Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy SW które ćwiczycie mają wady?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

Co do zenkutsu-dachi - wyrabia ono specyficzną siłę i wytrzymałość mięśni. Kwestią dyskusyjną jest to, czy jest ona potrzebna czy nie.


...dyskusje pozostawilbym wyzszym stopnia typu 7, 8 ,9 DAN :D

Raczej praktykom z wykształceniem stricte sportowym. :-)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
sorry napisalem pobieznie i dobrze sie nie zastanowilem, chodzilo mi o zwiekszanie ruchomosci stawu, i rozciaganie miesni i sciegien, sorx za blad
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
nightwolf
zwiększanie ruchomości stawu? chłopie zastanów się zanim coś napiszesz
trening powoduje rozciągnięcie mięśni i ścięgien, zwiększa ich elastyczność. Stawy mają śiśle określoną ruchomość, zakres pracy w określonej płaszczyźnie , itp. Każda próba ingerencji w działanie stawu powoduje jego zużywanie się(czytaj ścieranie), mikrourazy, uszkodzenia torebki stawowej, skręcenia. Prowadzi to do trudno uleczalnych kontuzji, destabilizacji stawu, czasami nawet do kalectwa... :idea:
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
Widze że wyszła z tego dość ciekawa rozmowa. Bynajmiej jakby nie patrzeć wynika z tego iż w kumite, używa się pewnie nie tylko w mojej sekcji, a w wielu wysokie pozycje zkd, a czy da się w nich walczyć? Raczej tak skoro widziałem na własne oczy że wygląda to bardzo szybko i sprawnie, i bez problemu wychodzi w niej obrona przed różnymi atakami, uniki (żadziej stosowane żecz jasna), zwody, wychwytywanie kończyn (w zasadzie chyba tylko nóg, dosyć częste), jedyne czego nie ma a wchodzi w skład naszych technik to rzuty, przyczyną jest brak materacy a podłoga w sali gimnastycznej raczej by się nie nadała itd.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

wielu wysokie pozycje zkd

zkd jest niska, czy może ma też odmianę wysoką średnią i niską. jak w łachach S, M, L, XL, XXL :P ....
uniki w zkd??? chyba tylko głową...
giro to facet, który wie co mówi. dodam w kwestii stawów tylko tyle, że właśnie dlatego by nie czynić mikrourazów nie prostuje się łokcia. jeśli ktoś przeprost widział to wie o co chodzi. ryzyko złamania zwiększa się tak poważnie, że ludzie muszą ze sportu rezygnować. polecam w tej kwestii pogadać z tenisistmi... staw to torba w którą wchodzą dwie kości, wypełniona płynopodobną substancją (cholera - prościej chyba się nie da, jeśli ktoś potrafi to proszę o wsparcie :P ). jak każda torba może się rozciągnąć lub zniekształcić (traci wówczas w części swe walory użytkowe) i wtety jest słabsza, albo może się rozerwać i wtedy kartofelki się na chodnik wysypią.
trafiło?
pozdrawiam
artur
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

mae keage to nie jest kopniecie stosowane w kumite, jest to cwiczenie rozciagajace sciegna, miesnie, stawy nogi, najczesciej wykonywane w zenkutsu, w kumite najczesciej trzymasz pozycje kumite dachi i w niej sie poruszasz bez schodzenia do jakiejkolwiek innej :? typu zenkutsu itd.

masz racje gosciu, owszem sztuki walki jak najbardziej dla takich kolesi, ale bez wiazania sie z nimi na dluzsza mete :)


jesli chodzi o mae keage - to jest to przede wszytkim cwiczenie wzmacniajace obrecz biodrową, troche miesnie brzucha skosne/proste - jesli chodzi o rozciaganie to IMHO lepsze (pod wzgledem bezpieczenstwa) sa cwiczenia statyczne (mniej urazowe) niz dynamiczne.

PS. na razciaganie stawow i wiązadeł duzo dobrych cwiczen wymyslono w sredniowieczu ;) (np. rozciaganie na kole, wylamywanie stawow i inne na dziwnych "przyrzadach treningowych")

pozdrawiam
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

:) Czytam te posty i czytam i każdy wychwala ponad przeciętnośc swój styl karate, (....) A fakt jest taki że nie ma sztuki walki bez wad ....


