Skocz do zawartości


Zdjęcie

spisek!!! :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)


Ideologia miłości - ideologią słabych.


W takim razie przyznaję , jestem słaby , i chcę takim dalej być.
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
I tak można... :wink:
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Wow, a co ma takiego aikido, czego nie ma w innych SW? Że tak wszyscy zazdroszczą? Rzecz jasna jeśli chodzi o trening nie ideologie.


Czemu nie ideologię?
Śmieszą Cię przekonania innych. W porządku. Ale przyjmij do wiadomości, że każdemu wolno się w życiu kierować dowolnymi przesłankami, póki nie wchodzi innym w drogę. Jednoczący świat w imię aiki przynajmniej nie zatańczą na mnie kujawiaka.

Ideologia miłości - ideologią słabych.

Ludzie różne rzeczy są skłonni robić w ideologicznym zapamiętaniu. Ci od miłości przynajmniej nikogo nie krzywdzą. I zdecydowanie bliżej mi do takiego podejścia.
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Pytanie tylko zasadnicze co to znaczy "słabych"? Bo opcji jest wiele...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

A "szamaństo" to taki przytyk do ludzi od KI i takich tam, co te baje o skuteczności i wyższych celach aikido opowiadaja. Jak ktos wierzy że można zjednoczyc wszystkich ludzi, to mi go żal. A jak do tego dodaje że sposobem na to jest wielkie aiki, to nie mam dalszych pytań.

Ech Randall, kazda twoja kolejna wypowiedz swiadczy jak powierzchownie rozumiesz aikido :roll: :cry: :?
Aiki to zespol pewnych ZASAD FIZYCZNYCH oraz STRATEGII a nie tylko jakas abstrakcyjna, niejasna i niezdefiniowna idea czy jakies bajki. Te zasady fizyczne uzywa sie w kazdej technice, aby technika mogla w ogole dzialac niezaleznie od woli atakujacego.
Dziadek nie tylko byl pod olbrzymim wplywem szamana o nazwisku Deguchi, to w dodatku intensywnie cwiczyl, do ostatnich chwil swego zycia pratkyki szamanskie rodem z Himalajow.

ps tylko nie pisz, ze jest to tak oczywiste ze nie chcialo ci sie o tm pisac :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

A przy okazji. Szczepanie, czy dobrym dowodem na to ze Aikido nie ma jakiejś wspaniałej mocy jednoczącej ćwiczących nie jest przypadkiem to, że spieramy się między sobą? :D :D :D

:nie: ech znowu twoja ignoracja wylazi. Jakby nie bylo konfliktow, harmonia nie bylaby mozliwa. Kazdy kto zaczyna cwiczyc aikido jest pelen konfilktow wewnetrznych oraz ze swiatem zewnetrznym. W miare cwiczenia aikido, otrzymuje narzedzia, dzieki ktorym moze te konflikty rozwiazywac w sposob nieco bardziej "cywilizowany".
W zaleznosci z jakiego poziomu startuje, do roznego poziomu zgodnosci z samym soba oraz z innymi moze dojsc dzieki treningowi.

ps tylko nie pisz, ze wiedziales o tym ale ze nie chcialo ci sie o tm pisac. No nic z tego aikido nie zrozumiales do tej pory :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Kazdy kto zaczyna cwiczyc aikido jest pelen konfilktow wewnetrznych oraz ze swiatem zewnetrznym. W miare cwiczenia aikido, otrzymuje narzedzia, dzieki ktorym moze te konflikty rozwiazywac w sposob nieco bardziej "cywilizowany".
W zaleznosci z jakiego poziomu startuje, do roznego poziomu zgodnosci z samym soba oraz z innymi moze dojsc dzieki treningowi.


to taka forma psychoterapii??
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Ostatecznie każdy ćwiczy z innych powodów... :wink:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Kurcze, znowu dyskusja która polaryzyje się na tych co przejrzeli na oczy i na tych co jeszcze nie... :D Ja niestety należe do tych drugich... :(
A tak na marginesie mam pytanie do samego FIODORA!!!
Z tego czytania forum, a wcześniej z listy dyskusyjnej wiem, że Twoje aikido przeobrażało się w combat. Napisz coś o tym, jak daleko się posunąłeś, kiedy i w jaki sposób zrozumiałeś że to bezsensu?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

A tak na marginesie mam pytanie do samego FIODORA!!!

