Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido Nishio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Rychy kuliste czyli wykonywane po okregu
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio

Rychy kuliste

O! NA wszystkich forach gadają o Rychu! Ale na żadnym jeszcze nie nazwali największego polskiego soke Rychem kulistym. :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Szalony, to co ludzie chca ci powiedziec, to to, ze 99% styli aikido wykonuje ruchy kuliste 8)
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio

Szalony, to co ludzie chca ci powiedziec, to to, ze 99% styli aikido wykonuje ruchy kuliste 8)


Drogi Szczepanie wiem o tym tylko, ze w noshio aikido sa jak by to powiedziec inne. Najlepiej to wybrac sie na trening i zobaczyc samemu(trudno jest mi to wyjasnic :D )

Oczywiście powinny być ruchy a nie rychy, poprostu zwykla literówka jestem tylko czlowiekiem .
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Szalony, usmialem sie na smierc :) Kuliste, ale inne....moze takie bardziej prosto-kuliste, czy raczej kulisto-kuliste? a moze kulisto-okragle? :rofl: :rofl: :rofl:

Musisz sie bardziej przylozyc, zeby wyjasnic o co biega w aikido Nishio sensei :wink:
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Ariczia sensei Jacek W nie prowadzi chwilowo lub już zupełnie treningów w klubie Irimi (lub Wojownik) w Katowicach. Zrezygnował z powodu braku czasu. (Informacja pochodzi ze wspomnianego klubu). Ale w Katowicach prowadził sekcję na Giszowcu na Hali zapaśniczej nawet chyba tam gdzie zajęcia prowadzi sensej Rafał. Popraw jeżeli sie mylę. Pozdrawiam
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio

Szalony, to co ludzie chca ci powiedziec, to to, ze 99% styli aikido wykonuje ruchy kuliste 8)


a to co imc Moderator Szczepan chce powiedziec to to ze istnieje styl (ten 1%) ktory wykonuje ruchy kwadratowe (jak pewno i pady :) ), ciekawe jaki to...
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Nie mylisz sie, o nie....
W ogole ty niebezpiecznie duzo wiesz, qrczaki... :wink:
I dobrze wiesz, co teraz mam na mysli :lol: :) :lol:
Jak tam u ciebie z dyskrecja, AB, zwlaszcza w kwestii cudzej korespondencji :?:
Pozdrawiam :peace: :peace: :peace:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio

a to co imc Moderator Szczepan chce powiedziec to to ze istnieje styl (ten 1%) ktory wykonuje ruchy kwadratowe (jak pewno i pady :) ), ciekawe jaki to...


........hmhm......errrrr.......grmbbwwww......ehem,ehem....jakby tu powiedziec zeby ciebie nie urazic :)
Niektore przekazy starych ludzi z gor opisuja ze ponoc istnieja style aikido wykonujace ruchy kwadratowe :rofl: :rofl: :rofl: ale wiekszosc badaczy zalicza te opowiesci do legend. Nie ma na to zadnych dokumentow historycznych papieros

Ale o co tak naprawde mi chodzilo :paker: sa style aikido gdzie istnieje przewaga poruszania sie po liniach prostych :wink:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Wybacz Szczepan, jesli to pytanie jest zbyt oczywiste. Co rozumiesz przez styl w aikido? Podaj moze z grubsza wlasna klasyfikacje i krotka ich charakteryzacje. Byl bym wdzieczny za to.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Z grubsza, to kazdy shihan prowadzi swoja wlasna szkole, w ktorej panuje jego styl nauczania i wykonywania technik.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Hmm .. odpowiedz calkiem wyczerpujaca. ... 'Thank you anyway', jak mawiaja brutale zza Oceanu.
  • 0

budo_krzysiekk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Soji Nishio wypracował ciekawy spójny system ( aikido, interpretacje technik aikido i iaido ).
Charakterystyczny dystans dla tego systemu to dystans "wyciągniętej ręki" pozwalający przy wykonywaniu techniki na kilkukrotne atemi.

Jeżeli chodzi o realność to myślę, że przy dobrym nauczaniu ten system nie uczy złych nawyków i możemy go uzupełniać o inne sztuki walki lub sporty walki.

