Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga w Zielonej Górze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
379 odpowiedzi w tym temacie

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
okey..
pytałem bo zastanawiało mnie jak wygląda trening tej strefy walki w sekcjach combatu..
rozumiem, że daząc do walki w stójce obawiacie się typowego "zbutowania" w parterze 8O
jest to z "ulicznego" punktu widzenia w pełni zrozumiałe..
aale nieco ciągnąc ten wątek spytam, po zdobyciu jednak pozycji dominującej w parterze
stosujecie groun and ponud czy jakieś techniki konczące- oczywiście w przypadku kiedy na pewno mamy do czynienia z jednym agresorem...
swoją drogą parter BJJ-owski na ulicy, na twardym podłożu to zupełnie inna bajka niż kulanie się na macie, można się nieźle poobdzierać tu i ówdzie-niestety wiem to z autopsji..
pozdrawiam zielonogórzan
  • 0

budo_an_ge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
Oj Dyzma Dyzma, do parteru bys nie chcial?

odpowiadajac na pytanie pana z trzcin i sitowia, to na treningach owszem bawimy sie w dzwignie (przynajmniej ja w te najprostsze 3 - balaszka, americana i ten tego.. odwrocona americana ;], plus te dwie ktore mi na szybko wyjsc nie chca - dosiad przeciwnika i przyduszenie go jego wlasna reka, oraz wszystko co wymysle sama a zaloze na noge przeciwnika) (oczywiscie pan trener nie ogranicza sie do uczenia nas jak komus piacha nos przesunac, pokazuje nam tez dzwignie niewymienione przeze mnie) (chyba mam problemy z komunikacja) (i z wychodzeniem z sytuacji 'na gwalciciela'. techniczne to wyglada slicznie, ale w praktyce sobie leb ukrecam probojac zrzucic 65kg z siebie) (dobra, juz przestaje), bo raczej niepraktyczne jest K.O.'wanie partnera. wszelkie gardy, lapanki-macanki, wsadzanie palcu do oczu, lokiec na gardlo, gryzienie i szczypanie (nieocenione, gdy zebami nie mozesz siegnac), w zakres wchodzi. rzadziej molestowanie krocza sie zdarza, bo jakos wszystkie inne krzywdy na ciele latwiej sie wybacza. a krzywdy sobie staramy sie nie zrobic, wiec ciosy sa akcentowane najczesciej.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
THX...
"pan z trzcin i sitowia" powie jak się nazywa odwrotna americana - kimura, ewntualnie po japońsku ude garami.. pozdrawiam i wracam w swoje zarośla...
  • 0

budo_thedyzma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
joł
Nie wiem czy ktoś zauważył że teraz żeby obić komuś powierzchowność koniecznie trzeba zostać logopedą ... tfu ! poliglotą ! Zacznijmy od obłapianek czyli co my se możem uczynić na leżaka:
-Kimura (jak by nie patrzeć to po japoński)
-Balacha (wiadomo -portugalski)
-Amerikana (czeski?) jest zwana tez przez Basa Ruttena "Figure Four"

Oj jak to dobrze że Darek "Little Monster" W. nie używa na treningach jidysz czy jak to tam się pisze ...

TheDyzma
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
Kimura to nazwa techniki..oczywiście..
sam wyraz pochodzi również z języka japońskiego ale jest nazwiskiem zawodnika, który zaklepał Helio Gracie poprzez technikę ude garami..
odtąd na cześć tego japońskiego zawodnika w BJJ tak nazywa się te dźwignię..

poligloci z racji swej wiedzy nie maja bonusów na amcie :wink:

reasumując jak zwał tak zwła, byle wychodziło w czasie kulania..
pozdrawiam "zwolenników" parteru z zielonogóskiej sekcji KM..
rey ALL
  • 0

budo_*michu*
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
Dawno nie czytałem w budo, tak mądrej wymiany zdań. Cholera ile sie prosty człowiek dowie, jak się czytać nauczy.

