Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paluchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_rusawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mars napada...

Napisano Ponad rok temu

Paluchy
Hej, to mój debiut na forum, więc proszę na mnie nie krzyczeć, bo ja szybko wpadam w kompleksy :wink: Mam pytanie do osób trenujących aikido shudokan lub yoshinkan, a propos gardy. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, dlaczego tak roczapierzacie paluchy? Niestety nie mogę się opędzić od obrazu palca zahaczającego o kimono przeciwnika, auu..... poza tym taki paluch radośnie i indywidualnie latający w przestworzach można bardzo łatwo złapać (złamać :wink: ). Ale wychodzę z założenia, że po coś to musi być inaczej nikt by tego nie stosował. Pytanie: po co? Jeśli nie doczytałam we wcześniejszych tematach, a jest tam ta sprawa ujęta proszę mnie odesłać, pozdruffki
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
ten typ tak ma i juz..
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Przepływ Ki ;)
  • 0

budo_rusawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mars napada...

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
zaraz się dowiem, że to nawyki z kursu gospodyń domowych (robienie na drutach i te sprawy... :) )
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Mi nawet kiedyś jakiś magik pokazywał dokładnie, którędy to ki wypływa.... szkoda, że nie miałem flamastra to bym se zaznaczył i pamiętał do śmierci :) :wink: i innych uswiadamiał :D

Pancer (wręcz załamany)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Pancerku, a nie pokazywał ci jak energia krąży i masuje organy wewnetrzne przy eksplodującym nikyo :!: :wink: :) . Widzisz cudze chwalicie, swego nieznacie.... :) :) :)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Szanowny Łabędziu,
pokaż się w sobote lub niedziele na AWF-ie, to w ramach mojej sympatii dla Twojej Osoby zalatwie ci małą eksplozje 8) , bynajmniej nie w moim wykonaniu. Wiesz o co chodzi.... :)
Przy życiu aikidockim pełną gębą :wink: , masaże organów wewnętrznych są wskazane....

Pancer (na razie nie mający powodów do masaży :( )
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

Mi nawet kiedyś jakiś magik pokazywał dokładnie, którędy to ki wypływa.... szkoda, że nie miałem flamastra to bym se zaznaczył i pamiętał do śmierci :) :wink: i innych uswiadamiał :D

Pancer (wręcz załamany)


Pokazywał też Makumbie (który mały nie jest i współpracować też za bardzo nie chciał), no i Makumba przestał się śmiać jak sobie po lekkim pchnięciu odleciał parę metrów do tyłu :lol: :lol: :lol:
(nie wiem tylko, czy to był ten sam, ale nie wątpliwie z tejże Shiodowskiej szkoły)

Ach, te Aikidockie bajki...
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Widziałem jak panie po malowaniu pazurów też tak robią :) :) :D :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Mozna zrobic sobie samemu taki maly experyment:
podajesz reke a atakujacy(najlepiej jakis kowal, znacznie silniejszy i o co najmniej 20 kg ciezszy) lapie za nadgarstek z calej sily:
1. dlon podanej reki jest sflaczala
2. dlon podanej reki jest zacisnieta z calej sily w piesc
3. dlon podanej reki ma rozcapierzone palce

Jakie masz wlasne odczucia? Jakie odczucia ma atakujacy?
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Rusawko droga, ty sie chcialas czegos dowiedziec od ludzi z Yoshinkanu lub Shudokanu, a wywolalas do odpowiedzi tych slynnych warszawskich przesmiewcow Labedzia Jerzyka i Pancera...
Nic a nic tych przesympatycznych kpiarzy nie sluchaj, tylko sobie od kogos znajomego pozycz ksiazke "Dynamiczne Aikido" autorstwa niezyjacego juz senseia Gozo Shiody, jednego z uczniow O Senseja. Poczytaj, obejrzyj zdjecia. Te rozcapierzone palce to jego "garda" ktora aikidocy w Yoshinkanie stosuja, bo maja dla niej swoje uzasadnienie.
A jesli cie ksiazka senseja Shiody nie przekona, ze to tez jest aikido, to przejdz sie do ktoregos pobliskiego dojo Yoshinkanu na trening i sama sprobuj, jak to dziala... albo cie to przekona, albo nie. Do poszukiwan zawsze masz prawo. Ksiazka chetnie sluze :P :wink:
  • 0

budo_rusawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mars napada...

