Skocz do zawartości


Zdjęcie

bajka o aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_pawelw
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

bajka o aikido
Cześć!!! jestem tu nowy więc proszę o łaskawość jeśli kogoś obrażę lub powtórzę wypowiedź.
Chciałbym się podzielić z moimi opiniami na temat skuteczności Aikido i nie tylko.
Uważam Aikido za jak najbardziej skuteczną sztukę walki, chociaż specyfika treningów nie ułatwia przyposobienia sobie skuteczności w krótkim czasie, "prawdziwe" sparingii są niemożliwe do przeprowadzenia, no chyba że chcemy zostać sami na macie, a kolegów odwiedzać w szpitalu :) , a poza tym jednak to jest sztuka i wiele technik ćwiczy się dla samej sztuki, co ten czas także wydłuża.
A tak naprawdę to przecież na ulicy nikt nie każe się bronić za pomocą tylko i wyłącznie aikido, przede wszystkim trzeba myśleć i jak można to walki unikać, chociaż nie zawsze testosteron na to pozwala. :)
Ja jestem gorącym zwolennikiem tezy, że to nie style wygrywają a człowiek. Nie każdy kto ćwiczy np.: BJJ będzie mistrzem na ulicy, tak samo mistrz świata w boksie wagi piórkowej raczej nie poradzi sobie z facetem 100kg wagi i 1,90 wzrostu, który coś niecoś potrafi.
Wracając do Aikido, jest to sztuka dla wszystkich, ale nie każdy będzie mistrzem, bo tak się nie da. Ale mimo wszystko na takim fikcyjnym przykładzie: kobieta 1.70 wzrostu, 60 kg wagi i gość 1.85, 85 kg, który łapie ją za rękę w niecnym celu, to Aikido jest jak najbardziej na miejscu, żeby się ta przykładowa kobieta obroniła.
Po któres tam z kolei, nie ma uniwersalnych stylów, każdy styl został stworzony w jakiś specyficznych warunkach i w odpowiedzi na jakieś specyficzne zagrożenia, a na pewno wszystkich rzeczy nie da się przewidzieć. Tak że najlepiej się nie ograniczać, mi na przykład wydaje się że BJJ byłoby bardzo dobrym uzupełnieniem Aikido.
Pozdrawiam i gorąco zachęcam do Aikido
P.S. jak ktoś dalej nie wierzy w skuteczność Aikido to zawsze pozostaje pooglądać filmy z Seagalem :-)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
To nie jest śmieszne, to jest już chore.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Buaaaaaaaaaaaaaaaa :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
O rany aikido szkodzi - koronny przykład... Weź się walnij mocno w głowę, tak ze 2x, a potem idź na kicka, thaia, vale tudo czy BJJ...
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Hehehe - no to ja to widze tak:

1 - topic zostanie zamknięty a właściciel wywalony :-)

2 - topic bedzie się rozwijał i oznamy wiele nowych, niewyszukanych obraźliwych określeń dotyczących osoby/człowieka. :) :) :)

3 - wszyscy opouszczą wymowną zasłonę milczenia i moja wizja będzie jedynym komentarzem.

Tak czy tak będzie fajnie.

pozdrawiam

kurm

zaraz się zacznie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
fakt....
hehehehehee
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

Cześć!!! jestem tu nowy więc proszę o łaskawość jeśli kogoś obrażę lub powtórzę wypowiedź.
Chciałbym się podzielić z moimi opiniami na temat skuteczności Aikido i nie tylko.
Uważam Aikido za jak najbardziej skuteczną sztukę walki, chociaż specyfika treningów nie ułatwia przyposobienia sobie skuteczności w krótkim czasie, "prawdziwe" sparingii są niemożliwe do przeprowadzenia, no chyba że chcemy zostać sami na macie, a kolegów odwiedzać w szpitalu :) , a poza tym jednak to jest sztuka i wiele technik ćwiczy się dla samej sztuki, co ten czas także wydłuża.
A tak naprawdę to przecież na ulicy nikt nie każe się bronić za pomocą tylko i wyłącznie aikido, przede wszystkim trzeba myśleć i jak można to walki unikać, chociaż nie zawsze testosteron na to pozwala. :)
Ja jestem gorącym zwolennikiem tezy, że to nie style wygrywają a człowiek. Nie każdy kto ćwiczy np.: BJJ będzie mistrzem na ulicy, tak samo mistrz świata w boksie wagi piórkowej raczej nie poradzi sobie z facetem 100kg wagi i 1,90 wzrostu, który coś niecoś potrafi.
Wracając do Aikido, jest to sztuka dla wszystkich, ale nie każdy będzie mistrzem, bo tak się nie da. Ale mimo wszystko na takim fikcyjnym przykładzie: kobieta 1.70 wzrostu, 60 kg wagi i gość 1.85, 85 kg, który łapie ją za rękę w niecnym celu, to Aikido jest jak najbardziej na miejscu, żeby się ta przykładowa kobieta obroniła.
Po któres tam z kolei, nie ma uniwersalnych stylów, każdy styl został stworzony w jakiś specyficznych warunkach i w odpowiedzi na jakieś specyficzne zagrożenia, a na pewno wszystkich rzeczy nie da się przewidzieć. Tak że najlepiej się nie ograniczać, mi na przykład wydaje się że BJJ byłoby bardzo dobrym uzupełnieniem Aikido.
Pozdrawiam i gorąco zachęcam do Aikido
P.S. jak ktoś dalej nie wierzy w skuteczność Aikido to zawsze pozostaje pooglądać filmy z Seagalem :-)


