Raczej praktykom z wykształceniem stricte sportowym. :-)Co do zenkutsu-dachi - wyrabia ono specyficzną siłę i wytrzymałość mięśni. Kwestią dyskusyjną jest to, czy jest ona potrzebna czy nie.
...dyskusje pozostawilbym wyzszym stopnia typu 7, 8 ,9 DAN
Czy SW które ćwiczycie mają wady?
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
zwiększanie ruchomości stawu? chłopie zastanów się zanim coś napiszesz
trening powoduje rozciągnięcie mięśni i ścięgien, zwiększa ich elastyczność. Stawy mają śiśle określoną ruchomość, zakres pracy w określonej płaszczyźnie , itp. Każda próba ingerencji w działanie stawu powoduje jego zużywanie się(czytaj ścieranie), mikrourazy, uszkodzenia torebki stawowej, skręcenia. Prowadzi to do trudno uleczalnych kontuzji, destabilizacji stawu, czasami nawet do kalectwa...
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
zkd jest niska, czy może ma też odmianę wysoką średnią i niską. jak w łachach S, M, L, XL, XXL ....wielu wysokie pozycje zkd
uniki w zkd??? chyba tylko głową...
giro to facet, który wie co mówi. dodam w kwestii stawów tylko tyle, że właśnie dlatego by nie czynić mikrourazów nie prostuje się łokcia. jeśli ktoś przeprost widział to wie o co chodzi. ryzyko złamania zwiększa się tak poważnie, że ludzie muszą ze sportu rezygnować. polecam w tej kwestii pogadać z tenisistmi... staw to torba w którą wchodzą dwie kości, wypełniona płynopodobną substancją (cholera - prościej chyba się nie da, jeśli ktoś potrafi to proszę o wsparcie ). jak każda torba może się rozciągnąć lub zniekształcić (traci wówczas w części swe walory użytkowe) i wtety jest słabsza, albo może się rozerwać i wtedy kartofelki się na chodnik wysypią.
trafiło?
pozdrawiam
artur
Napisano Ponad rok temu
mae keage to nie jest kopniecie stosowane w kumite, jest to cwiczenie rozciagajace sciegna, miesnie, stawy nogi, najczesciej wykonywane w zenkutsu, w kumite najczesciej trzymasz pozycje kumite dachi i w niej sie poruszasz bez schodzenia do jakiejkolwiek innej :? typu zenkutsu itd.
masz racje gosciu, owszem sztuki walki jak najbardziej dla takich kolesi, ale bez wiazania sie z nimi na dluzsza mete
jesli chodzi o mae keage - to jest to przede wszytkim cwiczenie wzmacniajace obrecz biodrową, troche miesnie brzucha skosne/proste - jesli chodzi o rozciaganie to IMHO lepsze (pod wzgledem bezpieczenstwa) sa cwiczenia statyczne (mniej urazowe) niz dynamiczne.
PS. na razciaganie stawow i wiązadeł duzo dobrych cwiczen wymyslono w sredniowieczu (np. rozciaganie na kole, wylamywanie stawow i inne na dziwnych "przyrzadach treningowych")
pozdrawiam
Napisano Ponad rok temu
Czytam te posty i czytam i każdy wychwala ponad przeciętnośc swój styl karate, (....) A fakt jest taki że nie ma sztuki walki bez wad ....
A moze skoro sie trenuje jakas sztuke walki to nie powinno sie doszukiwac w niej wad, tylko czerpac z tego co najlepsze. Zwroc uwage na to, ze to co dla jednego trenujacego jest wada dla innego moze byc zaleta, np. kwestie zwiazane z dostosowaniem konkretnych technik do budowy ciala.
Szkoda czasu na nazekanie, lepiej wziasc sie za treningchodzi mi o to żeby każdy troche ponażekał na swoje, ciekawe czy ktoś jest w stanie....
Wady karate Shotokan (wersja tradycyjna): równomierne i ciągłe przechodzenie w niskich postawach, brak skutecznej gardy, często też nauczanie dla czystego zysku(...)
1. Niskie pozycje - zalete, szczegolnie w grupie poczatkujacej, pomagaja sie rozciagnac, w zaawansowanej nawet kihon jest w wysokich pozycjach.
2. Dlaczego brak skutecznej gardy?? Trzeba ja trzymac tak by byla skuteczna
3. Czy nauczanie dla zysku to wada karate czy wada niektorych trenerow??
4. Nie chce sie dalej rozpisywac ale najwazniejsze jest to czy trenujesz np. karate shotokan jakie trenowano w 1900 roku, czy takie ktore mocno ewoluowalo
Napisano Ponad rok temu
zkd jest niska, czy może ma też odmianę wysoką średnią i niską. jak w łachach S, M, L, XL, XXL ....
uniki w zkd??? chyba tylko głową...
pisałem już że nie wiem jak nazwać pozycję w jakich poeruszają sie osoby z starszymi stopniami na mój gust to wyglądało jak wysokie zkd, bynajmiej w niskich pozycjach nie walczą. Jeżeli zaś ZKD jest ZKD bo jest niskie a wyższa pozycja, z takimi samymi założeniami już nią nie jest? No dobra skoro tak to będę się posługiwał terminem "wysokie pozycje".
