Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kazdy kij ma dwa konce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Kazdy kij ma dwa konce
Czesto pisuje sie o walce mieczem..ale czemu nic o bo??To taka prosta
i skuteczna bron :D A jak cos sie pojawia to zapominamy o tym ze w walce
uzywa sie obu koncow kija ...Nie mowiac juz o pisaniu bzdur ze kij trzyma sie
w walce po srodku...paluszki..ajj..paluszki.. :)
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kazdy kij ma dwa konce
Jeśli chodzi o paluszki to mam pytanie do użytkowników jo. Jak ten problem został tam rozwiązany? Rączki wydają się być w bardzo małej odległość od ostrza i nie odgradza ich żaden szczególnie długi kawałek kija.

P.s. benkei- chodzę z tymi twoimi kijami i naginatą na treningi a ciebie ciągle nie mam !! przypiekło cię w tych Włoszech ?
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kazdy kij ma dwa konce

A jak cos sie pojawia to zapominamy o tym ze w walce
uzywa sie obu koncow kija ...


Co prawda w niektorych stylach kung fu wystepuja formy "kija o jednym koncu", gdzie w uzyciu jest, jak sama nazwa wskazuje, tylko jeden koniec kija, no, ale forma to forma a walka to walka i trudno mi sobie tak naprawde wyobrazic realna walke tylko jednym koncem. W sumie niewiele wiem o aplikacjach takich form, moze ktos wie cos wiecej na ten temat?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kazdy kij ma dwa konce
[quote]Co prawda w niektorych stylach kung fu wystepuja formy "kija o jednym koncu", gdzie w uzyciu jest, jak sama nazwa wskazuje, tylko jeden koniec kija, no, ale forma to forma a walka to walka i trudno mi sobie tak naprawde wyobrazic realna walke tylko jednym koncem.[/quote]

Aplikacja aplikacją, forma formą, a wyobrażasz sobie Mateusz, że masz czas w walce odwracać kij czy kręcić młynki? ;)
Co do kija "o jednym końcu" to walka przypomina nieco włócznię. Więcej pchnięc niż uderzeń "płazem". Bliżej szermierki.

K.
[/quote]
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kazdy kij ma dwa konce
Nie jestem pewny tego, co pisze, z tej prostej przyczyny, ze nigdy nie walczylem kijem jakby tu rzec "realnie" - ale niech tam. Hmmm, krecic mlynki moze nie, ale wyobrazam sobie, ze przy odpowiednio dlugim kiju dystans powinien byc na tyle duzy, zeby byl czas, przynajmniej sporadycznie na odwrocenie kija, a moze sie myle? :wink:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kazdy kij ma dwa konce
Ja też nie, w bilard grywam jakoś rzadko ;)
Ale żeby odwracać kij... bo ja wiem, są ludzie co w walce obrotówki i backfisty stosują to i kij da się pewnie odwrócić ;)

K.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kazdy kij ma dwa konce
To proste...kij suwasz w dloniach a nie krecisz mlynki zeby udezyc drugim koncem...Kij jest prosty...czasami wlasnie proste rzeczy sprawiaja najwiecej problemu i zaczyna sie udziwnianie ruchow...mlynki itp.W walce
nie ma na to czasy bo przeciwnik poprostu poczeka az sie zmachasz... :D
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kazdy kij ma dwa konce

bo ja wiem, są ludzie co w walce obrotówki i backfisty stosują to i kij da się pewnie odwrócić ;)



Heheheh, wiesz co Ci powiem, troche OT? Pare lat temu, w jednej z dwoch sytuacji, gdy kiedykolwiek zmuszony bylem walczyc na ulicy zastosowalem backfist na ulicy (dat choi z CLF) i efekt byl bardzo dobry - potraktowany nim koles jakos raptownie stracil ochote do dalszego interesowania sie iloscia gotowki, ktora w danym momencie mialem przy sobie. Inna sprawa, ze musial to byc jakis kompletny leszcz. :) (Ciekawe co by bylo, gdybym tak nie trafil, albo jakby sie facet zaslonil albo co :twisted: ) Tak wiec, moze istotnie i kij da sie obrocic? :lol: Poza tym, wiem ze aplikacja aplikacja a forma forma, ale te odwrocenia kija, a nawet mlynki, ktore czasem spotykamy w formach to chyba byly techniki bojowe, czyli do zastosowania? Tzn. teoretycznie moze tez byc i tak, ze moglo to sluzyc jedynie wyrabianiu koordynacji. Jak mowie, nie wiem na pewno... :wink:
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kazdy kij ma dwa konce
Trzeba okreslic najpier długosc kija... jezeli to jest kij krotki, uzywany w FMA... to jednak koncówka na ogół w dystansie largo a druga przy corto...
Kij w wielu SW jest uzywany w samym Kung fu ma pare odmian...Aikido...wszedzie kij wystepuje gdzie uzywa sie broni bialej... np zobacz sobie Dog Brothers, i zastosowanie kija długiego...

Pozdrawiam
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kazdy kij ma dwa konce
To chyba jednak musial byc leszcz...hihihi...Ale co do zastosowan takich mlynkow w walce,a i ch obecnosci w formie...Formy poznajemy rozne,jedna uczy Cie dystansu inna jeszcze czegos ale generalnie przygotowuje do reakcji w okreslonej sytuacji..zastanawiam sie w jakiej zastosowac taki mlynek i jakos nic mi nie przychodzi do glowy.
Znalem kij Jow-Ga(kung fu)ktory byl banalnie prosty i w ktorym praca dwoma koncami polegala na suwaniu kija,wbiciach i dzgnieciach a takze
czyms w rodzaju lepkiego kija...i podobnie jest w japonskim ze szkoly Katori.Wydaje mi sie ze obecnie w wielu formach takie mlynki to tylko pokazowka.Proponuje zobaczyc sobie bo na stronie:http://aikidojo.nl/ksr_kata.html w wykonaniu Erika Louw..tam jest pokazana praca kija o dwoch koncach.Co prawda wykonanie moze sie podobac
Plynne i szybkie ale bez powera i pracy ciala...Sa tam jeszcze kata z naginata i kenjutsu a takze jaijutsu
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kazdy kij ma dwa konce
Mateusz, co do tego OT... jedyny raz, kiedy rozbłysło mi z nagła w sparringu światło, a potem nagle zobaczyłem podłogę z odległości jakiś 5 cm i uznałem, że jest całkiem wygodna ;) było właśnie po backfiście :D
Ale to był mój bodaj trzeci sparring w życiu ;)

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024