Skocz do zawartości


Zdjęcie

skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
Tak szedłem dziś do pracy i zastanawiałem sie co by było gdyby...
Otóż wyobraźcie sobie sytuację następującą - mokro, zimno,
śnieg topnieje, na chodniku woda, a pod warstewką wody śliska powłoka
lodu. I tak jest nawet na trawnikach. Jak tu kopnąć mawashi geri gedan?
Zrobię skęrt biodrem przy tate tsuki i mam małe szanse utrzymania się
na nogach (buty wyjściowe pod garnitur są z tych bardziej śliskich,
następny stopień śliskości mają łyżwy).

A tak jakbym ćwiczył BJJ to bym się pokulał po śniegu z potencjalnym
napastnikiem. Podusił, jakieś dźwignie porobił czy co...

Podobnie sytuacja wygląda jak człowiek traci przyczepność nie z
powodu pogody ale z powodu knajpy. Liczyć na refleks po paru
głębszych? Czy też lepiej uczepić się garderoby przeciwnika i
sprowadzić go do niechybotliwego partetu?

Co o tym sądzicie?
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
skoro uwazasz ze na zime bjj jest lepsze od karate to zacznij cwiczyc bjj. Najlepiej jednak zrobisz jak oprocz tego zmienisz miejsce zamieszkania przeniesiesz sie na Grenlandie to i przy okazji warunki do cwiczen bedziesz mial lepsze. Tak na powaznie ten temat jest z gatunku debilnych i szkoda zasmiecac forum takim czyms. Rozumie osoba ?!!!!!!
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej

Tak na powaznie ten temat jest z gatunku debilnych i szkoda zasmiecac forum takim czyms. Rozumie osoba ?!!!!!!


Co do debilnosci, to mozna sie nad nia oczywiscie zastanawiac, ale raczej nie pod katem zadanego pytania.

Sprawa wykorzystania trenowanej przez kogos sztuki walki w samoobronie w okreslonych warunkach, zdecydowanie nie jest bagatelna. Idealnie przyczepna powierzchnia zdarza sie "realu" niestety rzadko. Czesciej deszcz, snieg, lod, nierowna lub sliska posadzka, wertepy itp. Jak wtedy walczyc to wazne pytanie, chyba ze w "kraju teutonow" jest to juz dawno z sukcesem rozwiazane, jesli tak - to prosze o uchylenie rabka tajemnicy...
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
Nie ma idealnej pogody, nawierzchni ,warunkow, stylu, ludzi , itp itd. Trudno teoretycznie rozwazac co by bylo gdyby jak jest slisko to sie nie kopie bo marzna sie przewrocic chyba to jest logiczne i porownanie w tym momencie do bjj dlatego ze mozna sie poturlac wydaje mi sie bezsensowne.
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej

Tak na powaznie ten temat jest z gatunku debilnych i szkoda zasmiecac forum takim czyms. Rozumie osoba ?!!!!!!

A coś się taki moderator zrobił?

Sam zaśmiecasz - może to była mądra wypowieedź?

Najlepiej jednak zrobisz jak oprocz tego zmienisz miejsce zamieszkania przeniesiesz sie na Grenlandie to i przy okazji warunki do cwiczen bedziesz mial lepsze.

A wracajac do tematu - przecież karate (i inne udeżane) to nie tylko nogi - używasz w takiej styuacji tylko pięści i łokci (ew. kolana w zwarciu) - stabilność zachowana. A machając nogami na ulicy nawet w dobrych warunkach "podłożowych" to i tak jest ryzyko wyłożenia się.

Pozdrawiam
  • 0

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej

A wracajac do tematu - przecież karate (i inne udeżane) to nie tylko nogi - używasz w takiej styuacji tylko pięści i łokci (ew. kolana w zwarciu) - stabilność zachowana


Widziałem fajny motyw kiedyś na ulicy - biło się dwóch facetów w warunkach zimowych. Jeden z nich chwycił drugiego za kurtkę, naciągnął
mu na głowę razem z koszulą, sprzedał ze dwa sierpowe, użył kolana i wytarzał delikwenta w śniegu aż ten stracił ochotę na dalszą walkę.

