Skocz do zawartości


Zdjęcie

Codzienny trening.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Codzienny trening.
Witam,

Pytanie moje jest jak najbardziej związane z topiciem,otóż:
Mówi się,że trzeba ćwiczyć we własnym zakresie,nie tylko w dojo,bo 2 razy w tygodniu to za mało. Tak się składa,że podzielam to zdanie,tylko jak się za to zabrać? Jak powinien wyglądać taki codzienny,domowy trening aikido(bez partnera of course)? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.


P.S. TAK,szukałem w archiwum :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Staraj sie wykonywać ćwiczenia jak na treningu tylko bez partnera. Na początlu może być to trudne ze wzgledu na ulozenie rak ale po jakims czasie sie przyzwyczaisz.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
hmm.. codzienny trenieng?

wersja light:
bieg ok. 20-30 km tygodniowo
siłownia - 2-3 tyg.
Jo, bokken mion 1 h dziennie
treniengi wg rozkładu

wersja normal:
bieg 30-40 km tygodniowo
siłownia - 4-5 tygodniowo
jo, bokken - 1 h dziennie (kazdy)

wersja heavy:
bieg - 10-15 km dziennie
siłownia - codziennie (rózne partie mięśniowe na zmiane - oczywiste)
treniengi wg. rozkładu
jo - 2 h, bokken-2 h
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
jesli chodzi o trening samodzielny to powinienes spytac sie swojego nauczyciela on powinien najlepiej wiedziec co bedzie dobre w danym momencie dla twojego rozwoju. jesli nie to zmien nauczyciela. tak powiniem zrobic kazdy "nowy" ktory chce sie rozwijac. zreszta ja robie tak do tej pory.

ps. jak jeszcze raz ktos zechce napisac zeby chodzic codziennie na silownie to proponuje najpierw uderzyc sie bokenem w glowe i to mocno. nikt nie cwiczy codziennie na silowni. nie bede pisal dlaczego wystarczy spytac sie na silowni instruktora. obojetnie jak zaawansowany mialby byc trening silownia codziennie jest to najlepsza droga do tego aby za jakis czas zaczac sie cofac w swoim rozwoju a dodajac do tego jeszcze aikido i biegi... nawet tego nie bede komentowal .
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Aiki, toś dał czadu. Po tygodniu przeciętny człowiek to zawału by dostał ;)
Tak można ćwiczyć jak się ma kupę kasy i żadnych innych obowiązków. Życie tego nie ułatwia.
Reaver. Domyślam się że dopiero zaczynasz? Jeśli 2 razy w tygodniu jest trening w waszej sekcji to troszkę padaka. A może jest tak że 2 dla początkujacych, potem wiecej? Jak sie rozkręcisz to ofkoz zaliczaj wszystkie możliwe treningi. W granicach możliwości rano jakieś 20 minut biegu, wieczorkiem jakaś sztanga, brzuchy, rozciąganie etc. To da sie zrobić bez wielkich nakładów czasowych i finansowych. Ale to tylko rozwój fizyczny. Kata jo i boken spox. Najgorzej z technikami na sucho, to niewiele daje, niestety ;) Najlepiej zrobisz, jeśli dobierzesz sobie jakąś dodatkową sekcje, np. judo /jest bardzo bliskie/, czy cos uderzanego, karate czy taekwon do. Kazdy orze jak może. 2 razy w tygodniu to za mało, poszukaj innej sekcji.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Zacznij od czegos poprawiajacewgo kondyche-biegi,rower,basen.porozciagaj sie, rob pompki, katuj drazek ( zakladam,z brak ci czasu/kasy itd. na silke) ew. cwicz na wlasnym sprzecie jesli masz.
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Fakt,dopiero zaczynam...

===Sekcja===
Treningi są niby 2 razy w tygodniu,ale jest jeszcze trzeci w soboty,na który właśnie zaraz się wybieram,ale nie zawsze mam na to czas.Nie chciałbym zmieniać sekcji z wielu powodów,choćby dobry nauczyciel.

===Trening===
Dobry pomysł,spytam się trenera.Myślę,że bieganie da się załatwić,sam wieczorkami dodatkowo robię jeszcze troche brzuszków i pompek,a nad dodatkowym uderzanym też myślałem(zwykły boks?).Drażek też katuje,a w zasadzie zacznę,bo muszę ze względów zdrowotnych...

