Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań niedoświadczonego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_blade46
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytań niedoświadczonego
Cze. mam 15 lat i interesuje się KRAVKĄ. Jestem niedoświadczony w sztukach walki, chciałbym się zapisać na kravke, obawiam się tylko że nie mam przygotowania fizycznego i nie wytrzymam treningu i nie mam doświadczenia. Powiedcie czy się zapisac na kravke i czy wytrzymam. Chciałem zapisac się na capoeire ale kolega powiedział że tam są trudne treningi i chyba bym nie wytrzymał. Odpiszcie na moje problemy. Z góry dzięki
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
A moze przehjdz sie tutaj i tutaj i zobacz. jak ktos to juz napisal PIERWSZY TRENING ZAWSZE FREE
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
masz racje.
treningi capoeiry sa nie do wytrzymania. ja sam nie dałbym rady.
wytrzymac 2 godziny napier... w bębenki i strune fortepianowa to nie dla mnie:) :-) :P
a tak serio, stary, zobacz postawiłeś naprzeciwko dwa całkowicie inne kierunki. capoeira versus Kravmaga- czyli cos całkowicie innego.
trudno znalezć pomiędzy tymi stylami cos wspólnego.
proponuje ci zatem najpierw zapoznac sie ze stronami posiwconymi tym stylą, w linkach ktore masz na górze, a potem poznaj sobie swój organizm, bo my Ci nie powiemy czy dasz rade czy nie.
a jak juz posiądzeisz pojęcie co jest co, to zastanów sie co Ci sie podoba i do czego chcesz to wykorzystac.
(panienke łatwiej poderwac na capo:D )
a jezeli chodzio kravmage to jednak lepiej miec juz podstawy i znajomosci innych styli.
przeczytasz sobie o tym, na jednej stronie, której tu nie wymienie, bo bedzei ze podliz, ale autorem jest ktos o ksywie Combat- tam masz rozpis.
pozdrawiam.
p.s. chłopaki rpzyznajcie ze to lepsze pytanie niż co jest lepsze na miast aikido czy bjj??:)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego

Cze. mam 15 lat i interesuje się KRAVKĄ.


Heh... w sumie się jeszcze nie spotkałem zeby ktos w tak młodym wieku zapisywał sie na Krav Mage


Jestem niedoświadczony w sztukach walki, chciałbym się zapisać na kravke, obawiam się tylko że nie mam przygotowania fizycznego i nie wytrzymam treningu i nie mam doświadczenia.


Ja bym Ci raczej radził jakąś inną sztuke walki, bardziej ogólnorozwojową która przygotuje Cie do dalszej ew. przygody z kombatem.

pzdr
Charlie
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Jakis dziwny ten kolega co Ci powiedzaiall ze na capo są trudne treningi, owszem śa, ale bez przesady w końcu nie tylko mlodzi, sprawni ludzie przychodzą na treningi capo, zapewne wytrzymal bys nawet najciezszy trening capoeiry.
I rada na przyszlosc : nie opieraj sie na opiniach tak "doswiadczonych" kolegów.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
co do capo :) zależy na co sie trafi czy na siłówke czy normalny trening ale też od grupy i trenera :] ale w koncu co to za trening którego przez następny tydzień nie czujesz w mięśniach :wink:
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
a) jestes na kravmage za mlody
B) czytanie strony combata po to zeby sie dowiedzic czegos o kravmadze jest pomylka.
c) jakie konkretnie masz problemy? :wink:
  • 0

budo_blade46
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
No wiesz jak trzysta pompek to jest mało na capo to ile jest dużo :D :D :D
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
kazdy tam robi 300 pompek? cos mi sie nie wydaje...
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego

No wiesz jak trzysta pompek to jest mało na capo to ile jest dużo :D :D :D

Tia, juz to widze, niepowiem my robimy okolo 80 na rozgrzewce, w seriach po 10, ale te 300 cos mi sie nie chce wiezyc, najlepier idz na trening popatrzec i sam zobacz czy robią 300 pompek, wedlog mnie to jest nimozliwe, przeciez by to z pol godziny zajelo :-)
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego

masz racje.
treningi capoeiry sa nie do wytrzymania. ja sam nie dałbym rady.
wytrzymac 2 godziny napier... w bębenki i strune fortepianowa to nie dla mnie:) :-) :P
a tak serio, stary, zobacz postawiłeś naprzeciwko dwa całkowicie inne kierunki. capoeira versus Kravmaga- czyli cos całkowicie innego.
trudno znalezć pomiędzy tymi stylami cos wspólnego.
proponuje ci zatem najpierw zapoznac sie ze stronami posiwconymi tym stylą, w linkach ktore masz na górze, a potem poznaj sobie swój organizm, bo my Ci nie powiemy czy dasz rade czy nie.
a jak juz posiądzeisz pojęcie co jest co, to zastanów sie co Ci sie podoba i do czego chcesz to wykorzystac.
(panienke łatwiej poderwac na capo:D )
a jezeli chodzio kravmage to jednak lepiej miec juz podstawy i znajomosci innych styli.
przeczytasz sobie o tym, na jednej stronie, której tu nie wymienie, bo bedzei ze podliz, ale autorem jest ktos o ksywie Combat- tam masz rozpis.
pozdrawiam.
p.s. chłopaki rpzyznajcie ze to lepsze pytanie niż co jest lepsze na miast aikido czy bjj??:)

