Skocz do zawartości


Zdjęcie

spisek!!! :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

spisek!!! :)
Zauważyłem, że na tym forum działa pewne lobby anty-aikidockie. Chcące sprowadzić Aikido do rangi baletu. Czemu sie tak dzieje?

I absolutnie proszę się nie wypowiadać tutaj na temat suteczności! Chciałbym się tylko dowiedzieć, skąd taka reakcja?
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
no wiesz ludzie odnajdują w AIkido rzeczy których nie ma w ich sw i zazdroszczą ;) a reszta tłumu idzie za nimi nie mając nawet najmniejszegio pojęcia o Aikido, a;le nie martwmy się tym i tak nasze jest na wierzchu bo nikt nam nie odbierze tego co myślimy o Aikido :)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Niektórzy nie odnajdują w aikido tego, czego szukali, a co im stale wmawiano. W moim przypadku było to coś w tym stylu: "Aikido to super skuteczna sztuka walki, tylko trzeba długo ćwiczyć, żeby móc ją zastosować." Cały czas była gadka o "realnej walce", "atakujących nas fachowcach/zawodowcach" itd. Z założenia ćwiczyłem aikido wyłącznie w celu użytkowym, jako samoobronę na wypadek napaści i w tym zakresie zawiodłem się całkowicie zarówno na aikido, jako stylu, jak i na senseju, który opowiadał bajki o jego przydatności w realnej walce. Mimo to nie mam nic przeciwko aikido, natomiast jestem przeciwnikiem wmawiania początkującym jego adeptom takich bredni, jak wyżej podałem. Gdybym bowiem od początku wiedział, że trenuję piękny, ale nieprzydatny balet, to bym oszczędził sobie 3 lat treningów.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Niektórzy nie odnajdują w aikido tego, czego szukali, a co im stale wmawiano. W moim przypadku było to coś w tym stylu: "Aikido to super skuteczna sztuka walki, tylko trzeba długo ćwiczyć, żeby móc ją zastosować." Cały czas była gadka o "realnej walce", "atakujących nas fachowcach/zawodowcach" itd. Z założenia ćwiczyłem aikido wyłącznie w celu użytkowym, jako samoobronę na wypadek napaści i w tym zakresie zawiodłem się całkowicie zarówno na aikido, jako stylu, jak i na senseju, który opowiadał bajki o jego przydatności w realnej walce. Mimo to nie mam nic przeciwko aikido, natomiast jestem przeciwnikiem wmawiania początkującym jego adeptom takich bredni, jak wyżej podałem. Gdybym bowiem od początku wiedział, że trenuję piękny, ale nieprzydatny balet, to bym oszczędził sobie 3 lat treningów.

podobnie u mnie,z tymze bajki o "skutecznosci " nie opowiadal sensei,bo on byl troche ponad to,tylko cala reszta "nieco" mniej doswiadczonych aikido fighterow" :wink:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Z tymi bredniami zgadza się Dedi w 100%, zwłaszcza jak robi się pokazy że mała dziewczynka rzuca dorosłym facetem, takie kity później dają poczucie że faktycznie da się tak zrobić. Poza tym bardzo dużo tekstów na temat "profesionalnych ataków" i całemu temu bajzlowi związanemu z legendami o super mistrzach, którzy potrafią to i to i to...
Aikido jest ok, ale trzeba trzeźwo spojrzeć do czego ono służy i ma służyć.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Nie porownujcie aikido do baletu klasycznego prosze,..balet klasyczny to lata ciezkiej pracy, kondycja, siła mięsni...i nie ma tam panow z brzuszkiem
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Z tymi bredniami zgadza się Dedi w 100%, zwłaszcza jak robi się pokazy że mała dziewczynka rzuca dorosłym facetem, takie kity później dają poczucie że faktycznie da się tak zrobić. Poza tym bardzo dużo tekstów na temat "profesionalnych ataków" i całemu temu bajzlowi związanemu z legendami o super mistrzach, którzy potrafią to i to i to...
Aikido jest ok, ale trzeba trzeźwo spojrzeć do czego ono służy i ma służyć.


Tak wyglada rzeczywistosc polskiego aikido. Celuje w tych bredniach, co z przykroscia stwierdzam, PUA lacznie z czcigodnym JW. Wiecie ile razy slyszalem podobne bzdury w Niemczech? Ani razu.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Może to nie lobby anty Aikido, tylko anty-propagandowe.

Fiodor, jak zobacze na pokazie że mała dziewczynka /Karolina :) / rzuca dużego faceta /Ja/ , to mnie bawi. Trzeba być niedorozwiniętym żeby przypuszczać że to możliwe... EEE Ludzie w to wierzą?? Za niebezpieczniejsze uważam takie "obroń sie sam".

Nikt nigdy nie mówił mi że aikido jest skuteczne, choć nie powiedział też że jest nieskuteczne.

Skoro Aikido to nie sztuka walki, bo nie ma w nim walki /nie służy do walki/. To jak zachęcić ludzi by przyszli na trenig i sypnęli z kiesy?

