Skocz do zawartości


Zdjęcie

palka kontra noz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
trzymam nóż w szermierczej, bardzo z przodu bo łapy mam długie i jakos rzadko sie zdarza bym go stracił lub by tak wiele ciec(uderzeń) szło na rękę -przeciez nie trzymam jej jak florecista w linii !!!!!!
Wogóle łatwiej trafić w głowę, ciało niż rękę właśnie z powodu ruchliwości celu!!!
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
a ja na sierio zawsze myslałem że sie trzyma za plecami nóż :)

a swoją drogą to nie wiem o co dokładnie Ci biega Adam :) ale ja na przykład w nie trzymam noża jakoś tak zupełnie przy ciele, jak to często uczą, jest troche wysunięty, bo tak jest swobodniej po prostu. pojrzewam że o to Ci chyba chodziło?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
Chodziło mi o to, że patrząc na mnie od przodu najpierw się widzi czubek noża, potem ostrze, potem rękojeść z moją dłonią, potem rękę, a dopiero potem całego mnie 8)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz

trzymam nóż w szermierczej, bardzo z przodu bo łapy mam długie i jakos rzadko sie zdarza bym go stracił lub by tak wiele ciec(uderzeń) szło na rękę -przeciez nie trzymam jej jak florecista w linii !!!!!!
Wogóle łatwiej trafić w głowę, ciało niż rękę właśnie z powodu ruchliwości celu!!!


wlasnie!!!
kto kurna bedzie trzymal prosta lape i czekla az mu przyladuja...???

kurde czasami mam wrazenie ze znaczna czesc ludzi nigdy nie sparowala abo sparowala z ostatnimi ciaptakami...

kurde wez sobie jeden z drugim palke i sprobuj nia trafic a reke kiedy przeciwnik sie bedzie czail na atak....
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
Jeżeli trzymamy rękę z nożem z przodu to przy minimalnym obeznaniu z tematem możemy jej używac jako swego rodzaju przynęty - markując wejście.Druga strona nie wie czy to atak rzeczywisty czy udawany i z moich doświadczeń na 99% wyprowadzi uderzenie pałką.I o ile uderzenie to nie będzie szło centralnie na na nasz łeb - ominięcie nożem ręki z pałką nie jest wielkim problemem.Awtedy koleś z pałką jest całkowicie odsłonięty na atak nożem zarówno jego ręka jak i tułów.Im szybciej/mocniej uderza palką tym bardziej sie odsłoni...

Jeśli trzymamy rękę bliżej ciała to ręka z przodu może posłużyć do przechwytów pałki.Jasne że "nożownik" oberwie moze oberwać po przedramieniu, ramieniu czy korpusie...ale w przypadku walki poważnej ze strony pałkarza tylko jeden cios jest eliminujący - czysty strzał w głowę.Zapomnij Thufir o trafieniu w kolano i przezyciu - no chyba że masz 2 metrową pałę. A ze strony nożownika KAŻDY cios moze być kończącym...

Oczywiście mówię tu o sytuacjach ogólnycha nie jakiś wyjątkach które zdarzyć sie moga...
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz

Chodziło mi o to, że patrząc na mnie od przodu najpierw się widzi czubek noża, potem ostrze, potem rękojeść z moją dłonią, potem rękę, a dopiero potem całego mnie 8)

Pozdrawiam,
AdamD



no wiesz to tchórzostwo chowac sie za nozem.

ja tam jak mam sparing noz pałka to wole miec noz z przodu. ale daleko mi do zawodowstwa w temacie nozy:).

w kazdym razie jestem z Adamem
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz

Ta w wieziennej to juz w ogole bedziesz mial tak zajebisty zasieg w porownaniu z rurka, ze od razu sie polozyc mozesz.

jesli walczysz z czlowiekiem ktory ma palke to nie ma wyboru.....musisz wchodzic ostro . Zwlaszcza jesli koles walczy bardzo asekuracyjnie i nie mozna znalezc luki . Jesli trzymalbys reke z nozem z przodu latwo mozna by ja skasowac dlatego najbardziej zalecana jest pozycja w ktorej np lewa reka jest z przodu i blokuje palke ...... ofkoz ta reka bedzie juz skasowana ale umozliwi to szybkie wejscie prawa z nozem .....
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
kane, sprawdź w sparingu to jak często uda ci sie trafić w rękę z nożem.
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz

kane, sprawdź w sparingu to jak często uda ci sie trafić w rękę z nożem.

w realnej walce nie mozna pozwolic sobie na ryzyko trafienia....
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
Dobra ja tu swoje zdanie na ten temat wypowiedzialem. Dodam tylko, ze warto byloby jeszcze spojrzec na gabaryty noza i palki oraz porownac czym sie szybciej machnie i wroci do pozycji pozwalajacej na ponowienie ataku.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
ryzyko trafienia w rękę osoby OCZEKUJĄCEJ tego trafienia jest minimalne...
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
to ja - z doświadczenia - proponuje wam sparingi zadaniowe - pałka kontra nóż albo nawet dwa pojedyncze noże (najlepiej na gąbeczki jak kto proponował ) - ogólnie przy załozeniu że nawet mnie zdruzgota przy wejściu - pałkowy umiera częściej ........chociaż ma SPORE SZANSE przypierdolić w nadgarstek uzbrojony .......czasem
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
tzn jeden pałkowy i dwóch z nozami - jaka długa pała by nie była albo i dwie - 0 szans ......
i to wszystko cwiczone na sali gdzie mozna soooobieee ppopooobiieeeegggaaaać
a w zaułku ? ;)
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
Przy dwóch z nożami to nawet z pistoletem mozna wymieknąć. O pałce wtedy nie ma co gadać w ogóle.
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
Czytam sobie i się śmieję :lol:
Powiedzcie proszę jak to będzie przy dwóch z pałkami przeciwko jednemu z nożem. :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
kamagong to o czym mowa staramy sie weryfikować w sparingah, nie smiej się. pewnie że klepiąc się atrapami nie dostąpimy jedynej objawionej prawdy, ale podstawą do sensownej dyskusji jest to wystarczajcą.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz

