Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kastracja zamiast kary smierci?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Kastracja zamiast kary smierci?
Pod wplywem ostatnich wydarzen (miedzy innymi "Zabojstwo 13 -latka") zaczalem rozmyslac nad sposobem postepowania z przestepcami.

Wszyscy wiemy, ze teraz Panstwo cacka sie z przestepcami nieprzyzwoicie, malo tego - wiezien dostaje suchy, cieply kat, zarcie, prycze, ubranie i cala reszte za FRIKO!
Na dodatek utrzymujemy go MY, oraz (paradoks) rodzina ofiary!!!
Kara smierci ma wielu przeciwnikow i choc sam jestem jej zwolennikiem - wymyslilem pewna alternatywe :)

Ciupa niczemu nie sluzy - w resocjalizacje nie wierze (sprawdza sie bardzo rzadko i jest ku*ewsko kosztowna) - a klient po opuszczeniu celi wraca do "profesji".
Wedlug mnie bardzo duzo przestepstw popelnianych jest przez ludzi (??), ktorzy nie panuja nad swoimi emocjami - hormony w nich buzuja razem z niekontrolowana agresja.
Niektorzy - jak gwalciciele i pedofile sa wrecz skazani na przestepstwo.

Tak sobie mysle, ze gdyby takich klientow kastrowac, problem moglby sie rozwiazac.
Po pierwsze: eunuch jest raczej osobnikiem spokojnym :) , po drugie: panstwo ma 100% pewnosci, ze gwalciciel/pedofil nie wroci do swojej profesji, po trzecie: wszyscy mamy pewnosc, ze zle geny nie zostana przekazane dalej, po czwarte: pacjent moze sie zresocjalizowac i po odsiadce zostac spiewakiem operowym (muzyka lagodzi obyczaje).

Do tego oczywiscie dodajemy 20/30 lat lub dozywocie przymusowych robot spolecznych min. 8h/dzien tylko po to, by dostac codzienny posilek. Wiezen, ktory odmowi pracy, nie dostaje zarcia. Kazdy wiezen musi zarobic na siebie: na zarcie, wiezienne lachy, "wynajecie celi", ogrzewanie itd. Pracy mamy pod dostatkiem - przy umacnianiu
samych walow przeciwpowodziowych starczy jej dla kilku pokolen wiezniow..
Jesli zyje ktos z rodziny ofiary - moze zdecydowac o charakterze pracy spolecznej wieznia.

Problem z buntami w wiezieniach i agresja wiezniow wobec siebie i straznikow juz mamy rozwiazany - w koncu wszyscy maja obciete jaja a bez jaj to gorzej jak bez reki ;)

Co WY na to ?

pozdrawiam
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
Jestem za. Od siebie dodam że złodziejom powinno się ucinać palce....
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
Kastracja=kara smierci
w sumie osobiscie wolalbym kare smierci niz zeby mi jaja odcieli
Proponowalbym to rozwiazanie tylko dla pedofilow i gwalcicieli, ktorzy jak znam zycie popelnia samobojstwo jak wyjda z paki. A teraz taka sytuacja, w obronie wlasnej zabiles 2 ludzi, wyrok sadu kastracja i 10 lat wiezienia gdzie musisz pracowac zeby jesc spac i zeby cos ogrzewalo twoj zadek w zime. W polsce to nie kary trzeba zmienic ale sadownictwo.
Trzeba by bylo zmienic ustawe o wyjsciu poza normy obronny wlasnej, zebys nie placil odszkodowania jak zrobisz krzywde zlodziejowi.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
musisz sobie odpowiedziec n kilka pytan zanim bedziesz dalej takie glupoty gadal:
1)czy istnieja "zle geny" czy przestepczosc jest warunkowana genetycznie czy spolecznie. otoz pomoge ci. spolecznie. "zle geny" nie istnieja. nie ma korelacji genetycznych sa za to olbrzymie korelacje spoleczne.
2)czy ciupa sluzy zemscie spolecznej (jak sie tobie moze wydawac)? czy raczej izolacji zagrozenia jakim sa przestepcy od reszty spoleczenstwa.
3)czy zyjemy w panstwie demokratycznym, w ktorym o publicznych wydatkach decyduja reprezentanci wiekszosci czy przeciwnicy lub zwolennicy roznych pomyslow? ja np. jestem (zalozmy) pacyfista i nie podoba mi sie ze utrzymuje generala. albo jestem mlody i nie podoba mi sie ze utrzymuje emerytow. na szczescie dla spoleczenstwa nie ja o tym decyduje. takze podatki ida min. na wiezienia (mi tez sie to nie podoba, ale coz, taki los)
4)czy wreszcie zyjemy w XXI wieku czy wracamy (przy okazji do krajow 3 swiata bo o unii europejskiej czy jakichkolwiek powaznych ukladach politycznych zapomnij) do sredniowiecza i legalizujemy barbarzynskie tortury.
podsumowujac: twoj pomysl jest nie do przyjecia i wynika podejrzewam z emocji a zwlaszcza z mlodego wieku. chyba ze to mialby byc zart?
za to dobre i realne pomysly to urynkowienie wiezien (obowiazkowa praca wiezniow na zecz spoleczenstwa) oraz zaostrzenie kodeksu karnego-ten faktycznie jest zbyt lagodny.
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
Wystarczy wprowadzić prywatne więzienia i ewentualnie karę śmierci.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
wystarczy wprowadzic prywatne wiezienia i dlugie wyroki. spoleczenstwo zarobi. wtedy argument przeciw karze smierci bedzie dokladnie taki sam co teraz za: nie mozemy sobie pozwolic na strate wplywow do budzetu w postaci takiej masy darmowych sluzacych :)
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?

