Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Witam ponownie

Ku woli wyjaśnienia Ja tez znam Łukasza mozna powiedzieć z widzenia wiem, ze licencje 2 klasy ma od bardzo niedawna, że sędziował kilka razy. Ja też byłam na zawodach i rozmawiałam z wieloma osobami również z p. Ciembroniewiczem i p. Skamla i sytuacje przedstawili troche inaczej (dobrze, ze to nie Ja muszę rozwiazywac spory i ze zajmie sie tym Komisja Dyscyplinarna - właśnie dlatego nie jestem sędzią bardzo bym sie źle czuła gdybym kogos skrzywdziła nawet nie chcący).
Całe Hala wrzała od zarzutów jednej strony na drugą, ale jest pewna różnica pewnego poziomu "kultury" i nie wszyscy szykanuja innych w necie. A tak to widzę.
Masz rację Ja też nie nie mam żadnej licencji sędziowskiej, ale slepa nie jestem i znam sie troche na tym, ale uważam że aby zostac sedzią trzeba miec do tego pewne predyspozycje. Cóż ogólnie macie racje nasi sedziowie są właściwie "świezi" i duża większość musi się jeszcze wiele nauczyć, a nie tylko oskarzają siebie na wzajem - ale nie robia tego na forum publicznym!!! Tylko zwracaja sie do odpowiednich osób, które mają wpływ na cokolwiek i próbują wyjasnić a Ty Łukasz szykasz współczucia, mamy się urzalać jaki Ty biedny?
Kazdy trener, sędzia musi być przygotowany na krytykę wiadomo, że nie wszystkim będzie się podobało to co robią. inaczej nie powinien zajmowac danego stanowiska przynajmniej na razie.
Jak ktos tu na forum słusznie zauważył Wushu uczy nas opanowania.
A obu Panom zabrakło tego w danym momencie. Chociaz widziałam jak Łukasz pisał ta skargę cały aż kipiał od "emocji", ale w końcu siędzia tez człowiek.... tylko czy tak powinno być?
Jestem więcej niż pewna, że NAM nic o tym nie wie, prawda Łukasz? To wspaniały człowiek i wiem, że by na cos takiego nie pozwolił On szanuje innych ludzi nie tylko instruktorów choć nie jest moim trenerem i znam go słabo, ale jak juz mówiłam nie pozwolił by na to, a na pewno nie pochwalił, bo to zachowanie jest....

MACIEKM słusznie zauważył, że gra dotyczyła drugiej zawodniczki p. Grzegorza co to znaczy? ŻE NIE CHODZIŁO MU OTO ABY ONA WYGRAŁA TYLKO ZOSTAŁA UCZCIWIE OCENIONA!!! Może i fakt, że p. grzegorz zbyt wybuchowo zareagował (choć nie wiedziałam tego - i trudno mi to sobie wyobrazić, bo p. Ciembroniewicz zawsze jest taki miły, spokojny no i opanowany), ale każdemu moze się to zdazyć - TRZEBA TEZ UMIEĆ ROZUMIEC INNYCH I WYBACZAĆ SZCZEGÓLNIE JESLI NIE JEST SIE BEZ WINY, a róznica 0,5 jest może i dopuszczalna, ale spora. Myslę, ze spokojnie mogli sobie wszystko wyjaśnić podczas zawodów, a jesli "wpływał" na Twoją ocenę to trzeba było zgłosić się do sedziego głownego konkurencji.
Moim zdaniem nic by się nie stało, gdyby nie ta cała ytuacja na forum. Które Maćku nie służy do szkalowania innych ludzi

[ A nie przypieprz... sie do Łukasza, ktorego wina jest to ze sparwe wyjasnic i podzielic sie tym z nami. ]

