Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Czy sa jeszcze szkoly uczace szermierki dwoma mieczami czy raczej sa to tylko szczatkowe przekazy??Domniemania jak to moglo wygladac.W katori sa formy Ryoto..nie wiem jak w Kashima czy innych?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
To zalezy jak to zrozumiec zasadniczo powinno w kazdej szkole kenjutsu byc nauczane jak uzwyac tanto lub wakizashi, lecz o takiej czystej walce dwoma mieczami na raz niestety nie szlyszalem.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Zgoda ze najpierw uczysz sie katany a potem wakizashi..Dopiero potem jest para...Dziwi mnie na przyklad to jak czesto slysze kendokow powolujacych sie na Musashi Miyamoto...przeciez facet nie zostawil sukcesji..co prawda mial uczniow..chyba ze sie myle..Ze istnieje szkola
Ryoto wedlug Musashi..Gosc walczyl tylko dwoma mieczami,to byla jego specjalnosc...ale o jego technice nie wiemy prawie nic..poza tym co napisal w swoim Gorin no Sho.Wiec co maja wspolnego dzisiejsze szkoly kendo z tym co robil Musashi?
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Eeee...pomyślmy co majaspulnego z Musashim? Może to że uczą samodoskonalenia ? :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] <- tu masz o szkołach. Ten likn ktoś juz wczesniej podałna forum ale nei pamietam kto.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Musashi byl na tyle postacia kontrowersyjna isz nawet sa pewnw watpliwosci czy naprawde byl takim wspanialym szermiezem czy dobrym strategiem i muwca i wywijal sie z opresji ale dla dobra sprawy przyjmijmy rze byl. Ale sukcesji to faktycznie nie pozostawil jako takiej, pzatym sam bedac durzym czlowiekiem mugl pozwolic sobie na wladanie 2 mieczami na raz gdyby zalorzyl szkole musial by wybierac do niej tylko ludzi jego psotury a to jawny rasizm :wink:
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Benkei proponuje ci zestaw edukacyjny: pt.
1. "Classical Bujutsu" Donn F. Draeger
2. "Keiko Shokon" Diane Skoss
3. "Koryu Bujutsu" Diane Skoss
Kupisz to w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Znajduje sie tam 200% odpowiedzi na twoje pytania na forum.

Poszukaj tez informacji na temat Katori i np. Ritsuke Otake. jak sie wyedukujesz to mam nadzieje ze zrozumiesz ze nie ma czegos takiego jak przedstawicielstwo Katori na Polske i zdjemiesz te bzdrury ze strony.
pozdrawiam
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Cos Ci sie Rafale chyba pomylilo.Z tego co sensei P.Kliglich ma przedstawicielstwo Aikibudo na Polske podobnie jak i w Katori.Jesli jestem
w bledzie to chyba ze zle od niego uslyszalem.Z reszta jestes jego uczniem wiec pewnie wiesz jak to wyglada. Moge sie o to na dzisiejszym treningu zapytac.Po drugie to czytal sporo z moich postow
i nie mial co do nich zastrzezen.. :) Bo nigdzie niczego nie zmyslalem..
A co do mojej edukacji i pytan ktore zadaje na forum to sa one proste i forum do tego sluzy i chyba jestes jedyna osoba ktora to denerwuje.
Jak ktos chce to odpowiada..Mysle ze wiesz z kim rozmawiasz :wink: :D
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
I Jeszcze jedno..wejdz sobie na strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak byk o
przedstawicielstwie na polske zarowno w Katorii i Aikibudo...Chyba ze sie myle i nie rozmawiam z Rafalem..??
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Chyba się jednak mylisz, mam nadzieje ze to jednak nie Rafał i takiego adresu www by nie podawał. Co do Katori to osoba która ma najwyższy stopień w kraju i regularnie jeździ na staze międzynarodowe od 12 lat do sensei Hakateyama Goro, a ten uważa Go za swojego ucznia może reprezentowć tą szkołe - dodatkowo mając pozwolenie od sensei A. Floquet.
Uszczypliwość przedstawiciela Yoseikan nie jest bezpodstawna gdyż Państwo z yoseikanu także próbują ćwiczyć Katori Shinto Ryu pod kierunkiem p. Janssensa (1 dan Katori). Co do R. Otake to nie wiem na czym miało by to wedukowanie polegać?
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Masz racje,to jednak nie Rafal...Co do mojej edukacji Katorii to nie obawiam sie o to..jestem na jak najlepszej drodze..w przeciwienstwie do
Ciebie Kashira :) I naprawde nie potrzebuje podrecznikow Ritsuke Otake..mam dobrego nauczyciela w" rzeczywistosci" :)
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Kendocy powołują się na MM ponieważ to co jest w zwojach da się łatwo przełożyć na walkę w kendo (zachowanie wobec przeciwnika itd)...

http://members.ozemail.com.au/~priordan/gorinosh.html


  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Dzieki za linka :D ...mowiac o przelozeniu tego co jest na zwojach do kendo masz na mysli psychike??Chodzi mi o to czy w kendo zawarta jest
technika MM czy tez strategia,taktyka...
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?