A tak wrzucając swoje trzy grosze, to do wymiany ciosów (w stójce) czy dźwigni i duszeń (np. w parterze) nie dochodzi do chwili dopóki Darek "Little Monster" W. nas nie wymęczy.
To znaczy, że przez znaczącą część trenujemy zadaniowo. Na przykład w parterze jeden próbuje zakładać różne dźwignie a drugi tylko ucieka, albo pierwszy tylko boksuje, np w dosiadzie, a drugi ma to przechwycić i "przejąć kontrolę" . Jak już takich kombinacji zrobimy sobie na tyle dużo, że już więcej nie chcemy, jest slow fighting. Czasami jest ograniczony do zasad sportowych np. fo BJJ, ale potem wprowadzamy wszystko to co w danej sytuacji jest najkorzystniejsze by - cytuję - najszybciej jak się da - zlikwidować zagrożenie. Wtedy jeśli klient przywali mnie do gleby swoimi np. 130 kg to ja mogę "po Kraversku" skopać mu nerkę lub wątróbkę, albo wydłubać oczko, albo odgryźć ucho - zawsze - najszybciej jak się da - jak to mawia nasz "Grand Monster"
Po tym przechodzimy do sparingów i wówczas na maksymalnym zmęczeniu podsumowujemy to co robiliśmy na treningu.

Tak wygląda nasz trening w parterze i nie tylko.
  • 0

budo_jaramgibony4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
Narzekacie i narzekacie a tu trzeba byc twardym, hehe, ja mam przewaznie po parterze wiekszosc kostek poobijane i nie narzekam. Po drugie jak wczoraj uzylem wyrazu front kick i porownalem obrone prze pchnieciem palka na twarz do obrony przed tym kopnieciem to byl gromki smiech na sali. Dobry parter nie jest zly :D Pozdro 600
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze

joł

-Balacha (wiadomo -portugalski)

TheDyzma


Okreslenie ,,balacha'' powstało chyba w Polsce, bodajże wśród trenujacych w Poznaniu w Strefie Walki.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
kiedyś na Vortalu trwała dyskusja na temat pochodzenia tego słowa..finalnie stanęło na tym, że "balaha" pochodzi z języka rosyjskiego"baliaha" czy jakoś tak.. Gracie mówią w swoich szkoleniówkach najcześciej o tej technice armbar.. jak komus nie pasuje "balaha", "baliaha", " armbar" to ma do wyboru prostszą nazwę :
"ude hishigi juji gatame" ( oczywiśce po japońsku)
kłaniam się wszystkim poliglotom..

acha.. pytanko trenował ktoś może uderzenia w parterze na worku?!
ground and pound bądź kolana?! jesli tak jakie wrazenia?!
  • 0

budo_jaramgibony4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
Zalezy czy jestes w gardzie czy masz dosiad :D
  • 0

budo_rudeboy777
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gruneberg

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
shalom, ...cisza jak w kościole... :? czy slyszal ktos z forumowiczow o kolejnej walce nastka bodajze z edsonem drago ? zna ktos wyczyny tego jegomoscia ? moze ma ktos jakies linki przedstawiajace typa ? bowiem ten ponizej znaleziony link ukazuje oponenta pawla jako niezlego strajkera ale jak to ludowa madrosc glosi jedna jaksolka wiosny nie czyni :]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
Wystarczy zajrzec do dzialu MMA i wszystko jasne :wink:
  • 0