Sam Nishio to człowiek-legenda w sztukach walki.
Bardzo wysoki poziom wykonywanych technik i wyjątkowy charakter.

Miałem okazję być na stażach prowadzonych przez niego i rzeczywiście dużo można się nauczyć.

pozdrowienia
  • 0

budo_adaś
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Jeśli już pisać o Poznaniu to....... oprócz klubu Czarny Pas styl Nishio Aikido propagował do niedawna Karol Matuszczak w klubie Strefa walki.Wcześniej w/w kluby stanowiły jeden zespół.Szkoda,że się to zmieniło.Szalony,daj znać ,kiedy pojawisz się na treningu na Poplińskich , to wszystko Ci opowiem! Jest szansa,że rozpoczną się treningi w klubie Strefa walki.Pytanie tylko.....kiedy?Poza tym,szykuje się impreza....
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio

Jeśli już pisać o Poznaniu to....... oprócz klubu Czarny Pas styl Nishio Aikido propagował do niedawna Karol Matuszczak w klubie Strefa walki.Wcześniej w/w kluby stanowiły jeden zespół.Szkoda,że się to zmieniło.Szalony,daj znać ,kiedy pojawisz się na treningu na Poplińskich , to wszystko Ci opowiem! Jest szansa,że rozpoczną się treningi w klubie Strefa walki.Pytanie tylko.....kiedy?Poza tym,szykuje się impreza....


Właśnie byłem ciekaw co sie dzieje senseiem Matuszczakiem. Na treningach jestem prawie zawsze w poniedzialki i srody na ostatnim treningu.
  • 0

budo_adaś
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Szalony,czy ćwiczyłeś ostatnio u małego Michasia,na dwóch treningach?
Kojarzę kogoś, kto biegał pośpiesznie z góry na dół.....!
Karol poświęca dużo czasu na rozwój BJJ ale nie zapomiana też o aikido. Sekcja aikido,którą prowadził ma chwilową przerwę.Liczę ta to,że jeszcze kiedyś będę mogła u niego poćwiczyć albo coś poprowadzić.........!
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio

Szalony,czy ćwiczyłeś ostatnio u małego Michasia,na dwóch treningach?
Kojarzę kogoś, kto biegał pośpiesznie z góry na dół.....!
Karol poświęca dużo czasu na rozwój BJJ ale nie zapomiana też o aikido. Sekcja aikido,którą prowadził ma chwilową przerwę.Liczę ta to,że jeszcze kiedyś będę mogła u niego poćwiczyć albo coś poprowadzić.........!


U Michała to ja cwicze ale niewiem czy u małego :) Na gore to ja tylko biegam w poniedziałki bo na dole jest iaido.
  • 0

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
OK - pytanie do aikidokow Nishio: czy ktos z np. rocznym stazem aikido (nie Nishio) po przejsciu do obozu Nishio musi sie wszystkiego uczyc od poczatku?

pozdrowienia!
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
W 1998 roku byłem w Pilznie na stażu z Nishio Sensei.. Miałem wtedy kilkunasto-miesięczne podstawy Aikido Ikedy.. (TCAA Siejek Sensei) Problemem dla mnie była broń.. i cała gama przekładów z taijutsu..
Z uwagi na to ze nie lubię zbytnio broni i zabardzo się do niej nie przykładam, :? a Nishio Sensei to "chodzaca broń" ;) własnie ona była dla mnie problemem, choć miecz zrobił na mnie pozytywne wrażenie.. Ciekawostki i nowinki z technik "no arm" dla mnie wtedy, to "płasko" ułozona dłoń przy przyjeciu ataku... (taki balet ;) ) przez co Nishio Aikido wbrew pozorom w swych związłościach,oszczędności dystansu (mniej więcej 3/4 bokkena) i ruchu jest bardzo widowiskowe ;)
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio

OK - pytanie do aikidokow Nishio: czy ktos z np. rocznym stazem aikido (nie Nishio) po przejsciu do obozu Nishio musi sie wszystkiego uczyc od poczatku?

pozdrowienia!


Mniejwiecej w 70 % :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024