Skocz do zawartości


Zdjęcie

Capoeira a uliczne gnojki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

Chyba o skuteczności capoeira jako sztuki walki może się w sposób najbardziej kompetentny wypowiedzieć ktoś, kto już dłuższy czas trenuje.A osoby, które negują jej skutecznośc wykazują sie zwykłą ignorancją, bo swojej wiedzy nie opierają na tym jaka capoeira jest naprawdę tylko na tym jak oni ją widzą.

Stary alą ją wszyscy tak widzą jako taniec na dyskotekę :) no w tym jest najlepsza :)
A może Ty przejdź się na trening MA! i wtedy sam stwierdzisz po co tańczyć? i dlaczego oni mnie biją?! i dlaczego nie ma muzyki :) bo tu trzeba walczyć!!!
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Wy tu chyba czegos nie rozumiecie, ale nie moja rola uswiadamiac...
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

Stary alą ją wszyscy tak widzą jako taniec na dyskotekę :)

Niestety takiego poglądu nie da się zweryfikować opisywaniem jaka to capoeira jest skuteczna. To może raczej zweryfikowac tylko ulica. Ale właściwie to po co to robić? Chcesz widzieć capoeira jako taniec na dyskotektę to Twoja sprawa. Tylko uważaj jeśli będziesz chciał się osobiście przekonac o jej skuteczności. Bo nie bedzie tak łatwo jak myślisz... :twisted:
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
moim zdaniem opisane sytacje nie maja nic wspolnego z capo (oprocz koszulki, z tym, ze ja trenujac capo, regularnie chodze w koszulkach bjj czy muai thai - bo po prostu lubie:-) ).
ale tomek, jezeli przeszkadzalo ci ich zachowanie, to (tym bardziej, ze stoja w tej bramie regularnie), zbierz kolegow, spuscicie im wpie....l i bedzie po klopocie. ty sobie udowodnisz, ze capo to taniec a oni juz nikogo nie skrzywdza. i po klopocie.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
moj kolezka ktory cwiczy capoeire okolo 2 lat ostatnio byl krojony. oto co mi powiedzial: dwa lata temu bym po prostu oddal wszystko. telefon, portfel itd. teraz powiedzialem im ze nie oddam im nic i ze jak chca to moga sprobowac sobie sami wziac. no i oni sobie po prostu poszli.
takze nie wnikajac w tanecznosc technik na konkretnym przykladzie widac ze cwiczenie capoeiry dalo mojemu koledze pewnosc siebie wystarczajaca do odparcia ataku na ulicy. to jest cos!
ps. juz nawet nie mowie o tym ze gosciu jest tak pozytywnie nakrecony, ciagle o tym gada i ma tyle radosci z treningow ze czasem to mu normalnie zazdroszcze :)
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Nie szukalem mocno intensywnie, ale w sieci filmy capo skupialy sie tylko na rodzie.
Macie jakies filmiki do polecenia na ktorych widac jak Capomani tluka sie tak naprawde - tzn. sa kopniecia na kolana, uderzenia kolanami, lowkicki itd?
Albo zdjecia?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
tu sie troche leja [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Obejrzalem.
Bez sensu, jak w koncu gosc w czarnych spodniach zaczyna zaznaczac uderzenia na sklinczowanym przeciwniku to ktos ich rozgania. :-)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
to byla roda, a jak pewnie wiesz w czasie rody raczej sie do przelewu krwi nie dopuszcza.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

to byla roda, a jak pewnie wiesz w czasie rody raczej sie do przelewu krwi nie dopuszcza.


1) I dlatego jest to strata czasu, nie da to efektu i nie ma zastosowania na ulicy.

2) Można uderzenia zaznaczać 10-15 lat i nie umieć ich wykonać na oporującym i aktywnym przeciwniku.

No mniejsza - wierzcie w co chcecie. Ja w cuda nie wierzę.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

OMG i znowu... tak bardzo chcesz? Ok...
Kopniecia na kolana , lowkicki, uderzenia dlonmi, podciecia i obalenia, uderzenia kolanami i tak dalej...


Yeah:
- w kontakcie 0 %,
- w sparingu 0%,
- przydatność ... 0%.

To tyle. A zapaleńców którzy próbują coś robić realnie jest niewielu. 99% obawiam się poległaby w ciągu 30 sekund walki w sekcji MA.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Combat, a probowales z jakims "capoeirista" posparowac?

i jak tam bylo na tym Wing Tsun?
wybrales sie juz? Dołączona grafika
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

Combat, a probowales z jakims "capoeirista" posparowac?


