Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
ja się czuje :) trenuje Doce Pares i zdaża mi się że zabiore jakąś pomoc kiedy ide w niepewne tereny ;)
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Czuje się bezpiecznie jeżeli wiem, że koleś który atakuje nie ma noża. Tak na marginesie to chciałbym tych palantów co biegaja z kosami i uważają, że są dzięki temu twardzi spotkać bez noża.
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?

Czuje się bezpiecznie jeżeli wiem, że koleś który atakuje nie ma noża. Tak na marginesie to chciałbym tych palantów co biegaja z kosami i uważają, że są dzięki temu twardzi spotkać bez noża.


Hehe madre slowa.. Kiedys jakos "fajniej" bylo - ludzie zawsze sie tlukli ale wymienili pare cepkow i szli sobie do domkow :D a teraz? Nigdy nie wiesz czego sie spodziewac po przeciwniku - dasz mu rade na piesci to wyjmie jakas kose albo klamke i po wszystkiemu... :evil: Dostac pare prostych to jeszcze mozna ale jak debil wyjmuje jakis badziew to juz sie robi niewesolo wiec najepiej to unikac jak ognia starc na ulicy... :-) Po prostu robi sie coraz gorzej :cry:
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
też czuje sie pewniej bo jak pare razy sie dostanie na treningu to odrazu sie przyzwyczaja do kontaktu i nie ma takiego stracha przed oberwaniem...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Generalnie nigdy się nie bałem oberwać raczej bałem się uderzyć, ale dzięki sw już mi przeszło :)
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
he to ja miałem odwrotnie... udeżyc sie nie bałem tylko miałem lekki strach przy sytuacjach kontaktowych...ale teraz to już zniknęło i nie boje sie prać no chiba że idzie na mnie 5 dresów... :wink:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
ja czuje sie o wiele bezpieczniej, mimo ze mistrzem jednak nie jestem, ale trening pozwala nabrac wiary w siebie :-)
  • 0

budo_elfilipo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Ja czuje sie nie tyle bezpieczniej (bo bezpiecznie IMO w tym kraju czuc sie nie mozna), co pewniej. Skoro wiem, co mi grozi, ze i tak mi wpieprza, to nie bede stal bezradnie liczac na to, ze moze jednak sobie pojda, a podejme jakies dzialania. Jak juz maja mi wpierdzielic, to zeby chociaz mieli za co to zrobic (i nie bez chocby najmniejszych strat wlasnych). SW ucze sie niedlugo bo okolo 6 miesiecy i jak narazie bardziej ufam swoim nogom niz nauczonym technikom, ale zmiane w mojej mentalnosci widze ogromna. Dlatego ludzie, uczcie sie SW, bo naprawde warto, a na nauke nigdy nie jest za pozno :)
  • 0

budo_darq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Ja trenuję SW dopiero od 4 miesięcy i raczej nie zauważyłem, żebym czuł się bezpieczniej. Po prostu to chyba trochę za krótko...
  • 0

budo_guzik87
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
czuje sie duzo bezpieczniej dzieki treningom
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Mało miałem zajść od dawna (10 lat),kiedyś częściej...
Trenowanie sztuki walki ,wiadomo,musi dawać pewność, inaczej to co się trenuje nie ma sensu
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Jak trenowalem Aikido to nawet psychicznie lepiej sie nie czulem.Jesli chodzi o pewnosc siebie.Ale odkad trenuje Combat 56 to czuje sie duzo lepiej.Miedzy innymi dlatego ze zdaje sobie sprawe z tego co moze mnie spotkac.A poza tym juz nie odczuwam takiego strachu przed konfrontacja.
  • 0