Wyglądało to skutecznie i nawet dość zabawnie - pokonany delikwent był pozbawiony swobody ruchów i zdezorientowany.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
Bierz przyklad z hokeistow oni tez sa na lodzie w dodatku zamiast butow lyzwy a leja sie az milo patrzyc. Rada dla ciebie chcesz lac sie na lodzie zapisz sie na hokej :D
  • 0

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej

Bierz przyklad z hokeistow oni tez sa na lodzie w dodatku zamiast butow lyzwy a leja sie az milo patrzyc. Rada dla ciebie chcesz lac sie na lodzie zapisz sie na hokej :D

O. Wreszcie konkretna odpowiedź z Twojej strony. Właśnie zastanawiałem się gdzie można by urozmaicić trening o symulację warunków zimowych.
.-)
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
Calkiem niezle pytanie.
Wlasnie dlatego aby dany sytstem czy sztuka walki byla jak najbardziej efektywna, zwraca sie uwage na pozycje.
Nisko na nogach, jak najnizej srodek ciezkosci (tylko bez przesady - nie klasc sie na ziemie :twisted: ). To chyba wlasnie w takich ekstremalnych warunkach, wychodzi kto tak naprawde umie wykorzystac nabyte na treningach umiejetnosci w realnej walce.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
Nisko na nogach ? I to pisze reprezentant kyoka, widzę że sporo się zmieniło ostatnio po wejściu do zawodów WKF.

A w zimie atakujący ma taki sam problem jak broniący się, chyba że ma raki na noga to wówczas przepierdolone faktycznie...
  • 0

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej

Calkiem niezle pytanie.
Wlasnie dlatego aby dany sytstem czy sztuka walki byla jak najbardziej efektywna, zwraca sie uwage na pozycje.
Nisko na nogach, jak najnizej srodek ciezkosci (tylko bez przesady - nie klasc sie na ziemie :twisted: ).

Taki np Shotokan zwracał uwagę na stabilność, itp. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie walki na śliskim podłożu w zenkutsu-dachi :-) To szybka droga do zrobienia szpagatu i zabicia przeciwnika śmiechem.

Pozdrawiam
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej

Nisko na nogach ? I to pisze reprezentant kyoka, widzę że sporo się zmieniło ostatnio po wejściu do zawodów WKF.


Bylem na obozie letnim z Masahiro kaneko.
Caly czas zwracal uwage na to zeby srodek ciezkosci byl nisko, zwracal uwage szczegolnie na zachowanie stabilnej pozycji.
Nie wiem jak sytuacja wyglada w innych klubach, ale ja znam wylacznie instruktorow, ktorzy rowniez zwracaja na to uwage.

Zreszta przekonalem sie juz wielokrotnie, ze niska pozycja ulatwia walke, sprawia ze wykonujemy techniki bardziej dynamicznie...
  • 0

budo_maciekbiernat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
Zastanawiałeś się, że przeciwnikowi też bedzie ślisko :-)
Nie wiem dlaczego ufasz w fakt, że to ty będziesz kontrolował poziom walki w aspekcie parter-stójka.
Walka zawsze kończy się na ziemi. Różnica w tym czy ktoś po wszystkim pozostaje w stójce czy nie.

A może poćwiczyć trochę parteru tak jak "ćwiczysz" pływanie, kosza, czy piłke nożną ???
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
zloty srodek Atama tsuki zawsze i wszedzie czy to mae czy yoko :)
  • 0

budo_andrzej tylenda
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:strefa zimna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
Warto jest jak najczęściej (o ile oczywiscie się ma warunki - ja mam) ćwiczyc poza salą, wkładamy dres i do lasu, czy parku - jako uzupełnienie treningu na sali , gdzie ćwiczy się przecież boso, nie ma złośliwych kęp traw, lodu, śniegu, błota - to jest zupełnie inne ćwiczenie. treningi nie muszą być długie lecz częste. Ja biorę psa i ruszam w pole. :D polecam
można w ten sposób zweryfikować pozycje i utrzymanie środka ciężkości
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
A czy ktoś pomyślał że może by tak zacząć chodnikami chodzić jak jest zima i ślizgo, wtedy w większosci sytuacji, będziemy w stanie podjąć walkę, pozatem ślizgawica jest tylko pare razy do roku więc nie przesadzajmy z tymi warunkami, zaś jeżeli ktoś traci równowagę przy kopnięciu na normalnej nawieszchni ( piasek, chodnik ) to niech lepiej pójdzie na trening i spróbuje ponownie jak się nauczy. Zaś co do bjj to przydatnym byłoby dodatkowo sobie poćwiczyć jakiś styl chwytany, a wyżej wymieniony jest chyba najbardziej skutecznym z owych styli i dobrym uzupełnieniem, chociaż można też judo, zalezy kto ile ma kasy.

PS: Przecież na syberi nie żyjemy.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
Heh... wydaje mi się że sensej z mojej sekcji przegląda to forum, bo ostatnio dał nam trening "skuteczne techniki na śliskim podłożu" wliczając pady i techniki w leżeniu (i nie mówić ze w kyokushin takich niema, bo są [ne-waza i ukemi-waza]), a ostatnio strasznie dużo rozwodziła się nt. walki w parterze , knockdownu, podcięć i elementów judo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024