Nie chce mi się pio, serio, nie mam na to czasu też, praca wróciła.
Zacznijcie pisać o aikido.
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
Żadna odpowiedź. Ostatecznie ten temat takie pytania też obejmuje... :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Aiki to zespol pewnych ZASAD FIZYCZNYCH oraz STRATEGII a nie tylko jakas abstrakcyjna, niejasna i niezdefiniowna idea czy jakies bajki. Te zasady fizyczne uzywa sie w kazdej technice, aby technika mogla w ogole dzialac niezaleznie od woli atakujacego.
Dziadek nie tylko byl pod olbrzymim wplywem szamana o nazwisku Deguchi, to w dodatku intensywnie cwiczyl, do ostatnich chwil swego zycia pratkyki szamanskie rodem z Himalajow.

ech znowu twoja ignoracja wylazi. Jakby nie bylo konfliktow, harmonia nie bylaby mozliwa. Kazdy kto zaczyna cwiczyc aikido jest pelen konfilktow wewnetrznych oraz ze swiatem zewnetrznym. W miare cwiczenia aikido, otrzymuje narzedzia, dzieki ktorym moze te konflikty rozwiazywac w sposob nieco bardziej "cywilizowany".
W zaleznosci z jakiego poziomu startuje, do roznego poziomu zgodnosci z samym soba oraz z innymi moze dojsc dzieki treningowi.


Że powierzchownie? No jasne! Od początku prezentowałem swoje stanowisko - zbiór fajnych technik i określony sposób na ich wykonanie.

Widzisz, chodzi o to że o różnych ideologiach to ja się juz duuużo naczytałem, i naczytam sie jeszcze. W pewnym momencie coś przeskakuje i spadają klapki z oczu. Świadomość, że to co uznajemy za oczywiste "wyznaczniki" w postępowoniu, myśleniu, kategorie ocen, dobra zła etc. w dalszej czy bliższej przeszłości okazuje się byc myślami jakiegoś człowiekia, który siadł i powiedział - a może by to tak zrobić/rozwiązać? - daje do myślenia. Łapie sie dystansu ciut do takich wielkich teori i wiele więcej wad w nich widzi. Nie trzeba sie kierować myślami innych ludzi, wystarczy zacząć samemu myśleć, choć to męczące.

Że dziadek praktykował mocno, jak kiedyś napisałem, jego broszka, nic mi do tego. Stworzył coś fajnego, skodyfikował swoje UMIEJĘTNOŚCI w Aikido. Respekt mu za to!

Qrcze, jak pisze o ideologi, uciekasz w jej wcielanie w życie, jak piszę o technice, piszesz że ideologia jest ważna. :) Wiem że łączysz to w aiki. Ale przekonany jestem że połączyć się nie da. Zbiór zasad i strategii? Wypisz choć dziesieć najważniejszych w punktach. Tych dających się wcielić w technikę.

"Jakby nie było konfliktów to harmonia byłaby niemożliwa"
Na gruncie jakiej teorii poznania? Widzisz, to że tak uważasz wynika z faktu, że tak zostałeś nauczony. Dobro/zło - bóg/jego opozycja, takie tam chrześcijańskie zaszłości... TO nie jest złośliwa uwaga.

No to zabiłes mi ćwieka... Ja zacząłem cwiczyć aikido wcale nie bedąc pełnym wewnętrznych konfliktów, dalej ich nie mam.

Konflikty ze światem zewnętrznym SĄ I BĘDĄ ZAWSZE, bo ludzie mają sprzeczne ze soba interesy. ZAWSZE BĘDĄ SIĘ ŻARLI. I to sie nie zmieni, bo "ten typ tak ma".