budo_deila
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
OJJ jak mnie tu dawno nie bylo :) ale tradycyjnie po przeczytaniu waszych postow humor powrocil :D
po 1st --> "PS
Słyszałem od ludzi że po osiedlu Morelowym lata nocami jakaś niewyżyta laska. Nie wiadomo czy gwałcicielka czy exhibicjonistka ale pewnie niebezpieczna bo wygląda na zdrowy okaz. Wiecie cos na ten temat ??
A skad wiadomo, ze o mnie chodzi?? , a poza tym jak z kims biegam,biję się czy cwicze to nie obchodzi mnie w jakich on jest ukladach partnerskich. Ostatnio pojechalam na rowerki z jednym kraverem-powiedzial swojej dziewczynie, ze jak nie bedzie z nim jezdzic to znajdzie kolezanke na wycieczki- a ja akurat mialam natchnienie, zeby pojezdzic. Pozniej byla walka ale to smiesznie wyszlo, bo bylo pusto a nagle pojawili sie jacys ludzie na koniach i krzyczą - "zostaw ją ty łobuzie" :D hehe Karol odrazu ręce do góry- "spokojnie , wszystko pod kontrolą" :D w takich sytuacjach zawsze mnie bronią :P jestem neutralna i nikogo nie podrywam :-)
Ale ostatnio jestem bardzo happy, bo nareszcie mam hamulce w rowerku,

"bo wygląda na zdrowy okaz. " <-- hehe, a ja sie czuję juz jak emerytka, ostatnio myslalam, ze w ogole tylko do trumny taka sie jakas sztywna czulam, az sie zdziwilam, ze jeszcze moge szpagaty robic, bo po tym ponaciaganiu sciegien,przetrenowaniu i w ogole jak dlugo nie trenuje nie rozciagalam nog a ciagle jezdze, dreptam do szkolki :( poruszam sie juz prawie jak Robocop :P
Ostatnio podjechalam na trening to sie okazalo, ze od 18 :/ wczesniej byl teren, w kazdym razie jak ktos zobaczy Andrzeja-tego wysokiego co kiedys doszedl z Jeleniej Gory-prosze mu przekazac, zeby przyniosl moje ksiazeczki-w koncu sie pojawie przed wyjazdem. A planuje we wrzesniu sie zdegradowac do mlodej grupy ale jeszcze wszystko sie okaze, bo 2 miechy z chlopcami, trampoliną, imprezami moze w ogole sie dobije :D
Mecz Arg-Niemcy-szok jak to sie wszystko moze zmienic, 1polowka a 2 :-) najbardziej podziwiam te ich piekne podania-super dokladne i nawet mocne potrafia przejac. No i 1-1, myslalam, ze bedzie 0-1, bo Niemcy mieli super obrone,zaraz ide na rowerek odreagowac, bo dzisiaj mialam egzamin i kolo :/ zycze milego weekendu
  • 0

budo_an_ge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
Wojewodzki jeszcze z tym tu nie dotarl, wiec ja wrzuce -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

anyway, czy lokal 100 mkw to bylaby juz sala dla kraverow, czy jeszcze nie? jesli nie znajdziemy zadnej szkolnej, to moze trza by bylo zaczac rozgladac sie za lokalami?
(tak tak tak, an_ge musiala wrzucic jakies pytanie by nie bylo ze sama reklama)
  • 0

budo_mateusz wysoki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
ooo, jak fajnie :twisted: znalazłem ten temat przypadkowo i się ciesze , ponieważ też trenuje u Darka 8)
  • 0

budo_an_ge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
nosz kurde, pierwszak?
  • 0

budo_mateusz wysoki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
jaki pierwszak :wink: no chodze juz od wrzesnia hehe
  • 0

budo_an_ge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
no to pierwszak ktory bedzie teraz dwojka ;)

swoja droga juz nie moge sie doczekac tej kampanii wrzesniowej. zawsze jest na co popatrzec. panie z areobiku i wanna-be-fighters sa najlepsi.
  • 0

budo_mateusz wysoki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
hmm.. co do gr.zaawansowanej bedzie problem bo od wrzesnia chyba bede szedl na bjj i moze cos jeszcze :( ale mam nadzieje ze jeszcze do was wroce
(a co do kampani wrzesniowej to chyba nie jestem wtajemniczony ) 8)
  • 0

budo_mateusz wysoki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga w Zielonej Górze
eh po głębnym przeczytaniu twojej wypowiedz ,się skapnelem o co chodzi (jezeli sie nie myle chodzi ci o nowych ludzi z grupy pocztakowej :twisted: :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024