Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy SW które ćwiczycie mają wady?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
:? eeee.... polemizowałbym, sam model zkd przypomina wiele innych pozycji używanych w innych stylach walki (popatrzcie sobie na zdjęcia) jedyne co ją odróżnia od innych to sposób przemieszczania conajmiej trudny do stosowania w realnej walce (bynajmiej tak mi się wydaje), ale w kumite i tak nikt się w zasadzie nie przemieszcza w taki sposób jak w kichonie, a pozycja też nie jest zbyt niska (tak bynajmiej jest u mnie), przetestowałem ją z dwoma kolegami w pierwszym wypadku udeżył low kicka, i trafił w nogę wykroczną trochę się przesuneła (ale się nie przewróciłem, chociaż to niczego nie dowodzi może następnym razem bym glebe zaliczył w końcu pisałem że od niedawna czwiczę), następnie w kolano, kopnoł chyba normalnie bo go zabolało i to dosyć mocno, mnie również ale stałem jak stałem, z drugim kolegą miał miejsce sparing (zanim zaczełem czwiczyć rozwaliłby mnie bez problemu), jak zeszłem w zkd i zrobiłem kamaete to niewiedział jak sie za mnie zabrać i zrezygnował. (ten pierwszy ćwiczy razem ze mną, obydwoje są zbliżonej wagi do mojej ale obydwoje są też silniejsi, piszę to bo pewnie jakby zasadził mi ktoś lepszy technicznie z dłuższym stażem to bym kolana u sąsiada szukał). Pozatym nadrzędna filozofia zkd polega chyba na tym iż noga wykroczna ma być ugięta w kolanie (tochyba logiczne nie ktoś spróbuje mieć wyprostowaną, wtedy tylko joko-geri w kolano i sajonara, co do nogi zakrocznej to jej rola jest oczywista nadaje pośrednio siłę ciosowi i stanowi podporę, nie wiem kto się ze mną zgodzi ale ten sposób pasuje pod większość pozycji stosowanych w SW.

PS: Największą różnicą jest chyba tylko sposób przemieszczania się, ale jeżeli o niego chodzi to ten który jest w kumite w mojej sekcji wydaje mi się całkiem realny i naturalny. Mam nadziejeże sie zbytnio nie naraziłem tym postem.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

co do "drobnego rozkroku" to praktykowany jest raczej w stylach sportowych


zgodzę się ale nie zawsze jest czas na zejście do pozycji, pozatym jak juz do niej zejdziesz to wiadomo że chcesz się bić i twój przeciwnik bedzie gotowy do walki


owszem, ale już przyjęcie drobnego rozkroku, ustawienie się lekko bokiem, czy opuszczenie bardzo luźno rąk są postrzegane jako postawy gotowości, jeśli nie do ataku, to przynajmniej do obrony i moim zdaniem lepiej zejść do swojej ulubionej pozycji, nawet zenkutsu, czy shiko jak kro lubi :) :) niż przyjmować drobny rozkrok; niejasnośc intencji zwykle przyspiesza reakcję napastnika, a jak przyjmiesz typowoą "jasną" pozycję walki, pokażeszgotowość, to niejeden się zastanowi, bo tak właśnie działa presja psychiczna.
pozdrawiam
art
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
[quote name="WNUKnastępnie w kolano, kopnoł chyba normalnie[/quote"]

chyba niezbyt normalnie. po kopnięciu bardziej od strony dołu kolanowego noga musi się "złożyć". swoją drogą odradzam takie "eksperymenty"
pozdrawiam i życze późnej starości na własnych nogach.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

owszem, ale już przyjęcie drobnego rozkroku, ustawienie się lekko bokiem, czy opuszczenie bardzo luźno rąk są postrzegane jako postawy gotowości, jeśli nie do ataku, to przynajmniej do obrony i moim zdaniem lepiej zejść do swojej ulubionej pozycji, nawet zenkutsu, czy shiko jak kro lubi niż przyjmować drobny rozkrok; niejasnośc intencji zwykle przyspiesza reakcję napastnika, a jak przyjmiesz typowoą "jasną" pozycję walki, pokażeszgotowość, to niejeden się zastanowi, bo tak właśnie działa presja psychiczna.
pozdrawiam
art

z tym się zgodzę ale nie do końca o taką sytuację mi chodziło. Bardziej o coś takiego "że podchodzi sobie gościu wali tekstem wyskakuj z komurki, odp. np. mae-geri i w nogi, bez zbędnego przyjmowania pozycji itp."

