Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido + Jo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Aikido + Jo
Witam wszystkich, jestem nowy na forum i chciałem zaznaczyć że to moja pierwsza wypowiedź :-)
Interesuje mnie jak często na treningach wykonujecie techniki z Jo (czy wogóle wykonujecie ) ? A przy okazji (zaznaczam że nie jest to moje główne pytanie, gdyż zauważyłem że wywołuje ono sporo kontrowersji na forum !!!) czy nie wydaje wam się że Aikidoka ( posiadający już pewne doświadczenie ) nie obronił by się gdyby miał w łapkach Jo (albo jakiś inny kijaszek) ? :-)
Pozdrawiam całą załogę forum :-)
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
Chciałoby się więcej ale ...
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo

czy nie wydaje wam się że Aikidoka ( posiadający już pewne doświadczenie ) nie obronił by się gdyby miał w łapkach Jo (albo jakiś inny kijaszek) ? :-)


Czegoś tu nie kumam czy ten Aikidoka ma się obronić czy nie,bo z pytania mozna wnioskować dwojako :?:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
kolejna seria pytan czy aikido jest skuteczne? zamknac ten watek.
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
oj Bachu chyba wetknołeś kijek w niezłe ......mrowisko. :) :) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
Dołączona grafika
:roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
Kurde miałem nadzieją że do tego nie dojdzie :-)
Pytanie brzmi czy często ćwiczycie z Jo i czy generalnie podoba się wam ta broń. Niech pytanie o aikidoce (który miał się obronić :-) ) odejdzie w zapomnienie to była tylko luźna sugestia :-)
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
Bachu niełam się debiut na forum masz juz za sobą teraz to już z górki :)

Pzd.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
albo pytanie albo sugestia. to 2 rozne rzeczy..
jo? minimum 1x w tygodniu.. max? no limit
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
My cwiczymy albo codziennie, albo co drugi dzien, zalezy jak sensei zarzadzi. Ostatnie 15 min treningu jest poswiecone na kije.

Osobiscie bardzo lubie cwiczyc jo. Suburi sa ok, ale tak naprawde to uwielbiam kumijo -- czyli cwiczenia z partnerem. Cwiczymy jo dosc roznorodne, czesc cwiczen jest od Kanai sensei, czesc od Chiby sensei, a ostatnio Claude rozwija wlasne cwiczenia.
Przewaznie sa to kombinacje z atakami na 3 poziomach(chudan, gedan jodan), czasem tylko na jednym poziomie. Nie da rady tego opisac, ale jest bosko, szczegolnie jak sie jedzie na duzej szybkosci.
Poczatkujacy zaczynaja od twardego blokowania kazdego ataku. Wazne jest ze przyzwyczajaja sie do bardzo mocnych atakow. To pozwala im wypracowac prawidlowy sposob trzymania jo(np zeby nie mozna bylo wybic jo z rak) Potem, zamiast blokowania, nastepuje przekierunkowanie ataku oraz jednoczesnie slizga sie wlasne jo po jo atakujacym, zeby zaatakowac rece + centrum napastnika... Wreszcie zaczna sie "omijac" atak, czy to poprzez zmiane dystansu czy poprzez zmiane rytmu.

Wlasnie to slizganie oraz "omijanie" pozwalaja na wytworzenie otwarc w pozycji i w ataku, ktore sie wykorzystuje do wejscia w sfere przeciwnika zeby zadac konczace uderzenie.

Ostatnio zaczalem tez cwiczyc Shindo Munen ryu --- tam maja niezwykle ciekawa prace jo przeciw bokkenowi. Odjazd totalny.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo

Potem, zamiast blokowania, nastepuje przekierunkowanie ataku oraz jednoczesnie slizga sie wlasne jo po jo atakujacym, zeby zaatakowac rece + centrum napastnika... Wreszcie zaczna sie "omijac" atak, czy to poprzez zmiane dystansu czy poprzez zmiane rytmu.

No widzisz a odsądzany przez ciebie kierunek Kobayashi ma to od początku :) :) :) :wink:
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo

Ostatnio zaczalem tez cwiczyc Shindo Munen ryu --- tam maja niezwykle ciekawa prace jo przeciw bokkenowi. Odjazd totalny.

O! Moze jakies szczegoly/namiary w sieci? Ja cwiczylem Shindo Munen Ryu jako szkole iaido. Wyglada na to, ze nie wiedzialem o pozostalych aspektach...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo

No widzisz a odsądzany przez ciebie kierunek Kobayashi ma to od początku :) :) :) :wink:

Co maja, slizganie, czy omijanie? :wink:
ja nie odsadzam(pffff co za slowo, smieszne...), tylko ich metodologia nauczania przewiduje pisanie pracy doktorskiej z literatury romantycznej przez ludzi zaczynajacych nauke pisania :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo

O! Moze jakies szczegoly/namiary w sieci? Ja cwiczylem Shindo Munen Ryu jako szkole iaido. Wyglada na to, ze nie wiedzialem o pozostalych aspektach...

OOuupps powinno byc Shindo Muso ryu. :oops: :oops: Ale oni tez cwicza iaido.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
szczepan!
co znaczy "odjazd totalny" albo "jest bosko, szczegolnie jak sie jedzie na duzej szybkosci".
ja cwicze jo i bokken ale jeszcze nie mialem odjazdu. raczej jestem skoncentrowany bo mozna niezle oberwac.
co to znaczy duza szybkosc.
nie pisze tego postu drwiac sobie z Ciebie ale naprawde nie wiem co miales na mysli.
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo

My cwiczymy albo codziennie, albo co drugi dzien, zalezy jak sensei zarzadzi. Ostatnie 15 min treningu jest poswiecone na kije.


Szczepan a gdzie ćwiczysz (nazwa klubu, jakieś namiary) ?
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo

My cwiczymy albo codziennie, albo co drugi dzien, zalezy jak sensei zarzadzi. Ostatnie 15 min treningu jest poswiecone na kije.


Szczepan a gdzie ćwiczysz (nazwa klubu, jakieś namiary) ?


Szczepan to chyba gdzieś niedaleko Warszawki :) :) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
W W-wie to Szczepan jest conajwyżej visiting proffesor raz na jakis czas :) :) :P :P :lol: :lol: Niestety, spóxniłes się jakieś 15 lat na wspólne permanentne fikołki z naszym modem w W-wie :wink: :) 8) Teraz przewodzi separatystom z Montrealu :P :P :P 8)
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
a mówiłem że gdzieś niedaleko :wink: :)
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido + Jo
Hmm... No coż myślałem że to gdzieś bliżej :-)
A może wiecie czy w Wawie można się gdzieś zapisać na samo 'kobudo' (mam na myśłi naukę walki bronią np jo, bo, tonfa...) Ja znalazłem tylko szkoły Karate które oferują to jako dodatek.
A przepraszam znalazłem jeszcze Hakko Ryu Ju Jutsu (dwa treningi w tygodniu na jednym tylko sprzęt). Co o tym myśłicie ?
Zaznaczam że nie jestem jakimś wymiataczem i w Aikido mam dopiero 5kyu (1,5 roku) ale tak żeby się dokształcić to chyba niezły pomysł ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024