Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_elgyrkos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
Moje przemyślenia, czysto teoretyczne!!, są takie, że podstawą obrony na śliskim są dwie nogi mocno stąpające po ziemi. Czyli odpadają wszelkiego rodzaju kopnięcia. Jeśli agresor jest tylko jeden, można wchodzić do parteru, jeśli kilku pozostają uderzenia rękami w stójce.
Jeśli myślę błędnie i macie jakieś doświadczenia w takiej walce to z chęcią usłyszę Wasze rady.
Pisząc zaznaczcie, czy są to Wasze myśli teoretyczne, czy wynikające z praktyki i doświadczenia.
Może taka walka nie zdarza się zbyt często, ale mamy teraz zimę i oblodzone chodniki, a trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność :)
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
ja sie ucze na wypadek takich zdarzen padow tz po glebie jak najszybciej wstac i niezostac skopanym :) wszystko dziala na zasadzie kolyski zero podpierania sie rekoma rece w gardzie i nogi chronia kochones i reszte ciala a przy tym kopia ........hm trudno to wytlumaczyc piszac ale mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzilo STARALEM SIE :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_elgyrkos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??

hm trudno to wytlumaczyc piszac ale mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzilo STARALEM SIE :lol: :lol: :lol:


Nie wiem :)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??

Moje przemyślenia, czysto teoretyczne!!, są takie, że podstawą obrony na śliskim są dwie nogi mocno stąpające po ziemi. Czyli odpadają wszelkiego rodzaju kopnięcia. Jeśli agresor jest tylko jeden, można wchodzić do parteru, jeśli kilku pozostają uderzenia rękami w stójce.
Jeśli myślę błędnie i macie jakieś doświadczenia w takiej walce to z chęcią usłyszę Wasze rady.
Pisząc zaznaczcie, czy są to Wasze myśli teoretyczne, czy wynikające z praktyki i doświadczenia.
Może taka walka nie zdarza się zbyt często, ale mamy teraz zimę i oblodzone chodniki, a trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność :)

No mozna sobie poradzic, proponuje sprobowac trenowac Pankration, uczy on rowniez walki leżąc, albo BJJ.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
Metoda "Rysiula" jest bardzo dobra na taka sytuacje.Ale jesli przeciwnikow jest wiecej... to gnoj.Najlepiej zwiewac,liczac na to,ze przeciwnicy nie poradza sobie z szybkim biegiem na slizgiej nawierzchni :)

Z tymi uderzeniam rekoma w stojce tez moze byc syf,bo zawsze mozesz na ulamek sekundy stracic rownowage.Nawet jesli na glebe nie polecisz,to przeciwnik moze to wykorzystac. Zawsze staraj sie przeniesc walke na miejsce,w ktorym mozesz stac stabilnie.Bo nie chcesz chyba walczyc na lodowisku :) :) A jesli nie ma takiej mozliwosci to rob,co tylko mozesz,zeby sie przebic i wiej.
Kumpel kiedys mi opowiadal,ze kiedy 4 kolesi go naszlo,zastosowal metode nastepujaca: sprzedal jednemu z tych kolesi prostego, chwycil go i trzymal w mata leo stojac.Kumple tego drecha zwatpili i uderzyli pare razy,ale mojego kumpla trafili tylko raz i niegroznie.Kumpel w pewnym momencie zauwazyl,ze ma wolna droge,pchnal tego kolesia do przodu i zaczal biec w tyl.Prysnal im,ale kolesie gonili go dosc dlugo.Mial on tyle szczescie co do miejsc zdarzenia,bo przeciwnicy nie mogli go zajsc od tylu.
To bylo szczescie w nieszczesciu. :D
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
plaba wiadomo ze jak jest wiecej przeciwnikow to i nawet normalna na wierzchnia nie pomoze u mniena treningach trener mowi ze niewarto byc kozakiem bo mozna tak dostac na ulicy i skonczyc na wozku :( ... i jezeli jest szansa to kapcie w nerach szybkie nogi i biec ile fabryka w nogach dala POZDROWIENIA !!!!!!!
  • 0

budo_elgyrkos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??

Metoda "Rysiula" jest bardzo dobra na taka sytuacje.Ale jesli przeciwnikow jest wiecej... to gnoj.