Ciekaw jestem jakie to narzędzia? Wiadomo że nie chodzi o rozwiązania siłowe/napisałem to głupie zdanie żebyś mi nie wytknął pomijania oczywistego :) /. Jakie aiki daje narzędzia do współżycia z ludźmi? Chodzi o cechy osobowości jakie wyrabia? Ale to nie narzędzia... Narzędziem będzie np. strategia postępowania w danej sytuacji? Tego nie rozumiem, więc pytam.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Randall - a czego po tym Oczekujesz - nawrócenia, czy Starasz się nawracać ;)


Hehe. Nawracam Panie. Jedynie słuszny zbiór wiedzy w dziesieciu ksiegach, dostaniesz pocztą, jak tylko uzyskam potwierdzenie przelewu. Numer konta to...

A poważnie. Dobrze jest wiedziec że jest wiele poglądów na to samo. Pomaga wyrobic zdolność do tworzenia własnych poglądów. ;)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)


Wow, a co ma takiego aikido, czego nie ma w innych SW? Że tak wszyscy zazdroszczą? Rzecz jasna jeśli chodzi o trening nie ideologie.


Czemu nie ideologię?
Śmieszą Cię przekonania innych. W porządku. Ale przyjmij do wiadomości, że każdemu wolno się w życiu kierować dowolnymi przesłankami, póki nie wchodzi innym w drogę. Jednoczący świat w imię aiki przynajmniej nie zatańczą na mnie kujawiaka.

Ideologia miłości - ideologią słabych.

Ludzie różne rzeczy są skłonni robić w ideologicznym zapamiętaniu. Ci od miłości przynajmniej nikogo nie krzywdzą. I zdecydowanie bliżej mi do takiego podejścia.

Ojojoj 8O nie śmieszą mnie. A to że można sie kierowac dowolnymi ideologiami o ile nie wdzą innym, jasne! Jednak dobrze jest w pełni rozumieć je i ich konsekwencje.
A i wiesz co, ja na tobie też kujawiaka nie zatańcze, o ile nie będziesz chciał zrobić nic mnie... Jednak "Mądry głupiemu ustępuje, źle robi" czy jakoś tak Kazio śpiewał, nadstawianie policzków to bzdura, nic nie zmieni.
Zło trzeba tępić, a nie dawać mu sznasę na działanie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Pytanie tylko zasadnicze co to znaczy "słabych"? Bo opcji jest wiele...


Słaby jest ten, który nie decyduje za siebie i nie myśli za siebie. Nie jest świadom swoich myśli. Unika konfrontacji z problemami i nie jest zdolny do obrony wyznawanych wartości.

PS. Nie jest łatwo zrozumiec co jest napisane powyżej, choć zdawać sie może inaczej.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

Nie trzeba sie kierować myślami innych ludzi, wystarczy zacząć samemu myśleć, choć to męczące.

Jasne, wymysl jeszcze raz kolo, choc to bedzie troche meczace. :lol: Po co sie kierowac myslami Arystotelesa, Platona, Hegla, Schopenchauera, wystarczy zaczac samemu myslec! Stworzyc samemu system filozoficzny. Albo jeszcze lepiej --- unowoczesnic Kanta, oczywiscie bez wchodzenia w zbytnie zawilosci, nieprawdaz 8)

Zbiór zasad i strategii? Wypisz choć dziesieć najważniejszych w punktach. Tych dających się wcielić w technikę.

Randall,no dobrze, ale to juz ostatni raz :wink: Juz mi sie znudzilo pokazywac twoja ignoracje poczatkujacego. Od teraz rob sobie co chcesz...
1. Kuzushi (wytracenie z rownowagi w pierwszym momencie kontaktu)
2. Zejscie na zewnatrz ataku, znalezienie sie obok atakujacego
3. Uzycie rytmu oddychania
4. Manipulacja lokciami atakujacego
5. "Prowadzenie" atakujacego
6. Zaskoczenie
.......itd...itd
Skoro nie znasz tych podstawowych rzeczy, lepiej znajdz sobie lepszego instruktora....
ps...aaaach prawda, ty o nich nie pisales bo one sa TAAAAAAAAAK OCZYWIIIIIIIISTE :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: no i nic nowego tez nie napisalem, czegos bys nie wiedzial :wink: :lol: :lol: :lol:

Dobro/zło - bóg/jego opozycja, takie tam chrześcijańskie zaszłości... TO nie jest złośliwa uwaga..


