Skocz do zawartości


Zdjęcie

alkohol


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

alkohol
Czy ktoś w Was ćwiczył kiedyś po alkoholu? Jak działa alkohol każdy wie, ale czy ktoś kiedyś trenował w tym stanie (wskazującym na spożycie, pomroczności jasnej etc.). Jak wtedy wygląda koordynacja ruchów, jakie techniki się stosuje? Wyobraźmy sobie sytuację: Jesteśmy w pubiew/dyskotece, wypiliśmy parę piw/drinków, nagle - sytuacja zagrożenia, i co dalej?
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
Pomrocznosc jasna. Dedi wez sie napij i idz porob gwiazdy albo stanie na rekach to zobaczysz jaka jest koordynacja. Ja kiedys stanolem na glowie w jednym klubie dobrze sie to dla mnie nie skonczylo (zlecialem ze sceny).
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
dedi>ty jako człowiek na poziomie i do tego o wiadomej profesji NIE POWINIENES PIC W KNAJPIE!!!
ja pije co najwyżej soczki i jeszcze nigdy żadna sytuacja podbramkowa nie skończyła sie żle ;) .
jako nietrzezwy zawsze masz gorzej a nawet bym powiedział : prze...;)...
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
Zdaje sie ze 2 razy cyknoles ten sam temat, troche ten topic niepasuje do dzialu Combat :roll:
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
Rzeczywiście cyknałem 2 razy temat. Sorry. Ale do działu combat właśnie on pasuje, bo przecież trenujemy pod kątem realnej walki, no nie.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
tak!!! gorzoła i fajting nie idą w parze!!! koordynacja pada, ocena sytuacji też-kiedys jak jeszcze chlałem wziołem na solo 16 taksówkarzy -dobrze że przeżyłem :cry:
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
na 100% alkohol to gwozdz do trumny w przypadku awantury. jednak jakbym musial sie bic po pijaku to bym raczej nastawial sie na urzycie sprzetu (rownierz w znaczeniu sciany np) oraz na klincz bo wymienianie pijackich cepow moze skonczyc sie tragicznie :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
opowiem wam hisorie jaka przydarzyła mi sie we wrzesniu rok temu podaczas otwarcia mostu siekierkowskiego.
w dniu otwarcia na moscie trwły zabawy, były przemówienia i te bzdurki, a na dole w tym czasie trwały mistrozstwa motorowodne europy, wszystko toi się skonczyło i w nocy miał grac Kult, wiadomo duzo pijanych itd.
w kazdym razie sciągałem boje nawrotowe z trasy, płune sobie motoróweczka spokojnie pod prąd, obłądowany tym gumowm gównem, i nagle.... z 5 metró ode mnie cos wpada do wody.

kurwa. nie wuierzycie ale jakis koles po pijaku załozył się ze skoczy z mostu siekierkowskiego do wody:).
5 metrów w prawo i bym nie zabił:)

co najlepsze koles przezył upadek i lądowanie w wodzie która miała w tych dniach głebokośc srednią 1.50 ponoc.

wiecie dlaczego?
alkohol powoduje rozszerzenie naczyc krwionosnych, czyli wpływa na ich elastycznosc ze tak powiem...
i sadze ze ta miękosc go uratowała, przed pewna smiercią w kazdym innym wypadku.

w kazdym razie koles przezył, gorsze byo to ze wyszedł z wisły o włśąsnych siłac.:) co sie z nim potem stało, nie wiem, w kazdym razei sklepali go i Borowiki ktore tam robiły wezwały policje.
da end
alkohol szkodzi zdrowiu:)
  • 0

budo_smutny_pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
Koordynacja spada ale rzadko zdarza się, że (na dyskotece czy w klubie, pubie) atakuje osoba bardziej przytomna od nas. JAkby nie spojrzeć 3eba uważać na ulicy bo rabuœ tylko czeka na nawalonego pacjenta ale w lokalach majšc umiar w spożyciu pršdu jest duże prawdopodobieństwo zarzegnania konfliktu w sposób pokojowy (przecież mamy do dyspozycji kilka technik niekoniecznie siłowych) a często o psychologii walki przeciwnik nie ma pojęcia a nawet jeœli to nie zadziała to mamy (w większoœci przypadków) przewagę (nie mówie o liczebnej).
  • 0

budo_middle finger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol

JAkby nie spojrzeć 3eba uważać na ulicy bo rabuœ tylko czeka na nawalonego pacjenta