Może i jest dobra, tylko chciałbym ją najpierw zrozumieć ;) Gdyby rysiul używał przecinków od czasu do czasu i bardziej prostego języka byłoby mi łatwiej :)
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
sorki piaba .......juz nie ten wzrok cokiedys starzejemy sie :) :):):):) walnalem sie o literke mam nadzieje ze mi wybaczysz:):):):):)
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
Spoko,nie ma sprawy 8)
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
elgyrkos
ja sie dopiero ucze zasad prawidlowej pisowni mam dopiero 20 lat :)


caly sens mojej metody jest na zasadzie przewrotow ,takich fikolkow i wszystko mui by bez podpierania rekoma,rece caly czas w gardzie .To tak jakbys robil fikolka rzut przez bark i jaksie juz obkrecisz, nisko na nogach i rece w gardzie .......to jakby ktos ciebie popchnal z tylu i bys sie poslizgnal


jezeli ktos ciebie popchnie z przodu i ty padniesz przed nim (do jego butow )to muisz upadek zamortyzowac rekoma(nie dlonmi bo sobie je polamiesz na nierownosciach!!!!!!) padasz na cale przedramiona rece masz jakby w kat prosty nogi lekko uginasz i nie padasz na brzuch tylko tak jakbys robil pompki .....................nie wiem czy z mojej paplaniny cos wywnioskujesz ale jak znajde jakies fotki to dam ci znac bo jak mowia RYSUNEK JEST WART TYSIACA SLÓW a moich to chyba z milona :) :):):):))):):):): pozdrowienia i milegoi dnia zycze wszystkim :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
No i wreszcie prawda o najskuteczniejszym stylu na ulice wyszla na jaw !
Zadne tam bjj czy inne muay thai... hokej panowie... hokej :D :) :rofl:
  • 0

budo_elgyrkos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??

caly sens mojej metody jest na zasadzie przewrotow ,takich fikolkow i wszystko mui by bez podpierania rekoma,rece caly czas w gardzie .To tak jakbys robil fikolka rzut przez bark i jaksie juz obkrecisz, nisko na nogach i rece w gardzie .......to jakby ktos ciebie popchnal z tylu i bys sie poslizgnal

Czyli generalnie chodzi Ci o to, że:
1. postawa nisko na nogach
2. jeśli stracisz równowagę, robisz przewrót w przód z rękami w gardzie.
Dobrze Cię zrozumiałem??

Nie opisałeś jeszcze jak najlepiej unieszkodliwić agresora. :)

wszystko dziala na zasadzie kolyski zero podpierania sie rekoma rece w gardzie i nogi chronia kochones i reszte ciala a przy tym kopia

I nie za bardzo rozumiem z tymi nogami. Jest ślisko!! Kopiąc można bardzo łatwo stracić równowagę.

Podsumowując, troszkę zaczynam Cię rozumieć ;)
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
wszystkie kopniecia jakie stosuje sa na wysokosci kochones (czyt jaj), a takze kolana one sa najkuteczniejsze zawsze i wszedzie bo tylko na filmach kopia sie po glowach :) :)no chyba ze jestes wycwiczonym fighterem i zrozumiales mnie dobrze -przynajmniej tak mysle
  • 0

budo_elgyrkos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??

wszystkie kopniecia jakie stosuje sa na wysokosci kochones (czyt jaj), a takze kolana one sa najkuteczniejsze zawsze i wszedzie bo tylko na filmach kopia sie po glowach :) :)no chyba ze jestes wycwiczonym fighterem i zrozumiales mnie dobrze -przynajmniej tak mysle

Nie jestem wyćwiczonym fighterem, ale tę wiedzę zdołałem już przyswoić.
Ale mnie nie zrozumiałeś. Mówimy tutaj o specyficznej sytuacji jaką jest śliskie podłoże. Wg mnie kopiąc w takiej sytuacji jest duży problem z utrzymaniem równowagi, gdyż cały ciężar ciała jest skupiony tylko na jednej nodze, poślizg gwarantowany!! :)
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
a slyszales kiedy o takim czyms jak kopniecie ostatniej szansy? wkopujesz sie calym cialem w nogi przeciwnika i dokanczasz goi w parterze.Jezeli i on i ty nie bedziecie stali nanogach to macie wyrownane szanse
  • 0

budo_elgyrkos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??

a slyszales kiedy o takim czyms jak kopniecie ostatniej szansy? wkopujesz sie calym cialem w nogi przeciwnika i dokanczasz goi w parterze.Jezeli i on i ty nie bedziecie stali nanogach to macie wyrownane szanse

Ok, a jak przeciwników jest dwóch??

Chyba zapiszę się na łyżwy, wtedy nie będę miał problemów z równowagą przy kopnięciach. ;)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
...jak przeciwników jest dwóch to jedną nogą w jednego, drugą w drugiego... :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
To zdaje sie KrzysT pisal, ze w yiquan bawili sie w tui shou na lodzie. Nie chcialbym wywolywac do tablicy :wink: , ale moze napisz cos o wrazeniach?
Pozdrawiam,
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??

Ok, a jak przeciwników jest dwóch??

Chyba zapiszę się na łyżwy, wtedy nie będę miał problemów z równowagą przy kopnięciach. ;)

jezeli przeciwikow jeswt dwoch to jest przypal niezaleznie od tego na jakiej jestes powierzchni najlepiej zabrac sie za tego co stoi blizej:) lub tego co ciebie kopie :) :):):) ...............najlepiej to wogole nie stac na sliskiej powierzchni albo nosic kolce i sprawa zalatwiona :) :) :) :) :) :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: OZDROWIENIA
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
heh bylo w zeszlym roku a klimat mamy ten sam :P :P:P :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024