Jestem za. Od siebie dodam że złodziejom powinno się ucinać palce....


Nie ukradłeś nigdy nic? :D :D :D
Ja za te pączki co bralem z cukierni i tym podobne slodycze to juz nie mialbym dawno rąk :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?

Po pierwsze: eunuch jest raczej osobnikiem spokojnym :) , po drugie: panstwo ma 100% pewnosci, ze gwalciciel/pedofil nie wroci do swojej profesji,


Poczytaj trochę, można zgwałcić i palcem (dziecko) i butelką (n.p. kobietę) i kijem od szczotki (więźniowie, wojsko) .W dziedzinie obrzydliwych pomysłów ludzka inwencja jest zdumiewająca. :cry:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?

wystarczy wprowadzic prywatne wiezienia i dlugie wyroki. spoleczenstwo zarobi. wtedy argument przeciw karze smierci bedzie dokladnie taki sam co teraz za: nie mozemy sobie pozwolic na strate wplywow do budzetu w postaci takiej masy darmowych sluzacych :)


Zaraz prywatne, kanał Biełomorski to państwowe przedsiębiorstwa tak wybudowały, W Chinach też chyba niektórzy za miskę ryżu na państwowym robią z dużych kamyków - małe. Za darmo :wink:
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
kanal bielomorski to byla zbrodnia. bez przesady 8O
no ale markowi polowi jakbysmy przydzielili z 20tys robotnikow to moze by te autostrady jakos kiedys zaczal budowac :)
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
Hmm... moim zdaniem skuteczniejsze byłoby wykonywanie kar publicznych... np ileś tam batów na widoku całego miasta.. a oprócz tego więzienie ale takie gdzie rytm dnia dyktują nie roboty społeczne (praca powinna być dla porządnych obywateli nie dla śmieci) a roboty na własne utrzymanie np. uprawa jakiegoś kawałka roli z którego będą żyć więzniowie... niech sami se zapewniają żarcie.........
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
kastracja? troche mi sie to kojarzy z pogladem rosjan, ze zbrodnia jest przenoszona przez pokrewienstwo, czyli rodzina wieznia tez byla winna. ale do rzeczy zamiast jakiejs glupiej kastracji, chlosty, ucinania tego i owego wprowadzic w skrajnych przypadkach kare smierci, wiezniom kazac pracowac (zamiast siedziec na silce czy trenowac box), ewentualnie, za ich zgoda, testowac na nich leki coby medycyna poszla do przodu troszke.
  • 0

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
to yak: mialo byc "zle geny". Taka przenosnia - rzadko kiedy ojciec-zwyrodnialec wychowa "normalne" dziecko.. Tak jak piszesz - sa olbrzymie korelacje spoleczne.

Ciupa=izolacja przestepcy - OK, tylko wedlug mnie bysie, ktore tam siedza maja za dobrze - nie robia nic, maja cieplo w zimie, zarcie podawane niemal do lozeczka, a tymczasem poza wiezieniem uczciwy czlowiek musi za*ierdalac by oplacic rachunki i miec co do garnka wlozyc.

to RobertP: domyslam sie, ze zgwalcic mozna wieloma rzeczami, jednak bez motywacji raczej sie nie da. Po co kastruje sie koty?

Pomysl oczywiscie wynika z emocji!! Jak sobie pomysle o tych wszystkich lachach, ktorzy zamordowali (umyslnie), zgwalcili, zakatowali etc. a nasze "kochane" prawo zamiast ich ukarac, dalo wyrok w zawiasach, lub zenujaco niski to az mnie skreca ze zlosci i bezsilnosci!

pozdrawiam
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?

a roboty na własne utrzymanie np. uprawa jakiegoś kawałka roli z którego będą żyć więzniowie... niech sami se zapewniają żarcie.........

hehe jaka sredniowieczna ekonomia :)
a nie lepiej zeby robili cos w manufakturze wieziennej i wymieniali to na zarcie? :D
ad. panaskmitas : heh, zawiasy za gwalt czy mord? no wez sie w garsc bo "troszke" naginasz rzeczywistosc do swojej tezy. a co do przenosni to mowiles o kastracji w odniesieniu do przekazywania genow; hmm.. brzmialo to raczej doslownie :) czy kastracja to tez jakas przenosnia? :D
ps. pamietaj, emocje to b. zly doradca. praktycznie zawsze i wszedzie, a szczegolnie w prawodastwie.