GośćGuest_budo_tybalt_*

Guest_budo_tybalt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Hmmm... Czy czuję siębezpieczniej? To zależy. Wszystko zależy od predyspozycji psychicznych i od tego czy się ma duszę wojownika. Osobiście boję się walczyć na ulicy (choć normalnie się sparinguję:P). Trezba przyznać że mimo tego iz jestem tchórzem czuję się pewniej dzięki uprawianiu SW. Za to śmieszą mnie kolesie ktorzy robią z siebie wielkich fajterów, co to "nawet przed nożem znają 8 technik obrony" %-). Większosc ludzi tak nastawionych nie zdaje sobie sprawy że gdyby stanęli naprzeciwko przeciwnika uzbrojonego w nóż, to 95% by stało na trzęsących się nogach (reakcja normalna), a zamiast robić akcje jak seagal na filmach oddali by po prostu kase/discmana/telefon.
to tyle moich wypocin.;]

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Czulem sie pewnie dopoki nie zaczolem czytac tego forum :) teraz wygladam jak paranoik schizofrenik rozbiegany wzrok, wszedzie widze ludzi z nozem sam tez nosze ich kilka. Nie moge wchodzic do klubow, w ktorych sa wykrywacze metali bo albo musze sie gesto tlumaczyc albo wolaja policje :) . Ludzie tez jakos sie na mnie dziwnie patrza. Nikt sie mnie nie pyta o godzine od kiedy polamalem takiemu jednemu rece. Nie bede mowil co sie dzieje jak podchodza do mnie z pytaniem o ulice. SW I BUDO ZNISZCZYLY MOJE ZYCIE :)
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?

Czulem sie pewnie dopoki nie zaczolem czytac tego forum :) teraz wygladam jak paranoik schizofrenik rozbiegany wzrok, wszedzie widze ludzi z nozem

Kiedys slyszalem jak taki Policjant mowil ze minusem jego pracy jest to,ze po pewnym czasie wszedzie widzisz "szare koty" :roll:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Tak w ramach wyjasnienia moze napisze, ze moj post to byla ironia :) bo cos ucichla tutaj dyskusja :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Spoko spoko dyskusja ucichła już dawno temu a na to, że to była ironia nigdy bym nie wpadł szczególnie te łamanie kończyn przy zapytaniu o godzinę wiesz na twoim miejscu tak bezczelnego i potencjalnie niebezpiecznego zawodnika potraktowałbym od razu kosą :lol:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
jerz tu jest tyle osob :) i tak roznych, ze mozna byloby sie wszystkiego po nich spodziewac :)
  • 0

budo_makaveli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
odkad trenuje Krav Mage, stalem sie pewniejszy na ulicy. nie boje sie konfrontacji, nikogo. chociaz moim zdaniem pewnosc na ulicy jest tez zwiazana z tzw. "plecami" bo jesli ktos ma konkretnych znajomych, to w jego dzielnicy nic mu sie nie stanie, bo jest jakby nietykalny.
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy odkąd ćwiczycie SW, czujecie się bespieczniej na ulicy?
Nigdy nie wiesz co się stanie, jeśli chodzi o street. Jeżeli coś ćwiczysz to masz poczucie i świadomość że w razie zagrożenia będziesz umiał szybciej i lepiej zareagować, że w czas potrafisz wyczuć zagrożenie i uniknąć walki, a jeśli już dojdzie do konfrontacji to j.w. to jest ta "pewność"

Nikt mi tu nie wciśnie że idąc ulicą są tak pewni siebie że napier.. każdego kto im wyskoczy bo to bzdura.. Każdy w mniejszym czy większym stopniu boi się walki na ulicy, każdy ma czasem jakieś opory, nie zawsze ma się "ten dobry dzień".

Ja idąc ulicą zawsze oceniam sytuacje, oglądam ludzi którzy są w zasięgu wzroku i oceniam czy mogą stanowić zagrożenie i czy zdołam uniknąć walki lub jeżeli dojdzie do starcia i nie daj Boże zaczne przegrywać jakie mam wtedy możliwości ucieczki...

Może i wygląda to jakbym był paranoikiem, ale wiem co to ulica i wiem że lepiej dmuchać na zimne... :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024