A moze skoro sie trenuje jakas sztuke walki to nie powinno sie doszukiwac w niej wad, tylko czerpac z tego co najlepsze. Zwroc uwage na to, ze to co dla jednego trenujacego jest wada dla innego moze byc zaleta, np. kwestie zwiazane z dostosowaniem konkretnych technik do budowy ciala.

chodzi mi o to żeby każdy troche ponażekał na swoje, ciekawe czy ktoś jest w stanie....

Szkoda czasu na nazekanie, lepiej wziasc sie za trening :P

Wady karate Shotokan (wersja tradycyjna): równomierne i ciągłe przechodzenie w niskich postawach, brak skutecznej gardy, często też nauczanie dla czystego zysku(...)


1. Niskie pozycje - zalete, szczegolnie w grupie poczatkujacej, pomagaja sie rozciagnac, w zaawansowanej nawet kihon jest w wysokich pozycjach.
2. Dlaczego brak skutecznej gardy?? Trzeba ja trzymac tak by byla skuteczna :P
3. Czy nauczanie dla zysku to wada karate czy wada niektorych trenerow??
4. Nie chce sie dalej rozpisywac ale najwazniejsze jest to czy trenujesz np. karate shotokan jakie trenowano w 1900 roku, czy takie ktore mocno ewoluowalo :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
Trenuje karate fudokan, jest to, to samo co tradycyjne shotokan, róznice chyba conajwyżej kosmetyczne, zresztą sekcja należy do tej podkomisji. Chociaż mogę się mylić ale jak narazie więcej od senseja na ten temat się nie dowiedział powiedział tylko że nie ma tu żadnej różnicy.


zkd jest niska, czy może ma też odmianę wysoką średnią i niską. jak w łachach S, M, L, XL, XXL ....
uniki w zkd??? chyba tylko głową...


:) pisałem już że nie wiem jak nazwać pozycję w jakich poeruszają sie osoby z starszymi stopniami na mój gust to wyglądało jak wysokie zkd, bynajmiej w niskich pozycjach nie walczą. Jeżeli zaś ZKD jest ZKD bo jest niskie a wyższa pozycja, z takimi samymi założeniami już nią nie jest? No dobra :) skoro tak to będę się posługiwał terminem "wysokie pozycje".
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

4. Nie chce sie dalej rozpisywac ale najwazniejsze jest to czy trenujesz np. karate shotokan jakie trenowano w 1900 roku, czy takie ktore mocno ewoluowalo :)

w 1900 shotokan nie istniał
mało tego. funakoshi do końca życia twierdził, że naucza tego, czego sam nauczył się od azato i itosu. nie pisz głupot plizzzzzzzzz.
pozdrawiam
artur
ps. odsyłam do topiców o historii stylów pisanych przez giro. naprawdę warto, a Ty wręcz powinieneś!
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
Bym zapomniał

A moze skoro sie trenuje jakas sztuke walki to nie powinno sie doszukiwac w niej wad, tylko czerpac z tego co najlepsze.


Fakt ale skoro wiele osób wyśmiewa karateków, to raczej jest przyczyna, więc postanowiłem pomysleć trochę nad tym i o ile okazało się że zarzut zbyt niskich i mało mobilnych pozycji, jest na wyższych stopniach kyu zwykłą ściemą (chyba dobrze mówię :) ). To przyczyna leży nieżatko po stronie trenerów, chociażby sekcja karate tradycyjnego położona niedaleko mojej moze być takim przykładem (jak ktoś nie wytrzymuje u nas, chociaż teraz według mnie już nie jest wcale tak ciężko, chyba sie przyzwyczaiłem, to przechodzi najczęściej do tej drugiej na gimnastykę jak to sensej określił).

Czy nauczanie dla zysku to wada karate czy wada niektorych trenerow??