Dołączona grafika
  • 0

budo_pawelw
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
WOW!
Moje pierwsze wejście i już jaki jestem sławny. Nic to.
Mam nadzieję, że moja sława zostanie przyćmiona przez waszą przyszłych mistrzów UFC i Pride. :)
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
PawełW: Koniecznie obejrzyj serię "Obroń się sam" autorstwa Jacka Wysockiego. To coś dla Ciebie... Taki Seagal po polsku...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

WOW!
Moje pierwsze wejście i już jaki jestem sławny. Nic to.
Mam nadzieję, że moja sława zostanie przyćmiona przez waszą przyszłych mistrzów UFC i Pride. :)


Jak pisałeś na serio to Ci szczerze współczuję - naprawdę :twisted: :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

WOW!
Moje pierwsze wejście i już jaki jestem sławny. Nic to.
Mam nadzieję, że moja sława zostanie przyćmiona przez waszą przyszłych mistrzów UFC i Pride. :)


hehe - zaczyna kąsać. znaczy się wojownik :) :) :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

WOW!
Moje pierwsze wejście i już jaki jestem sławny. Nic to.
Mam nadzieję, że moja sława zostanie przyćmiona przez waszą przyszłych mistrzów UFC i Pride. :)


Dołączona grafika
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

Cześć!!! jestem tu nowy więc proszę o łaskawość jeśli kogoś obrażę lub powtórzę wypowiedź.

Moderator On
PawelW,
Tutaj na Vortalu istnieje funkcja "Szukaj". Zanim napiszesz jakis nowy topic, sprawdz ile tysiecy razy byl juz poruszany. :roll: :twisted: :twisted: :twisted:
Moderator Off
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
hmmmmmmmmmmm - wychodzi na to, że MOderator Szczepan nie jest prawdziwy tylko udaje prawdziwego. Coś się w programiku spsuło i wylazły te jego On-y i Off-y. Ha - czyżby maszyna kierowała naszymi rozmowami? 8O 8O 8O
Gdzie ja to już widziałem...... :) :) :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

hmmmmmmmmmmm - wychodzi na to, że MOderator Szczepan nie jest prawdziwy tylko udaje prawdziwego. Coś się w programiku spsuło i wylazły te jego On-y i Off-y. Ha - czyżby maszyna kierowała naszymi rozmowami? 8O 8O 8O
Gdzie ja to już widziałem...... :) :) :)


Poznałes sekret moderatora. Teraz Szczepan będzie Cię musiał zabić!!!
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Bo Szczepan to z Matrixa jest, w sensie ze cos w rodzaju agenta teraz wszystko na jaw wyszlo, BUDO TO ZRODLO SYSTEMU :) :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

Bo Szczepan to z Matrixa jest, w sensie ze cos w rodzaju agenta teraz wszystko na jaw wyszlo, BUDO TO ZRODLO SYSTEMU :) :)


Taaaa... a wszystko to, to spisek. Chcą wmówić nam, że Aikido nie jest skuteczne. A w rzeczywistości, te wszystkie combaty i inne bjjoty nie dorastają Aikido do... do... do czegoś tam!



:wink:
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Prawde mowi dac mu wodki :D , zaraz zaczynam szukac aikido w Katowicach
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Uo jezu, przecie w czasach gdy dresy chodza po miescie piatkami, a w kazdej takiej grupie mozna znalezc srednio dwa noze i kastet, mozna smialo powiedziec ze wszystkie sztuki walki maja taka sama - znikoma - skutecznosc. Wiec niech sobie kazdy cwiczy co chce, bo i tak w niczym mu to nie pomoze, co najwyzej poprawi sobie kondyche i dzieki temu bedzie mogl skuteczniej uciekac.
A ja dosc czesto bywam na miescie z bagnetem lub katana, wiec sie skutecznoscia mojego ulubionego aikido stresowac nie musze :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

Uo jezu, przecie w czasach gdy dresy chodza po miescie piatkami, a w kazdej takiej grupie mozna znalezc srednio dwa noze i kastet


TAK i chodzą też grupy 50 ninja i każdy ma UZI i granatnik przeciwpancerny...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024