Skocz do zawartości


Zdjęcie

spisek!!! :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

to smutne, jesli w czyms nie ma innej tresci (mam na mysli sztuke
walki ( :?: ) jak aikido), to trescia staja sie nadete troszku ideologie. O terapeutycznej roli, kazdy rzut (Szczepan) urasta w Towoich wypowiedziacz niemalze do rangi symbolu!! o tym jakie to madre i jakie glebokie...
A wiecie ze to bełkot jest??? sztuka walki bez walki, cwiczenia fizyczne, dla samych cwiczen, piekna sztuka dla sztuki (Co w tym pieknego to nie wiem??), pozostaje wiec ta "pseudofilozofia", no bo cuz, trzegos sie trzymac trzeba....


Że ideologie są nadęte? OFKOZ taka ich cecha. Dlatego trza z umiarem bo sie przegiecia robią...
sztuka dla sztuki i cwiczenia fizyczne - no tu to kazdy robi co lubi, i faktycznie, większość aikidoków to nie "fajterzy", przynajmniej tych co spotkałem. Aikido to produkt niszowy, przeznaczony na konkretny rynek, że sie tak wyrażę.
Że nie widzisz celu w "sztuce dla sztuki" - wolna wola, rzecz gustu. Po co sklejać samoloty? hodowac rybki i takie tam?
  • 0

budo_randoraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
[quote]Ideologia miłości - ideologią słabych.[/quote]

I to jest strzał w 10 -tkę Randal!!! Wszyscy ,którzy cwiczą aikido są słabi :lol: A co powiesz o ,,Dziadku",Tohei, Kobayashi itp.? -przez nich tez przemawiała słabość?[/quote]
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Off of topic

Dobrze sie nauczyc laciny, zanim zacznie sie uzywac lacinskich sformulowan. Pomaga to w uniknieciu kompromitujacych bledöw.

Podobnie rzecz ma sie z quasicytatami, ktöre wklada sie w usta postaciom historycznym. Dobrze jest podac zrödlo. Pomaga uniknac posadzen o zmyslenie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Off of topic

Dobrze sie nauczyc laciny, zanim zacznie sie uzywac lacinskich sformulowan. Pomaga to w uniknieciu kompromitujacych bledöw.

Podobnie rzecz ma sie z quasicytatami, ktöre wklada sie w usta postaciom historycznym. Dobrze jest podac zrödlo. Pomaga uniknac posadzen o zmyslenie.


Czyżbym sie walnął gdzieś? Możliwe, z łaciny jestem cienias :( nie mam czasu przysiąść. Literówki mogą sie zdarzyć, ale chyba treść jest istotniejsza? Poza tym łaciny użyłem tylko przy... agrhhh.... d/t, po prostu napisałem jak myślałem, a że myślimy językowo, myślałem po polsku, a po polsku zapisując ajw mejd straszna pomyłka :oops: ;) :D :D

Co do cytatu z Sokratesa. Tenże nigdy nic nie pisał, nie przemawiał też nawet do grup ludzi wiekszych niz kilka osób. A to z tego powodu że nauczał pewnej "indywidualności poszczególnych przypadków". Musiał poznać daną sytuację żeby się o niej wypowiedzieć.
Np. czasem zabić jest źle, a czasem dobrze. Nie da sie podać prawa ogólnego - nie zabijaj - bo sam akt zabićia nie określa dobrze/źle.

Pisząc cytat, mam na myśli przytoczenie jego myśli za kimś. W tym wypadku za Ksenofontem /bo Sokratesa znamy z pism Ksenofonta i Platona/. W orginale myśl brzmiała /po przetłumaczeniu ;) /:
"Należy dobre dusze wzmacniać, a złe dusze osłabiać"
Widzisz zapewne że to strasznie niejasne. Choćby przez "dusze" robi sie bagno nieporozumienia... Greka z resztą to strasznie skomplikowany język, w dodatku nie mamy historycznych źródeł pozwalających na jednoznaczne tłumaczenie. Dokładając wielość dialektów. Praktycznie jedno zdanie da sie tłumaczyć na wiele sposobów, z lekko a czasem diametralnie innymi znaczeniami.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
No to podaj dialog i paginacje.
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)


Dobro/zło - bóg/jego opozycja, takie tam chrześcijańskie zaszłości... TO nie jest złośliwa uwaga..


To nie opozycja, tylko DOPELNIENIE :P


Panie Szczepanie, a cóż to za gnostycko-taoistyczno-pogańska herezja?
Zło jako immanentny pierwiastek świata? Szatan jako współstworzyciel? Jin i jang?

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
(Ew.Mateusza 5:37)


Niby jak - 3 dni w tygodniu jesteśmy sympatycznymi aikidokami, 3 dni w tygodniu kradniemy staruszkom medaliki, a w niedzielę leżymy bykiem?

Czepiam się oczywiście.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Panie Szczepanie, a cóż to za gnostycko-taoistyczno-pogańska herezja?
Zło jako immanentny pierwiastek świata? Szatan jako współstworzyciel? Jin i jang?

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
(Ew.Mateusza 5:37)


Niby jak - 3 dni w tygodniu jesteśmy sympatycznymi aikidokami, 3 dni w tygodniu kradniemy staruszkom medaliki, a w niedzielę leżymy bykiem?

Czepiam się oczywiście.

No coz, w religii chrzescijanskiej nie jestem za mocny :wink: , raczej interesuja mnie religie Indii oraz dalekiego wschodu.

Po drugie, jak juz cwiczymy SW pochodzaca z Japonii, to wypadalo by spojrzec szerzej na kontext kulturowy, nieprawdaz. Tzn ze Japonczycy nie mysla tak jak my, nie maja systemu wartosci wyksztalconego na chrzescijanstwie, wiec zadnych dualizmow z kultury chrzescijanskiej nie mozna stosowac w rozumowaniu, nie mozna ich przypisywac Dziadkowi, nieprawdaz. Np niedziela nie jest dla nich dniem swietym, wiec pracuja rowniez w niedziele, zamiast lezec bykiem. :P

Ale twoje pytania sa jak najbardziej interesujace, wypadaloby najpierw dobrze sie przygotowac do dyskusji na taki temat :wink: (mysle tu glownie o sobie heh)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024