Skocz do zawartości


Zdjęcie

Capoeira a uliczne gnojki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek.p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Capoeira a uliczne gnojki
Witam wszystkich

Chcialem sie z wami podzielic paroma spostrzezeniami. Wracajac w nocy z soboty na niedziele z dyskoteki bylem swiadkiem pewnego zdarzenia. Przedemna jakies 150 merow szedl jakis chlopak nagle z bramy wychodzi trzech gnojkow i zaczynaja gscia kopac przy okazji teksty zobacz to co na treningu robilismy wychodzi bo mu nos rozwalilem. Kiedy podeszlem blizej zauwazylem ze jeden z tych kolesi ma duza naszywke capoeira. Do mnie sie tez chyba by sie przyczepili ale ktos wyszedl do okna i zaczal krzyczec ze zadzwoni po policje. Dzien pozniej to podobnie ci sami goscie zadymili do mojego kumpla tylko ze tym razem mieli pecha bo on akurat zaprawiony w bojach jest. Zaczalem troszke interesowac sie tym tematem jak to z ta Capoeira w moim miescie jest. Okazuje sie ze podobno instruktor na tej sekcji wpaja gosciom jakie to skuteczne najlepsze kopniecia nieprzewidywalne ruchy itp. moze warto by tych oszolomow wyprowadzic z bledu. Dopiero niedawno pokazywali na TVN film jak koles gdzies chyba z Lodzi skopal pod sklepem kolesia. Tak wiec chyba jakas patologia sie tworzy. Moim zdaniem Capoeira ma tyle wspolnego ze sztuka walki co gimnastyka sportowa lub balet. Moze warto by pomyslec i zalozyc na tym forum rowniez pokoj pod tytulem BALET lub Gimnastyka. Bylo by moze bezpieczniej. Prosze innych o opinie na ten temat bo moze mam odmienne poglady. Pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Temat bez sensu. Jebnięty instruktor lub głupie małolaty. Nic takiego. Dotyczy dowolnej MA.

Moze warto by pomyslec i zalozyc na tym forum rowniez pokoj pod tytulem BALET lub Gimnastyka. Bylo by moze bezpieczniej. Prosze innych o opinie na ten temat bo moze mam odmienne poglady.


A co by to dało? Jak ktoś chce się bić na ulicy to BEDZIE TO ROBIŁ - niezależnie czy trenuje czy nie.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Yhy glupie. Chociaz z drugiej strony wreszcie ktos capoeire uliczna cwiczy :) . Kolesie poszli na treningi i szaleja no coz, w koncu ktos z nimi zaszaleje to sie naucza jakie to skuteczne. Mlotki i wszedzie pelno takich. Tu sie zgadzam z Combatem.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
tomek jak juz pokazales totalna ignorancje to mozesz sobie dac spokoj. Tak durnego posta dawno nie czytalem. Jak Combat napisal, to sie tyczy kazdej SW. Oszolomy sa wszedzie. Ja kiedys widzialem jak stary dziadek drewniana laska probowal bic nastolatka ktory sie glosno zachowywal. Normalnie jakas patologia, mysle ze powinnismy utworzyc na forum dzial 'Emeryci'.

A 'twoje zdanie' nt capoeira jest wypaczone. Zadaj sobie tyle trudu i sam idz na trening, albo zamknij jape i przestan gadac pierdoly.
  • 0

budo_tomek.p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
moze dla Ciebie pokazalem totalna ignorancje ale przynajmniej nie leje nikogo na ulicy z okrzykiem Capoeira na ustach. Moze i temat jest bez sensu lub glupi. Wazne jest to ze u nas w kraju jest przyzwolenie na przemoc i na to ze sa instruktorzy bez kwalifikacji moim zdaniem powino sie byc moze wprowadzic jakies ostrzejsze kryteria kto moze prowadzic sekcje lub nie. Po tym co zobaczylem wolalbym jednak balet lub gimnastyke. Powtarzam nie mam na celu nikogo prowokowac lub obrarzac tych co trenuja Capoeire.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

Moim zdaniem Capoeira ma tyle wspolnego ze sztuka walki co gimnastyka sportowa lub balet.


