Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paul Vunak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
Tu sie WAR z Toba zgadzam! Jestem jak najbardziej za aby spotykac sie na takich "zjazdach vortalowych".

Co do rekrutacji... Tak naprawde to info o sekcji poszlo tylko w necie. Mialem stracha rozwiesic plakaty z anonsem : Grupa noza" ;)
Jednak poprosilem o pomoc prawnika i moze cos da sie wymyslic z obejsciem albo np z podczepieniem sie do jakiegos zwiazku, szermierczego, kendo czy jakkolwiek zwal.

Mam takze inny pomysl. Zalozyc wlasny zwiazek...Moze byc FMA. Klubow jest dosyc, nawet takich co cwicza noz nie wg FMA. Liczy sie jednak tylko parasol ochronny i wyjscie z podziemia...Co Wy na to?
  • 0

budo_vamet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia, Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
Witam uprzejmie

Hmm. Sprawa z Kali Ilustrisimo przypomina mi BJJ kiedyś, kiedy jeden z rodziny Gracie wygrał pierwsze UFC, reszta nagle zaczęła trenować parter, bo poczuli respekt? - dzisiaj prawie każdy trenuje i rozwija swój parter + ...

W Kali Ilustrisimo stało się tak (o dwóch przypadkach słyszałem), jak w BJJ, ktoś (doświadczony Zawodnik i Instruktor) stanął do walki przeciw KI i przegrał i trenuje teraz KI.

Tomek i Michał napisali o osobach X, Y i Z i miało i ma to miejsce. Wspomniana osoba wytrwale nabywa wiedzę Kali Ilustrisimo. Dobry z niego 'businessman', bo jakby był Instruktorem, któremu zależy, by uczniowie posiadali wiedzę skuteczną, to nie uczyłby ich dalej nabytego wiele lat wcześniej stylu, który w konfrontacji z Kali Ilustrisimo legł w gruzach.

Każdy trenuje, co uważa za słuszne, jednak w dzisiejszych czasach unoszenie się dumą, że to co trenuję jest lepsze, bo ciężko jest zrezygnować i odrzucić swój cały dotychczasowy wysiłek, wylany pot i pogodzić się ze stratą pieniędzy na rzecz czegoś innego, jest bezsensu.

Trenuj, co chcesz. Nadejdzie dzień, że zaczniesz patrzeć na skuteczność i wtedy zmienisz poglądy.

Ja robię to dla siebie, jak już było na łamach forum wyśmiewane, według myśli i zasady: 'Trenuję, by nie musieć tego nigdy wykorzystać.'.

Dyskutowanie na forum do niczego nie prowadzi, tylko się wzajemnie denerwujecie i przekrzykujecie.

Z poważaniem

Mateusz Kiczela
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak

Zaraz zaraz, spokojnie... raz, dwa, trzy... popraw mnie jeśli się mylę, ale właśnie napisałeś, że gość uczy kogoś swojego stylu żeby mieć z kim sparować. Toż to herezja jakaś jest! Powiedz że to jakaś pomyłka i że Cię źle zrozumiałem, proszę! 8O

Pozdrawiam,
AdamD


Ja też taka mam, ale z Żoną w tańcu. Bo inaczej depczę po nogach, może on też nie lubi jak mu ktoś depcze po nogach w sparingu :D
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
He, widzisz Robert, to troche nie tak. W KI, jak tez i w innych SW, zeby moc cwiczyc trzeba miec z kim...ten Pan chce zachowac swoja przewage ktora osiagnal dzieki treningowi KI nad innymi, rownoczesnie zawezajac jak sie tylko da grono ludzi, ktorzy mogliby mu zagrozic w sparingu. Troche to polatane jest - ale takie sa fakty...
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
Kenjiro powodzenia w twoim przedsiewzieciu, tylko uwazaj aby nie stalo sie tak jak w Combat Kalaki...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
Kenjiro, to w takim razie ten czlowiek jest kiepskim instruktorem.
Jesli zawezi ilosc sparingpartnerow do 1, to bedzie stal w miejscu a nie sie rozwijal.
Przegrana z uczniem nie jest dyshonorem, przegrywa sie chocby dlatego, ze sie starzejemy, nie to jest wyznacznikiem jakosci nauczania.
Wojtek
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
Czyli KI jest tak tajne, że nikt nie może go zobaczyć. Przyjmuję do wiadomości, cóż niby innego mam zrobić? Wiem! Mogę jeszcze przez cały czas nękać w sprawie przyjacielskich sparringów ludzi od Sayoc i innych nie Ilustrisimowych chętnych.

Tylko niech mi potem nikt nie mówi, że miałem szansę bo nie użył sekretnych technik, bo śmiechem zabiję :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
Adam przeciez ty znasz sekretne techiniki z Tao chi i kung fu... Red tiger... wiec szanse są wyrównane..
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
KI nie jest tajne. Tylko wybacz ja nie bede do Ciebie jezdzic zeby cos Ci udowadniac czy tez abys mogl sie nauczyc. Zapraszam do siebie. Przyjedz do Gdyni, posparujemy, pocwiczymy (moze Ci sie podejscie KI spodoba), popijemy pifka :)
Juz wielokrotnie dawalem zaproszenie, jednak do tej pory nikt nie skorzystal, tylko wszyscy placza, jak to trudno znalezc chetnych do cwiczenia.
Jak ja chce sie uczyc czy sparowac z Radkiem to jade na Slowacje. Niezle byloby gdybym napisal do Radka - chce zobaczyc czym sie je KI i posparowac - przyjedz do Polski bo mi sie nie chce na Slowacje jechac... :)
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
Kenjiro małe sprostowanie ja pocwiczyc i na piwko wpadne...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak

Adam przeciez ty znasz sekretne techiniki z Tao chi i kung fu... Red tiger... wiec szanse są wyrównane..


