Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsze na ulice dla uderzacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Najlepsze na ulice dla uderzacza
Zobaczcie jak różnią się przepisy w Polsce i we Francji.
To można kupić legalnie w sklepie internetowym we Francji ;)
I masz power jak Tyson (ten z Ameryki)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shadow
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Nie wiem czemu ale jestem ptrzeciwny takim sprzętom :/ Nie chciał bymza robić takim czymś w zeby. Dla mnie najlepiej gołe pieści bez zadnych udziwnień. :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Na temat kastetu jego wad i zalet wypisalismy juz tomy. Ja osobiscie wolalbym zeby go zalegalizowano jako narzedzie samoobrony, jest napewno mniej grozne niz np. noz. Choc rozumiem np. argumenty przeciw (War'a).
Jedno jest jednak pewne - kastet na rece poczatkujacego - nie czyni z niego przeciwnika o szczegolnych umiejetnosciach. Natomiast w rece napastnika, ktory wali "bez orientu" jest tym samym co pala, noz, czy tulipan).
A ten tzw. "strzal" jest mitologizowany. A w walce to jedna z ostatnich rzeczy (czego dowodzi wielu bokserskich mistrzow swiata, ktorzy nigdy "kopyta" nie mieli) - a najistotniesza to koordynacja ruchowa, a to juz dar Bozy, ktorego wytrenowanie zajmuje lata (i to nie sparingu z kumplem w garazu, czy piwnicy, to tylko droga do bycia kaleka, a w najlepszym wypadku do bycia krolem podworka, czy okolicznych trzepakow i smietnikow, bowiem glowna umiejetnosc jaka tam sie zdobywa, to wyzbycie leku przed uderzeniem Bogu ducha winnego czlowieka, czyli zagluszanie w sobie zasad moralnych), a i tak wielu nigdy w tym (w boksie) nie bedzie dobrych.
Powtarzam sie. Ale coz... Mialem "przyjemnosc" nie raz trenowac z dobrymi bokserami, w tym z kilkukrotnymi mistrzami Polski i mimo, ze dysponuje tzw. strzalem i nie jestem najwolniejszy - nie przypominam sobie zeby mi sie udawalo kogos z nich, wystarczajaco mocno trafic. Walki z nimi w formule "bokserskiej" z kastetem na lapie, czy bez, to dla wiekszosci ludzi to zwyczajne samobojstwo. Ale zaznaczam - ja nie mam talentu, wystarczajaco mocnej "psyche" i zapewne - wielu z Was prosto z "podworka" bedzie mialo lepsze w podobnych konfrontacjach ode mnie wyniki.
K_P
  • 0

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Jeżeli stosujesz taki sprzęt to oczywiście dzialasz sprzecznie z prawem polskim gdzie nie wolno go posiadac
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Nie chcialbym dostac takim czyms w tarcze,a co dopiero w glowe z sierpa czy chociazby z prostego. Dobrze ze jest to zabronione.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Mały OT:

Już nawet samo to jakie dane "narzędzie" powoduje obrażenie nie jest chyba aż tak ważne jak możliwość łatwego ukrycia... chodzi mi o to że wiele odmian broni jest chyba dlatego zakazana gdyż łatwo można ją ukryć (kastet, nóż sprężynowy, baton czy nunchaku które po złożeniu ma te 35cm ale po rozłożeniu około 80) ... to był taki "mały" off topic ale co Wy uważacie o mojej teorii..

PS. wiem że nóż można łatwo schować ale mimo to zakazany nie jest... podobnie jak yawarę a kij do bejzbola niby jest nielegalny a kieszonkowy to on nie jest...no cóż słaby punkt mojej teorii..... :?: ?

PS2.A co do kastetu to zdaje mi się że we Włoszech równie jest legalny gdyż znałem ludzi którzy takowe z tamtąd sprowadzali...

PS3. I jescze jedno.... dlaczego kawałek metalu jest taaaki drogi????? 10Euro=40 zeta za 60 gram stali....??
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
... dlaczego kawałek metalu jest taaaki drogi????? 10Euro=40 zeta za 60 gram stali....?

