Skocz do zawartości


Zdjęcie

spis microholikow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

spis microholikow
nio wlasnie ilu nas jest i co tam mamy....tak z ciekawosci.......wiec ja przyznam sie pierwszy do skali swego nalogu....mam: LCC d/a i L-udt...... a wy?

spuud
pozdrawia
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Mam LCC m\a... 154cm carbon fiber plain stone wash 09\2000... Znasz go, co, Spuud..? Dzięki! :)

Na razie...

Pozdr
Mithr

PS Fajnie, że Cię widać...
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Halo 3 stonewashed tritium button
LCC D/A Tactical black (carbon fiber)
UMS Mil-Tan (taki brązowawy)
Medalion (pokrycie Boron Carbide)

:)
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
ja może zagorzałym Microholikiem nie jestem ale cos tam mam:

- Socom Elite clip point manual tactical S90V
- Socom Elite clip point manual 154 CM
- Socom Elite tanto auto 154 CM

Pozdrowienia
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
no jednego wypada miec.....mini socom elite auto...
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Spis microholicow-litosci... czy wszyscy na tym forum wierza w ta firme jak w jakiegos bozka?
Przeciez ich noze wcale nie sa takie zaje##ste,tylko po prostu drogie...ehh-powiem wiecej jest wiele lepszych nozy niz niektore kolaboracje MT :roll:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Teraz ja:
LCC M/A tactical ltd edition
Amphibian Automatic grey scales
Mini UDT
i jeszcze Mini Socom Elite Auto ktory aktualnie czeka na naprawe w koszarach MT.

Asaroth - te noze sa niestety zajebiste a ze drogie to tylko wynik placenia za marke i materialy + wykonanie. Probowalem stlumic uzaleznienie ale niestety...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
A ja musze przyznac racje Astarothowi ... Moim skromnym zdaniem termin "microholicy" zalatuje nieco snobizmem bo o ile noze MT sa z pewnoscia doskonale, o tyle nie jestem do konca pewien czy istnieja jakies podstawy do tego, zeby uwazac je za lepsze od innych markowych produkcji jak Benchmade, MOD czy Emerson, a to wlasnie narzuca ten caly "microholizm" :roll:

Coz, ale to tylko moje prywatne zdanie ...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
alez Vince - bycie snobem jest bardzo relatywne - dla bezdomnego snobizmem bedzie twoj balisong za 100 USD. Dla ciebie snobizmem jest kupno MT ale prawdopodobnie stalbys sie o wiele wiekszym snobem niz ktokolwiek na portalu po wygranej w totka ;) Nie zebym zmienial twoje zdanie ale zauwaz ze nie ma potocznego pojecia benchmadeholic czy MODoholics...jest microholic i jest caly portal o microholizmie. Skads to sie bierze, dziwne bo przeciez MOD cenowo i jakosciowo konkuruje z MT...jednak czesciej kupuje sie MT. No dlaczego?
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Heh mnie zawsze ciakawil syndrom microholizmu-czym sie ludzie tak podniecaja -noze luzuja sie na srubce tak samo szybko jak inne,leza gorzej w rece niz niektore inne(na przykladzie socoma to oswiadczam),jedyne fixed-blade'y jakie maja to neck i noz do filetow(nie mowie o tym co ma dopiero wyjsc),nie uzywaja wcale top-materialow (ciagle 154cm chociaz hardcore'owcy przerzucili sie juz dawno na s30v),a nawet ich motylki sa kiepsko oceniane w porownaniu do motyli BM...wiec wniosek - nie ma sie czym podniecac :) (dziekuje za wysluchanie wykladu)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
a ja mam microteczka bo własnie precyzja wykonania i wygląd mi sie bardzo podoba.nie dlatego , że to microtech bo jakby mini socoma robił benchmade to tez bym akurat jego kupił.nóz wielkościa akurat do noszenia na codzień,sliczny ,lekki,rozmiarowo idealny jako edc...
o microholizmie chyba niewiele wiem bo nawet przez mysl mi nie przechodzi kupno drugiego noża tej firmy a jednak mikrotecha nie mogę ocenic niżej niż każdego innego noża w tej klasie które widziałem a jego wykonanie na pewno nie pozostawia nic do zyczenia..
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow

Skads to sie bierze, dziwne bo przeciez MOD cenowo i jakosciowo konkuruje z MT...jednak czesciej kupuje sie MT.


Z ciekawości zapytam - skąd taka informacja?
Tatoine
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Przez was, Vince i Asaroth, dla kilku osób na forum życie może stracić sens... ba... może nawet doprowadzicie do serii samobójstw. :)



A tak na marginesie... Nie istotne czy MT to mniej lub bardziej zajebista firma. JA CHCĘ HALO III :!:

:-)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow

alez Vince - bycie snobem jest bardzo relatywne - dla bezdomnego snobizmem bedzie twoj balisong za 100 USD. Dla ciebie snobizmem jest kupno MT ale prawdopodobnie stalbys sie o wiele wiekszym snobem niz ktokolwiek na portalu po wygranej w totka.



Nie nie, zle mnie zrozumiales (albo zle sie wyrazilem). Dla mnie kupno MT nie jest zadnym snobizmem... wrecz przeciwnie doskonale rozumiem pobudki jakie kieruja ludzmi ktorzy kupuja markowe noze. Po prostu idea microholizmu wydaje mi sie nieco snobistyczna, bo sugeruje elite a z nozy MT robi jednostkowy high end. A moim zdaniem tak nie jest bo elita to ex euo kilku sprawdzonych, znanych i lubianych firm


Nie zebym zmienial twoje zdanie ale zauwaz ze nie ma potocznego pojecia benchmadeholic czy MODoholics...jest microholic i jest caly portal o microholizmie. Skads to sie bierze, dziwne bo przeciez MOD cenowo i jakosciowo konkuruje z MT.