Nie jestem sadystą :twisted:

i jak tam bylo na tym Wing Tsun?
wybrales sie juz? Dołączona grafika


Hehe - wkrótce może.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Przysluchuje sie tej dyskusji i mam takie spostrzezenia:

po ogladnieciu tego filmiku jeszcze bardziej upewnilem sie ze Capoeira to fajna forma ruchu ale w zadnym wypadku skuteczna samoobrona

chcialbym widziec zastosowanie tych wysokich lub okreznych kopniec w samoobronie lub na ulicy wedlug mnie kompletnie nie przydatne.

zero technik recznych

bardziej to wszystko podobne do folkloru z afryki niz do sztuki walki moze na plaze sie nadaje po to zeby jakims dziewczynom zaimponowac jaka to egzotyka

Pozdrawiam
Spajk
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
kinobishi ja probowalem. Moj przeciwnik cwiczy teraz ze mna elementy muy thai i bjj. Pozdrawiam
K_P
PS. Combat na bym tak w czambul nie negowal capo w aspekcie ulicy. W koncu ogolna sprawnosc fizyczna, a taka sie zdaje sie na capo zdobywa - to rzecz przydatna takze i na ulicy.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
ogolna sprawnosc zdobedziesz nawet wtedy trenujesz jazde figurowa na lyzwach bo tam tez sa podskoki obroty wymachy nogami. Wiec gadka typu pochodzisz gdziestam i zdobedziesz sprawnosc a to sie przyda na ulicy jest wedlug mnie bez sensu.

PS
Moze po Capo mozna obronic sie tez przed nozem palka bejsbolem czy tego typu narzedziami ? Moze jakis specjalista Capo mi na to odpowie ?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

kinobishi ja probowalem. Moj przeciwnik cwiczy teraz ze mna elementy muy thai i bjj. Pozdrawiam
K_P

dzieki, Kubus, ale co probowales?
capoeire, czy wing tsun? Dołączona grafika

poza tym ja jestem bardzo ciekawy Combatowych doswiadczen ;)


Combat - nie meczy Cie uczucie, ze byc moze jakies glupoty popisales na swojej stronie i kung-fu moze jednak byc "kul"? 8)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

PS. Combat na bym tak w czambul nie negowal capo w aspekcie ulicy. W koncu ogolna sprawnosc fizyczna, a taka sie zdaje sie na capo zdobywa - to rzecz przydatna takze i na ulicy.


Ogólna sprawność jasne. Biegi też można w tym aspekcie.

Combat - nie meczy Cie uczucie, ze byc moze jakies glupoty popisales na swojej stronie i kung-fu moze jednak byc "kul"?


Nie męczy. Mam ogólnie także wiele innych zastrzeżeń... (stopnie, style, wiarygodność prowadzących etc.)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Chociaz nie jestem fanem Combata to co napisal na swojej stronie jest w wiekszosci prawda. W temacie Kung Fu mam rowniez podobne zdanie ze chyba nie mial zbyt wiele doswiadzczen z kims kto prezentuje wyzszy poziom. Combat mam rade dla ciebie mieszkasz w Szczecinie to masz nie daleko do Berlina. Chcesz zweryfikowac swoje zdanie ti idz do fili Klasztoru Schaolin i popros ktoregos z mnichow o sparing. Gwarantuje zmienisz szybko zdanie i moze nawet zostaniesz fanem kung fu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
kinobishi sparowalem z przedstawicielem capoeira. Oczywiscie nikt nikogo nie chcial zabic i nikt nie chcial nic brutalnie udowodnic, oprocz zaspokojenia ciekawosci. Nie uzywalem technik "chwytanych", tylko punktowalem, a po trzecim zdaje sie loku, moj szanowny przeciwnik powiedzial, ze dalsza walka nie ma sensu.

Z Wing Tsun nie mialem nigdy do czynienia. Ja to prosty czlowiek jestem -zatem cwicze raczej z prostakami z judo (tak nota bene po wczorajszym treningu z nimi duszen, moja szyja wyglada jakby mnie odratowano od stryczka w ostatniej chwili) , boksu, a jak jakis intelektualistow spotykam to niekiedy w bjj... Wiec gdzie mi tam do tajemnych styli.

Spajk zachwuj spokoj. OK? Acha, przed palka, czy nozem nie ma skutecznych obron, mozesz co najwyzej probowac, ale bez szczegolnych gwarancji. A rola ogolnej sprawnosci w bojce ulicznej jest nie do przecenienia i lepiej nie wkurwiac np. pilkarza recznego (zwlaszcza kolowego, czesto maja powyzej 100 kg wagi)), czy rugbysty. Zapewniam Cie.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024