Co do kolana to nie mam zamiaru tak więcej eksperymentować :) . Co do złożenia nie wiem dokładnie o jakie miejsce ci chodzi, ale ja dostałem w staw kolanoy miejwięcej środek kolana lewy górny róg jeżeli by opisać na nim kwadrat, sposób kopania lowcik thaibox (za to jego brat ćwiczył, to się nauczył miejwiecej od niego). (bynajmiej przed low-kickiem nie ma skutecznej obrony co najwyżej można zbierać albo podnieść nogę na którą owy leci, blok gedan-barai raczej w grę nie wchodzi chyba że ktoś naprawdę nisko zejdzie albo ma za długie ręce.)
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
ciekaw jestem czy zdaniem że przed low kickiem nie ma obrony nie wsadziłeś kija w mrowisko. zdaje się, że w kyokushinkai blokują piszczelem, gdzieś indziej schodzą do zkd i gedan, jeszcze gdzieś indziej przyjmuje się...
pozdr
art
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
Wiesz obawiam się że możesz mieć rację, więc radzę ten takst o low-kicku tarktować z przymrózeniem oka :) lepiej zapobiegać niż obrywać.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
bhauahahahah :D :D z calym szacunkiem ale co was k.. napadlo zeby podczas walki to zenkustsu schodzic :D :D :D :) goscie to NIE JEST POZYCJA WALKI to chyba logiczne i nie podlega dyskusji BEZ PRZESADY jeszcze takiego czegos nie widzialem:D u nas sensei gdyby zobaczyl ze w kumite ktos stoi w zenkutsu to chyba bo go wyrzucil z klubu :? ludzie, ludzie :) nie piszcie takich glupot, trenuje kyokushin juz wiele lat i wiem co pisze 8O zenkutsu dachi to jest pozycja uzywana w kata i w normalnych cwiczeniach technik na treningu, zaraz bedziecie mi tu mowic ze kiba dachi to dobra pozycja walki :D albo jeszcze lepiej neko ashi dachi :D :) :) nie bede tu tlumaczyl dlaczego bo to powinniscie wiedziec i wam to sensei powinien powtarzac na kazdym treningu
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
sorry ze nie w jednym poscie ale teraz spostrzeglem zapytanie: w kyokushin skuteczne obrony przed lowkickiem sa dwie (jak narazie poznane przeze mnie i uzywane) 1: blok noga wykroczna, przyjecie kopniecia albo na piszczel ale to grozi kontuzja albo na srodstopie lekko obciagnietej nogi, 2: z reguly lowkick kopie sie na noge wykroczna przeciwnika, wiec jesli on to zrobi to zmienia sie szybko pozycje walki, np. z lewej walki na prawa poprzez szybki przeskok, wtedy noga narazona na lowkick "ucieka do tylu" a lowkick nie dochodzi do celu (oczywiscie nie zawsze skuteczne itd itp) po tym mozna wykonac skuteczny kontratak noga ktora po przeskoku bedzie zakroczna, np mawashi geri
pozdro
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

(...)zaraz bedziecie mi tu mowic ze kiba dachi to dobra pozycja walki :D albo jeszcze lepiej neko ashi dachi :D :) :) nie bede tu tlumaczyl dlaczego bo to powinniscie wiedziec i wam to sensei powinien powtarzac na kazdym treningu

M. Oyama w swojej ksiazce prezentuje neko ashi dachi jako pozycje do walki.

(...)1: blok noga wykroczna, przyjecie kopniecia albo na piszczel ale to grozi kontuzja albo na srodstopie lekko obciagnietej nogi(...)

8O Jesli przyjmujesz lowkicki na srodstopie, to cud, ze jeszcze mozesz chodzic. To tak jakbys blokowal wierzchem dloni uderzenia piescia.

