Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
Na śliskiej nawierzchni to dość dobrze walczy się w zwarciu. Jak najszybciej przykleić się do gościa i okłądać kolanami, łokciami i z bani. Można także próbować z niskiej postawy (stabilnej) wykonać podcięcie, rozbicie lub prosty rzut. A najlepiej to rzucić czymś ciężkim to się wywróci, coś jak płyta chodnikowa. :)
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??

A najlepiej to rzucić czymś ciężkim to się wywróci, coś jak płyta chodnikowa. :)

wiem wiem zawsze nosze w kieszeni zapasowa plyte chodnikowa :) :) :) a tak powaznie to walka w zwarciu jest good na takie okazje .Ale bankowo komus nasunie sie pytanie A CO JEZELI BEDZIE DWOCH PRZECIWIKOW???? .........i odpowiedziom i pytaniom nie bedzie konca :) :) :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_elgyrkos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
No właśnie Vercengetoryx, a gdy przeciwników będzie dwóch?? ;)

Wspólnymi siłami doszliśmy do takich wniosków:
1. gdy agresor jest jeden, to dążymy do zwarcia i następnie do parteru
2. gdy agresorów jest kilku, jeśli jest możliwość uciekamy, jeśli nie pozostaje nam walka w pozycji: nisko na nogach.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?? :)
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
heh, a czemu nikt nie zauwaza prostej rzeczy: ze nawet zima nie wszedzie jest slisko? jak jest problem ze bede musial sie bic a tam gdzie stoje jest lod to sie przesuwam np. na trawnik albo na piasek. no chyba ze mnie na lodowisku zaczepia :)
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
no prawidlowo yak ale zobaczysz ze ktos napisze a Co by bylo gdyby.....?

Gdyby babcia wasy miala,to by dziadkiem byla :) :) :)


PS Najlepiej unikac trudnych warunkow ,a jak nie mozna to OSRAC SIE A NIE DAC SIE :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
panowie nosimy pisek z sola przy sobie :twisted: posypujemy nawierzchnię i spokojnie walczymy w stójce:D:D:D

ważne!!!! nie podsypywać pisku przeciwnikowi nooo chyba ze w oczy:D:D:D:D :twisted:

kooniu
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??

To zdaje sie KrzysT pisal, ze w yiquan bawili sie w tui shou na lodzie. Nie chcialbym wywolywac do tablicy :wink: , ale moze napisz cos o wrazeniach?
Pozdrawiam,


Cholera, przegapilem tego posta ;)
Znaczy ja powiem od razu, ze bylem na totalnie przegranej pozycji, bo mialem najbardzies sliskie buty ze wszystkich (a niby na wibramie cholera i przyzwoitej firmy). Ogolnie rzecz biorac na sliskim walczy sie kiepsko ;)
Ani pchnac uczciwie, ani uderzenia wygenerowac, jak ziemia spod giczolow wyjezdza ;)
Poćwiczyć warto od czasu do czasu takie przepychanie, bo wrażenia zupełnie niecodzienne są. Z punktu widzenia tui shou troszeczkę się problem przewagi masy niweluje, bo zaprzeć się ciężej. I tyle w zasadzie mogę ogólników napisać, bo żadnych bardziej konkretnych spostrzeżeń nie mam. No, może poza tym, że ta śliska nawierzchnia to trochę jak nóż działa - bardzo szanse wyrównuje ;) i sprowadza je bardziej do szczęścia niż umiejętności. A tak naprawdę to do sytuacji "wygrywa ten, kto ma bardziej przyczepne buty" ;)

K.

K.
  • 0

budo_puczek82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włodawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
Szybka podcinka i gość leci!!!!!!!sam raz taką dostałem na szczęscie na tym się skończyło. :)
  • 0

budo_kwiecin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żyrardów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak obronić się na śliskiej nawierzchni??
Do podsumowania elgyrkos'a

Wspólnymi siłami doszliśmy do takich wniosków:
1. gdy agresor jest jeden, to dążymy do zwarcia i następnie do parteru
2. gdy agresorów jest kilku, jeśli jest możliwość uciekamy, jeśli nie pozostaje nam walka w pozycji: nisko na nogach.


jak najbardziej dodac punkt 0, ktory zauwazyl Yak:
0. zejsc z lodu! - piasek, trawnik, ewentualnie zgarniety na pobocze snieg..

i uwaga ogolna - jesli jestesmy w stanie dostrzec potencjalne zagrozenie - juz zawczasu szukamy mniej sliskiej powierzchni... Niby oczywistosc, ale znam przypadki, gdy ludzie o tym zapominali i szli np srodkiem sliskiego jak szklanka chodnika naprzeciwko grupki dresikow obalajacej jakies tanie wino...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024