Czytam sobie i się śmieję :lol:
Powiedzcie proszę jak to będzie przy dwóch z pałkami przeciwko jednemu z nożem. :)


Mało kto potrafi się posługiwać dwoma pałkami, nie mówiąc już o noszeniu tych pałek ze sobą. No ale skoro uważasz, że taki punkt jest do rozważenia to śmiało.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
Kamagong, nie chodzilo Tobie moze o 2 facetow z palkami przeciwko jednemu z nozem, a nie 1 facet z 2 palkami?
co znaczy ten lol? uwazasz ze palka jest przeciwko nozowi do dupy, czy wrecz przeciwnie? nie smieje sie z niczego ani nie mrugam okiem do 'nozownikow' - po prostu napisales post troszke enigmatycznie - chetnie poznamy Twoje zdanie (przynajmniej ja :lol: )
pozdro
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
A pewnie, że się śmieję. Kobra napisał:"Przy dwóch z nożami to nawet z pistoletem mozna wymieknąć. O pałce wtedy nie ma co gadać w ogóle." Nie śmieje się z waszych sparingów tylko z toru na jaki stoczyła się ta dyskusja.
Dyskusja weszła w odwieczny ślepy załułek - który styl, która broń jest lepsza.
Kaligula chcesz poznać moje zdanie? Uważam, że zarówno nóż jak i pałka są zabójczymi broniami bo jestem sympatykiem filipińskich sztuk. Inny jest najkorzystniejszy dystans dla noża a inny dla pałki. Jasne jest, że jeżeli nożownik czysto trafi pałkarza to po nim ale zapewniam, że czysto trafiony nożownik przez pałkarza też niewiele juz powie.
Jeżeli miałbym wytypowac zwycięzcę to powiem przekornie, że zwycięży ten który ma lepsze nogi.
Jak na mój gust coś za bardzo skupiacie się na tym, żeby nie dać trafić się w rękę. Jeżeli walczyłbym pałką przeciwko nożowi to faktycznie zwracałbym na jego rękę najbaczniejszą uwagę ale wcale to nie byłby jedyny punkt w który bym celował. Z tej dyskusji wyciągnąłem pewne spostrzeżenie: nożownicy niezwykle skupiają się na swojej ręce z nożem i może to być klucz do ich pokonania. Wypróbuję na pierwszym sparingu z atrapami :D :) , bo wiesz Narcyz nigdy nie śmiję się z ludzi którzy chcą się uczyć poprzez sparingi. Przepraszam jeżeli mój poprzedni post na to wskazywał.
Jeszcze uwaga do El Primo z Twojego posta opisujacego tak pięknie walkę nożownika z pałkarzem wnioskuję, że niewiele wiesz (przynajmniej tak to przedstawiłeś) o walce pałką (kijem). Pisanie, że im szybsze/mocniejsze uderzenie tym bardziej koleś z pałką jest odsłonięty jest "lekkim" nieporozumieniem poza tym nie tylko uderzenie pałką w głowę jest kończące bo zastanawia mnie jak skróciłbyś dystans ze strzaskanym kolanem? Pamiętaj, że pałka może dosięgnąć Twojego kolana gdy przeciwnik będzie poza zasięgiem Twojego noża.
I jeszcze jedna uwaga. W paru postach zauważyłem przejawy typowego męskiego podejścia :? , że im dłuższa pała tym lepsza. Mi wystarcza skromne 70cm i czuję się z tym dobrze :lol: .
Nie odbierajcie przypadkiem mojego posta jako wywyższania pałki nad nożem. Poprostu zwróciłem uwage na kilka rzeczy, które w tej dyskusji moim zdaniem troche "krzywdziły" pałkę.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: palka kontra noz
Warto wspomniec jeszcze o jednym drobiazgu - palka, palce nie jest rowna. Te niezwykle szybkie, treningowe nadaja sie do robienia ludziom wody z mozgu, ale tylko podczas... pokazow.
Te, ktore mozna nosic ze soba stale to np. popularne batony - juz tak "szybkie" nie sa, ta sama reka ale z nozem jest duzo szybsza i mobilniejsza. I jesli mialbym wybor w momencie ekstremalnym, miedzy np. moim teleksopem ASP, a moim powiedzmy nozem MARKII, wybiore ten drugi wariant.

Jedna prawde powiedziales - wynik zalezy m.in. od pracy nog.

Natomiast dyletanci czesto podnosza problem roznicy dystansow miedzy nozem, a palka i tu prorokuja "zmiazdzone kolana" etc. Jednak wystarczy maly sparing z kims o szybkich reakcjach, zeby stwierdzic, ze generalnie to mzonka.
To co sie wlasnie dzieje na ulicy i rozni to od walki "sportowej" to gwaltowne skarcanie dystansu przez oponenta, ktory wybiera moment ataku. Dlatego ja miajac np. do wyboru na ulicy przeciwko kilku napastnikom - teleskopa o "duzym zasiegu miazdzacym kolana etc"., wolalbym miec w rece np. kastet, bron o marnym zasiegu, zwlaszcza trzymany w "tylnej" rece.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024