Ale ja sie nie znam na twardzielach. Od wielu juz lat nie trenuje kyokushinu. :P
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
bo czlowiek dopiero jak troche 'okrzepnie' to zaczyna dbac o zdrowie i wykonuje techniki tak zeby nie bylo kontuzji (w ktortszym czy dluzszym okresie) a wczesniej to mysli ze im bardziej boli tym lepiej cwiczy :wink:
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
Cos w tym jest, hehehe
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
hmm neko pozycja walki?? :-) , wiesz nie czytalem calej tej ksiazki ale nie wydaje mi sie zeby to byla prawda, albo ty zle zrozumiales to co on napisal.... wiecie w ogole jak wyglada ta pozycja>> jest podobna do kokutsu dachi tylko noga wykroczna jest zaraz obok zakrocznej i wykroczna jest na chusoku, logicznie myslac: jak mozna walczyc w takiej pozycji??? jeden mocniejszy lowkick i lezysz na glebie, bez przesady, gdzie widziales zeby ktos walczyl w takiej pozycji, ja widzialem tylko w kata np Yantsu kata :? :)
ehh nie zrozumiles tego co napisalem z tym srodstopiem, to nie do konca srodstopie, przestrzen laczaca stope z piszczelem (niewiem czy ci to dobrze opisalem) ale takie przyjecie lowa jest na pewno mniej bolesne niz na piszczel, juz nie raz sie przekonalem, aha no i zaznaczylem ze STOPA NIE JEST CALKIEM OBCIAGNIETA dlatego najpierw dobrze przeczytaj zanim napiszesz;
hehe taa ale walicie herezje z tym "okrzepnieciem" hehe taki gosc Liczmisztrz ma taki podpis: "Kiedy juz nie mozesz a walczysz dalej... wtedy zaczyna sie Kyokushin" teraz juz wiecie?:u nas zawsze sie powtarza: kyokushin charakteryzuje sie bardzo silnym duchem walki zawodnika i nawet jak niezle dostajesz to sie nie poddajesz i walczysz dalej
pozdro
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

hmm neko pozycja walki?? :-) , wiesz nie czytalem calej tej ksiazki ale nie wydaje mi sie zeby to byla prawda, albo ty zle zrozumiales to co on napisal.... wiecie w ogole jak wyglada ta pozycja>> jest podobna do kokutsu dachi tylko noga wykroczna jest zaraz obok zakrocznej i wykroczna jest na chusoku, logicznie myslac: jak mozna walczyc w takiej pozycji??? jeden mocniejszy lowkick i lezysz na glebie, bez przesady, gdzie widziales zeby ktos walczyl w takiej pozycji, ja widzialem tylko w kata np Yantsu kata :? :)

Dziekuje za opis, ale wiem jak wyglada neko ashi :P Ta pozycja jest wymieniona w prezentacji pozycji przeznaczonych do walki, wiec nie bardzo jest co nie rozumiec. A w ogole, to nie czytales "calej tej ksiazki"... a ktorej?

ehh nie zrozumiles tego co napisalem z tym srodstopiem, to nie do konca srodstopie, przestrzen laczaca stope z piszczelem (niewiem czy ci to dobrze opisalem) ale takie przyjecie lowa jest na pewno mniej bolesne niz na piszczel, juz nie raz sie przekonalem, aha no i zaznaczylem ze STOPA NIE JEST CALKIEM OBCIAGNIETA dlatego najpierw dobrze przeczytaj zanim napiszesz;

Napisales "srodstopie", przeczytalem "srodstopie", wiec nie wiem, co moglem zle zinterpretowac. :?: Moze najpierw przemysl co piszesz i wyrazaj sie precyzyjnie, a nie dawaj rad na temat rozumienia tekstu.

hehe taa ale walicie herezje z tym "okrzepnieciem" hehe taki gosc Liczmisztrz ma taki podpis: "Kiedy juz nie mozesz a walczysz dalej... wtedy zaczyna sie Kyokushin" teraz juz wiecie?:u nas zawsze sie powtarza: kyokushin charakteryzuje sie bardzo silnym duchem walki zawodnika i nawet jak niezle dostajesz to sie nie poddajesz i walczysz dalej

