Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_northerntiger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
Sprawa jest prosta, chciałbym sie uczyć machać kataną. Jest to po troche spowodowane filmem Kill Bill :) Czym wlasciwie roznia sie od siebie poszczegolne style walki (nie wiem jak to prweidlowo nazwac). Co jest potrzebne do takiego treningo (oprócz miecza oczywiście). I najważniejsze gdzie to w Warszawie można ćwiczyć? Chodzi mi o jakas sensowna szkole a nie o to ze ktos sie naogladal filmow o samurajach i juz uwaza ze moze czegos nauczac.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
Jeśli zainspirowałeś się filmem, to polecam egzaminy do PWST, tam mają zajęcia z szermierki teatralnej, to jest dokładnie to co robi Uma Thurman na filmie Kill Bill. Z japońskimi sztukami walki nie ma to NIC wspólnego.

Do treningów jest potrzebny wyłącznie nauczyciel i motywacja, żeby się uczyć. W stolicy znajdziesz kilka miejsc, w których mogą cię czegoś nauczyć. Machanie japońskim mieczem w tym przypadu zawsze jest związane z jakaś sztuką walki np, aikido, kendo lub karate. Szukaj w szkołach związanych z tymi sztukami walki.
  • 0

budo_harkonnen2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
Hmm eee... MOże ja się nie znam, ale samo karate z mieczem dużo wspólnego niema ;) Tak więc raczej rozejrzyj się za jakąś szkołą iaido/iaijutsu albo kendo/kenjutsu. Co więcej nie wiem...
Wsio...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??

Hmm eee... MOże ja się nie znam, ale samo karate z mieczem dużo wspólnego niema ;) Tak więc raczej rozejrzyj się za jakąś szkołą iaido/iaijutsu albo kendo/kenjutsu. Co więcej nie wiem...
Wsio...

Oczywiście jedne sztuki walki mają więcej wspólnego inne mniej, ale faktem jest, że w Warszawie przez ostatnie dwa lata rynek się bardzo poszerzył. W kenjutsu bawią się teraz nauczyciele aikido, karate i kung fu. :idea:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??

Oczywiście jedne sztuki walki mają więcej wspólnego inne mniej, ale faktem jest, że w Warszawie przez ostatnie dwa lata rynek się bardzo poszerzył. W kenjutsu bawią się teraz nauczyciele aikido, karate i kung fu. :idea:

Daj pan spokój... pewnie kasę chcą zbijać. :) Nie oceniajmy na podstawie wypaczeń. :wink:
  • 0

budo_northerntiger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
Faktycznie, szkół just teraz dużo, aż za dużo jak na mój gust. Na mieście wisza nawet plakaty jak ludzie robia dziwne rzeczy ze swoimi mieczami. Ale z moich doświadczeń wynika, że im większe i bardziej kolorowe są plakaty tym gorsza jest szkoła.
Co do sztuk walki, które "przy okazji" uczą machania mieczem, to raczej nie jestem tym zbytnio zainterwsowany. Zazwyczaj miecz jest wtedy przeznaczony dla starych, zaawansowanych uczniów. Poza tym mam już ulubioną sztukę walki, z której nie chciałbym rezygnować, ale niestety nie nauczają machania żadnym żelastwem.
Ale jakie szkoły moglibyście polecić, a jakich należałoby raczej unikać?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??

Poza tym mam już ulubioną sztukę walki, z której nie chciałbym rezygnować, ale niestety nie nauczają machania żadnym żelastwem.

Jaka to sztuka walki?

Ale jakie szkoły moglibyście polecić

W Budojo w weekendy są zajęcia kenjutsu od podstaw. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??

Sprawa jest prosta, chciałbym sie uczyć machać kataną. Jest to po troche spowodowane filmem Kill Bill :) Czym wlasciwie roznia sie od siebie poszczegolne style walki (nie wiem jak to prweidlowo nazwac). Co jest potrzebne do takiego treningo (oprócz miecza oczywiście). I najważniejsze gdzie to w Warszawie można ćwiczyć? Chodzi mi o jakas sensowna szkole a nie o to ze ktos sie naogladal filmow o samurajach i juz uwaza ze moze czegos nauczac.


ja bym ci polecał szkołę iaido Radka Januszkiewicza, jest dobry i zaczyna nauke od podstaw, na filmach się chował, tej bo strony obecnie nie ma, nie wiem dlaczego - gsm to 600316923, zadzwoń i pogadaj, treningi mają gdzies w centrum wawy za normalną cenę.

pozdrawiam
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
Zalezy sprecyzowac czego oczekujesz po treningach bo od tego w duzej mize zalerzy to jaki klub mozna polecic.
  • 0

budo_northerntiger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??

