Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido Nishio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Aikido Nishio
Czym aikido Nishio rozni sie od np. tego uczonego w Aikikai?
Czy "problem malej skutecznosci" rowniez je dotyczy?
Jak wyglada trening aikido Nishio? To pytanie kieruje oczywiscie do praktykujacych ten styl.

Z gory dzieki i pozdro!
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio

Czym aikido Nishio rozni sie od np. tego uczonego w Aikikai?
Czy "problem malej skutecznosci" rowniez je dotyczy?
Jak wyglada trening aikido Nishio? To pytanie kieruje oczywiscie do praktykujacych ten styl.

Z gory dzieki i pozdro!

Sensei Nishio jest członkiem Aikikai.
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
czy jest ktos może na forum ćwiczący NIshio Aikido w Zabrzu (chyba była taka sekcja :roll: )
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
To, ze jest czonkiem Aikikai to jeszcze nie świadczy o niczym.
Parę lat temu chodziła wieść, że jest to Aikido bardziej "realne" niż jakiekolwiek inne. Skończyło się jak zwykle...
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Marcin jest dalej sekcja w Zabrzu ćwiczą w budynku basenu miejskiego na 3 piętrze o 18:30 tylko nie pamiętam w jakich dniach. Zajęcia prowadził Tomasz Suder i chyba sie nic nie zmieniło. Pozdrawiam
  • 0

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
To ze Sensei Nishio jest czlonkiem Aikikai to wiem, ale z tego co slyszalem, to rozwinal on swoja wlasna interpretacje aikido. Moze Yokot sie wypowie?
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
dzieki Akira Bayushi za info- kiedyś spotkałem koleśa z tej sekcji planowali staż z Hosoda sensei, nie wiesz czy organizują jakieś staże weekendowe?
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Nie wiem ile z tego jest prawdą ale podobno Hosoda już tylko na północy naszego kraju staże organizować będzie. Przynajmniej ja od jakiś 2 lat nie słyszałem żeby w Zabrzu czy okolicy był jakiś staż z nim a chętnie bym sie wybrał :) Pozdrawiam
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
z tego co ja pamiętam jak kumpel z Poznania pokazywał aikido Nishio to przypomina ono nieco jiu-jitsu, dużo atemi nogami na nogi, czytaj kopnięć w kulasy, portem technika, bardzo mi się to spodobało :-)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Styl senseia Nishio praktykuje i propaguje w naszym regionie Gornoslaska Szkola Aikido Jacka Wodarczyka (nidan) i jego brata Krzysztofa (shodan). Szczegolow nie znam, bo u nich nie cwicze (kiedys cwiczylam, ale to bylo dawno).
O ile wiem, to Jacek prowadzi treningi w Katowicach i Chorzowie, a Krzysztof w Tarnowskich Gorach.
Gornoslaska Szkola Aikido jest czlonkiem Polskiej Federacji Aikido, wiec namiary na braci Wodarczykow mozna najpewniej znalezc na stronie PFA: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Owszem sensei Wodarczyk propaguje styl Nishio ale nie ma sekcji w Zabrzu a o to pytał kolega Krzysztof :) . W Zabrzu zajęcia prowadzi sensei Tomasz Suder (2 dan). Co do poziomu senseiów Jacka i Krzysztofa Wodarczyków to bardzo fajnie się u nich ćwiczy, nie wiem jak z ich przygotowaniem pedagogicznym ale instruktorami są naprawdę dobrymi. Czy Górnośląska Szkoła Aikido jest w PFA to nie wiem bo swego czasu słychać było o schizmie GSzA z PFA ale o tym to już powinni się wypowiedzieć koledzy z Górnośląskiej Szkoły. Jak widać na śląsku mamy dwóch reprezentantów aikido Nishio. Pozdrawiam
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Wiem, ze on pytal o Zabrze, ale skoro Ty, AB, juz mu ten zabrzanski klub wskazales, ja chcialam mu wskazac alternatywe. Innym osobom zainteresowanym stylem Nishio senseia takze. Chyba nie zrobilam nic zlego :?:
Klub braci Wodarczykow na pewno nalezy do PFA. Natomiast co do schizmy, o ktorej wspominasz, to ona nie dotyczyla PFA, lecz jednego konkretnego warszawskiego mistrza. Wtajemniczeni wiedza o kogo chodzi, a ja juz na ten temat nie powiem ani slowa. To w koncu sprawa Jacka i Krzysztofa, a nie nasza...
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Muszę was zmartwić :( Niestety Jacek W. nie jest już w PFA chyba od roku albo i dłużej :peace:
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
O, to nie wiedzialam... A jego klub nadal figuruje na liscie klubow PFA. Dawno z Jackiem nie rozmawialam. Zapytam go o przynaleznosc organizacyjna, zwlaszcza ze jestesmy niemal sasiadami. A tamta schizma, o ktorej wspominalam, to fakt, bylam swiadkiem.
Pozdrawiam
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
wszystkich zainteresowanych odsyłam do stron:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dla bardziej zainteresowanych moge przeslac wywiad z Sensei (prosze na prv)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Sprawdzilam i potwierdzam to co mowil pekar: Gornoslaska Szkola Aikido Jacka i Krzysztofa Wodarczykow nie nalezy do Polskiej Federacji Aikido. Nie nalezy jednak takze do wymienionego powyzej stowarzyszenia Ren Shin.
Jacek Wodarczyk, 2 dan, prowadzi treningi m.in. w Katowicach, w osrodku Wojownik przy ul. Wojewodzkiej (osrodek ma swoja strone w internecie, ale nie znam adresu). Mam nadzieje ze troche pomoglam osobom zainteresowanym stylem aikido Nishio na Slasku, choc sama jestem aikikaiowcem z PFA.
Pozdrawiam
  • 0