Przemysl jeszcze raz swoja wypowiedz i ta, do ktorej sie odnosisz :twisted: Troche sie wypowiadasz nie na temat.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?

hehe taa ale walicie herezje z tym "okrzepnieciem" hehe taki gosc Liczmisztrz ma taki podpis: "Kiedy juz nie mozesz a walczysz dalej... wtedy zaczyna sie Kyokushin" teraz juz wiecie?:u nas zawsze sie powtarza: kyokushin charakteryzuje sie bardzo silnym duchem walki zawodnika i nawet jak niezle dostajesz to sie nie poddajesz i walczysz dalej


a co ze tak powiem piernik do wiatraka??
1. jak 'okrzepniesz' to przestaniesz blokowac lowkick piszczelem albo (de facto) stawem skokowym tylko zaczniesz pracowac dystansem albo blokowac lowkick tak aby zsywal sie po miesniu przy pisczelu...

2. duch/wola walki nie ma nic wspolnego z niekontuzyjnym wykonuwaniem cwiczen i dbaniem o to zeby uchronic sie przed kontuzja (a jesli komus wydaje sie ze dobry trenig polega na tym zeby ledwo z niego wyjsc ze wzgledu na kontuzje to zycze szczescia ;) )

pozdrawiam
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
no i bylem drugi... ;)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
koniec mojego ostatniego postu nie traktujcie zbyt powaznie :-) :wink: jezeli chodzi ci o ksiazke to wydaje mi sie ze opisywal on to w "Droga Kyokushin" ale nie jestem pewien czy to tam... ehh masz racje ze nieprecyzyjnie to wytlumaczylem ale niewazne, hehe jak "okrzepne" to bede mial nawyk,odruch unoszenia nogi wykrocznej do bloku przed lowkickiem:D ja robie wszystko tak jak robie i kontuzje zdarzaja mi sie tylko wtedy, kiedy przeciwnik w kumite kopnie mnie kolanem w udo :) :) :wink: 8)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
Przecież napisałem że odwołuję :) trzyule miał rację. Co do zkd, to gościom z wyższymi pasami idzie całkiem nieźle walka w tej pozycji (tyle tylko że żaden z nich nie przemieszcza się w niej w taki sposób jak robi się to w kihonie, pozatym pozycje które trzymają należą razcej do wysokich ale bez przesady). A na serio jak to w końcu jest z tą pozycją?

PS: Pozycje neko ashi dachi da się wykożystać w walce przy wycofywaniu się (można chociażby zasadzić mae-geri nogą wykroczną). Nie jestem pewien bo już dobrze nie pamiętam ale jak ktoś oglądał K-1 to tam chyba stosował to Musaschi. (albo coś podobnego).
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
zenkutsu nie podlega dyskusji to na 100% nie jest pozycja walki, jezu po co dawalem za przyklad to pozycje neko:D
ale jak juz wpadlem to trzeba sie wytlumaczyc..., ehhh jak ja mam to zrobic?? sprobujcie podczas walki z wymagajacym (jeszcze raz powtarzam wymagajacym) przeciwnikiem zejsc do neko ashi dachi i sprobowac sie w niej poruszac, ustac, oraz zadawac ciosy, zakladam ze wiecie co to za pozycja? :roll: :?
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
Bez obrazy nikt tu nie pisał o dłuższym stani czy też poruszaniu się w tej pozycji, przy okazji jaka jest różnica między pozycją zkd a tą którą stosuje się w Kyokushin w kumite? (może jakieś zdjęcia? :) )
  • 0

budo_linek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy SW które ćwiczycie mają wady?
No ale np. (przynajmniej u nas) po jakims rzucie, gdy chcesz gościa dobić, to dobrze jest zejsc do takiego bardzo niskiego zkd, wręcz z przyklękiem... I nie chodzi tu wlasnie o ciągłe poruszanie sie w tej pozycje, lecz o umiejetnosc zastosowania jej i innych w okreslonych momentach walki (kiba-dachi tez na pewno moze sie przydac). Takie jest moje zdanie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024