Skocz do zawartości


Zdjęcie

Video ze stazu z Kanai sensei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Video ze stazu z Kanai sensei
Na ostanim stazu pojawil sie koles z aparatem numerycznym, i zrobil 2 video. Poniewaz robil to pierwszy raz, to troche slabo widac, ale nastepnym razem bedzie lepiej :wink:
Nie nalezy spodziewac sie codow 8) Na jednym sensei wykonuje technike, na drugim wszyscy usiluja ja jakos tam wykonac....

Uwaga to wazy 12M i 15M !!!


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei
Czas zatrzymał się dla aikido widzę, a ty mówiłeś szczepan że ćwiczycie coś innego i że poziom jest hohoho niż w Polsce. Można komentować film?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei

Czas zatrzymał się dla aikido widzę, a ty mówiłeś szczepan że ćwiczycie coś innego i że poziom jest hohoho niż w Polsce. Można komentować film?

Przecież wszystkim wiadomo, że Szczepan ćwiczy "na krawedzi", a tu ćwiczyli na macie. :roll: :wink: :) :D 8) :P
  • 0

budo_gorath
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei

Nie nalezy spodziewac sie codow 8) Na jednym sensei wykonuje technike, na drugim wszyscy usiluja ja jakos tam wykonac....


Nie zgadzam sie, to jest cudowne.
Dzieki obrobce komputerowej tych filmikow widac w zwolnionym tempie jak dziala timing 'na krawedzi'.
To wejscie przed uke i rzut zanim on zdarzyl wykonac jakikolwiek ruch (wycofac reke, mae-geri, cios nieuruchomiona reka, mrugniecie okiem) jest cudowne.
Co najcudowniejsze wszyscy w dojo potrafia to powtorzyc na tej samej predkosci.

Czy moge poprosic tez te same filmiki nie edytowane, bez spowolnienia? Dzieki temu zobacze to tez w czasie rzeczywistym. O ile moje oczy zdaza to wtedy zarejestrowac.

dzieki
Gorath
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei
Oczywiscie ze mozna komentowac, krytykowac itd, bez tego Forum by bylo zbyt ponure :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
A co, Fiod, spodziewales sie Combat aikido II ? :lol: Sensei nie bawi sie w aplikacje aikido na ulice. On to juz ma dawno za soba. Tak jak i ty :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei
Gorath, jak milo cie widziec znowu.......zdaje sie pisales jeszcze na stare,lokalne forum w czasach pre-Vortalowskich?
Faktycznie na normalnej szybkosci nic bys nie zobaczyl :P :wink: :) :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei

Sensei nie bawi sie w aplikacje aikido na ulice. On to juz ma dawno za soba. Tak jak i ty :wink:

szczepan skubaniec znalazł sposób na zamknięcie mi ust 8O 8)
  • 0

budo_gorath
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei

Gorath, jak milo cie widziec znowu.......zdaje sie pisales jeszcze na stare,lokalne forum w czasach pre-Vortalowskich?
Faktycznie na normalnej szybkosci nic bys nie zobaczyl :P :wink: :) :)


Tak, to ja, czesc. Milo, ze mnie pamietasz. :-)
Z powodu notorycznego braku czasu nie trenuje juz ( mam nadzieje, ze kiedys jeszcze ...). Ale ciagle czytam sobie rozne fora na Inecie.
Nie udzielam sie aktywnie w dyskusjach, ale czasami mi sie cos wymsknie

No offense meant, so I hope there's none taken :roll: :lol:

pozdrawiam
Gorath
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei
offense? nie wyglupiaj sie Gorath :wink:

Wracajac do tego co nie mozesz zobaczyc nawet na slow motion :lol:
W momencie pierwszego kontaku(na wysokosci lokcia uderzajacej reki) nastepuje wychylenie atakujacego w trzeci punkt. Nastepnie, caly czas utrzymujac wychylenie atakujacego, sklejasz sie plecami z brzuchem uke, i rzucasz go wykorzystujac rotacje bioder i grawitacje --- nagle i niespodziewane obnizenie centrum.. ... 8)

Zauwaz ze uke nie biega jak szalony wokol tori. Rotacja bioder tori jest max 180 stopni. Ruch tori jest w formie linearnej, nawet po wstepnym irimi jest tylko inne wejscie po linii prostej i rzut... Technika jest niezalezna od dobrej woli atakujacego, nawet pomijajac rozne atemi, ktore mozna wsadzic przy okazji w paru miejscach. Rzut jest w kierunku wstepnego wychylenia, jego moc moze byc regulowana za pomoca dolozzenia ciezaru ciala tori zeby "przyszpilic"--(ha, jakie fajne slowo mi sie przypomnialo!!) uke podczas rzutu.

