Skocz do zawartości


Zdjęcie

a dlaczego nie dzwonicie na policje ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Gdzies kiedys slyszalem taki zart o gosciu ktory w czasie PRL wpisywal sie do ksiazki skarg i zazalen na rozne tematy czasem zupelnie odmienne od faktycznego celu. Zawsze otrzymywal te sama odpowiedz ze bardzo przepraszamy panska skarga zostala uwaznie przeczytana itp itd. Tak samo z policja maja to pewnie w du... ale cos odpisac musieli zeby miec spokoj. Ostatnio w moim rodzinnym miescie byla zadyma na dyskotece ktora jest w odleglosci ok 100 od komendy i co... Ludzie dzwonia ze boja sie wyjsc bo goscie plytami chodnikowymi rzucaja i laduja bejsbolami gdzie popadnie. Policja owszem przejechala nawet sygnalu nie wlaczyli i pojechali dalej. Po prostu jak zobaczyli co sie dzieje to mieli to w du....
Jesli ktos mi mowi ze policji trzeba zaufac bo to czy tamto to ogarnia mnie smiech. Gdybym byl poslem to moglbym liczyc na natychmiastowa pomoc ale ze zwykly czlowiek jest dla nich oslem to tak tez jest traktowany. Dupska nie rusza tylko mandaty do kieszeni kasuja. To potrafia robic i sa na to 1000 ce przykladow. ZENADA
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

Jesli ktos mi mowi ze policji trzeba zaufac bo to czy tamto to ogarnia mnie smiech. Gdybym byl poslem to moglbym liczyc na natychmiastowa pomoc ale ze zwykly czlowiek jest dla nich oslem to tak tez jest traktowany. Dupska nie rusza tylko mandaty do kieszeni kasuja. To potrafia robic i sa na to 1000 ce przykladow. ZENADA

zaprosiłbym cie do dyskusji na takie tematy na policyjne strony ale niestety obawiam sie , że żaden twój post nie zostałby puszczony na forum z uwagi na poziom "troche powyżej scieku" ;)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
powyzej scieku jest to co robi policja nie mam na mysli wszystkich bo sa tez policjanci z powolaniem do tego zawodu. Po twoich aroganckich wypowiedziach da sie zauwazyc ze tez prezentujesz typ zachowania cwanego pewnego siebie gliny ktory mysli ze jest panem i wladca. Przeciez do ku... nedzy to nie spoleczenstwo ma wam sluzyc tylko wy spoleczenstwu bo wam za to ludzie placa i to dobrze placa. Laski nie robicie a du... sie wam czesto ruszyc nie chce. Wkurza mnie jak ktos mowi jak to swietnie jest. Jak ktos sie decyduje wykonywac ten zawod to wie ze bierze na siebie duza odpowiedzialnosc dziwne jakos ze jak ktos zostaje juz glina to szybko o tym zapomina i najwygodniej jest popracowac do 45 lat potem emeryturka calkiem pokazna mozliwosc podjecia jeszcze pracy odprawa itp. Wiekszosci o to chodzi
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
spajk zarobki policjantow sa smiesznie niskie w porownaniu do ryzyka zwiazanego z ich praca. Policjant tez czlowiek tv i gazety pokaza jakis przyklad policjanta ktory cos tam narobil i zaraz glupie spoleczenstwo uwaza ze cala policja jest taka.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
mi chodzi o to ze nikt nikogo nie zmusza zeby zostal policjantem. Kazdy wczesniej wie na jaka prace isie decyduje i wie rowniez jakie wynagrodzenie za to dostanie. Z slow niektorych ludzi ktorzy tutaj pisza i zapewne sa policjantami mozna wywnioskowac ze to jest jakas misja czy krucjata i jacy to oni bohaterzy bo sie poswiecaja dla ogolu. Wedlug mnie jest to praca jak wiele innych i jesli ktos sie na nia decyduje to powinien sie liczyc z ryzykiem. Jakos nikt nikogo do policji na sile nie wciela. Obywatel ma prawo a nawet obowiazek wymagac aby policjant go bronil nawet z narazeniem wlasnego zycia. Obywatel w panstwie demokratycznym oplaca podatki z czego finansuje sie policje i jest automatycznie jego pracodawca. Nikt laski nie robi i moze lepiej by bylo gdyby do policji trafiali ludzie swiadomi ryzyka swoich obowiazkow i zarobkow. Tak na marginesie zarobki i premie policjantow na pewno sa duzo wyzsze niz przecietnego Kowalskiego
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Spajk,widze,ze jestes kolejnym neoproletariuszem,ktory uwaza,ze mozna by sie pozbyc gory, i ze caly swiat jest niesprawiedliwy,bo bogaci sa traktowani lepiej i bla,bla,bla...
Po pierwsze,w dzisiejszych czasach pieniadz rzadzi i tego sie juz nie zmieni.Na tym polega kapitalizm.Po drugie,zadne spoleczenstwo nie moze funkcjonowac bez elit.Po trzecie,poslowie maja imunitet ze wzgledu na funkcje jaka pelnie.Reprezentuja narod i to,ze taki koles jak Ty cos tam buczy,nie ma nic do rzeczy.Posel zostal wybrany,tzn.,ze jakas czesc spoleczenstwa chce,zeby ja reprezentowal.I koniec dyskusji.Wiec nie krytykuj politykow,bo bez nich ten kraj by nie funkcjonowal.Fakt,ze jest w Polsce wielu niekompetentnych,ale skoro sie ich wybiera,to nalezy ich szanowac i akceptowac ich prawa i przywileje.A jak za bardzo nabroja,to mozna im imunitet uchylic. :wink:

Tak na marginesie zarobki i premie policjantow na pewno sa duzo wyzsze niz przecietnego Kowalskiego


Niedawno czytalem,ze przecietny policjant zarabia niewiele ponad 1000 zl netto,wiec nie gadaj takich bzdur,bo to naprawde malo,jak na standardy europejskie i nawet krajowe!

Obywatel w panstwie demokratycznym oplaca podatki z czego finansuje sie policje i jest automatycznie jego pracodawca


I tu sie Spajk mylisz,bo primo,jest to oplacanie posrednie,tzn. panstwo moze rownie dobrze oplacac obrone narodowa np. z zyskow z inwestycji.Przyjmuje sie,ze policja oplacana jest z podatkow,ale nie oznacza to,ze podatnik jest pracodawco albo czyms podobnym.Bo nie placi sie podatkow bezposrednio na resorty,ale posrednio na wszystkie mozliwe galezie wydatkow panstwa.Policja musi chronic obywateli,ale Twojego gadanie,ze obywatele sa ich pracodawcami jest durne,bo nie podlegaja oni spoleczenstwu,tylko Ministrowi Obrony i jego pracownikow.Policja to instytucja panstwowa,a nie spoleczna.

Zreszta nie gadaj juz tak o tej policji,bo nie jest az tak zle,jak twierdzisz.Owszem,gdyby jako wzorzec wziac policje niemiecka,to nasza jest totalnie bezuzyteczna,ale w takiej Hiszpanii,Portugalii,Wloszech wyglada to juz gorzej niz w RFN,a mimo wszystko nikt nie narzeka.A w.w. kraje sa czlonkami Unii Europejskiej. :!:

Troche wiecej autorefleksji i samokrytyki,a troche mniej szumnch slow,rewolucyjnych hasel itd.,spajk! :wink:
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Piaba to ze ty wyjatkowo agresywny i pewny siebie jestes to ja jaki i wielu innych wie. Jezeli bedziemy siedziec cicho i nie krytykowali pracy policji to bedzie to chowaie glowy w piasek. Piszesz bzdury ze jak posel narozrabia to sie mu immunited uchyli. To idz i uchyl. Nie znasz przyslowia ze kruk krukowi oka nie wykole. Dopuki nie nastapi zmiana kilku pokolen to trzeba bedzie zyc w tym pseudodemokratycznym kraju. Nie da sie wymazac tak nagle tylu lat PRL u. Gdzie ci obecni politycy mieli sie uczyc demokracji ? Na uczelniach w Moskwie. Odbieglem od tematu. Jezeli pisze sie ze policja nie ma pieniedzy to wiarze sie to rowniez z niegospodarnoscia w policji. Wierz mi ze osoby wyzej postawione zyja calkiem niezle. Nawet dzisiaj jest artykul w SE o limuzynach VW i szefach policji. To ze musza byc elity w kraju jest jasne ale dlaczego w tak chamski sposob naciagaja one reszte spoleczenstwa i tworza panstwo w panstwie. Pisanie ze gdzies tam policja dziala jeszcze gorzej jest rownie prymitywne na pewno w Boliwii jest jeszcze gorzej zgadza sie. Jaki z tego wniosek ? Wedlug ciebie taki cieszmy sie bo gdzies jest gorzej. Jabym tam wolal aby bylo lepiej i aby mozna bylo powiedziec nasza policja jest lepsza niz ta np. w Niemczech. Jest logiczne ze jak placisz podatki to panstwo rozdziela pieniadze poprzez budzet na rozne ministerstwa i resorty wiec posrednio jestes pracodawca bo te podatki musisz odprowadzac. Skoro tak jest to masz prawo wymagac. Inna sprawa jest ze jak sie wybiera nieudolne osoby do sejmu to pozniej mamy nieudolnych ministrow i tak dalej. W koncu kolo sie zamyka. Spojrz na frekfencje wyborcz ponad polowa ludzi nie glosuje bo nierozumie praw demokracji i potem sa efekty ci ktorzy siedza w sejmie nie reprezentuja faktycznie wiekszosci spoleczenstwa. No ale moze ciebie tez edukowali wedlug komunistycznych metod wiec nie chce tego komentowac. Nie pisze rewolucyjnych slow bo to o czym mysle sprowadza sie tylko do jednego Ludzie ktorzy zyja w polsce maja prawo czuc sie bezpiecznie a policja ma obowiazek im to bezpieczenstwo zapewnic
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
spajk rownie dobrze mozesz powiedziec ze nauczyciele wiedza na jaka prace sie decduje i nie powinni byc tacy jacy sa, tylko miec cierpliwosc, chciec ludzi czegos nauczyc i w ogole byc wspaniali a zamiast tego sa upierdliwi, i mszcza sie za swoja gowniana robote (niektorzy oczywiscie)
nie ma mowy o zadnej misji, pewnie wiekszosc policjantow jakby miala lepiej platna robote to by sie sekundy nie zastanawiali
aha a to z kolesiem co w PRLu skargi pisal to jest kabaret
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
wlasnie o to mi chodzi aby nie traktowali swojej pracy jak misji tylko jako rzetelna profesjonalna robote ktora trzeba wykonac najlepiej jak sie umie. Bez gadania o placy ryzyku i uzalania sie nad soba jak i bez lekcewazenia zwyklych obywateli.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
spajk, jesteś kretynem i idiotą.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

Piaba to ze ty wyjatkowo agresywny i pewny siebie jestes to ja jaki i wielu innych wie


Znasz mnie??? Nie,wiec nie pier... jaki jestem, a jaki nie jestem!

Piszesz bzdury ze jak posel narozrabia to sie mu immunited uchyli. To idz i uchyl


No comment. :X

Nie da sie wymazac tak nagle tylu lat PRL u


Owszem,zyjemy w kraju,ktory przez blisko 50 lat mial ustroj komunistyczny i zgadzam sie z Toba,ze musi minac wuchta czasu,zeby warunki sie znormalizowaly,ale juz teraz trzeba probowac cos zmienic.
Ale Ty piszesz,ze biedni sa traktowani nie fair,ze tylko bogatych chroni prawo itd. Bzdura :!: :!: :!: W Polsce nie ma przede wszystkim az tak wielu naprawde bogatych ludzi,po drugie gadasz jak socjalista.Kapitalizm m.in. na tym polega,ze Ci,ktorzy maja kase,maja wplyw.I jest to mimo wszystko lepsza opcja niz to co mielismy jeszcze 15 lat temu.Partia,brak wolnosci slowa i fatalnie prowadzona gospodarka i tym samym zruinowanie finansowe kraju.Komunizm nauczyl ludzi cwaniactw,masz racje,korupcja, zalatwianie po znajomosci itd. wywodza sie w Polsce z czasow PRL-u,ale nie mozna po prostu powiedziec,ze trzeba poczekac i samo sie rozwieje w przeplywie generacji.