budo_piteerek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
to sztuka zakrawająca na "prawdziwe" Aikido. Co pod tym rozumiem ??? To jest niesamowice skromny człowiek wyjęty poza wszelkie konwenase i układy... taki stan rzeczy przekłada się też na ćwiczenia... a co do nauki ??? dla mnie niesamowite - i wracam czym prędzej po problemach zdrowotnych. Wszystkim polecam.
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
Co do nishio aikido to należy do organizacji Aikikai. Styl ten polege na okreżnych ruchach. Z tego co wiem to w polsce jest tylko jedna szkoła znajdująca sie pod bezpośrenią opieką Shoji Nishio, jest to Klub Czarny Pas w Poznaniu. Dla zainteresowanych adres strony internetowej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Sam praktukuje ten styl i uwazam ze jest on ciekawy i polecam go innym, ze wzgledu przelożenie technik na ruch po okręgach. Z tego co słyszałem jest to jedna z trudniejszych form w aikido. Bardzo duza role przywiazuje sie do dobrej pracy nóg.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio

Co do nishio aikido to należy do organizacji Aikikai. Styl ten polege na okreżnych ruchach. Z tego co wiem to w polsce jest tylko jedna szkoła znajdująca sie pod bezpośrenią opieką Shoji Nishio, jest to Klub Czarny Pas w Poznaniu. Dla zainteresowanych adres strony internetowej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Sam praktukuje ten styl i uwazam ze jest on ciekawy i polecam go innym, ze wzgledu przelożenie technik na ruch po okręgach. Z tego co słyszałem jest to jedna z trudniejszych form w aikido. Bardzo duza role przywiazuje sie do dobrej pracy nóg.

No, proszę . Ruchy kuliste... 8O .Kto by pomyślał ? :lol:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Nishio
możesz mi wytłumaczyć o oc chodzi bo dla mnie aikido to aikido, a że ruchy kuliste, o co biegusia? :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024