OMG!!!
Mam tylko jedno do powiedzenia:
Dołączona grafika

I ladnie prosze o nie tykanie wiecej tego tematu :].
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
A ja slyszalem ludzi, ktorzy sie darli karata i lecieli sie lac tak samo slyszalem ludzi krzyczacych Legia albo pracy i placy i co ich tez trzeba pozamykac albo wprowadzic ostrzejsze kryteria hehe ? To na gorzej jest tak samo bezsenswne jak twoj tok rozumowania. Jak koles bedzie Polakiem i bedzie krzyczal Jaccuza na ulicy lejac kogos (czy jak to tam sie pisze) deportujesz wszystkich Japoncow ? Albo ostrzejsze kryteria wprowadzisz ? A po za tym jak widziales, ze go leja trzeba bylo mu pomoc zawsze 2 vs 3 to juz nie 1 vs 3 a skoro capoeira to tylko balet to trzeba bylo ich zalatwic :) . Tak w ogole ten post traktujcie z przymruzeniem oka :D
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

moze dla Ciebie pokazalem totalna ignorancje ale przynajmniej nie leje nikogo na ulicy z okrzykiem Capoeira na ustach. Moze i temat jest bez sensu lub glupi. Wazne jest to ze u nas w kraju jest przyzwolenie na przemoc i na to ze sa instruktorzy bez kwalifikacji moim zdaniem powino sie byc moze wprowadzic jakies ostrzejsze kryteria kto moze prowadzic sekcje lub nie. Po tym co zobaczylem wolalbym jednak balet lub gimnastyke. Powtarzam nie mam na celu nikogo prowokowac lub obrarzac tych co trenuja Capoeire.


To że instruktor prowadzący mistrz, czy jakkolwiek go tam nazwiemy pokazuje na teningu skuteczne techniki nijak ma się do tego że Ci którzy biorą udział w takich treningach próbują je sprawdzać na ulicy. Prowadzący ojcem ani matką nie jest, ani sposobami nadzoru nad swoimi uczniami nie dysponuje. Choć gdybym prowadził zajęcia i dowiedział się że którys z moich - nie w samoobronie - ale w ataku wykorzustuje to czego nauczył się na treningu wyleciałby z sekcji na zbity pysk. Można powiedzieć że to czysta idea, bo kto dzis będzie wyrzucał tych którzy zapewniają mu utrzymanie. Ogólnie rzecz biorąc zawsze się znajdzie paru skurwysynów którzy nie rozumieją że to czego się uczą służy do obrony a nie ataku i to ich trzeba segregować i eliminować z udziału w zajęciach z MA
  • 0

budo_tomek.p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Nie powinno sie uogolniac i mowic ze inni tez tak robia lub mysl i tak jest bylo i bedzie. Jezeli nic nie bedziemy robic to nic sie nie zmieni. Moze to jest glupie ale jezeli ktos ma kogos czegos uczyc to chyba jakies kwalifikacje miec powinien nie jest trudno zasiac wsrod mlodych ludzi ziarno przemocy lub glupoty. Moze jednak sie myle ? Co do walki jezeli bedzie okazja to postaram sie nie dac za wygrana adeptom Capoeiry.
Moze mi sie uda lub zgine z okrzykiem na ustach "Capoeira zawsze zwycieza"
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

Co do walki jezeli bedzie okazja to postaram sie nie dac za wygrana adeptom Capoeiry.


