Skocz do zawartości


Zdjęcie

Arc-Lock a Axis Lock


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock
Doszedł do mnie AFCK Axis :) :) :)

Mam go od paru godzin. Otwieram go i zamykam cały czas. Chodzi jak marzenie, 0 blade play, na dodatek niesamowicie cicho. Nie trzeba wcale przesuwać kołka blokady. Wystarczy gwałotowniej ruszyć ręką aby szybko i prosto otworzyć nóż.
Nie wiem jak sprawują się SOG'i (to na pewno fajne noże), ale w AFCK wogóle nie trzeba przesuwać blokady, aby cokolwiek unosić czy ułatwiać wyjscie ostrza poprostu ostrze samo pcha się na zewnątrz! REWELACJA!!
Oczywiście Axis bardzo dobrze "trzyma" nóż zamknięty, rzecz w tym, że proporcja "trzymania" do otwierania bezwładnościowo jest dobrana po mistrzowsku!! Filmik, o którym pisaliśmy powyżej tego nie oddaje niestety.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock
No to miłego użytkowania życze. Mi po moim AFCKu pozostało jednynie pudełko i.... żal, że go sprzedałem :cry: . Bo to Wspaniały nożyk o wspaniałych kształtach, a przy tym miła zabawka i użyteczne narzędzie!
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock
Dzięki pieswidmo. Fenomenalny nożyk, zabrało mi trochę czasu zanim doszedłem do momentu kiedy chciałem go kupić i mogłem sobie na to pozwolić. Bardzo pomogły mi wskazówki, które otrzymałem dawno temu na tym właśnie forum. Najprawdopodobniej nigdy swojego nie sprzedam, za bardzo "pasuje mi w dłoni" :twisted:
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock
chorowałem na dominatora ale jak uciułałem kasę to chwile się zastanowiłem i... kupiłem afck. i jestem bardzo zadowolony z wyboru. co do otwierania to najczęściej bez odciągania kołka - tylko strzepnięciem nadgarstka. fajnie też otwiera się trzymany w odwrotnej pozycji. i mając dłoń w rozmiarze M co i raz zastanawiam się - po cholere ta dziura :roll:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock
Przepraszam za odgrzewanie takiego starego posta ...ale wlasnie mialem do czynienia z axisem i cholera swietnie to wszystko smiga :)
nawet z tej okazji nakrecilem filmik (otwieranie/zamykanie ruchem nadgarstkowym ;) )
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jest jedno ale ,strasznie mnie bolal opuszek po jakis 20 minutach machania nim nontoper ;) ...nawet mam odcisk :) ...podejzewam , ze to kwestia przyzwyczajenia palucha...tak jak np. do metalowych strun w gitarze ;)
Tak czy siak jestem na tyle szczesliwy/zadowolony , ze chyba se sprawie jakiegos BM z axisem :) 8)

pozdr.
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock
nie no brawissimo o to wlasnie chodzi :wink:
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock

Ja tez swojego AFCK tak szybko nie otworze....a juz na pewno nie bede ryzykowal palcow blyskawicznym zamknieciem :?

... :oops: Przepraszam, ale muszę o to zapytać: jaki jest sens trenowania bardzo szybkiego otwierania noża, który z założenia jako środek walki nie powinien - jak to w wielu dyskusjach potwierdzają forumowicze - być stosowany do mordu (szybka śmierć, więzienie, etc.)? Jaka jest różnica czy ktoś otworzy swojego Cuda EDC czy nawet Aresa w 1/3 vs. 3/4 sekundy? Szybciej dorwie się do chlebka?
Zakładam, że 95% z nas nie musiała w ciągu ostatnich paru otwierać noża w oka mgnieniu, coby pokroić na plasterki (dobermana, menela, dresa, Osamę ...). Może się mylę ...
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock
balkiem tez nie trzeba szybko machac zeby uzywac, samochodem nie trzeba jechac 200 km/h, ale skoro sa takie mozliwosci to czasem mozna
dla efektu :wink:
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock
My poprostu jesteśmy odmiennym gatunkiem ludzi. To tak samo jak różnica między noszeniem w kieszeni Microtecha i Herbertza. To jest poprostu zboczenie(pozytywne oczywiście).
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock

Jaka jest różnica czy ktoś otworzy swojego Cuda EDC czy nawet Aresa w 1/3 vs. 3/4 sekundy? Szybciej dorwie się do chlebka?


No co ty chłopie! Normalny jesteś 8O Na tym forum 8O 8O
Różnica jest zasadnicza - dlatego kupiłem Boa a nie coś innego, bo otwiera się o 1/1258 sekundy szybciej niż np. Sebenza :) :)
A jaka frajda!!!!!!!
Pzdr.
-wój-
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Arc-Lock a Axis Lock

kupiłem Boa a nie coś innego, bo otwiera się o 1/1258 sekundy szybciej niż np. Sebenza :) :)
A jaka frajda!!!!!!!
Pzdr.-wój-

Wój!! - ulżyło mi, bo już myślałem, że tylko o 1/1259 sek. szybciej, ale skoro aż taka różnica ... :D
:drinking: :balisong: :balisong: :shocked!: ALE FRAJDA!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024