Jak już sie wciągną to spoko, bo to naprawdę fajna zabawa, tylko jak wytłumaczyć człowiekowi z ulicy, który po naoglądaniu się Seagala też chciałby tak zapodawać, że aikido nie nadaje sie do walki, a Stefan na filmach to właściwie nie robi aikido?? 95 % rezygnuje w tym momencie.
Zamykamy sekcję.
Więc szamani budują atmosferę tajemniczości, ściemniaja że trzeba lat by zgłebiac tajniki, bla bla bla...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
PS. Fiodor, Ty mówiłeś że jest nieskuteczne, ale nie liczę Cię jako osobę wtedy już "pozasekcyjną".
Chodzi przecież o to by mówili tak na sekcji w momencie zapisywania.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Sid:
"Zauważyłem, że na tym forum działa pewne lobby anty-aikidockie. Chcące sprowadzić Aikido do rangi baletu. Czemu sie tak dzieje? "

Chciałbym zauważyć że nie trzeba sprowadzać.
A drugą istotną uwagą jest to, że stanowiska o nieużyteczności bojowej aikido, bronia ludzie o największym doświadczeniu...
Trzecia będzie taka - Aikido samo sie sprowadziło do tej rangi dzięki swej niereformowalności i fanatykom.
  • 0

budo_elmo-san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
co prawda to prawda 8)
  • 0

budo_elmo-san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
ehh, temat widzę mało widoczny, więc aby nie było niedomówień
taketa - co prawda to prawda 8)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
... i wszystko (?) jasne...
  • 0

budo_elmo-san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
sid -a po co wyprowadzać kogokolwiek z błędu w tej sytuacji
przecież nie jesteśmy świadkami zbiorowej halucynacji ... 8)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Więc szamani budują atmosferę tajemniczości, ściemniaja że trzeba lat by zgłebiac tajniki, bla bla bla...

czy ty czasem nie narażasz się irkowi?
wstydziłbyś się takie rzeczy opowiadać 8)
  • 0

budo_randoraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
[Gdybym bowiem od początku wiedział, że trenuję piękny, ale nieprzydatny balet, to bym oszczędził sobie 3 lat treningów.[/quote]

Może lepiej Ci było od razu przerzucić się na ,,giwerę" :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Więc szamani budują atmosferę tajemniczości, ściemniaja że trzeba lat by zgłebiac tajniki, bla bla bla...

czy ty czasem nie narażasz się irkowi?
wstydziłbyś się takie rzeczy opowiadać 8)


Ej, bez takich. Gdzie ja napisałem że to o nim. poklon Gdyby tak robił to by mnie już dawno tam nie było.
A "szamaństo" to taki przytyk do ludzi od KI i takich tam, co te baje o skuteczności i wyższych celach aikido opowiadaja. Jak ktos wierzy że można zjednoczyc wszystkich ludzi, to mi go żal. A jak do tego dodaje że sposobem na to jest wielkie aiki, to nie mam dalszych pytań.

A przy okazji. Szczepanie, czy dobrym dowodem na to ze Aikido nie ma jakiejś wspaniałej mocy jednoczącej ćwiczących nie jest przypadkiem to, że spieramy się między sobą? :D :D :D
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

no wiesz ludzie odnajdują w AIkido rzeczy których nie ma w ich sw i zazdroszczą ;) a reszta tłumu idzie za nimi nie mając nawet najmniejszegio pojęcia o Aikido, a;le nie martwmy się tym i tak nasze jest na wierzchu bo nikt nam nie odbierze tego co myślimy o Aikido :)


Wow, a co ma takiego aikido, czego nie ma w innych SW? Że tak wszyscy zazdroszczą? Rzecz jasna jeśli chodzi o trening nie ideologie. Fakt że ćwiczenie Aikido jest nienudzące, bo też jest bardzo skomplikowane, a ilość technik i metod ich wykonywania też jest w tym wzgledzie na +. Ale nie mów że nie da sie tego odnaleźć w innych SW. Poza tym to rzecz gustu.

Ideologia miłości - ideologią słabych.
  • 0

budo_elmo-san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Randall - a czego po tym Oczekujesz - nawrócenia, czy Starasz się nawracać ;)
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Ostatecznie dorośli ludzie mają własne zdanie na temat Aikido i decydują się czy ćwiczyć czy nie.
Sama jestem przeciwna wpajaniu, że Aikido to niezawodna samoobrona bla bla bla, ale każdy ćwicząc przez jakiś okres czasu wyrabia sobie jakąś własną opinię...
Zgodzę się z tym, że czystego Aikido nie zastosuje się na ulicy. Interpretacje uliczne już szybciej, ale też nie zawsze...

zwłaszcza jak robi się pokazy że mała dziewczynka rzuca dorosłym facetem


Co do dzieci to nie spieszyłabym się tak bardzo z takimi opiniami. Bardziej jestem skłonna twierdzić, że w ich przypadku Akido służy bardziej wpajaniu dyscypliny i szacunku. A takie pokazy... cóż, dzieci też lubią kiedy w jakiś sposób się je docenia... :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024