Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsze na ulice dla uderzacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Gdzieś jeszcze widziałem opcję że kiścień to poprostu metalowa kulka lub coś ciężkiego na sznurze, rzemieniu lub łańcuchu niekoniecznie na kijku... coś takiego jak miał Pyzdra w "Janosiku" :) .... ale zdaje się że w "Pustyni i w Puszczy" jest fragment gdy Staś dostaje korbaczem... :) :)
  • 0

budo_peruk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
generalnie w nazewnictwie broni i uzbrojenia dawnego panuje taki bajzel że trudno jednoznacznie odnieść nazwę do typu uzbrojenia.

Generalnie nazwy z jakimi sie spotkałem to:

Kiścień- końska szczęka na kiju, lub krótkie drzewce z kilkoma obciążnikami różnego kształtu

Korbacz - Krótkie drzewce z jednym obciążnikiem na kuńcu lub bat(!!!) wykonany z drzewca ki kilku rzemiennych końcówek

A generalnie to nie raz słyszałem jak to wszystko określano mianem cepy bojowe.

Pozdrawiam
Peruk
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
O ZESZ JA CIE PIERDOLE!!!! ALE GÓWNO!!! TAKIM STRZAŁ WYHACZYĆ I POZAMIATANE!! A DENTYŚCI WE FRANCJI TO MUSZĄ KASE ROBIĆ.....:)
  • 0

budo_hadouken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Do Jani: odnosnie legalnosci, to mi tez wydaje sie ze bardziej chodzi tu o latwosc ukrycia i uzycia z zaskoczenia. A kwestia legalnosci noza? Coz, gdyby go zdelegalizowali podejrzewam, ze wszyscy stalibysmy sie przestepcami z kucharzami na czele :wink: . Natomiast baseball? Coz wydaje mi sie, ze to po prostu przez dlugi czas byla ulubiona bron kibicow i panow w dresach. Poza tym baseball jako sport jest w naszym kraju bardzo malo popularny, wiec jezeli znajdziemy przy kims taki kijek, to mamy 90% szansy, ze zostanie on uzyty w celach innych niz odbicie pilki :-) .

Natomiast, jezeli chodzi o legalnosc kastetu, to zamiast niego mozna uzyc klodki, natomiast za korbacz moze sluzyc ta sama klodka na lancuchu. Slyszalem tez o kolesiu, ktory zastapil jeden z ogniw nunchaku otwieranym kolkiem i wciskal policjantom kit, ze to breloczyk do kluczy (nie wiem z jakim skutkiem :) ). Coz, jak widzimy... Polak potrafi :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
a ja jak jezdziłem na ternigi na prage do prusa swojej szkółki kaskaderskiej to woziłem na niektóre treningi korbacz.
ale były jaja:)

nie wiem czy legalne, ale kumpel z włosch przez granice przewiózł 20:)
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
niestety korbacz (bat bojowy , cep bojowy) jest nielegalny :( :( i jest straszna bronia gdyz mamy małe szanse wyczuć uderzenie -to znaczy albo walnoiemy na maxa albo wcale - na pewno do ogłuszania się nie nadaje :(

kooniu
  • 0

budo_killler
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
ej ale nie wzieliscie pod uwage to ze zazwyczaj kastetu uzywaja osoby ktore nie trenuja zadnych sztuk walki.... wiec jezli ktos trenuje np. kick i chodzi na silke to juz ma taka sile w uderzeniu jak jakis koles z kastetem....
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Killer ta bo ktos trenujacy i czytajacy to forum to raczej z nozem biega, batonem albo yawara :) + gaz i inne bardziej skuteczne rzeczy od kastetu :) . Mozeta ;) sie smiac, ale spotkalem tylu forumowiczow z nozami,ze hohohoh :)
  • 0

budo_killler
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Hehehe... moze i masz racje, ale sa tez osoby ktore trenuja cos i sa w tym dobrzy :wink: A tak swoja droga to Ty Brisban to preferuujesz walke na piesci czy wpakowac komus kose miedzy zebra :balisong: :?:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Killler w przypadku uzycia kastetu nie chodzi tylko o sile uderzenia.
K_P
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza

ej ale nie wzieliscie pod uwage to ze zazwyczaj kastetu uzywaja osoby ktore nie trenuja zadnych sztuk walki.... wiec jezli ktos trenuje np. kick i chodzi na silke to juz ma taka sile w uderzeniu jak jakis koles z kastetem....