Dlatego trzeba być abstynentem :wink:
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol

JAkby nie spojrzeć 3eba uważać na ulicy bo rabuœ tylko czeka na nawalonego pacjenta

Dlatego trzeba być abstynentem :wink:


A moze lepiej unikac takich sytuacji po pijaku.......
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol

shaft napisal:
wiecie dlaczego?
alkohol powoduje rozszerzenie naczyc krwionosnych, czyli wpływa na ich elastycznosc ze tak powiem...
i sadze ze ta miękosc go uratowała, przed pewna smiercią w kazdym innym wypadku.

Alkohol powoduje podwyzszenie cisnienia krwi co powoduje rozszerzenie naczyn krwionosnych a ni ewplywa na elastycznosc ...
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
eee... Alkohol owszem, rozszerza naczynia obwodowe krwionosne, ale cisnienia to raczej nie podwyzsza...
Pewna "elastycznosc" alkohol owszem daje, po pierwsze zmniejsza napiecie miesni, po drugie, oslabia i opoznia swiadome reakcje na tyle, ze pacjent sam nie stara sie "ratowac" przy, powiedzmy, upadku i w efekcie pada bardziej miekko.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
Alkohol w małej dawce ciśnienie podnosi, a w większej obniża.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
Słoniak, kiedy pojawisz się na treningu (oczywiście na trzeźwo :) ), dawno Cię nie było.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
Hehe, mój kręgosłup (połamany) jeszcze nie dorósł do kravki. Na razie chadzam z żonką i synkiem na karate Goju-ryu. Ale wrócę, chyba razem z Rolem.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
To życzę powrotu do zdrowia i do zobaczenia.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
zdecydowanie klincz
glowki kolanka lokcie
nawet przy slabej kordynaji(HIC!)
to dobra PFS-owska glowka zrobi sporo obrazen
chociaz klincz jest troche niebezpieczny jak gosc ma jakis sprzet(i do tego ty jestes zakrecony)
  • 0

budo_zatara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
wróciłem właśnie z knajpy. podczas drogi powrotnej miałem chwilę aby pomyśleć i akurat padło na vb i temata alkoholu. refleksja jest prosta i chyba :wink: w miare loginczna - alkohol i obronaprzed atakiem to dwa przeciwlegle bieguny. Wracają minąłem grupkę panów i zastanowiłem się nad tym co by się stało, jak by zarządali pieniędzy albo komórki. Mimo że ćwiczę km od zaledwie paru miesięcy to wobec atku nie zastosowałbym chyba żadnej nauczonej techniki. Dlaczego? Otóż albo moja zdolność kojarzenia by zawiodła, albo nie byłbym fizycznie w stanie.
WNIOSEK: alkohol twój wróg więc lej go w pysk :lol:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: alkohol
jak byłem w Stanach i obserwowalem Darka Levina na kursie instruktorskim przez niego robionym to on taką historyjkę opowiedział:
że czasem robi się takie eksperymenty: pije by osiągnąć stany psychiczno fizyczne zbliżone do stanu kiedy nie zdążyliśmy z naszym blokiem i pięść (tudzież inne) przeciwnika wylądowala na nas, czyniąc nas zamroczonym lżej lub bardziej. Po wypiciu ćwiczymy i sparujemy, oni poszli jeszcze dalej wynależli specyfiki które naprawdę oddają stany zamroczenia spowodowane nieszczęsnym faktem oberwania przez nas.

A to też jest ciekawy aspekt alkocholu podczas treningu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024