Nawet dzisiaj jest artykul w SE o limuzynach VW i szefach policji


Masz na mysli "Super Express"?.Jesli czytasz takie glowna i jeszcze w to wierzysz,co oni tam pisza,to jest z Toba zle.Naprawde zle.Tworzenie pseudo-afer i pseudo-skandali to specjalnosc takich brukowcow jak "Super Express" i "Fakt".Nie zwracam na to w ogole uwagi :!:

Spojrz na frekfencje wyborcz ponad polowa ludzi nie glosuje bo nierozumie praw demokracji


Ale o ktorych wyborach Ty mowisz?Cos Ci sie chyba pokrecilo :wink: :D
Niska frekwencja polega p.w. na tym,ze ludzie nie widza nikogo dobrego na posla i z braku jakiegokolwiek sensownego(w ich opinii) kandydata,daruja sobie wybory.Nie ma to raczej nic do czynienia z wiedza lub niewiedza spoleczenstwa.

No ale moze ciebie tez edukowali wedlug komunistycznych metod


O mnie sie nie boj.Ja jestem przekonanym "antysocjalista".Bardziej boje sie o Ciebie,ze wzgledu na Twoje marksistowskie wypowiedzi.

w Boliwii jest jeszcze gorzej zgadza sie. Jaki z tego wniosek ? Wedlug ciebie taki cieszmy sie bo gdzies jest gorzej


Kurde spajk,czytaj uwaznie!
Napisalem,ze w innych krajach UE nie jest wcale lepiej niz w PL.Np. Hiszpania,Wlochy... a nie Ameryka Poludniowa.

Moze sytuacja bezpeiczenstwa publicznego w Polsce nie jest za dobra,ale nie przesadzaj,ze jest tak fatalnie.Tak jak pisal Saszak,malo kto z nas widzial jakakolwiek dramatyczna sytuacje opisywane tak czesto przez media.Nie mowie o pobiciach,tylko o morderstwach,strzelaninach itp. Jesli juz cos takiego sie dzieje,to sporadycznie i nie dotyczy to raczej "zwyklych" ludzi.Wiec nie dramatyzuj.Nie jest dobrze,ale nie jest znowu tak zle.Po ulicach chodzic mozna i da sie normalnie funcjonowac.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

glowna


Cholera, "l" na klawiaturze jest tak blisko "o".Mialo byc oczywiscie "gowno".
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
I to jest przyklad moderatora ktory zamiast dawac przyklad popisuje sie takimi tekstami. Teraz nie mam watpliwosci ze jestes tez przedstawicielem tego zawodu o ktorym toczy sie ta dyskusja. Trudno wymagac kultury raczej trzeba wspolczuc zetacy ludzie musza pilnowac bezpieczenstwa. Mnie to na szczescie nie dotyczy i nie jestem zdany na takich "strozow prawa" jak ty. Nie wiem czy to typowe na tym forum czy nie ale kulture danego czlowieka mozna poznac potym czy potrafi podyskutowac czy nie. Pytanie o twoja kulture po takim tekscie jest zbedne bo odpowiedz jest oczywista. Kultury brak. I tak na koniec kim ty jestes to ja tez wiem i co o tobie mysle tez chyba wiesz ale zeby sie nie znizac do takiego poziomu (jak to okreslil twoj koles "POWYZEJ SCIEKU" )powstrzymam sie od odpowiedzi. Moze z to ze mam inne zdanie wyrzucisz mnie z forum wcale bym sie nie zdziwil bo gdy brak argumentow to stosujecie argumenty silowe. W realu pale a na forum bana.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Spajk,nie oceniaj ludzi zbyt pochopnie...
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Piaba wbrew temu wszystkiemu to miedzy nami toczy sie jakas dyskusja ty masz swoje zdanie ja swoje.Poki dyskutujemy to jest wszystko w pozadku. Ale nazywanie kogos kretynem i idiota swiadczy tylko o jego niskiej kulturze. Ja staram sie taimi slowami nikogo nie obrazac. Sam widzisz jak to jest gdy nie mozna inaczej nalezy komus naublizac to przyklad osoby ktorej sie wydaje ze ma wladze. Szanuje twoje zdanie masz do niego prawo ty uszanuj moje i bedzie w pozadku. Mimo wszystko lepiej ostro podyskutowac lub sie posprzeczac niz zaczac sie wyzywac
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?


