Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka pałką w Warszawie GDZIE?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_zoltanchivay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Walka pałką w Warszawie GDZIE?
Gdzie w Warszawie znajdują się jakieś DOBRE kluby, gzdzie naucze się walczyć pałką teleskopową?
  • 0

budo_zoltanchivay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
No i nikt nic nie podpowie?
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
Z tego co wiem nie ma klubów w Warszawie gdzie mógłbys się nauczyć walki palką telskopową, możesz zawsze isc na trening kija czyli na zajecia z filipinskich sztuk walki. Pożniejsze umiejętnosci bardzo ci sie przydadzą w walce palką teleskową, albo w jej uzyciu. Tylko pytanie po co chcesz walczyć palką telekopową??? Czy to ma służyc do samoobrony?
Konkluzja: zapisz sie na FMA czyli filipinskie systemy...

Masz do wyboru dwa systemy Combat Kalaki albo Doce Pares... Combat Kalki jest systemem po czesci opartym na filipinskich kijach i na innych sztukach walki... z plakatu dowiedziałem sie ostatnio ze na Combat Kalaki mozesz nauczyc sie Doce Pares - czyli jak napisali walki dwoma kijami, to jest smieszne dla mnie i wiaze sie z brakiem znajomosci filipinskich sztuk walki. Doce Pares jest calosciowym systemem i opis taki wskazyje na brak jakiejkolwiek znajomosci FMA.

Jezeli zdecydujesz sie na ktorys ze styli zapytaj o podłoże skad wywodzi sie ich styl?
Jak kontakt maja na swiecie?
Seminaria, gdzie byli ostatnio?
Czy opierają sie na rodzimych instruktorach?
Dzieki tym pytania zobaczysz kto tak naprawde wiec czego uczy:-)
  • 0

budo_zoltanchivay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
Dzięki za odpowiedż.

Ja to się chciałbym nauczyć machać pałką tak, żeby umieć potem użyć teleskopa do samoobrony. To mam Albinico iśc na te kalaki? Co to jest escrina i czy ma to coś wspólnego z walką pałką?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?

Dzięki za odpowiedż.

Ja to się chciałbym nauczyć machać pałką tak, żeby umieć potem użyć teleskopa do samoobrony. To mam Albinico iśc na te kalaki? Co to jest escrina i czy ma to coś wspólnego z walką pałką?


Kali, Arnis, Escrima - nazwy moga byc rozne i nie ma co sie nimi sugerowac.
chozciaz ogolnie nazwy kali bardziej uzywa sie do systemow opartych w wiekszosci na broni ostrej a nie na palkach.
Palka tylko ma zastepowac w treningiu czesto ostre narzedzia a nie byc bronia podstawowa.
W zaleznosci od systemow moga byc nauka 1 palka lub dwoma i bardzo czesto oparta jest na ukladach np zobacz np sinawali w Inayan Escrima.
Oczywiscie czesc osob moze mowic ze w ich systemach nie ma ukladow bo po znajomosci ukladow mozna poznac ich wiedze z danego systemu ;)
A czesc nowszych systemow odrzucilo z programu uklady.
Wiekszosc szkol na poczatku naucza prawidlowego trzymania palki podstawowych uderzen (czesto ponumerowane sa ale to nie jest regula) i chodzenia po trojkacie.
A gdzie sie uczyc - pojsc po kilku sekcjach i porownac i jedna rada jak ci instruktor pokazuje sekwencje np do nauki nie ch ja tez wykona na pelnej szybkosci i np kilka razy wtedy widac czy ja umie czy tylko wymysla na poczekaniu ;)
Wiekszosc instruktorow zapewnia jeden lub dwa treningi za darmo a wiec do stracenia jest tylko czas.
  • 0

budo_zoltanchivay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
Trochę mi namieszaliście... Jeśli chce się nauczyć walki pałką 16-21 cali, żeby potem umieć walczyć pałką teleskopową to mam iść na Combat Kalki, Dolce Pares czy escrinę? Może znacie jakieś strony internetowe jakiś warszawskich klubów (lub adresy)?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
Palka to nie tylko FMA ale i wiele innych systemow czy tez wietnamskich czy np kenpo amerykanskie itp
Nie wiem czy znajdziesz tylko sama palke na jakimkolwiek systemie - palka to dodatek wiekszosci systemow.
Czyli chcac sie nauczyc tylko palki bedziesz musial uczyc sie walki wrecz, nozem, maczeta itp.
Pozostaja wiec ci glownie albo zajecia indywidualne albo seminaria.
  • 0

budo_zoltanchivay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
W jakiej sztuce walki w takim razie walka pałką lub imitacją ostrej broni, którą jest pałka jest najlepiej rozwinięta?
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
Większość filipińskich systemów zaczyna nauczać od walki z bronią a dopiero potem są techniki bez broni. Taki był urok (i chyba dalej jest) Filipin że ostra broń była wszędzie i chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie chciał bić się tam gołymi rękami.
Techniki są proste i niesamowicie skuteczne. Żadnych zbędnych ruchów i pajacowania. Tzn mówię o prawdziwych systemach filipińskich a nie sportowych wydziwach.
Z tego co Ci polecali ja bym opowiadał się za Doce Pares .


By dojść do tego, żebyś był wszystkim, nie chciej być czymś w niczym
  • 0

budo_zoltanchivay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
Czy możesz polecić coś jeszcze oprócz Doce Pares czego m nie doradzali? Czy w Dolce Pares macha się jedną pałką? Jeśli tak to jakiej długości? Czy da mi to jakieś solidne podstawy do walki teleskopem?
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
Doce Pares jest całościowym filipińskim systemem walki. Używa sie więc i jednej i dwóch pałek. W stylach filipińskich używa sie generalnie kiji o długości 65, 70 cm tak więc jest bezpośrednie przełożenie na teleskop. Poznasz także zasady walki nożem i elementy walki bez broni. Oczywiście nie wszystko nanraz :D .
Idź zobacz a potem zdecydujesz czy dalej chcesz szukać czegos innego.
  • 0

budo_matti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
Nie słuchaj tych co nie doradzali. To Doce Pares to nie jest ły wybór :D
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
Idz na Doce Pares :D
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka pałką w Warszawie GDZIE?
nie lepiej na Combata Kaleki...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024