To nie opozycja, tylko DOPELNIENIE :P

Ciekaw jestem jakie to narzędzia?
Tego nie rozumiem, więc pytam.

Ja tu nie jestem zeby ci cokolwiek narzucac, czy cie edukowac bron boze. Juz mi sie znudzilo pisac o tak oczywistych i podstawowych sprawach. Jak troche dluzej pocwiczysz, to moze kiedys pogadamy.... :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)
to smutne, jesli w czyms nie ma innej tresci (mam na mysli sztuke
walki ( :?: ) jak aikido), to trescia staja sie nadete troszku ideologie. O terapeutycznej roli, kazdy rzut (Szczepan) urasta w Towoich wypowiedziacz niemalze do rangi symbolu!! o tym jakie to madre i jakie glebokie...
A wiecie ze to bełkot jest??? sztuka walki bez walki, cwiczenia fizyczne, dla samych cwiczen, piekna sztuka dla sztuki (Co w tym pieknego to nie wiem??), pozostaje wiec ta "pseudofilozofia", no bo cuz, trzegos sie trzymac trzeba....
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

to smutne, jesli w czyms nie ma innej tresci (mam na mysli sztuke
walki ( :?: ) jak aikido), to trescia staja sie nadete troszku ideologie. O terapeutycznej roli, kazdy rzut (Szczepan) urasta w Towoich wypowiedziacz niemalze do rangi symbolu!! o tym jakie to madre i jakie glebokie...
A wiecie ze to bełkot jest??? sztuka walki bez walki, cwiczenia fizyczne, dla samych cwiczen, piekna sztuka dla sztuki (Co w tym pieknego to nie wiem??), pozostaje wiec ta "pseudofilozofia", no bo cuz, trzegos sie trzymac trzeba....


Takie uogólnienia mozesz zastosowac do K A Ż D E J sztuki walki ... a jak nie cwiczysz aikido (lub jestes tak negatywnie nastawiony i wszystko negujesz-juz nie wspomne o tekstach w rodzaju "belkot...."-jak nie chcesz tego zrozumiec to nie zrozumiesz...)... to sa tez inne forum na vortalu, gdzie mialbys pole do popisu.... droga wolna..
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

to smutne, jesli w czyms nie ma innej tresci ..

Sally, ale o co ci chodzi? Nie podoba sie aikido? --- nie cwicz. Nie podoba sie forum aikido --- nie czytaj.
Mamy demokracje :lol: Wolno NIE czytac :wink:
Aikido to specyficzna SW, zupelnie inna niz te popularne, gdzie celem jest byc lepszym niz ktos inny. Rozwija pewne wartosci, ktore tradycyjne SW i nowoczesne sporty nie rozwijaja, uzywa pewnej symboliki, dotyka sfery nie--- fizycznej..... Moze dla ciebie nie ma w tym tresci, ale coz na to mozna poradzic, aikido takie juz jest :wink:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)

to smutne, jesli w czyms nie ma innej tresci (mam na mysli sztuke
walki ( :?: ) jak aikido), to trescia staja sie nadete troszku ideologie. O terapeutycznej roli, kazdy rzut (Szczepan) urasta w Towoich wypowiedziacz niemalze do rangi symbolu!! o tym jakie to madre i jakie glebokie...
A wiecie ze to bełkot jest??? sztuka walki bez walki, cwiczenia fizyczne, dla samych cwiczen, piekna sztuka dla sztuki (Co w tym pieknego to nie wiem??), pozostaje wiec ta "pseudofilozofia", no bo cuz, trzegos sie trzymac trzeba....