On to zaczą chciał wiedzieć jaka jest ludzka opinia to ma. A jego wina no cóż powstała własnie przez to forum, wczesniej mozna było zarzucac p. Grzegorzowi, ze swoje wątpliwosci powinien załatwic skladając protest, a nie dodatkowo stresować sedziego, który i tak ma dość emocji. Sądzę, że to wszystko przez te emocje :-) one nas kiedys zgubią tzn. rodzaj ludzki :?
A jakich słów uzył p. Grzegorz to sie nie dowiemy, bo mimo zapewnień p. Łukasza takowi się nie znaleźli co najwyzej tacy jak Ja słyszący relacje obu stron dlatego bardzo się cieszę, że nie musze osądzać całej tej sytuacji - poprostu mogę mówic to co myślę i nie sądzę, abym kogokolwiek krzywdziła . Poniewaz Ja nie mówie o sytuacji jaka zaszła na Mistrzostwach tylko o tym co dzieje się od tamtego czasu tutaj na forum.

To na razie, bo Was chyba zanudziłam??? (I ponownie Was przepraszam za wszelkie będy, ale tyle tego napisałam, że nie mam sił tego czytać :wink: )
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

Ja bedac w RT bardzo dbalem o to, zebym rozumial to czego sie ucze, dlatego przez prawie 4 lata doskonalilem formy podstawowe - Poza tym nie mam kompleksow z tego powodu

o ile pamietam napisales wczesniej ze w RT poprawiles swoja kondycje i ogolna sprawnosc fizyczna i tylko to wiec po co tu mowa o formach? no ale skoro tak to...

p.Ving Dragon- o co chodzi z baletem i walkami? uwazam, ze lepiej jest jak formy ocenia ktos kto robi formy, niz ktos, kto ubrany jak robocop bije drugiego robocopa. Walka to jedno, a sztuki walki to drugie. Niektorzy po prostu nie sa stworzeni do bicia innych, a interesuje ich sama umiejetnosc (uwazam to za definicje kung-fu- czyli chec robienia czegos dobrze)

dlatego napisalem ze skoro cwiczyles balet to cwicz go dalej i oceniaj balet a nie sztuki walki rodem z Kung Fu bo o ile sie orientuje walka jest ich nieodzowna czescia.

co do calego zajscia na MP to nie wiem jak bylo naprawde i co oceniales czy walki czy formy? znam Grzeska Ciembroniewicza osobiscie i wiem jak on sie zachowuje, skoro mial do ciebie jakies pretensje to chyba mial ku temu racje. mnie tylko zaskoczyla twoja wypowiedz na forum i opis jak to sie stalo. wypada poczekac by on cos napisal od siebie w tej sprawie. tez bylem sedzia na zawodach, tez startowalem i wiem jak jest.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

Jako wilki mistrz pewnie sie pan nie przejmie


Nie wiem, czy jako wielki mistrz przejąłbym się czy nie. Chociaż sądzę, że tak głupio bym się czuł myśląc o sobie jako wielkim mistrzu, że już chyba niczym innym bym się nie przejmował :-)
  • 0

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
[quote name="budo_Maciekm"] Qixing:
Oswiec mnie, bo to troche dziwnie zabrzmialo... [/quote]

tak mnie też - jestem bardzo ciekawa co zrozumiałeś - może nam pomożesz?

[quote name="budo_Maciekm"] a naj wiekszy podziw io tak wzbudzil we mnie sedzia glowny w sekotrze Łukasza - facet byl The best :-) [/quote]
Proszę powiedz mi czy to pochwała czy znowu ironia, bo juz się gubię :roll: Z tego co słyszałam to znakomicie sobie dawał radę.

Właśnie a propos nie wiem czy zauwazyliście, ale na IX MP sedziów było 5 a sędzia główny był 6 i nie oceniał tylko nadzorował. (Na obu planszach)
O własnie nik nie komentuje tej drugiej plansz a tam tez sie działo...[/quote]
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

formy sportowe sa esencja wu-shu


Miałem odpisać Łukaszowi, ale mi sie juz nie chce...
Pozdrawiam serdecznie, miłej nocy 8)
  • 0

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

Widze, ze musze poruszyc kwestie sedziowania w ogole. Wiekszosc sedziow to miejscowi. Tez mnie to w pewnym momencie szokowalo- trzech sedziow na planszy bylo ze szkoly hungar.
- Jest ktos taki jak sedzia glowny konkurencji. Jesli stwierdzi, ze po odrzuceniu noty najnizszej i najwyzszej zawodniczka jest oceniona niewlasciwie, moze zebrac sklad sedziowski i poprosic o uzasadnienie decyzji.


