Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikidoka na wesoło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
288 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
Witam
Lata 80-te....
Zima....
Opole...
Pomiedzy 2 treningami....
Aikidocy w pospiechu nalozyli na kimona ubrania...
Osoby ktore mialy hakamy nalozyly tylko kurtki.....
Jazda autobusem komunikacji miejskiej...
Jedna osoba w hakamie (.....) przez bedace w pokrowcu jo i bokken przewiesil zori....
Inny kolega (......) odzywa sie na caly autobus "a ksiadz z tymi klapkami to na basen :?: :?: :!: :!: " :idea: :roll: :idea:
hehehe
jak wypadlismy z tego autobusu.....hehehehehe
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
Pewnego razu przed treningiem przebierajc sie w szatni opowiadałem coś kumplom na temat artykułu w "Samuraiu", artykułu dotyczacego sensei Takedy
- Podobno ten gość stoczył w swoim życiu kilka pojedynków na śmierć i życie - mówie- z czego większośc wygrał..." Cała szatnia składała sie ze śmiechu a ja nieświadomy swojej pomyłki jezykowej ciągnąłem dalej wątek...
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
Do ludzisków, którzy próbują się do mnie dobic przez priva - sorki, ale nie mam uprawnień :(
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
To jeszcze coś z uwag technicznych:
"W tym momencie uke odwraca głowę w drugą stronę, żeby odłamki kości nie powbijały mu się w oczodoły."
"Nie, nie, źle. To jest łamanie łokcia. To jest inna technika."
  • 0

budo_blah...
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ściana wschodnia:)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło

A parodiowaliście kiedys aikidockie nazwy i powiedzonka?
Np. Uciekajta nago?
Albo -"Onegdaj siemasz"
-"Aligator kamasutra"
Ot takie tam mi sie przypomniało... :P


no mooooowa :) ...: mops, ten ci noge, srali w mate, ide w kime nara, w oko i mi...
oproocz tego leca texty typu np: kopne cie jedna noga w twarz a drugą w potylice... :D
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
Katate tori ryjem o mate;
Ide w kime nago;
:)
  • 0

budo_serenka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
pokokjuhamy sie :)
  • 0

budo_ogami itto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dalekie zadupiaste południe

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
Z ostatniego treningu:
"teraz uke jest wychylony - mogę kopnąć nogą, mogę kopnąć ręką" :)
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło

pokokjuhamy sie :)


:) :) :) :) :) :) :rofl: - Nie, ja nie moge!!!!!
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
Sensei pokazywał technikę w hanmi hadachi waza (tori siedzi, uke stoi) i mówi:"Gdyby to było w normalnych warunkach, to odgryzłbym mu jaja".
Przez dobre 5 minut zastanawiałam się, czy aby na pewno usłyszałam to, co usłyszałam :D
  • 0

budo_adaś
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
A może tak:
-małe siku
-uciekajcie w spanko
-kaczy chód
-ona gęsi pasie;kotem w gejsze; kotem w gęsi;kosi nagle;
-ile gęsi masz
-uderz w kime nagle
-w momencie ataku wchodzi w partnera( tak po prostu , do środka?)
  • 0

budo_adaś
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
A może tak:
-małe siku
-uciekajcie w spanko
-kaczy chód
-ona gęsi pasie;kotem w gejsze; kotem w gęsi;kosi nagle;
-ile gęsi masz
-uderz w kime nagle
-w momencie ataku wchodzi w partnera( tak po prostu , do środka?)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło

Sensei pokazywał technikę w hanmi hadachi waza (tori siedzi, uke stoi) i mówi:"Gdyby to było w normalnych warunkach, to odgryzłbym mu jaja".
Przez dobre 5 minut zastanawiałam się, czy aby na pewno usłyszałam to, co usłyszałam :D

TO NIE JA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
Z poważniejszych rzeczy i sytuacji :wink:
Gdzies około 8 lat temu na obozie w Ełku na zajęcia z miejsca skoszarowania maszerowaliśy sobie w strojach organizacyjnych przez osiedle, którego kluczowym miejscem był sklep spożywczy. Jak to jest zazwyczaj w przyrodzie :D , w okolicach wodopoju zawsze kręcą się różni osobnicy, tak i tam zawsze przebywało kilku panów, których głównym zajeciem było testowanie wyrobów miejscowych przetwórni owocowych oraz browarów.
Idziemy sobie więc taka mała grupką, a przed nami idzie nasz kolega zwany potocznie Godzillą (pozdrowienia dla Nowej Z.) a to z powodu facjaty, której widok nie mógł jakoś wzruszyć starszych Pań :) .
Godzilla niosąc na ramieniu pokrowiec z bokkenem i jo zbliża się do grupki stojącej pod sklepem, nagle od grupki odrywa się Pan słusznego wzrostu, ładnie upstrzony tatuażami i z wyrazem twarzy, który upewnił nas, że cóś bedzie.....
Tubylec podszedł do Godzilli, zmierzył go od góry do dołu i nagle skrzekliwym głosem powiedział:
"A przyp.....ol mi tym kijem w łeb, to się może coś zmieni..." :wink: :)
Rozstaliśmy się w pokoju i przyjaźni bez konieczności "przyp.....lenia" :)