Nie da sie powiedziec od poczatku do konca, czym jest aikido. Uczone ksiegi na ten temat zawieraja tylez prawdy, co i legend. Mysle sobie, ze aikido jest pewnym konceptem teoretycznym, bardzo pieknym w zalozeniu (obröc sile atakujacego przeciw niemu samemu)a praktycznie nie nadajacym sie do realizacji przez tzw. szerokie kola.
No bo ilu znajdziemy takich, co obronia sie przed kazdym rodzajem ataku, z kazdego dystansu przy uzyciu technik aikido? 100? 200?
I nawet cwiczenie na granicy niewiele tu zmieni. Moze co najwyzej doprowadzic do sytuacji, w ktörej zdrowie straci sie w dojo i nie bedzie czego bronic na ulicy. :lol:
To, o co mozna miec pretensje do nauczajacych aikido, to plecenie glupot o samoobronie. Aikido nie jest samoobrona! A ilu z Was reklamuje sie haselkami "sztuka dynamicznej samoobrony"?
Nic to innego jak wciskanie kitu laikom.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: spisek!!! :)


Nie trzeba sie kierować myślami innych ludzi, wystarczy zacząć samemu myśleć, choć to męczące.

Jasne, wymysl jeszcze raz kolo, choc to bedzie troche meczace. :lol: Po co sie kierowac myslami Arystotelesa, Platona, Hegla, Schopenchauera, wystarczy zaczac samemu myslec! Stworzyc samemu system filozoficzny. Albo jeszcze lepiej --- unowoczesnic Kanta, oczywiscie bez wchodzenia w zbytnie zawilosci, nieprawdaz 8)

No koła nie ma co wymyślać. Filozofii na pewno sie nie czyta by przyjąć myśli innych ludzi i nimi kierować. Używać myśli innych, opracowanych kategorii, oczywiście tak. To są narzędzia, jakie daje filozofia, służace do myślenia, nie mające zastąpić myślenia włanego lecz je ułatwic. I w tym sensie nie ma co kołoa wymyślac, ale trzeba je rozumieć. Też tak robię - używam tych myśli, choćby "cytat" z Sokratesa pod mymi postami.



Zbiór zasad i strategii? Wypisz choć dziesieć najważniejszych w punktach. Tych dających się wcielić w technikę.

Randall,no dobrze, ale to juz ostatni raz :wink: Juz mi sie znudzilo pokazywac twoja ignoracje poczatkujacego. Od teraz rob sobie co chcesz...
1. Kuzushi (wytracenie z rownowagi w pierwszym momencie kontaktu)
2. Zejscie na zewnatrz ataku, znalezienie sie obok atakujacego
3. Uzycie rytmu oddychania
4. Manipulacja lokciami atakujacego
5. "Prowadzenie" atakujacego
6. Zaskoczenie
.......itd...itd
Skoro nie znasz tych podstawowych rzeczy, lepiej znajdz sobie lepszego instruktora....
ps...aaaach prawda, ty o nich nie pisales bo one sa TAAAAAAAAAK OCZYWIIIIIIIISTE :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: no i nic nowego tez nie napisalem, czegos bys nie wiedzial :wink: :lol: :lol: :lol:

Dzięki że mogę już robic co chcę, wcześniej robiłem bez Twego pozwolenia i straszne wyrzuty sumienia mam. :D :D Widzę też że wreszcie zdobyłeś sie na odrobiną skromności - dostrzegłeś że nie masz patentu na wszechwiedzę i inni też mogą coś tam rozumieć...