Tak jak napisałam ten 3 sędzia był głównym i nie oceniał, a p 2 sedziów było jeszcze z innej szkoły o ile się nie mylę to z NAN BEI i Ty z mieniający sie z innym a raczej inną sedziną tak wszyszło. Ogólnie zawodnicy i uczniowie szkoły NAMA (teraz juz Stowarzyszenia) wolą startować niz sedziwać - cos w tym musi być. Ale masz rację nie ma jeszcze w PZWS dużo sędziów tak, aby kazdy mógł byc z innej szkoły.
I masz racje sedziowie powinni być OBIEKTYWNI więc nie powinno miec znaczenia z jakiej szkoły są, ale cóż jeszcze wszyscy musimy się pouczyć.
Drobna poprawka sędzia główny nie skreśla najmniejszej i najwiekszej noty i nie patrzy na średnią. On powinien zareagować przy kazdej zanizonej lub zawyzonej ocenie. (Pamietam jak na jakis zawodach sędzia odwrotnie wywiesił note i zamiast 8,9 wyszło 9,8 ale to humorystyczna sytuacja i szybko została naprawiona - wszyscy bylismy w szoku :D ).
A jeszcze jedno pytanie Ty na pewno byłes na tych kursach sedziowskich co reszta? bo Ja slyszałam, że odbywaja sie troche inaczej - przynajmniej na razie mam nadzieję, że zmienia taktyke prowdzenia tych kursów i wydawania licencji!
Wnioski na Twoje punkty (zresztą zanim dokończyłam czytac Twoje wyjasnienia myslałam, ze już Ci przeszło troche zmądrzałeś, ale cóż pomyliłam się...):
1. Masz rację powinni wysyłać, a raczej uczniowie tych szkół powinni chcieć i wiedzie czy się do tego nadają, a jak wiadomo nie wszyscy. A szczególnie Wy młodzi chłopcy (bo jak by nie było wczesnie zaczoles sedziować) uważają że nie ma żadnego problemu wszystko potrafią i do wszystkiego się nadają! to jest bardzo ciekawe...
2. formy sportowe są bardzo widowiskowe i rozwijają mu napewno kondycję, szybkość i gibkość, a wszystkie akrobatyczne elementy są bardzo widowiskowe i trudne do wykonania jak by nie było. Moze nie wszystko z tych form nadaje się do prawdziwej samoobrony takiej na ulicy, ale wielokrotnie moze tez pomóc.
6. zaraz zaraz jakos nie przypominam sobie, aby ktos na tym forum krytykował poziom szkoły NAMA! Ty juz cos kręcisz. Twoje zachowanie nie ma nic wspólnego z twoim instruktorem.
Ej a tak przy okazji to widzieliscie pokaz Nama i jego formę małpki - super to wyglądało.
7. Tak swoja droga Łukasz kto tu się kieruje emocjami??? Dość dziwnie unikasz komplikacji - na forum publicznym???? własnie ich sobie narobiłeś nie miałes przeciwników do tych licznych postów.
8. Oj Łukasz Łukasz kto tu pokazał się w złym świetle, powinieneś sie cieszyć, ze Twoje pierwsze posty znikły, bo az boje sie omysleć co w nich wypisywałeś.
9. Musisz wszystkich obrazać i nie odpowiedziałes na zadne z moich pytań.
podobno nie ma głupich pytań sa tylko głupie odpowiedzi!!!

no nie znowu sie rozpisałam, ale prowokujecie mnie :twisted:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

no nie znowu sie rozpisałam, ale prowokujecie mnie

Mersi prosimy o wiecej :-)
  • 0

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

dlatego napisalem ze skoro cwiczyles balet to cwicz go dalej i oceniaj balet a nie sztuki walki rodem z Kung Fu bo o ile sie orientuje walka jest ich nieodzowna czescia.


