelne inf.,proszę,abyscie nie odsyłali mnie do wczesniejszych postów,gdyz nie uzyskam tam odp. na nurtujące mnie pytania...
Mam17lat(no za dwa miesiące),181cm,72kg....przez trzy lata byłem praktycznie wyłaczony z aktywnego fizycznie trybu życia przez młodzieńczą chorobę kości(ponoc typowe w tym wieku)piszczelowych(gwoli ścisłości to jałowa martwica kości piszczelowej)....przez kilka miesięc(z przerwami)ćwicze na siłowni,od kilku miesięcy jeet kune do,a takze zaczynam boks i combat56...
Moje pytanie tyczy się zas tego czy mogę zacząc trening siłowy intensywniejszy(aha mam wade wzroku)?
Poza tym chciałbym przytyć kilka kg,oczywiscie chce aby była to masa mieśniowa,a nie brzuszek do którego mam tendencje(niewielkie ale zawsze....)...propo brzuszka,a takze ogólnej kondycji to biegi 6km,plus brzuszki(to w planach,póki co zima)....
moze jakies konkretne porady?
Tylko nie mówcie:no tak chcesz mase to musisz jesc duzo jajek czy białka,bo to to sam wiem...
prosze o konkrety.....chemia całkowicie odpada(nie chce,szkoda zdrowia jak dla mnie).

Sorry za przydługi post,ale potrzebne mi inf.
pozdrawiam
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: ważne!!!dla mnie...
No wiec jesli chcesz przybrac na masie musisz stosowac odpowiednią diete, nie taką ze duzo sie je wszystkiego, tylko taką co sie duzo je odpowiednich rzeczy ktore sprzyjaja nabywaniu masy. Oczywiscie duzo latwiej by Ci bylo przybrac na masie gdybys stosowal jakies suplementy ( nie zadna chemie) np.: gainera. Trening silowy niema wplywu na wade wzroku, wiec mozesz zacząc intensywniejszy, lecz pamietaj im wiecej cwiczysz tym wiecej Twoj organizm potrzebuje odpoczynku. Biegaj lub cwicz na aerobach po pol godziny dziennie i stopniowo zwiekszaj czas (jesli cwiczysz rzeźbe), samymi brzuszkami nie wycwiczysz ladnie brzucha, na brzuch wykonuj najlepiej po 3 cwiczenia w kazdym 3 serie po 20 - 30 powtorzen.
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: ważne!!!dla mnie...
jesli mogłbys mi jakas take dieta przesłac,bede wdzieczny:)
z cwiczeniami siłowymi chodzi mi o młody wiek....czy nie za wczesnie(kosciec itd)
Co to jest ten gainer?

pozdr.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: ważne!!!dla mnie...
Ja zaczolem przygode z silownią w wieku 15 lat, wiec 17 to juz jest w sam raz.
Co do diety: w gazetach "Kulturystyka i fitness Sport dla wszystkich" w prawie kazdym numerze masz jakąs dietke, ciezko by bylo napisac bo nieiwem co chcesz osiągnąc i jakim kosztem w kulturystyce. Pamietaj zeby spozywac 5 posilkow dziennie w tym jeden 30 min przed silownią. Na tej stronie masz bardzo fajnie opisane dietki, tabele wartosci odzywczych, polecam edukacje z niej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Gainer jest to odżywka węglowodanowo-białkowa, której regularne spożywanie, przy jednoczesnym treningu siłowym powoduje przyrost masy mięśniowej.
Zycze powodzenia w budowaniu masy.
:-)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: ważne!!!dla mnie...
Przede wszystkim jak już się bierzesz za siłownie to albo regularnie albo w ogóle bo inaczej to nei ma sensu. Na razie staraj się dużo jeśc i masa sama przyjdzie, zawsze tak jest na poczatku.
Potem ewentualnie dieta + suplementy. Polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] => dział dieta (chyba kolesie znają się na rzeczy).

BTW... siłka, boks, JKD, Combat56... w jakim wymiarze czasowym i z jaką częstotliwością masz te ternigni ?

pzdr
charlie
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: ważne!!!dla mnie...
mój plan treningowy:
pon.bieganie,rozciąganie takie tam,jesli nastepny dzien w szkole w miare lekki to siłownia zamiat tego,
wt.jeet kune do(1,5godz)
śr.tak jak pon.
czt.wolne
pt.jeet kune do(1,5 godz.)
sobota(comabat dopiero w planach,musze do harcerstwa wstąpic)16boks,plus ew. trening parteru z jkd,ew.sparring
ndz.to co sobota,poza combatem,na boksie jest siłownia,ale za bardzo mi nie odpowiada,dlatego chodze tez gdzie indziej....
teraz jestem chory,wiec siedze w domu i nabieram sił:)

pozdrowienia
  • 0

budo_bobi1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-Kozle

Napisano Ponad rok temu

Re: ważne!!!dla mnie...
propnuje ci [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam znajdziesz wszystko o budowie masy miesniowej, jak ciwczyc i jak jesc, aby zbudowac piekne i duze miesnie :)

a odnosnie wady wzroku to zawsze lepiej zapytac lekarza, wszystko zalezy od tego jak powazna to jest wada,
ja np. mam min. krotkowzrocznosc wiec jest to bez znaczenia, nie wiem co Tobie dolega

kondycja = bieganie, skakanka, plywanie... sam musisz cos wybrac :)
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: ważne!!!dla mnie...
dzięki....ja tez mam krótkowzrocznosć(sporo,bo-6,5)i podobno własnie powinno sie uwazac(mozliwosc odklejenia siatkówki)...

:P
pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024