No wg. wagi to się diamenty wycenia.... :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Miałem przyjemność przyjąć partyzanta kastetem na twarz. Efekt: dwa zęby wybite, góra i dół po jednym. Nie lubię kastetów, ale faktem jest, że to groźna broń, zwłaszcza z zaskoczenia.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza

... dlaczego kawałek metalu jest taaaki drogi????? 10Euro=40 zeta za 60 gram stali....?

No wg. wagi to się diamenty wycenia.... :)


:) odpowiedź godna pytania :) ... przecież te pokrętła do zaworów takie drogie nie były :) :)... to wszystko pewnie przez ceny jakie ustala gabinet europejski albo jak to się nazywa :)

Miałem przyjemność przyjąć partyzanta kastetem na twarz.


Mógłbyś trochę przybliżyć to "zajście" (jeśli chcesz rzecz jasna)... i głupie pytanie...jaką broń białą masz w domu?? (chodzi mi głównie o tą średniowieczną).. i co np. byś użył gdybyś zobaczył że ktoś za oknem Ci się do auta dobiera?? (dotyczy wspomnianej broni z dawnych wieków)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza

Nie chcialbym dostac takim czyms w tarcze,a co dopiero w glowe z sierpa czy chociazby z prostego. Dobrze ze jest to zabronione.

Tak ,ale to nie oznacza, że jest nieużywane.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
jezeli by ktos wyskoczyl na mnie z kastetem i mialbym szczescie i by nic mi sie nie stało, to zabił bym:)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Za studenckich czasów w pracy w klubie. Grzecznie rozmawiałem z podpitym klientem i dostałem znienacka od jego kolegi. Rzecz niestety miała miejsce na wejściówce, bo na sali to by go kumple zatłukli, a tak to zanim wstałem ( a jeszcze łbem framugę zaliczyłem) to goście wyskoczyli na zewnątrz i rozpłynęli się w sąsiednim akademiku.
Ad2. Mam miecz półtoraręczny, jedynkę, topór, buzdygan włócznię i kiścień. Jeśli bym miał z czymś wyskakiwać, to z kiścieniem. Wrzucę kiedyś fotkę to zrozumiecie dlaczego :)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
moze nawet zrozumiemy co to takiego :D
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Madhornet:)


Słoniak zazdroszcze kiścienia:)
skąd zdobyłeś? zrobiłeś sobie to sam sprytnie?pochwal sie takie rzeczy umiem docenic:)
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Co to jest ten kiścień???? 8O :?:
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Heh no to mogę być z siebie "dumny" bo akurat wiem co to jest kiścień :) ... i jescze jedna sprawa, kiedyś interesowałem się średniowieczną bronią białą i zawsze intrygowało mnie nazewnictwo, a chodzi tu o:
-kiścień
-korbacz
-gdzieniegdzie morgensztern

zauważyłem że powyższe nazwy czasem są używane zastępczo... jednak doszedłem do pewnych wniosków:
-kiścień (wiele "kulek" bez kolców)
-korbacz (1-2 "kulki kolczaste")
-morgensztern (raczej "pałka z kolczastą główką"... ale to mi podlatuje wekeirą)

Mógłbyś sprostować te nazewnictwo bo zawsze się w tym gubiłem (jedno źródło podawało tak a drugie tak) :) ...... Dzięki za odpowiedź :)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Morgenstern - tak się nazywa ten reżyser od "Kolumbów" :)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
mam podobne rozterki co Jani
na moje:
kiścień - ośla szczęka na kiju ze sznurkiem/kawał ołowiu na kiju ze sznurkiem (tu coś mi nie pasuje, ale tylko z takim czym się spotkałem)
korbacz - kika kulek na łańcuchach
morgensztern - jenda kula (z kolcami) na łańcuchu
ktoś może to zweryfikować?
pzdrawiam
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
ja się spotkałem tak :)
korbacz-jedna kulka z kolcami
morgenstein-coś w stylu wekiery (takie zakończenie) tyle że na łańcuchu :D
wydaje mi się że niewarto roztrząsać sprawy bo rodzaji korbaczy/kiścieni/morgensteinów są tysiące :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pierwszy, trzeci i dziewiaty link z googla ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024