Hmm dziwne, ja bym sie dal pokonac adeptom kazdej innej sztuki walki tylko nie capoeira ;) )
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
capoeira to raczej latanie skakanie fikolkowanie tanczenie i wdg. mnie na ulicy sie nie przda ...
  • 0

budo_tomek.p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Nishruu widze ze lubisz prowokowac ja nie mowie co trenuje bo to pewnie nikogo oprocz mnie nie obchodzi. Co do Capoeiry to jestescie mistrzami tanca i akrobatyki ale nie walki Sorry ale taka jest prawda. Wiec na pewno z wami w tancu szans nie ma wiekszosc innych sztuk walki. Tak na koniec moze chyba nie potrzebnie zaczalem ten temat bo wychodzi calkiem cos innego niz mialem na mysli Pewnie Combat ma racje ze temat bez sensu. Typowo polskie cechy gdzie jest nas wiecej to zaraz musi byc klotnia no coz takie zycie
Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
tomek wiesz dlaczego wkurzyles kilka osob? Bo temat brzmi 'capoeira a uliczne gnojki'. A z ulicznych gnojkow ilu trenuje capoeire? Jaka jest skala tego problemu?

Ten styl robi sie popularny, nic dziwnego ze zdarzaja sie takie incydenty. Twoj tok rozumowania sprowadza sie natomiast do tego, ze to z capoeira cos jest nie tak, a nie z tymi konkretnymi trzeba osobami. Trzeba bylo zalozyc temat 'sztuki walki a uliczne gnojki' - wtedy owszem, pogadamy normalnie. Wybiorcze, niepelne, subiektywne i niesprawiedliwe podejscie do tematu - ot, o to sie wkurzylismy.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

Prosze innych o opinie na ten temat bo moze mam odmienne poglady.


Najwyrazniej masz odmienne poglady :D :) ...

Typowo polskie cechy gdzie jest nas wiecej to zaraz musi byc klotnia no coz takie zycie


wiec sie nie obrazaj. :D
  • 0

budo_tomek.p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
jezeli kogos urazilem to sorry
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

capoeira to raczej latanie skakanie fikolkowanie tanczenie i wdg. mnie na ulicy sie nie przda ...

Oto pogląd człowieka ktory nigdy w zyciu nie widzial Capoeira (prawdopodobnie ma klapki na oczach) :lol:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

capoeira to raczej latanie skakanie fikolkowanie tanczenie i wdg. mnie na ulicy sie nie przda ...

Oto pogląd człowieka ktory nigdy w zyciu nie widzial Capoeira (prawdopodobnie ma klapki na oczach) :lol:


e tam dobrze gada,
jakby sie capo mialo do czegos nadac to by bylo elementem bjj,
a jak wiadomo nie jest
a jak wiadomo bjj jest najlepsze :lol: :) :lol:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

capoeira to raczej latanie skakanie fikolkowanie tanczenie i wdg. mnie na ulicy sie nie przda ...

Oto pogląd człowieka ktory nigdy w zyciu nie widzial Capoeira (prawdopodobnie ma klapki na oczach) :lol:


nie obrazaj kogos jak niewiesz oco chodzi
ty chyba sam nie rozumiesz co znaczy skutecznosc na ulicy i w realnej walce

a moze zamiast tak gadac to powiedz co wdg ciebie w capo jest przydatne :|
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
OMG i znowu... tak bardzo chcesz? Ok...
Kopniecia na kolana , lowkicki, uderzenia dlonmi, podciecia i obalenia, uderzenia kolanami i tak dalej...
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

a moze zamiast tak gadac to powiedz co wdg ciebie w capo jest przydatne :|

Capoeira jako całość, nie rozdzielaj na techniki skuteczne i nieskuteczne (albo lepiej-nieprzydatne).Wiele razy taki temat się pojawiał i chyba zostało powiedziane wystarczająco dużo.Chyba o skuteczności capoeira jako sztuki walki może się w sposób najbardziej kompetentny wypowiedzieć ktoś, kto już dłuższy czas trenuje.A osoby, które negują jej skutecznośc wykazują sie zwykłą ignorancją, bo swojej wiedzy nie opierają na tym jaka capoeira jest naprawdę tylko na tym jak oni ją widzą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024