Skocz do zawartości


Zdjęcie

Capoeira a uliczne gnojki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Żartowniś.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Zanosi sie ze adept Capoeiry zwany Edi sobie posiedzi za napad. Wiecej na ten temat w dzisiejszej gazecie wyborczej lub w temacie "Piotrkowska noca" . MOze jak go wsadza to inni sie troche zastanowia nad swoim zachowaniem
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy wszechswiat i ludzka glupota. Co do wszechswiata nie jestem jednak calkiem pewien..." A. Einstein

spajk pozwolilem sobie zacytowac wpis któy muszę czytac zawsze [po przeczytaniu twojego posta:)

o capoeirze dobry txt, zabawny i tyle. joke.:)
pzdr
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

capoeira to raczej latanie skakanie fikolkowanie tanczenie i wdg. mnie na ulicy sie nie przda ...


moze i masz racje a moze nie...pozwole sobie zacytowac kawalek art.( :rofl: )

VALE TUDO to określenie języka brazylijskiego i oznacza"idzie wszystko".VT jest mieszaniną stylów walki,które łączą elementy boksu tradycyjnego i tajskiego,kick-boxingu,zapasów,capoeiry i...(...)


jak widac tak naprawde capoeiristas sa bardzo niebezpieczni! :lol:

tematow tego typu bolo mase tak wiec chyba nie ma sensu droczyc sie czy capoeira to fikolki czy niebezpieczna sztuka walki.ja ja traktuje raczej jako to drugie....

pozdrawiam
  • 0

budo_nemez
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
ta. szkoda. tylko przejrzyjcie dokladnie film EDI FIGHT z Lodzi i posluchajcie go. Kolesie wrzucaja jakies hasla - i tez krzycza capoeira.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Kurcze, co za ból... Pierwszy post i od razu taki kleks... :lol:
Sorry nie mogłem się powstrzymać... Poczytaj inne tematy na Capoeira też a nawet ten dokładnie to może się spostrzeżesz że to było już wałkowane...
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Capoeira jest super, sprawia ogromną radoche i satysfakcje. Myślę, że jesteście troche niesprawiedliwi w swoich osądach. Trenowałam capo, i wierzcie mi- to jest naprawde fajna sprawa. Wszystko zależy od tego, PO CO trenujemy. Na treningi capoeiry zaglądali kolesie z innych SW i dosyć szybko rezygnowali, bo: brakowało im kontaktu z przeciwnikiem (za mojej kadencji były tylko roda, nie było sparringów), nie rozumieli całej oprawy treningu (muzyka, śpiew itd.) i generalnie czuli się jak agresorzy bo szukali potyczek a tu wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni, ręce sobie podają... no ale czy mozna się im dziwić? Oni po prostu nie po to przyszli na trening i ich prawo. Ja po tkd też nie za bardzo rozumiałam o co biega (w pewnym momencie ćwiczyłam i to i to, i dostawałam baty od trenera he he... :D ), ale wcale nie uważam, że czas poświęcony capo był czasem straconym. Nie chcę wdawać sie w dyskusję o skuteczności capoeiry, nie jestem ekspertem, nie widziałam capoeirzysty w tzw. realnej walce z przedstawicielem innej SW. Można sie dziwić po co capoeirzyści robią fikołki i ginga, można się zastanawiać po co na tkd robi się poomse, na karate kata... Ale kto wie, ten wie... :wink:
A chłopcy o mentalności dresa znajdą się wszędzie- na tkd, na capo, na mt, na karate...
A tak dla ogólnego rozluźnienia wszystkich na forum opiszę pewne zdarzenie- odnośnie "przydatnych technik" (prawdziwe!): pewien koleś, trenujący rzut oszczepem, siedział sobie w pubie, jakis burak koniecznie chciał mu przywalić. Ten koleś NIGDY nikogo nie uderzył, nigdy nie był na treningu SW, nie był "fighterem", więc gdy tamten po raz kolejny go popchnął i szarpnął, wykonał ruch który jako pierwszy przyszedł mu do głowy- jak przy rzucie oszczepem. Nie wiem czy wiecie jak z bliska wygląda taki ruch- to jest ułamek sekundy, momencik... I tamten oberwal tzw. liściem w sam środek twarzy. Łapa mu spuchła jak balon a agresor?Dwa łuki brwiowe rozcięte, nos złamany, twarz jak po spotkaniu z żelazkiem... 8O :oops: :) Tak się zastanawiam, czy ten ślad po otwartej dłoni długo mu został na buźce :lol:
Pozdrawiam wszystkich capo (axe!) i nie capo :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki

ta. szkoda. tylko przejrzyjcie dokladnie film EDI FIGHT z Lodzi i posluchajcie go. Kolesie wrzucaja jakies hasla - i tez krzycza capoeira.


po co doswierzasz ten temat. :X

arzy. Łapa mu spuchła jak balon a agresor?Dwa łuki brwiowe rozcięte, nos złamany, twarz jak po spotkaniu z żelazkiem.


prosze, przestan takie rzeczy mowic.
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Tacy ludzie zdarzają się wszędzie...i na Karate...i na Taekwondo, wszędzie.Początkujący ( jeśli do tego są idiotami) zazwyczaj mają ochotę się sprawdzić....Myślą że jak pochodzą miesiąc to nauczą się wszystkiego...Istnieją przecierz jeszcze zawody...Jak ktoś ma za dużo agresji w sobie to niech się na nich sprawdzi...Zazwyczaj szybko zostają sprowadzeni na ziemię 8)
  • 0

budo_lobo-9
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADÁ Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
Forum przeglądałem często ale dopiero ten temat skłonił mnie do rejsstracji- kiedy przeczytałem, że capoeira to "balet" potanowiłem zaatakować. Capoeira wywodzi się z Brazylii i została wymyślona przez niewolników, i z tąd jej podobieństwo do tańca (niewolnicy nie mieli prawa uczyć sie SW) ale po zniesieniu niewolnictwa Capoeira dalej żyła i służyła WALCE ULICZNEJ i była problemem na tyle dużym, że została ZAKAZANA. Chcę też zaznaczyć, że pomimo tego że na treningach najczęściej nie dochodzi do kontak to to gwarantuje capo może służyć do walki.
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
i po co zaczynasz ten stary wątek ? i piszesz co jest jasne dla wszystkich i prowokujesz do bezsensownej oklepanej dyskusji co jest dobre a co nie.
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
proponuje zamkniecie tematu
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a uliczne gnojki
mówisz i masz :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024