wszyscy sie raczej zgadzaja ze wiezniowie mogliby pracowac, zeby choc troche zwrocic spoleczenstwu to co mu zabrali swoimi zbrodniami. ale bez przesady. tortury to przeszlosc. i dzieki Bogu.
  • 0

budo_amioko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
Co do pomysłu z kastracją - wydaje mi się, że nawet jeśli taki "zabieg" powoduje że osoba po nim będzie "raczej osobnikiem spokojnym" to dochodzi jeszcze ludzka pamięć. Nie jestem mężczyzną, więc tylko przypuszczam, że po takim zabiegu osobnik pałałby chęcią zemsty (na chirurgu, na sędziach, prokuratorze, ofierze dzięki której go złapano, policji albo jeszcze kimś innym). I z resocjalizacji nic by nie wyszło.

Jestem za karą śmierci, a jeśli to nie możliwe to pomysły z tym że więźniowie przymusowo pracują i choć częściowo "utrzymują się" są dobre. Tylko dochodzi kwestia np. egzekwowania kary, jej funkcja odstraszająca (dla innych potencjalnych przestepców) oraz zapewnienie tego, by z więźnień nie dało się uciec.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?

kanal bielomorski to byla zbrodnia. bez przesady 8O
no ale markowi polowi jakbysmy przydzielili z 20tys robotnikow to moze by te autostrady jakos kiedys zaczal budowac :)


Przy pracach nad kanalem bielomorskim zginelo ponad 300 tysiecy ludzi (z glodu, wycienczenia, wychlodzenia, chorob, zakatowani...). Budowe tego kanalu wlada ludowa okreslila na 27 miesiecy - terminu dotrzymano... Dlugosc tego kanalu wynosi bodaj 227 km. Dla porownania : budowa kanalu panamskiego (bodaj 167 km) trwala 10 lat (nie wiem, ile ludzi przy nim zginelo... :roll: ).
Dla dodania pikanterii: kanalem bielomorskim przeplynal tylko jeden maly statek, w dniu otwarcia. Finalnie kanal bielomorski okazal sie za plytki... :roll:
To dopiero byla zbrodnia, nie... ? :evil:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?

Ciupa=izolacja przestepcy - OK, tylko wedlug mnie bysie, ktore tam siedza maja za dobrze - nie robia nic, maja cieplo w zimie, zarcie podawane niemal do lozeczka, a tymczasem poza wiezieniem uczciwy czlowiek musi za*ierdalac by oplacic rachunki i miec co do garnka wlozyc.


Za dobrze mają - taak - posiedź sobie 10 lat z kilkoma w celi - to zobaczysz... Izolacja to bardzo duża kara.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
misman: klasyczna zbrodnia stalinowska. szkoda ze tak moznaby jeszcze wymieniac i wymieniac...to i hitlerowskie obozy koncentracyjne to najczarniejsze karty naszej historii...
  • 0

budo_elgyrkos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?

Ciupa=izolacja przestepcy - OK, tylko wedlug mnie bysie, ktore tam siedza maja za dobrze - nie robia nic, maja cieplo w zimie, zarcie podawane niemal do lozeczka, a tymczasem poza wiezieniem uczciwy czlowiek musi za*ierdalac by oplacic rachunki i miec co do garnka wlozyc.


Za dobrze mają - taak - posiedź sobie 10 lat z kilkoma w celi - to zobaczysz... Izolacja to bardzo duża kara.

Tak to duża kara, ale nie dla wszystkich.
Nie podoba mi się tylko to, że morderca, który dzień wcześniej zabił kogoś z premedytacją, żyje teraz za pieniądze (i to niemałe) podatnika, którym jest między innymi rodzina zamordowanego. Totalny paradoks. Wg mnie jeśli chce przeżyć powinien sobie na to zapracować.
Dziwię się Combat, że bronisz takich ludzi.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastracja zamiast kary smierci?
Dziiiiz,co za topic!? Mialem zamiar sie nie wypowiadac,ale zrobie to,bo ten glupi topic mnie dreczy,jak tylko wchodze na podforum.

Autor tego tematu ma chyba jakos poprzekrecane w glowie,bo takie sadystyczne metody,jakie proponuje na karanie wiezniow sa naprawde...

Ludzie,dlaczego denerwuje was tak,ze wiezniowie zyja i ze maja cos do jedzenia?Rzesze bezrobotnych kosztuja podatnika o wiele wieceja, jakos o to nikt sie nie pluje.A nie kazdy bezrobotny jest chetny podjac prace.
Niektorym pasuje zycie na kieszeni podatnika.
Cieszcie sie,ze panstwo izoluje przestepcow od spoleczenstwa,bo dzieki temu,ze ich zamyka i daje im jesc,nie grasuja oni po ulicach w poszukiwaniu nowej ofiary.A ze nie zyjemy juz w socjalizmie,to nie wypada zamykac przestepcow w Gulagu,bo kazdy czlowiek ma prawo na jakies tam porzadne traktowanie - nawet kryminalista.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024