Napisano Ponad rok temu
w 1900 shotokan nie istniał4. Nie chce sie dalej rozpisywac ale najwazniejsze jest to czy trenujesz np. karate shotokan jakie trenowano w 1900 roku, czy takie ktore mocno ewoluowalo
mało tego. funakoshi do końca życia twierdził, że naucza tego, czego sam nauczył się od azato i itosu. nie pisz głupot plizzzzzzzzz.
pozdrawiam
artur
ps. odsyłam do topiców o historii stylów pisanych przez giro. naprawdę warto, a Ty wręcz powinieneś!
Napisano Ponad rok temu
A moze skoro sie trenuje jakas sztuke walki to nie powinno sie doszukiwac w niej wad, tylko czerpac z tego co najlepsze.
Fakt ale skoro wiele osób wyśmiewa karateków, to raczej jest przyczyna, więc postanowiłem pomysleć trochę nad tym i o ile okazało się że zarzut zbyt niskich i mało mobilnych pozycji, jest na wyższych stopniach kyu zwykłą ściemą (chyba dobrze mówię ). To przyczyna leży nieżatko po stronie trenerów, chociażby sekcja karate tradycyjnego położona niedaleko mojej moze być takim przykładem (jak ktoś nie wytrzymuje u nas, chociaż teraz według mnie już nie jest wcale tak ciężko, chyba sie przyzwyczaiłem, to przechodzi najczęściej do tej drugiej na gimnastykę jak to sensej określił).
Czy nauczanie dla zysku to wada karate czy wada niektorych trenerow??
Rzecz jasna trenerów ale to odbija się potem na całej reszcie, zwłascza że dosyc często czytałem na forach jak jakiś dan dostał wmłucone, od pierwszego lepszego, więc moze żeby uzdrowić środowisko to należałoby wprowadzić specjlany stopień związany z skutecznością danego karateki z danem i dopiero gdy ten go zdobędzie pozwolic mu nauczać innych, czyli jednym słowem takie sitko. Jednak nie mi decydować jak miało by to wyglądać, bynajmiej zdaje się mi że główną częścią takiego egzaminu powinno być fullkontaktowe kumite itp.
Napisano Ponad rok temu
"Wymach nogi w przód i w tył w pozycji stojącej powoduje zwiększenie ruchomości stawu biodrowego oraz rozciagniecie mięśni uda, jest to bardzo dobre cwiczenie rozciągające, jak również zwiększające amplitudę ruchów nóg (...)"
:?
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
"Olga Kuźmińska: po ukonczeniu Panstwowej Sredniej Szkoly Baletowej i Wyzszej szkoly Wychowania Fizycznego w Poznaniu zwiazana jest z Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu,pelniac funkcje kierownika dzialu Teorii i Metodyki Cwiczen Ruchowych Ukonczyla wiele doszkalajacych kursów. Opracowala wiele artykulow i popularno - naukowych i kilka skryptow dotyczacych jej zainteresowan."
teraz juz wiesz kto to jest siostra ma jej ksiazke: "Podrecznik Gimnastyki Artystycznej"
Napisano Ponad rok temu
zwiększenie ruchomości stawu biodrowego
Czyli nie rozciągnięcie stawu, a zwiekszenie jego ruchomości, czyli zmniejszenie mozliwości ew. kontuzji w wyniku ew. znacznych ruchów tego stawu, jeżeli się nie mylę to ma to sens. Jakby nie patrzeć stawu nikt tam nie rozciąga.
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Najpierw pisałeś o rozciąganiu stawu, teraz o zwiększaniu ruchomości stawu (a właściwie w stawie). To nie to samo. Pierwsze jest zdecydowanie czynnością niszczącą staw, a drugie - czyli zwiększenie zakresu ruchu w danym stawie można osiągnąć właśnie przez rozciąganie mięśni.jak giro nie wiesz co to jest zwiekszenie ruchomosci stawu, jak sadzisz ze to powoduje jakies kontuzje itd i nie ma takiego pojecia to wez sie schowaj bo ja wymiekam: k** przepisze wam tekst z ksiazki : "Ćwiczenia gimnastyczno-taneczne" Olga Kuźmińska 1979r :
"Wymach nogi w przód i w tył w pozycji stojącej powoduje zwiększenie ruchomości stawu biodrowego oraz rozciagniecie mięśni uda, jest to bardzo dobre cwiczenie rozciągające, jak również zwiększające amplitudę ruchów nóg (...)"
:?
Napisano Ponad rok temu
Po dzisiejszym treningu (kihon na sniegu, sporo biegania i silowki) jestem zdania ze kyokushin nie ma wad
I nie wnikam czy mam racje czy nie, wazne, ze to co robie sprawia mi satysfakcje i pewnego rodzaju sadystyczna przyjemnosc bycia zjebanym w 100%
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
teraz to ma ręce i nogi. Nie chodzi przecież o to żeby kłócić się o byle co. Jak piszesz jasno to każdy rozumie.
Napisano Ponad rok temu
kihon na sniegu
Spoko my mieliśmy kata na śniegu, jakoś przed sylwestrem
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
Seitedo proponuje ligę karate
- Ponad rok temu
-
Odnośnie Karate Shotokan
- Ponad rok temu
-
Karate w Krakowie
- Ponad rok temu
-
Karate czy KickBoxing?
- Ponad rok temu
-
test 100 kumite co to takiego
- Ponad rok temu
-
skutecznosc sztuk i sportow walki w aurze zimowej i innej
- Ponad rok temu
-
troche fajnej historii Kyokushin (niestety english)
- Ponad rok temu
-
II Zimowe seminarium kumite - Walcz
- Ponad rok temu
-
dylemat nt. kimono
- Ponad rok temu
-
Seminarium we Wrocławiu
- Ponad rok temu