Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nunchaku, miecz - materiały do nauki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
Witam!

Od pewnego czasu macham sobie nunchaku (jak to sielankowo brzmi) - część technik podpatrzyłem, część widziałem w filmie itp itp ale tak naprawdę szukam już konkretnych źródeł z prawdziwymi technikami, stosownie uzasadnionymi wraz z poradami itp. Nunchaku, którym ćwiczę nie jest bynajmniej wersją ćwiczebną i dzięki temu nauczyłem się ostwożności - przywalenie sobie ciężkim, całkowicie matalowym nuchaku nie należy do przyjemności.
Ćwiczę także mieczem (też nie ćwiczebny i ciężki) i podobnie jak nunchaku szukam konkretnych technik - machanie dla machania sensu nie ma.

Gdyby ktoś polecił lub podesłał mi jakieś strony/dokumenty elektroniczne traktujące o technikach nunchaku i miecza był bym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
Zajrzyj na moja www, o ile jeszcze tam nie byles, w dziale trening sa 3 filmy na ktorych pokazuje pare technik z nunchaku...
  • 0

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
Tak, zaglądałem. Nie znalazłem jednak tekstów dotyczących techniki, porad itp. Animacje bardzo chętnie ściągnę - to przyda się napewno, jednak nie wszystkie szczegóły uda się wychwycić na filmie :) Poza tym interesują mnie także materiały o technikach z mieczem.

btw: czy patrząc względem technik nunchaku (a nie względem styli je wykorzystujących), widać różnice pomiędzy stylami? To znaczy czy w karate są jakieś zupełnie inne od tych z Viet Vo Dao, Kunk-fu itp? Czy raczej różnica polega na np. pozycji nóg i formach?

Pozdrawiam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
Z tego, co sie orientuje to pomiedzy nuncha japonskim (okinawskim) a chinskim sa roznice w proporcjach, japonskie nunchaku ma dlugie palki i krotki lancuch/sznurek a chinskie na odwrot. Wiecej niestety na ten temat nie wiem :)
  • 0

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
W zasadzie to moje jest chyba pod tym względem mniej standartowe. Jest krótkie w całości - ale wystarcza. Jedyne co mi się nie udało zrobić to owinięcie łancuchem palcy, tak by w dłoni trzymać obie części (wyglądało by to jak bym trzymał krótki kij). No ale zaletą jest to że mogę je skręcić w pałkę (łańcuch chowa się w środku).

Zaiście piekielny wynalazek. :twisted:
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
Ja proponuje wpisanie w google "nunchaku techniques" o ile pamietam wyskoczyła tak kiedyś naprawde zajebista stronka z mnogością technik... warto poszukać.. jak znajdę ten adres to zamieszcze...
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
To ta stronka gdzie jest dużo technik:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tu Polska stronka gdzie też jest naprawdę dużo technik ( i to dobrze opisanych):
nunchaku.one.pl
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?

No ale zaletą jest to że mogę je skręcić w pałkę (łańcuch chowa się w środku).

Zaiście piekielny wynalazek. :twisted:


A powiedz gdzie taki wynalazek można nabyć?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
Zycze powodzenia nieznam jeszcze takiego co by nauczyl sie walki mieczem badz nunchaku przez internet.(wyjatek tsunami karate :wink: ) Mieszkasz w warszawie to docien swuj fart i rusz 4 litery na jakis trening a masz naprawde conajmniej z 4 kluby do wyboru!
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tu terz pare ciekawych gifów jest, ja niestety mam przerwe w krecaniu cepikiem [ problemy z wywarzeniem ] ale jak tylko pogoda sie polepszy to zaczne machac gdzies na pwietrzu bo nie mam warunków w domu[ mieszkam w bloku] a w piwnicy sa rury nisko
  • 0

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?

A powiedz gdzie taki wynalazek można nabyć?


U nas nie wiem czy/gdzie, ale ja kupiłem w Azji. Widziałem jeszcze inne fajne wynalazki, ale strasznie drogie np. Nuchaku w którym pałki były chowane teleskopowo, dzięki czemu całość po złorzeniu była niezwykle mała.
  • 0

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?

Zycze powodzenia nieznam jeszcze takiego co by nauczyl sie walki mieczem badz nunchaku przez internet.(wyjatek tsunami karate :wink: ) Mieszkasz w warszawie to docien swuj fart i rusz 4 litery na jakis trening a masz naprawde conajmniej z 4 kluby do wyboru!


A kto powiedział że przez internet? :) Ja już macham nuchaku (między innymi chodząc na Viet Vo Dao), ale chcę by to machanie miało ręce i nogi i chcę dawki teorii.

A przy okazji o jakich klubach mówisz?

Pozdrawiam
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
Nunchaku klubuw nieznam (znam jeden sekcja kobudo klubu karate do kturego chodze) natomiast znam z 4 kluby kenjutsu i ze trzy iaido ale niewiem co cie interesuje w koncu.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
Jeszcze jedno pytanie... dość głupie no ale cóż... swego czasu miałem około 1,5 tygodniową przerwę (pech że akurat na święta) z powodu bólów w stawach (właściwie to tylko prawy łokieć).. chodzi o to że on mi "ofen" skrzypiał.. ma ktoś jakąś radę na tą przypadłość??.. po przerwie jest wszystko dobrze... czasem tylko Voltarenem posmaruje.. czy może być to wina źle wykonywanych technik (bolał mnie tylko przy tym najprostyszym przechwycie: nunchaku leci do góry, "gaśnie na barku", i przechwytuje je pod pachą... najprostsze ale jednak tylko przy tej technice odczuwam ból..)... jakieś rady??
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
Rub durzo pompek.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
jani: unikaj przeprostow w lokciach i przed machaniem dobrze rozgrzewaj stawy...

No i jestem zawiedziony, ze nikt nie wymienil mojej strony jako tej, gdzie mozna znalezc techniki ;)
Ba, nawet napisalem gdzie mozna kupic najlepsze nunncha jak sie ma 70$ na zbyciu... :)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
Jani : ortopedzi chyba niestrajkuja wiec wybierz sie do najbliższeg i opowied zmu o wsyztkim ; ) jak naspowiedzi
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, miecz - materiały do nauki?
:) no dzięki za rady...chyba rzeczywiście to przez te przeprosty bo w żadnej innej technice aż tak ramion nie prostuje... a poza tym miałem to jeszcze przed tym jak zacząłem machać.... no i mam w koncu tylko te 17 lat więc stawy powinny być jak nowe (? ... więc narazie unikać przeprostów, dobrze rozgrzać stawy+ ew. voltaren i jak zacznie znów boleć to do lekarza... dzięki raz jeszcze:).. a co do Twojej stronki Vince to cenię ją sobie głównie za dużo informacji na temat budowy :) (drewna itd.) na chyba żadnej innej stronce tyle informacji na ten temat nie znalazłem :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024