Rzecz jasna trenerów ale to odbija się potem na całej reszcie, zwłascza że dosyc często czytałem na forach jak jakiś dan dostał wmłucone, od pierwszego lepszego, więc moze żeby uzdrowić środowisko to należałoby wprowadzić specjlany stopień związany z skutecznością danego karateki z danem i dopiero gdy ten go zdobędzie pozwolic mu nauczać innych, czyli jednym słowem takie sitko. Jednak nie mi decydować jak miało by to wyglądać, bynajmiej zdaje się mi że główną częścią takiego egzaminu powinno być fullkontaktowe kumite itp.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
jak giro nie wiesz co to jest zwiekszenie ruchomosci stawu, jak sadzisz ze to powoduje jakies kontuzje itd i nie ma takiego pojecia to wez sie schowaj bo ja wymiekam: k** przepisze wam tekst z ksiazki : "Ćwiczenia gimnastyczno-taneczne" Olga Kuźmińska 1979r :
"Wymach nogi w przód i w tył w pozycji stojącej powoduje zwiększenie ruchomości stawu biodrowego oraz rozciagniecie mięśni uda, jest to bardzo dobre cwiczenie rozciągające, jak również zwiększające amplitudę ruchów nóg (...)"
:?
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
no nie, teraz to ja wymiękam... co to za olga? ale spoko, jesteś usprawiedliwiony, bo nie sam wymyśliłeś rozciąganie stawów. a pani od tańca nie polecam :P
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
:D [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz:
"Olga Kuźmińska: po ukonczeniu Panstwowej Sredniej Szkoly Baletowej i Wyzszej szkoly Wychowania Fizycznego w Poznaniu zwiazana jest z Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu,pelniac funkcje kierownika dzialu Teorii i Metodyki Cwiczen Ruchowych Ukonczyla wiele doszkalajacych kursów. Opracowala wiele artykulow i popularno - naukowych i kilka skryptow dotyczacych jej zainteresowan."
teraz juz wiesz kto to jest :D :D :D siostra ma jej ksiazke: "Podrecznik Gimnastyki Artystycznej" :D
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

zwiększenie ruchomości stawu biodrowego


Czyli nie rozciągnięcie stawu, a zwiekszenie jego ruchomości, czyli zmniejszenie mozliwości ew. kontuzji w wyniku ew. znacznych ruchów tego stawu, jeżeli się nie mylę to ma to sens. Jakby nie patrzeć stawu nikt tam nie rozciąga.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
o tototot mniej wiecej chodzi WNUK :roll: przynajmniej ty wiesz o co mi chodzi :D
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

jak giro nie wiesz co to jest zwiekszenie ruchomosci stawu, jak sadzisz ze to powoduje jakies kontuzje itd i nie ma takiego pojecia to wez sie schowaj bo ja wymiekam: k** przepisze wam tekst z ksiazki : "Ćwiczenia gimnastyczno-taneczne" Olga Kuźmińska 1979r :
"Wymach nogi w przód i w tył w pozycji stojącej powoduje zwiększenie ruchomości stawu biodrowego oraz rozciagniecie mięśni uda, jest to bardzo dobre cwiczenie rozciągające, jak również zwiększające amplitudę ruchów nóg (...)"
:?

Najpierw pisałeś o rozciąganiu stawu, teraz o zwiększaniu ruchomości stawu (a właściwie w stawie). To nie to samo. Pierwsze jest zdecydowanie czynnością niszczącą staw, a drugie - czyli zwiększenie zakresu ruchu w danym stawie można osiągnąć właśnie przez rozciąganie mięśni.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
Oderwie sie nieco od toczacej sie dyskusji o stawach...

Po dzisiejszym treningu (kihon na sniegu, sporo biegania i silowki) jestem zdania ze kyokushin nie ma wad :)
I nie wnikam czy mam racje czy nie, wazne, ze to co robie sprawia mi satysfakcje i pewnego rodzaju sadystyczna przyjemnosc bycia zjebanym w 100% :)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
no coz skoro tak piszecie to swiadczy o moim braku fachowej wiedzy i niejasnym wypowiadaniu sie, ale pod koniec mniej wiecej zrozumieliscie o co chodzi 8)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
Nightwolf
teraz to ma ręce i nogi. Nie chodzi przecież o to żeby kłócić się o byle co. Jak piszesz jasno to każdy rozumie.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

kihon na sniegu


:) Spoko my mieliśmy kata na śniegu, jakoś przed sylwestrem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024