Już to K.P napisał , to nie tylko o siłę chodzi, o punktowość przyłożenia siły też i twardość. Masz możliwość ataku na miejsca nie bronione. Obijanie gardy piąstkami to średni pomysł, ale przywalenie w garde kastetem odniesie skutek.
Podejrzewam, że siła i u lamy z kastetem jest nawet mniejsza, ale aż nadto wystarczająca do zrobienia krzywdy :?
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Mniejsza powierzchnia uderzenia i siła rozchodzi się na mniejszym obszarze - co z tego wynika na tym małym obszarze jest ona tak duża , że zadaje ogromne szkody. Pozatym twardość materiału się jescze liczy. A ogólnie to nie fer walczyć z kimś kto ma kastet :D
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza

Hehehe... moze i masz racje, ale sa tez osoby ktore trenuja cos i sa w tym dobrzy :wink: A tak swoja droga to Ty Brisban to preferuujesz walke na piesci czy wpakowac komus kose miedzy zebra :balisong: :?:


Nie powiedzialem, ze noz idzie pierwszy, ale jakbym nie mial innego wyjscia.... Osobiscie uwazam iz warto miec jedno wyjscie wiecej niz mniej. A to czy uzyje zalezy ode mnie i sytuacji. Co do kastetu kiedys mialem kranowe brzydkie urzadzonko jeszcze jak sie toto owinie bandazem to bez kija nie podchodz. Na szczescie nie zdazylo mi sie tym uderzyc ani zostac uderzonym, ale nie chcialbym sie znalezc po drugiej stronie.
  • 0

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Kastecik powoduje, że przy każdym uderzeniu idealne jest punktowe przyłożenie siły,dlatego nawet niezbyt wyszkolony pijaczek wali jak mistrz. Nawet uderzenia typu "weselniak" wchodzą bez pudła.
Waliłem kastecikiem w butelki i można w nich WYBIJAĆ DZIURKI bez stłuczenia całości :-)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza

można w nich WYBIJAĆ DZIURKI bez stłuczenia całości :-)

really?!skoro tak mówisz...
kastet ale uzyje go raczej osoba która sama siebie uwaza za sląbszego lub nie jest pewna wyniku konfroontacji..
takie jest moje zdanie..
pozdrawiam all
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
kolega,który ma duzo starc na ulicy z racji wyglądu oraz chęci prowokowania(wychodzi mu no cóż,cięzkie dziecnstwo sie msci)kiedys juz mocno podity miał konflikt z jakimś karkiem...wyszli sobie przed knajpę,goniąc się "weszli" do parku znjadującego sie po przeciwnej str. ulicy i tam zaczeli sie tłuc....jako ze kumpel jest dośc wątły(krzywica jakis czy cos)pomógł sobie kranikiem....koleś się nie zorinetował9tez nagrzany)a kumpel co chwila wyciągał go i kolesiowi strzała....walka miała byc chyba bez sprzetu czy coś,a ze ciemno było to wykorzystał to....walke przerwała policja,ael obaj niezbytr ciekawie wygladali.........nie pamiętam szczegółów,bo parę ładnych lat temu to było,a mnie przy tym tez nie było.....pozdr.
  • 0

budo_tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Wie ktoś gdzie to kupić ? Jeśli ktoś z Warszawy ma 1 na zbyciu, to chetnie kupię.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
ale typ..
  • 0

budo_mar-cin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Shaft wspomniales ze na Saska Kepe jezdziles do Prusa.. na treningi bjj bo tam ponoc teraz jest sekcje..
Jesli sie oreientujesz co i jak z ta sekcja bylbym wdzieczny za info...
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsze na ulice dla uderzacza
Słoniak, a jak wg Ciebie sprawowałby sie nadziak /mój ulubiony/ w porównaniu z kiścieniem? wydaje mi sie bardziej poręczniejszy choć kiścień robi chyba trochę większe wrażenie :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024