No wlasnie tego nie rozumiem!!!
A jesli nawet noze MT sprzedaja sie lepiej niz reszta marek, nie wydaje Ci sie, ze idea microholikow to doskonale nakrecaja ten "preceder" ?
Odwieczne pytanie, co bylo pierwsze: jajko czy kura ? :)

Ale podkreslam (czytaj sid! :) ) to tylko i wylacznie moje zdanie i nikomu nie kaze sie z nim zgadzac, a wrecz odradzam :)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow

Skads to sie bierze, dziwne bo przeciez MOD cenowo i jakosciowo konkuruje z MT...jednak czesciej kupuje sie MT. No dlaczego?

ja wiem, ja wiem! dlatego że mod robi tak brzydkie noze że nawet spyderco nie ma co z nimi konkurować :wink:
miałbym do wyboru mod i mt - wybieram mt bo mod są dla mnie brzydkie (są wyjątkowe wyjątki potwierdzające regułę)
miałbym do wyboru bm afo i mt ums - chyba tylko rzut monetą załatwia sprawę, chyba że jeden byłby wyraźnie tańszy (min 10% ceny) (tak przypadkowo wiem który przez to wygrywa :) )
pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Nie rozumiem pewnej mało zdrowej atmosfery, która się tu tworzy... Microholics to grupa wspaniałych ludzi, a kto bywa tam regularnie, to wie, iż Microtechy to tylko część tego, co nas łączy. Rozważamy o nożach (różnych, także Spyderco, MoD (ech, ten Triton), Kershaw, no i także custom made), latarkach, zegarkach, samochodach, broni, taktyce, osprzęcie wspinaczkowym, żaglówkach itp. Fun na całego, i zero zawiści. A do tego lubimy noże MT i to wszystko. Co ciekawe, niektórzy z nas w ogóle nie mają Microtecha, ani jednego. I co z tego? Microholizm to stan ducha a nie portfela! Po prostu atmosfera, którą tworzymy, jest tym, co trzyma nas razem. Do tego WSPÓLNE projekty, takie jak czapeczki, koszulki, stickery na samochód... ba, nawet noże - wszystki non profit, po prostu po kosztach! Bawi nas to i tyle. A gdy kończy się zabawa a zaczyna poważny problem, to potrafimy się zebrać do kupy i pomóc jak należy. Jeden podaruje nóż, inny za niego zapłaci, trzeci zlicytuje swoje custom okładziny do Colta 1911 itd. i jest zrzuta, bo nie opuszczamy nikogo w trudnej chwili. Czy to jest w czymś kurwa złe?

Dołączona grafika

I jeszcze taka małą dygresja poza tematem - co do samej sprzedaży Microtechów, to śmiem twierdzić, że dużo to ich się nie sprzedaje... głównie dla tego, że po prostu nie powstają w aż takich ilościach... :lol:
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
ja jeszcze zadnego MT nie posiadam ale kiedys na pewno bede :D ja sie ciesze ze jest z czego wybrac i o to chodzi jeden wybiera to a drugi tamto niemniej sadze ze wyzej wymieniane firmy sa porownywalne a reszta zalezy od indywidualnych preferencji :wink:
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
po przeczytaniu postu Pitera dochodzę do wniosku, że najpierw trzeba zdefiniować wyrażenie "microholik". w ankiecie nie ma miejsca "0 noży Microtecha". mikroholik to ten co ma minimum jeden nóż Microtecha?

Piter, rozumiem twoje zdenerwowanie, z zewnątrz Microholics (a właściwie ludzie mający microtechy) wygląda nieco snobistycznie - głównie przez ceny tychże (a właściwie to OTF-ów, bo boczne, a szczególnie manuale tak nie porażają). Całe szczęście że mamy tu kogoś, kto ma info z pierwszej ręki. nie ma o co się wkur... :-)

nie uważacie że "nożownictwo" jakie jest tu na magii stali jest tak samo snobistyczne dla ludzi z zewnątrz? piszą tu ludzie o jakichś nożach za setki złotych, same snoby! i każdy ma te minimum dwadzieścia noży. cholera i jeszcze o tych stalach, o co im chodzi? ;)
a przecież wiecie jak tu jest - ilość kasy wydanej na noże nie decyduje o tym kto tu stuka te posty. Kooniu kiedyś napisał: "liczy się pasja", i cytat Pitera: "Fun na całego, i zero zawiści". i o to chodzi. więc uważam że wjeżdżanie na ludzi w dyskusjach nt noży jest co najmniej nie na miejscu. za to uzasadniona krytyka Microtecha jest jak najbardziej :)
pozdrawiam
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow

Co ciekawe, niektórzy z nas w ogóle nie mają Microtecha, ani jednego.

No właśnie - dlaczego w ankiecie nie ma pozycji "0" :?: :?: .
Nie mam Microtecha, a lubię :!:
I co :?:
-wój-
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
ja mam swojego idola:
mini Socom Elite Rayskin Inserts :twisted:
aczkolwiek musi na mnie jeszcze troche poczekac :)

teraz zbieram fundusze na Spyderco Native Lightweight (ciekawe ile razy trzeba pomnozyc jego cene zeby dostac tego mini socoma z wkladkami ze skory plaszczki 8) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024