OMG chlopie, nie dziwie sie ze niektorym graduados szkoda zdrowia tu zagladac jak widza takie bzdury o capo. Dzizas maria, no nic, nie moja rola uswiadamiac :twisted: . Ale juz on-topic: Co do kravki, idz i przekonaj sie sam - nie ma 100% skutecznej metody. :)
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Hm cos mi sie zjadlo w zdaniu. Odnosnie ostatniego zdania w poprzednim poscie: - nie ma innej 100% skutecznej metody by sie przekonac. :P
  • 0

budo_zatara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
ja również radziłe bym zapisać się na coś innego np kickboxing
na krav mage będziesz miał jeszcze czas

a co do trudności treningów: pracujesz na tyle, na ile pozwalają ci własne siły, jeżeli nie dajesz rady, to przecież nikt cię do tego nie zmusi
trochę systematycznie poćwiczysz i kondycje z czasem nabierzesz
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego

B) czytanie strony combata po to zeby sie dowiedzic czegos o kravmadze jest pomylka.


To zrób lepszą.

Lepiej mieć jedną super opinię od trenera i wierzyć z "PANIE, KM TO NAJBARDZIEJ ZABOJCZY I WYJEBISTY SYSTEM NA ZIEMI"... :lol:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego

Lepiej mieć jedną super opinię od trenera i wierzyć z "PANIE, KM TO NAJBARDZIEJ ZABOJCZY I WYJEBISTY SYSTEM NA ZIEMI"... :lol:

A niejest? :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Powszechnie wiadomo, że jest :wink: :evil:

Używa go przecież FBI, CIA, ARMIA, POLICJA i 500 różnych formacji (to już szczegół, że używają broni palnej)

Przecież koszulki, czapk oraz szmery-bajery są takie odstraszające na ulicy (a tak się dobrze sprzedają) :twisted:

Przecież wielu super-jednostrzałowców go trenuje :wink:
  • 0

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego

Lepiej mieć jedną super opinię od trenera i wierzyć z "PANIE, KM TO NAJBARDZIEJ ZABOJCZY I WYJEBISTY SYSTEM NA ZIEMI"... :lol:


hm ciekawe mi nigdy czegos takiego nie powiedziano
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego

yak napisał:
Lepiej mieć jedną super opinię od trenera i wierzyć z "PANIE, KM TO NAJBARDZIEJ ZABOJCZY I WYJEBISTY SYSTEM NA ZIEMI"...


hm ciekawe mi nigdy czegos takiego nie powiedziano


a mnie niestety tak :| coś w stylu "KM to najlepszy system ,robisz kilka ruchów i koleś leży ze zmiażdżoną krtanią"

czegoś takiego co prawda uczą w kravce ,ale w wojkowej a nie cywilnej :roll:
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
combat, ja nie umiem robic stron wiec lepszej nie zrobie. ty tez nie umiesz a sie w to pchasz bez sensu. a wracajac do tematu to czy ktos umie robic strony czy nie nie zmienia to wogole postaci zeczy. twoja strona nie jest dobrym zrodlem informacji o kravmadze i tyle. przeciez sam sie przyznales ze doswiadczenie w km masz bardzo nikle. dalsze twoje argumenty przeciw kravmadze kolejny raz sa smieszne.

bo np:
rozne formacje para i militarne ucza sie kravmagi. to fakt. nie wiem co to ma do rzeczy ze 90% swoich zadan wykonuja za pomoca samochodu/krotkofalowki/wyciagnietej broni??? wazne jest to ze na te 10% co zostaje przygotowuja sie cwiczac kravmage a nie taekwondo. czemu? bo do tych zadan to jest lepsze.

dalej: koszulki sie sprzedaja...ehh, tak cie boli ze ktos zarabia pieniadze? zazdroscisz czy po prostu klasyczna polska zawisc? czy to ze co 2 nastolatek biega teraz w everlascie znaczy ze boks jest slaby? co to ma do rzeczy wogole???

dalej: cwicza jednostrzalowcy. owszem. powiedz mi gdzie nie cwicza? kravmage cwicza rozni ludzie, olbrzymia wiekszosc rozumi to czego ty ciagle nie mozesz pojac. oni sie ucza obronic przed napastnikiem na ulicy a nie ucza sie bic. comprende? kiedys chyba zrozumiesz wreszcie, ile mozna powtarzac...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego

ty tez nie umiesz a sie w to pchasz bez sensu.


Jak to możesz ocenić - przecież się nie znasz.

przeciez sam sie przyznales ze doswiadczenie w km masz bardzo nikle. dalsze twoje argumenty przeciw kravmadze kolejny raz sa smieszne.


Smieszni są ci, co nie próbują nawet trenować nic lepszego. Argumenty są dobre - a te powyżej były żartobliwe...

rozne formacje para i militarne ucza sie kravmagi. to fakt. nie wiem co to ma do rzeczy ze 90% swoich zadan wykonuja za pomoca samochodu/krotkofalowki/wyciagnietej broni???


Ma - tej KM w ogóle prawdp. nie użyją. Czysty marketing.

dalej: koszulki sie sprzedaja...ehh, tak cie boli ze ktos zarabia pieniadze? zazdroscisz czy po prostu klasyczna polska zawisc?


To komercja. O to chodzi. Komercja na maxa.

oni sie ucza obronic przed napastnikiem na ulicy a nie ucza sie bic. comprende? kiedys chyba zrozumiesz wreszcie, ile mozna powtarzac...


Rozumiem - to było żartobliwe - czytaj emotikony...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024