Za wszystkie dotychczasowe rady dzięki,jeśli będą jeszcze jakieś,to także nie pogardzę :wink:
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Chcialbym zobaczyc jak Aiki realizuje chocby jeden z punktow tego o czym pisze...
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Moim zdaniem spróbuj chodzić trzy razy na trening a jak masz taką potrzebę żeby "poćwiczyć z cieniem" to dobrze, żeby rozwijać technikę trzeba wiedzieć jak wygląda ona bez partnera i powtórzyć ją z wyobraźni- to duzo daje. Co do innych sztuk czy sportów walki? jak uważasz ale co za dużo to nie zdrowo. Lepiej poćwiczyć coś parę lat niż trzy rzeczy przez pół roku, a tak zazwyczaj kończy się łapanie kilku srok za ogon. Pamiętaj że sztuki walki to nie nauka na krótko ale właściwie na całe życie i im dłużej ćwiczysz tym wiesz że jeszcze dużo musisz się nauczyć.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Gregos 28 cos nie pasuje? przyjedz do Dublina,cieniasie..
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
8O Aiki tylko proszę nie bij go zbyt mocno :cry:
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Właśnie wróciłem z trzeciego treningu,jestem bardzo zadowolony,bo:

1)inny nauczyciel
2)co za tym idzie inna metodyka treningu która bardzo mi się podoba
3)2 godziny treningu za cenę normalnego ;)
4)więcej zaawansowanych osób

Jeśli uda mi się utrzymać "tempo" tych trzech treningów,to myślę,że samych SW będzie dość,a z treningiem jeszcze się pomyśli.Elementy czysto fizyczne i tak chciałem ćwiczyć,a co jeszcze przydatnego można robić z samego aikido?

Pozdrawiam
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Ogórasie i Ty do mnie mowiesz cieniasie w kazdej chwili z palcem w odbycie...takich jak ty zalatwiam ....!!!
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
jesli masz czas,to cwicz cos jeszcze, bo to zawsze rozwija. nie zgadzam sie,ze lapanie kilku srok za ogon to blad.jesli "wszystkie sroki u3masz" :) to bedziesz mial wieksze pojecie o SW (n.p nauczysz sie prawifdlowo ciosy zadawac)
a 3 treningi w tygodniu to malo dosc...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
G28 hyhy no to trzymaj sobie ten palec w d.. jak lubisz.
Z mojej strony to tyle. Aha.. w zwiazku z pkt reg mowiacym o nieprowadzeniu wojen na vortalu - profilaktycznie wpisuje na liste ignorowanych.
jedni zbieraja znaczki inni bawia sie palecem w d.. rzecz gustu..
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Dobrze Maciasz pisze. 3 razy w tygodniu to mało na szybki progres techniczny. Łap tyle srok ile sie da, bylebyś choć jedną dyscyplinę cały czas utrzymywał. Takie poszerzanie wiedzy otwiera klapki na oczach.
Z aikido problem w tym że po prostu nie da się porządnie poćwiczyć samemu. :( Uderzenia można ćwiczyć, worek czy coś, kata... Ale u nas tego nie ma. Nawet jeśli będziesz ćwiczył ruchy na sucho, to nie nauczy cię to aikido, tylko ładnych ruchów. No i wymaga to już niezłego poziomu. Skup sie na jo i bokenie.
Jak masz iść to lepiej kickbox, a jeśli nie jesteś maniakiem skuteczności tylko interesuje Cię sztuka /a zakładam że nie jesteś, skoro zaczynasz zabawę w aiki/ to zapisz sie na karate czy tae kwon do.
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Prawde powiedziawszy to sram na Twojego ignora... :dupa: Choc nie mam jedno pytanie do Ciebie, ale jak mniemam pozostanie ono bez odpowiedzi: otoz od kogo to otrzymales promocje i prawo do noszenia czarnego pasa? Bo chyba nie od siebie? Pytanie to powiem Ci w sekrecie nurtuje nie tylko mnie ale i wiekszosc srodowiska aikido w Polsce, a w Warszawie w szczegolnosci...nie musisz odpowiadac...az tak bardzo mnie to nie interesuje...Pozdrawiam i zycze udanego treningu w tym 20 km biegu!!!
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
Ech ta polityka.
Aiki już kiedyś pisał o tym, że z zasady nie zdaje egzaminów.
http://www.forum-kul...c=55542&start=4

A w Dublinie raczej nie pobiega, tam dystanse małe, a wszystkie fajne puby są w zasięgu 10 minut piechotą. A irlandzkie ministerstwo zdrowia w ramach usportawiania narodu proponuje chodzienie. Taka to sprawna nacja.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
jest gdzie biegac.. zapewniam. Irlandia to usportowiony kraj ,a Phoenix Park jest chyba wielkości małego miasta.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienny trening.
mnie nie nurtuje....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024