Spojrz na frekfencje wyborcz ponad polowa ludzi nie glosuje bo nierozumie praw demokracji

Niska frekwencja polega p.w. na tym,ze ludzie nie widza nikogo dobrego na posla i z braku jakiegokolwiek sensownego(w ich opinii) kandydata,daruja sobie wybory.Nie ma to raczej nic do czynienia z wiedza lub niewiedza spoleczenstwa.

a tu sie z toba nie zgodze, spoleczenstwo ktore doroslo do demokracji idzie na glosowanie, bo taki wlasnie jest sens demokracji. co z tego ze sie im nie podobaja kandydaci, za to jak nie pojda na glosowanie to potem narzekaja "o jezu jak moznabylo wybrac takiego zlodzieja". wlasnie dla tego powinno sie chodzi na glosowania, zeby wyrazic swoja opinie i jesli inaczej sie nie da to chociaz mniejsze zlo wybrac a nie jakies bojkoty
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Racja,ale jesli wyborcy sie wydaje,ze wybiera z samych zlodziejow,to nie widzi sensu w wybraniu jednego z wielu bandziorow.Ale masz racje,ze nasze spoleczenstwo nie doroslo do demokracji i m.in. dlatego frekwencja jest niska.
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

Po trzecie,poslowie maja imunitet ze wzgledu na funkcje jaka pelnie.Reprezentuja narod i to,ze taki koles jak Ty cos tam buczy,nie ma nic do rzeczy.Posel zostal wybrany,tzn.,ze jakas czesc spoleczenstwa chce,zeby ja reprezentowal.I koniec dyskusji.Wiec nie krytykuj politykow,bo bez nich ten kraj by nie funkcjonowal.Fakt,ze jest w Polsce wielu niekompetentnych,ale skoro sie ich wybiera,to nalezy ich szanowac i akceptowac ich prawa i przywileje.A jak za bardzo nabroja,to mozna im imunitet uchylic. :wink:

Immunitet został stworzony jako zapora dla władzy wykonawczej. Może to dla Ciebie, spajku, abstrakcja, ale np. zatrzymanie posła przez policję może mieć znaczący wpływ na rozstrzygnięcia w sejmie. Egzekutywa nie może w ten sposób wpływać na legislaturę. To tak w dużym skrócie.

Tak na marginesie zarobki i premie policjantow na pewno sa duzo wyzsze niz przecietnego Kowalskiego

Nie są.

Obywatel w panstwie demokratycznym oplaca podatki z czego finansuje sie policje i jest automatycznie jego pracodawca

Rozumiem, spajk, że czujesz sie chlebodawcą całej administracji publicznej...

Policja musi chronic obywateli,ale Twojego gadanie,ze obywatele sa ich pracodawcami jest durne,bo nie podlegaja oni spoleczenstwu,tylko Ministrowi Obrony i jego pracownikow.Policja to instytucja panstwowa,a nie spoleczna.

Ministrowi Spraw Wewnętrznych.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
teoria teorią ale faktem jest ze robią oni tam rozne przekrety i tyle
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

Ministrowi Spraw Wewnętrznych


Racja,pomylily mi sie ministerstwa. :oops: Dzieki. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024