Od strony atakujacego, on stara sie caly czas odzyskiwac rownowage, zeby wykonac jakas kontre, wiec uczy sie jednoczesnie jak sie naprawde wychyla z rownowagi. Ta wiedze bedzie mogl zastosowac jak bedzie tori.
Odebranie rzutu nie jest najlatwiejsze, szczegolnie jak na normalnym treningu musisz bez przerwy tak padac raz za razem. To powoduje zahartowanie i "obicie " ciala, oraz rozwiniecie prawidlowego ducha. Jednoczesnie, poniewaz nie ma wyboru i musi upasc, uczy sie gwaltownie ja tu sie zharmonizowac z rzutem ( a potem z tatami) zeby sie nie uszkodzic. Szczegolnie na dluzsza mete.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei

Sensei nie bawi sie w aplikacje aikido na ulice. On to juz ma dawno za soba. Tak jak i ty :wink:

szczepan skubaniec znalazł sposób na zamknięcie mi ust 8O 8)


Luz luz, Fiodorze, jak tylko sie ściągnie, to powiem co o tym myślę ;) I jak oni to wspaniale robią poza granicami Polski. No ale przecież ja nic nie wiem, nic nie widziałem i nic nie umiem. Więc nie trzeba sie przejmowac tym co piszę. 8)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei
Mhm,
z tego co widze to technika Senseia Kanai uległa dużej zmianie przez ostatnie 12 lat.
Kiedyś poprawiał grzywke po każdym rzucie (przypominało to cięcie kataną :wink: ), teraz dopiero po całej sekwencji :) .
Ja niestety się do tego nie nadaje - brak grzywki :wink: i zastanawiam się jak Ty Szczepan tam się czujesz :wink: :) - musisz mieć duże braki techniczne z tego samego powodu :D .

Pancer (siła rzeczy nie mogący cwiczyć na krawędzi :wink: )
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei
Ależ można temu zaradzić. Już nasze babcie stosowały takie metody jak peruczki, a co zacniejsi panowie nawet tupeciki :D :) :) :D :) :wink:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei
Myślę, że nasz Szczepciu właśnie tak robi coby dorównać sensei Kanai :wink:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei

Ależ można temu zaradzić. Już nasze babcie stosowały takie metody jak peruczki, a co zacniejsi panowie nawet tupeciki :D :) :) :D :) :wink:

Tupet w aikido się przydaje. 8)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei

Ależ można temu zaradzić. Już nasze babcie stosowały takie metody jak peruczki, a co zacniejsi panowie nawet tupeciki :D :) :) :D :) :wink:

Tupet w aikido się przydaje. 8)

Tupet - jak najbardziej, ale tupecik ee chyba tylko by zawadzał. Można sie ewentualnie zaczesać na pożyczke + naturalna brylantyna :) :) :) Z tym że nieco ucierpi na tym estetyka i elagancja aikido :wink: :P :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei
BUHAHAHAHAHHAHAHAGRHHH... OOOOOOOOO
ŁAAAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA UFF HAHAHAHAHA O JEEEZU HAHA
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Rany nie widziałem tak dobrego kabaretu dawno
Wcześniej gościa nie widziałem, pewnie dlatego że wolę ćwiczyć niż słabe filmy oglądać. Ten grubas to jakaś szycha? Zapomniałem nazwiska? Rzut na stabilnym przeciwniku. :rofl: Dżizus, ale jaja, to że atak szkolny, to nic, ale wszystko co następowało potem było stosem nawarstwiających sie błędów, które uniemożliwiłyby zrobienie całkiem mocnej techniki.
A ta hakama na końcu filmu. Jak ten gość zrobił zamach do wejścia to kanapkę na monitor wyplułem.
No Szczepan, jak dajesz to jako przykład ładnego aikido, to może powinieneś zająć się czymś na czym się znasz? np. sektę jakąś załóż
No offence. Weź no się wytłumacz.
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei

Rzut na stabilnym przeciwniku. :rofl: Dżizus, ale jaja, to że atak szkolny, to nic, ale wszystko co następowało potem było stosem nawarstwiających sie błędów, które uniemożliwiłyby zrobienie całkiem mocnej techniki.

:?
U ciebie, jak rozumiem, sensei pokazuje techniki przy dzikim pędzie uke. To wiele wyjaśnia...
Smail, następnym razem prezentuj wszystkie techniki dynamicznie i w ruchu. Furda tam, że nikt nie dojrzy, o co chodzi. Przynajmniej Randall nie powie Ci pewnego pięknego dnia, żebyś założył sektę.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei

:?
U ciebie, jak rozumiem, sensei pokazuje techniki przy dzikim pędzie uke. To wiele wyjaśnia...
Smail, następnym razem prezentuj wszystkie techniki dynamicznie i w ruchu.

No pokazuje. 2 razy wolno, 10 razy szybko.
Nie szkodzi że gość robi wolno, tylko że nie pokazał ruchów niezbędnych do wychylenia gościa. W ten sposób to by sobie siadł i zawinął pacjenta na plecy, po czym został zaduszony ;)
Całe szczęście uke był szkolony i nie zapomniał upaść :rofl:
Poza tym jak zaczęli ćwiczyć, u wszystkich uke zachowywał sie tak samo, stał stabilnie, a oni mu sie nawijali na takiego gonga, że następną kwestią było by: "agrhh... kto zgasił światło?" :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei

Nie szkodzi że gość robi wolno, tylko że nie pokazał ruchów niezbędnych do wychylenia gościa. W ten sposób to by sobie siadł i zawinął pacjenta na plecy, po czym został zaduszony ;)

Ja początkujący jestem i się nie znam jeszcze, ale wyglądało solidnie. Uke się sam od ziemi nie odbił...
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Video ze stazu z Kanai sensei
Randall:
ale o co Ci chodzi ?
"grubas" ? - tyle mowiles o filozofii, cytaty Sokratesa... a teraz co ? Sloma z papci wychodzi ? Zenujacy brak szacunku, nawet jesli nie dla umiejetnosci to po prostu dla osoby ktorej nie znasz.

Fajnie wykonywali ten rzut, przypie... sie zawsze mozna, do wszystkiego.
tylko czemu to ma sluzyc ? Umiesz lepiej ? Jestes dobry tylko nie wyplynales ? :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024