Abanico, ten tekst bez żadnego emotikona powinienem wziąć na poważnie?

Kenjiro: przyznam się bez bicia, że leniwy jestem i z Wawy się niechętnie ruszam. Nie to że Cię nie lubię czy coś, po prostu nie chce mi się dramatycznie 8) Ale myślę że przy okazji jakiegoś zlotu będziemy mieli okazję się poznać :) Poza tym, to najbardziej mnie boli tutaj to, że moi "rodzimi" warszawscy spece od filipińskiego noża spychają mnie jak ... kurde, śmierdzę, czy co? Może cholera niegodny jestem?

BTW, ciekawe jak to się ma do rozwoju własnego... tu się "pomoc naukowa" sama zgłasza, i oferuje że się da atrapami pochlastać na plasterki, a tu cisza. Jak ja mam to odbierać?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak

Poza tym, to najbardziej mnie boli tutaj to, że moi "rodzimi" warszawscy spece od filipińskiego noża spychają mnie jak ... kurde, śmierdzę, czy co? Może cholera niegodny jestem?
AdamD


A moze by tak....zapisac sie do sekcji wymagana oplate uisciwszy? Mysle, ze to moze pomoc.... :-)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak

Poza tym, to najbardziej mnie boli tutaj to, że moi "rodzimi" warszawscy spece od filipińskiego noża spychają mnie jak ... kurde, śmierdzę, czy co? Może cholera niegodny jestem?
AdamD


A moze by tak....zapisac sie do sekcji wymagana oplate uisciwszy? Mysle, ze to moze pomoc.... :-)



On by najpierw chcial polizac zanim kupi ;) :) 8)

Tak tak Adam towar dotkniety uwaza sie za kupiony :D
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
A Ty myślisz że ja nie mam gdzie trenować, co? Nie zamierzam wcale zmieniać swoich zwyczajów treningowych, mam jako tako poukładaną wizję tego co i jak chcę robić. I w ramach tego leżą gdzieś towarzyskie międzystylowe sparringi. A jak się zapiszę na trening, to jak myślisz, jak zacznę wszystko robić po swojemu to co powie na to instruktor? Zresztą, tych parę lat treningu nauczyło mnie, że WYPADA robić to, co robią inni. Chyba że robią/gadają takie głupoty, że ręce opadają (patrz moja wizyta w warszawskim oddziale Pszczyńskiej). Ale to się nie zdarza często. Koniec końców, to ja nie widzę jakoś szczególnie sensowności rozpoczęcia treningów w sekcji FMA.

Martius, 8)
Gdybym zaproponował że wpadnę do Twoich chłopaków, żeby można było spróbować np. Modern JJ vs. Shidokan to byś mnie namawiał do rozpoczęcia treningów u Ciebie w sekcji??

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
Wracajac do pytania mrhole- polecam kasety szkoleniowe Hocka Hockheima. W wiekszosci są to sfilmowane jego seminaria, na których uczy metod walki nozem. Materiał jest bardzo przejrzysty i dobrze usystematyzowany.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak

Martius, 8)
Gdybym zaproponował że wpadnę do Twoich chłopaków, żeby można było spróbować np. Modern JJ vs. Shidokan to byś mnie namawiał do rozpoczęcia treningów u Ciebie w sekcji??


u mnie zawsze jest wstep wolny na organoleptyczne sprawdzenie ;)
Ja nigdy nie namawiam :) a nawet sie staram zniechecic :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
Organoleptyczne...

No, i tego się właśnie spodziewałem. Paweł też nie robi problemów, jak ktoś chce wpaść na trening i pomacać. Andrzej Kalisz wpuści Cię z otwartymi ramionami. Spokojnie możesz iść poćwiczyć u Nama. Jak chcesz porobić pchające dłonie z zaawansowaną grupą w YMAA, to może to już nie być takie oczywiste, ale myślę że z Mariuszem dało by się to załatwić.

A z Filipińczykami nie.

Abanico, ja czekam cierpliwie na wyjaśnienia dotyczące moich magicznych umiejętności nabytych w Red Tiger....

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak

Wracajac do pytania mrhole- polecam kasety szkoleniowe Hocka Hockheima. W wiekszosci są to sfilmowane jego seminaria, na których uczy metod walki nozem. Materiał jest bardzo przejrzysty i dobrze usystematyzowany.

Pozdrawiam, Thufir


To ten dosc mocno zbudowany amerykanin ktory lubi w militarnych ubiorach prezentowac techniki ?
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
sorry Adam ale wlasnie zrobilem sobie małą przebieżke... zapomniałem dodać emocjonek sorry... a co do kwestii Red Tigera to chodziłem również i znam cię właśnie z tamtąd...
A co do filipinskich, to nikt nie powiedzial ci NIE... poza tym jakby ci naprawde zalezało na treningu to byś już dawno był na nim...

Pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paul Vunak
Ja pierdaczę...

NIE ZALEŻY MI NA TRENINGU. SERDECZNIE CHRZANIĘ PÓKI CO INNE POMYSŁY NA TRENOWANIE. CHCIAŁEM POSPAROWAĆ. WSZYSCY MNIE WYSYŁAJĄ NA TRENING. POZWOLICIE MI NA TRENINGU ROBIĆ TO NA CO MAM OCHOTĘ?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024