Pancer (wspominający ten obóz baaardzo miło)
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
TO NIE JA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale jesteś pewien? :wink:
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
nie jednemu senseiowi sensei ne imię :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
to prawda. tylko nie we Wroclawiu a Inowroclawiu, nie sensej - tylko sąsiad, nie odgryzl - tylko pozyczyl, nie jajka tylko kilo cukru.
Reszta sie zgadza..
Za zbieznosc czasmu, miejsca, akcji, nazwisk i sasiada z Ino nie bierzemy odpowiedzialnosci
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
W zamierzchłych czasach kiedy ja byłem piekny i szczupły, Pancer powalał panny widokiem swej lwiej grzywy, zaś Pająk był taki sam jak dziś :) wybraliśmy sie kiedyś zaproszeni przez Madzirów na obóz aikido, który odbywał się w jakiejś zapadłej wiosce na wegierskiej prowincji. Któregoś z pierwszych wieczorów nasza wesoła trójka wraz z czwarttym kompanem o wdzięcznej ksywce Browarek (przez tambylców zwany ku naszej uciesze kici choj :P :) :lol: ) wybraliśmy sie wieczorna pora zbratac sie z miejscowa ludnoscią i zasmakować rozmaitych rozkoszy podniebienia w stanie płynnym. Nauczeni doswiadczeniem z małych miejscowosci w Polszcze bylismy przygotowani na "ciepłe" przyjęcie miejscowej żulerki i może jakąs zadymkę. Poszlismy spożyliśmy i wracamy a tu nic. Wtedy Pancer popatrzył przenikliwie na mnie, a potem spojrzał smętnym i tesknym wzrokiem dookoła i rzekł:
" Wiesz co,qur.. teczka - mam wrażenie ze największą żulia w tej miejscowości jestśmy my :) :) :)
To była pointa nr 1

A teraz pointa nr 2
Wracając juz kole północy do szkoły z internatem w której kwaterowaliśmy spotkaliśmy kolejna grupkę na czele z miejscowym Miszczem która... dopiero udawała się na spożycie. Jak mozna się domyslić nie daliśmy sie długo prosić i wykonalismy zgrabny i posuwisty tenkan ruszając spowrotem w kierunku gospody misteczka i innych przybytków.
Było miło ale tak ok 3 nad ranem obsługa porzuciła wreszcie maskę wegierskiej gościnnosci i zakomunikowała, ze zamykają. I tu dochodzimy do pointy nr 2. Niebacznie chwilkę wczesniej kolega Browarek zamówił butelkę przedniego tokaja. Na hasło do odwrotu, będac juz dobrze po spożyciu zadziwił miejscowych i przeszedł do panteonu sławy lokalnych bohaterów krzycząc One moment please - po czym butelka wykonał ruch zamaszysto półokragły coby ambrozje z dna zebrać i na oczach oczarowanej gawiedzi w ciągu 3-4 sekund wlał w siebie zawartosć buteleczki 0,75 l. Potem stwierdził:
- ok możemyt wracać :) :) :)

Pointa nr 3 Na rannym treningu nie było rzutów tylko cwiczylismy do wychyleń i to tak na rozciąganie :roll: :) :wink:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
Do tych point rozlicznych nalezy dodać kilka uwag a mianowicie:
- nieprawdą jest to że wypiliśmy całe piwo w knajpie - więc rozpoczeliśmy spożywanie miejscowych okrutnych trunków :wink: ,
- nieprawdą (a przynajmniej dużym przekłamaniem) jest to iż Polak - Węgier dwa bratanki itd. bo tylko robotnicy z Irlandii (budujący cóś tam na miejscu) mogli z nami stanąć w szranki.. :D
- nieprawdą jest to , że po tej imprezie, a tuż przed treningiem (około 2 godzin snu) przed wejściem powitały naszą delegacje (skład w 100% obecny) brawa nielicznych Madziarów, którzy przeżyli te potyczki, 8)
natomiast
- jest prawdą fakt, iż nasza delegacja wygrała międzynarodowe rozgrywki w kosza, dodam tylko, iż z naszej 4 osobowej grupy - jeden nigdy nie grał w kosza a drugi nie lubił....

Pancer (wiedzący co oznacza ten kici choj :) :) )
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: aikidoka na wesoło
Dzisiejsze:
"Leżenie przodem, ręce kładziemy obok maty..."
Zaznaczam, że tatami mamy w całym dojo :D więc figura niemożliwa była do wykonania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024