Skocz do zawartości


Zdjęcie

Multitool's


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Multitool's
Uzytkownicy wspomnianych zabawek - wystap! 8)
I chwalic mnie sie tu. :wink:
Zalety i wady dostrzezone w trakcie eksploatacji.

Zastanawiam sie nad kupnem.
Wybor jest miedzy Lathermanem Wave a Super Tool 200.

Thx za odp.
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool's
Opis Wave wraz z wnioskami wyciągnietymi podczas użytkowania wrzuciłem tutaj http://www.budo.net....p=216275#216275
Nie wiem czy tam zostanie docelowo, bynajmniej narazie tam leży :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool's
Dzieki RaF!
Swietny opis. Proponujesz zatem skorzane etui?
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool's

Dzieki RaF!
Swietny opis. Proponujesz zatem skorzane etui?


Odnośnie etui, zdecydowanie TAK dla skórzanego. Nie wiem, czy jest jakaś różnica w cenie, ale teraz nie żałował bym na nie grosza.

Etui, które aktualnie posiadam, po włożeniu Wave-a dopasowuje sie do jego kształtu, jednocześnie rozpychając się "do przodu i do tyłu", przez co tylna ścianka (przylegająca do pasa) nieprzyjemnie uwiera.
Wogóle nie było zbyt rewelacyjnie wykonane, jakieś wystające niteczki i takie tam .... :?
No i to zamknięcie "na rzep" nie jest zbyt rewelacyjne, aczkolwiek słyszałem od użytkowików, że zatrzask w pokrowcu skórzanym też mógł by mocniej trzymać (ale ile to nabić lepszy zatrzask ;) ).

Do samego Wave, z kolei - to tylko te uwagi, o których napisałem, naprawdę solidna robota.
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool's
Ja jestem posiadaczem Victorinox SwissTool - wersja z dwoma ostrzami, pilnikiem i dodatkowymi kluczami które przechowuje się w skórzanej pochwie. (zdjęcia ze stron Victorinoxa)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Są jeszcze wersje z nożyczkami
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
albo z ostrzem do przecinania pasów - w sumie taki recurve z piłką -
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
fajne.
A teraz mój egzemplarz:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mam go już kilka lat i służy bardzo dobrze - mimo że go dostałem, to kupując kupiłbym właśnie tą wersję - pilnik do metalu wielokrotnie mi się przydał, a mini-nożyczki :roll: - przez ten czas chyba by się nie przydały.
Najczęściej używam oczywiście ostrzy (to z racji braku EDC :cry: ), ale piłka do drewna rewelacyjnie służy do drewna :) , piłowałem nią też ściany gipsowe, plastik, itp. - nie widać śladów stępienia.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak to w toolu istotne są szczypce - ich max. rozwarcie to niecałe 4 cm - są całkiem precyzyjne - chwycenie nakrętki 8 od góry bez problemu.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mają przecinak do kabli i jego fragment wyprofilowany do zdejmowania izolacji (cienkie druty raczej...). Kleszcze są silne - ale przy mocniejszym ściśnięciu czuje się że stal sprężynuje - nie przeszkadza (mi) to w pracy. Kilka razy ciąłem kable których nie mogłem przeciąć zwykłymi kombinerkami bo były za twarde i za cienkie (wchodziły między powierznie tnące) a precyzja mooltitoola poradziła sobie bez problemu. Widać na nich drobne ślady używania - i to tyle - wszytsko dalej chodzi w nich bez luzów na łączeniu i wgnieceń na szczypcach.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Bardzo przydatna jest blokada do każdego narzędzia, back-lock. Z tym że staram się jej nie forsować - jakoś nie mam do niej pełnego zaufania :? . Nie widać na niej specjalnych śladów zużycia, nie ma też praktycznie żadnych luzów.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Podsumowując: polecam ten model z czystym sumieniem - co prawda nie miałem do czynienia z innymi toolami (po za bazarowymi, szkoda na nie słów), może inne mają narzędzia które będą komuś akurat bardziej potrzebne 8) .

Pozdrawiam
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool's
Hmmm... A może by to tak na forum o nożach co ? :)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool's

Hmmm... A może by to tak na forum o nożach co ? :)

Kto szuka ten znajdzie :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool's
mam victorinoxa swiss tool [wersja z nozyczkami] - jest bardzo dobry, nie będę wyliczał zalet , dopiszę co może być ewentualnie uznane za wadę: jest ciężki , ma zaokrąglone końcówki śrubokrętów [tzn. boki śrubokrętów nie są idealnie kanciaste tylko lekko zaokraglone] , dla niektórych szczypce są nieco za szerokie [tzn. nie są wąskie ;) ] poza tym same zalety


ps miałem też schrade tought tool - za słaby [złamane szczypce] :(
z hipermarketowymi czy bazarowymi nie ma co porównywać
  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool's
Od ponad dwoch lat uzywam naprzemiennie do lasu i inne wyprawy terenowe Victorinox SwissTool Plus w skórzanym futerale z zestawem narzędzi .Do pracy i w terenie miejskim przy moim boku wierny kompan Leatherman Wave w pochewce z cordury ktorej nie zamienie na skorzaną (akurat w tym konkretnym przypadku) 8) . Leatherman Wave swoja budowa i waga (zdecydowanie mniejsza od Victorinoxa) moze wydawac sie nieco mniej wytrzymały, ale to tylko pozory ,,na targach IWA w Norymberdze Tim Leatherman przekonywał o wytrzymałości swoich narzędzi,pomiedzy szczeki przecinaka wkładał 5mm gwóżdż zaciskajac jedną rękojeść w postawionym na podłodze imadle i skakał całym ciężarem po drugiej rekojesci az do przecięcia gwożdza..."zainteresowanych odsyłam do art. Narzedziownia w kieszeni autorstwa Sergiusza Mitina w magazynie Komandos nr.9,10/2002

Jacek P.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024