Zalezy sprecyzowac czego oczekujesz po treningach bo od tego w duzej mize zalerzy to jaki klub mozna polecic.

Nie interesują mnie aspekty sportowej. Interesuj mnie tradycyjna "walka" ma miecze. To sie zwie kenjutsu, mam rację?

Jaka to sztuka walki?

Jest to niejakie kung-fu. Niby są tu miecze, szable, jednakże mnie akurat interesują japońskie techniki władania mieczem.

Reszcie dziękuję za namiary!
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
Tak ale japonskiej szermierki sa dwie odmiany iaido i kenjutsu.
  • 0

budo_northerntiger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??

Tak ale japonskiej szermierki sa dwie odmiany iaido i kenjutsu.


Jestem zupełnym laikiem w tej kwestii. Czytałem sporo o tym na forum. Tak naprawde to dla początkującego to chyba nie będzie miało jakieś istotnej różnicy.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
Oj, bedzie sie sporo roznilo chyba juz od poczatku. Iaido a kenjutsu to zupelnie co innego. Zupelnie inne podejscie, filozofia, metody... A zreszta, juz sie nie wcinam, niech sie wypowiadaja ci, co cwicza miecz. :)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
Dobrze muwisz zupelnie co innego to jakby zostanie szoferem limuzyny (iaido) lub samochodu rajdowego (kenjutsu) wiec decyduj lubisz pieknie powoli toczyc sie swoim bentleyem czy zasuwac i rywalizowac z innymi po wertepach?
  • 0

budo_azhag
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
A w krakowie ??

wiem ze kiedys byly na al.Mickiewicza
czy sa tam dalej jaki jest dokladny adres ?

jakies inne w miare ??
  • 0

budo_northerntiger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??

Dobrze muwisz zupelnie co innego to jakby zostanie szoferem limuzyny (iaido) lub samochodu rajdowego (kenjutsu) wiec decyduj lubisz pieknie powoli toczyc sie swoim bentleyem czy zasuwac i rywalizowac z innymi po wertepach?


No i po co były te wszystkie wywody dotyczące różnic tych dwóch styli na tym forum, kiedy wszystko można bylo załatwić jednym zdaniem :)
Czy mam rozumieć, że po iaido to bede pieknie kręcił przeciwnikowi młynki wokół głowy, aż w końcy padnie z wrażenia, a po kenjutsu to może go nawet trafie??
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??

Faktycznie, szkół just teraz dużo, aż za dużo jak na mój gust. Na mieście wisza nawet plakaty jak ludzie robia dziwne rzeczy ze swoimi mieczami. Ale z moich doświadczeń wynika, że im większe i bardziej kolorowe są plakaty tym gorsza jest szkoła.
Co do sztuk walki, które "przy okazji" uczą machania mieczem, to raczej nie jestem tym zbytnio zainterwsowany. Zazwyczaj miecz jest wtedy przeznaczony dla starych, zaawansowanych uczniów. Poza tym mam już ulubioną sztukę walki, z której nie chciałbym rezygnować, ale niestety nie nauczają machania żadnym żelastwem.
Ale jakie szkoły moglibyście polecić, a jakich należałoby raczej unikać?


wypraszam sobie.
Po latach obciachowych plakatów wywieszanych raz na rok w liczbie 20 sztuk w lutym wywieszę profesjonalne, ładne plakaty, i do tego kolorowe.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
North alesz nie!

i tym dojedziesz przeciesz do celu i tym kwestia w jakim stylu.

Mlynki to obciach, a kogos kogo stac na bentley nie stac na obciech :wink:
  • 0

budo_northerntiger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??

North alesz nie!

i tym dojedziesz przeciesz do celu i tym kwestia w jakim stylu.

Mlynki to obciach, a kogos kogo stac na bentley nie stac na obciech


Wiesz, ja tam preferuje samochody rajdowe. Tylko sie obawiam, ze moge przypadkowo trafic na jakiegoś 126p.



wypraszam sobie.
Po latach obciachowych plakatów wywieszanych raz na rok w liczbie 20 sztuk w lutym wywieszę profesjonalne, ładne plakaty, i do tego kolorowe.


Nie probowalem Cie urazic, po prostu pare razy nabralem sie na "zbyt ladne" plakaty.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest dlugie, ze stali i ostre? No i jak to działa??
No cusz masz oczy a malucha latwo odruznic od reszty aut :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024