Masz racje,to jednak nie Rafal...Co do mojej edukacji Katorii to nie obawiam sie o to..jestem na jak najlepszej drodze..w przeciwienstwie do
Ciebie Kashira :) I naprawde nie potrzebuje podrecznikow Ritsuke Otake..mam dobrego nauczyciela w" rzeczywistosci" :)


Benkei ja nie cwicze Katori i q-rwa nie jestm Rafał. Goro Hatakeyama z tego co wiem nie jest sukcesorem szkoły tylko jednym z wielu mistrzów. Obecnie chyba rzadzi tam Iizasa Yoshisada. Zas czyms w chrakterze dr technicznego wlasnie Ritsuke Otake.
Juz kiedys mielismy takie co nazwal sie jedynym przedstawicielem i "opiekunem swiatyni Katori w Polsce" pana W. Cynarskiego
Teraz wyrosl nam kolejny... no prosze. Goro Hakateyama i Yoshio Sugino "naprodukowali" wielu mistrzow w Europie. Wielu pewnie dobrych i mam nadzieje ze sensei Pawel do nich nalezy. Spotkalem nawet takich Polakow ktorzy tluka katori w Hombu dojo w Japonii. Mozesz uciac te wszystki dyskusje na temat pana Pawla w prosty sposob. Pokaz jakis dokument i bedzie po sprawie. Moze i jestes na najlepszej drodze ale to dluuuga droga.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?

Mozesz uciac te wszystki dyskusje na temat pana Pawla w prosty sposob. Pokaz jakis dokument i bedzie po sprawie.

No co ty? Jak zaczniecie się licytować legitkami i zwojami to dopiero będzie ubaw. :) 8) :idea: :wink:
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
prawdziwi samuraje nie licytuja sie prawdziwi po prostu rozstrzygaja to w pojedynku.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?

prawdziwi samuraje nie licytuja sie prawdziwi po prostu rozstrzygaja to w pojedynku.

Pojedynek na legitki to stara sprawdzona metoda. W średniowieczu niejedna bitwa opierała się na pojedynkach na święte relikwie. Ten kto miał słabsze relikwie, ustępował pola.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Albo na pojedynku na tabliczki na kturych bylo napisane "oswiadczam isz panna taka to a taka jest najpiekniejsza na swiece" i chodzil taki rycerz z tabliczka na szyji czytac nie umial sam ale wystarczylo isz spodkal drugiego z tabliczka. GORE!
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
Alez prosze Cie bardzo Kashira...Poprosze sensei P.Kliglicha.Tak sie sklada ze ma 3dan w Katori Shinto Ryu i jest bezposrednim uczniem
sensei Goro Hatakeyama.Chcesz to sprawdzic??Podobnie jest z Aikibudo gdzie jest bezposrednim uczniem sensei Alaina Floqueta,co zreszta latwo sprawdzic pytajac samego Floquta.U zrodla najlepiej,prawda?Daj znac co Ci powie:wink: A co do honbu dojo Sensei Ritsuke Otake i tego co sie w
nim dzieje to nie interesuje mnie to.Sensei G.Hatakeyama ma Meykio Kaiden i to co robi i kogo uczy jest jego sprawa.A skoro nie cwiczysz Katori a czytasz ksiazki to znaczy ze rozmawiam teoretykiem..A wracajac
do sukcesora Iizasa Yoshisada to wcale nie musi sie znac na Katorii jest
glowa rodu.A jakich to mistrzow naprodukowali G.Hatakeyama i Yoshio Sugino??
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieja jeszcze szkoly Ryoto?
A tak na marginesie..Polska to dziwny kraj..jak Ktos robi cos dobrze to proboje sie zaraz goscia zgnoic,a przewaznie robia to ludzie ktorzy na codzien czytaja ksiazki i ogladaja filmy...zaden certyfikat nie zablokuje ciecia czy uderzenia.Zdaje sie ze forum jest idealnym miejscem do takich rozgrywek,kryc sie za pseudonimem i wypisywac co slina przyniesie na jezyk tylko jak do czego przychodzi to sie okazuje ze gosc cos tam gdzies widzial albo cos mu ktos powiedzial i na takiej zasadzie obrabia sie komus dupe.Maja tutaj racje co niektorzy ze staje sie juz to smieszne zeby sie licytowac na certyfikaty..Jak tylko napisalem w jednym poscie ze sensei
P.Kliglich uczy Katori w Polsce i jest bezposrednim uczniem G.Hatakeyamy
to zaraz zaczela sie burza tych ktorzy cos tam proboja robic i potykaja sie bokken...Ciekawe co by powiedzial Hatakayama I Floquet.Ale moze nie wrzucajmy ich do tego szamba bo to ludzie z duza kultura i takie sprawy zalatwia sie w inny sposob.Tam jeden drugiego szanuje za umiejetnosci..W gebie na necie kazdy jest mocny,gorzej jak trzeba to udownic.. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024