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
hyhh, ktoś rzeczowy :) to przy okazji praktykowania alkoholizmu bardzo poproszę.... :wink:
  • 0

budo_rusawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mars napada...

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
hyhh, ktoś rzeczowy :) a Ci "przesmiewcy" to z shudokanu zapewne, jak prosiłam... :wink: Ariczia - przy okazji praktykowania alkoholizmu bardzo poproszę xsiążkę.... :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
odrobine rozsadku.. to ze ktos napisal ksiezke to nie znaczy ,ze ma 100% racji. Hitler tez napisal i co?
Generalnie sztywne palce sa do du.. jak i cale sztwne aikido vide aikido made in kanada i paru tam innych.
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
:?: :?: :?: :?: co znaczy "paru tam innych" :?: :?: :?: :?: :?: :?:
moze troszke dokladniej bo tak rzucac obelgi to kazdy potrafi a potem sie szybko wycofac jakby nigdy nic.
nie rozumiem jak mozna napisac ze Aikido jest do du...
do du... to jest papier panie Aiki :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Aikido dobre na wszystko, więc do dupy też. 8) :D :) :wink: :idea:
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
"wszystko co smierdzi smak swoj ma" ale to bardziej pasuje do serow :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
a gdzie jest napisane ze aikido jest do dupy? i gdzie sa jakies obelgi ?
mozy by tak czytac uwazniej i myslec? to nie boli
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

Hej, to mój debiut na forum, więc proszę na mnie nie krzyczeć, bo ja szybko wpadam w kompleksy :wink: Mam pytanie do osób trenujących aikido shudokan lub yoshinkan, a propos gardy. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, dlaczego tak roczapierzacie paluchy? Niestety nie mogę się opędzić od obrazu palca zahaczającego o kimono przeciwnika, auu..... poza tym taki paluch radośnie i indywidualnie latający w przestworzach można bardzo łatwo złapać (złamać :wink: ). Ale wychodzę z założenia, że po coś to musi być inaczej nikt by tego nie stosował. Pytanie: po co? Jeśli nie doczytałam we wcześniejszych tematach, a jest tam ta sprawa ujęta proszę mnie odesłać, pozdruffki

Jeśli będziesz miał okazję ćwiczyć z pajacem co trzyma tak paluchy /pewnie zbierają jakąś kosmiczną energię :rofl:, albo nie mają ręcznika w kiblu i muszą suszyć :rofl: :rofl: / to mu zwróć uwagę że to niepraktyczne. Jak zacznie ściemniać o zasadach, to złap za kciuka i wykonaj ruch jakbyś przekładał dużą wajchę do przodu, możesz dołożyć mały kroczek i wrzucić parę kilo z bioderek. Jak już gość przykucnie wykonaj szybki strał z kolanka i zatrzymaj 5 cm przed jego facjatą. Jeśli po tym mu sie klapki nie otworzą, to olej. :D :D
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
A propos tego, że sztywne ręce, palce i co tam jeszcze chcecie :wink: w Aikido jest do bani to zgodzę się z tym tylko częściowo.
Usztywniony uke przy wielu technikach jest wręcz nieoceniony, bo są przecież takie techniki, które wykonać można tylko przy bardzo silnych uchwytach i sztywnych rękach.
Co do tori to nie wiem jak być powinno, ale wydaje mi się, że rozczpierzanie paluchów prowokuje do zrobienia kuku :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024