ARGUMENTUM AT HOMINEM - próba podważenia tego co mówi dana osoba poprzez atak na te osobę.
Chłopie, to tylko figury retoryczne, dobre do oszukiwania mas przez polityków, ale nie dla rozumnych ludzi. Napisałem że to nie zadziała. Jak chcesz błysnąć to zacznij krytykę argumentów które przedstawiam, czyli OBALAJ je. ps. Do obalenia argumentu nie wystarczy napisać - to nie prawda. ;)

Oczywiście była to prowokacja i uzyskałem to co chciałem.
Wypisałeś 6 punktów z których może wyjatkowy dla aikido jest 5 /prowadzenie rozumiane jako podłączenie się do ataku i napędzanie go w kierunku w którym atakujący "działa", dzięki czemu uzyskujemy kontrolę nad centrum/.
Miałes napisac o zasadach aikido objawiających się w technice, tu przejawia się zasada harmonii. A reszta?? Gdzie jest ta wyjątkowość ducha aiki? Zasadę harmonii mozna np. znaleźć w judo "ustąp, żeby zwyciężyć" czyli pchaj gdy ciągną, ciągnij gdy pchają. Też nic wyjątkowego.
Chcę wykazać że ważniejsze od zasad jest ich interpretacja i zrozumienie.
/w tej kolejności/


Dobro/zło - bóg/jego opozycja, takie tam chrześcijańskie zaszłości... TO nie jest złośliwa uwaga..

To nie opozycja, tylko DOPELNIENIE :P

Przeciwieństwo jest dopełnieniem. Dopełnienie nie jest przeciwieństwem. Enyłej rozumiem o co Ci chodzi. Potrzebujesz konfliktów, nie jako poziomu odniesienia dla harmonii, lecz jako jej składnika. Harmonia w pierwotnym znaczeniu - właściwa proporcja. To ma sens. Stąd w aikido połaczenie "wojny" z "pokojem". Problemem jest określić jaka jest właściwa proporcja, kto ma to określić, i dlaczego on a nie kto inny będzie miał rację? Jednym słowem kiedy harmonia jest, a kiedy już nie.


Ciekaw jestem jakie to narzędzia?
Tego nie rozumiem, więc pytam.

Ja tu nie jestem zeby ci cokolwiek narzucac, czy cie edukowac bron boze. Juz mi sie znudzilo pisac o tak oczywistych i podstawowych sprawach. Jak troche dluzej pocwiczysz, to moze kiedys pogadamy.... :wink:


Czy unikanie odpowiedzi jest standardowym zabiegiem na rozwiązanie trudnych pytań? "bez komentarza" Wnioskuję zatem nie wiesz jakie to narzędzia, lub są to tak strasznie tajne i potężne moce, że zwylki ludzie nie powinni ich znać. A ponieważ poznanie ich wymaga XX lat treningu aikido, zasad tych nie poznamy. Cyba że nie jest to nic niezwykłego i wcale do tego nie jest potrzebne aikido. Tylko co pozostanie wtedy z tego Aikido? Sztuka walki nie nadająca się do walki, oparta na wyjątkowych zasadach, które wcielane są z powodzeniem w różnych innych SW, ucząca jakichś tajnych umiejetności, które okaża się całkiem zwyczajne? To właściwie nic wyjątkowego... i cała mistyka legnie w gruzach, razem z szamanami.

A co do mojej ignorancji. Nie przyszło Ci do głowy, że rozbieżności w poglądach nie muszą wynikać z niewiedzy, lecz z różej jej interpretacji? Możemy mieć całkiem różne poglądy o tej samej rzeczy, nawet do tego stopnia, że inaczej będziemy rzecz określać.
Ty mówisz że zejście z lini ataku to wcielenie w życie zasady aiki.
Ja mówię ze zejście z linii ataku to uzasadniony racjonalnymi przesłankami techniczny zabieg (unik - do wora zwanego techniką z nim) mający na celu unikniecie tegoz ataku. Stary jak świat, nawet gazela go stosuje jak spieprza przed gepardem, a ona definitywnie aikido nie zna. :rofl: :rofl:
Z moją interpretają pytanie o wcielenie zasad jest jak najbadziej słuszne. Bo widzisz, to działanie było pierwotne, a zasady zostały potem dopisane. Takie a nie inne działanie uzasadnione jest przez potrzeby.

Acha, a za istruktora, to sie kujawak należy... /to tak co do lojalności/. O mnie możesz pisać co Ci sie podoboba, ze mną rozmawiasz, nie z nim. On nie odpowiada za moje poglądy, ja za Jego. Przeginasz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024