Nie wiem dlaczego koniecznie musicie sie kłócić co jest lepsze formy czy sanshou? wszystko przecież jest dla ludzi.
My na treningach uczymy sie form tradycyjnych i sportowych ręcznych i z bronią (uwielbiam szabelkę) równiez Tai chi jak i sanshou. Bardzo się cieszę, że mamy tak urozmaicone treningi. Napewno w wielu szkołach tak jest. Ale nie myślcie, że wszystko na jednym treningu czy w ciągu roku. Zawodnik powinien wybierać dla siebie to w czym dobrze sie czuje, do czego ma predyspozycje. Nie widze powodu, aby wykłocać sie co jest lepsze. Każdy musi znaleźć dla siebie to co mu odpowiada i niech będzie w tym jak najlepszy!!! Ale Panowie nie krytykujcie wyborów innych - co innego powiedzieć swoje zdanie, a co innego krytykować.

co do calego zajscia na MP to nie wiem jak bylo naprawde i co oceniales czy walki czy formy? znam Grzeska Ciembroniewicza osobiscie i wiem jak on sie zachowuje, skoro mial do ciebie jakies pretensje to chyba mial ku temu racje. mnie tylko zaskoczyla twoja wypowiedz na forum i opis jak to sie stalo. wypada poczekac by on cos napisal od siebie w tej sprawie. tez bylem sedzia na zawodach, tez startowalem i wiem jak jest.

Własnie chyba wypowiedzi Łukasza wszystkich niemiło zaskoczyły...
  • 0

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

Mersi prosimy o wiecej :-)

U mnie masz to jak w banku :wink:

nic nie piszecie na temat moich wypowiedzi ciekawe czemu :?:
chyba nie pisze głupot :!: :?: :?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

My na treningach uczymy sie form tradycyjnych i sportowych ręcznych i z bronią (uwielbiam szabelkę) równiez Tai chi jak i sanshou. Bardzo się cieszę, że mamy tak urozmaicone treningi

Mersi, wszystko pieknie i tak ma byc ale...

Zawodnik powinien wybierać dla siebie to w czym dobrze sie czuje, do czego ma predyspozycje. Każdy musi znaleźć dla siebie to co mu odpowiada i niech będzie w tym jak najlepszy!!!

to co napisalas dotyczy zawodnika i jego wyborow gdy staruje w zawodach, cwiczacego gdy trenuje na sali dany styl itp. mowa o predyspozycjach i ich umiejetnym doborze i ksztaltowaniu. nasza dyskusja dotyczy profesjonalizmu w sedziowaniu. uwazam ze bedac sedzia na jakiechkolwiek zawodach trzeba miec jakies pojecie o tym co sie bedzie oceniac. to samo dotyczy nauczania. jezeli sa ludzie ktorzy wybieraja wedlug swoich predyspozycji cwiczenie wylacznie technik ruchu jako cel to jak moga nauczac sztuki walki wlacznie ze sparringami i walka bronia? na takich treningach wtedy bedzie wiecej trupow niz na wojnie. sedzia oceniajac cokolwiek zwiazane ze sztukami walki powinien byc jednoczesnie dobrym znawca tematu i dobrym nauczycielem. powinien wiedziec jakie sa warunki oceny danego ruchu, pozycji, techniki i wielu wielu innych rzeczy ktorych nie wyniesie jedynie z treningu kondycyjnego
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
sorry za dopiske ale musze sie zacytowac bo zapomnialem napisac: :)

jezeli sa ludzie ktorzy wybieraja wedlug swoich predyspozycji cwiczenie wylacznie technik ruchu jako cel to jak moga nauczac sztuki walki wlacznie ze sparringami i walka bronia?

takie zajecia wogole nie powinny sie nazywac kungfu !!!
  • 0

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

to co napisalas dotyczy zawodnika i jego wyborow gdy staruje w zawodach, cwiczacego gdy trenuje na sali dany styl itp. mowa o predyspozycjach i ich umiejetnym doborze i ksztaltowaniu. nasza dyskusja dotyczy profesjonalizmu w sedziowaniu. uwazam ze bedac sedzia na jakiechkolwiek zawodach trzeba miec jakies pojecie o tym co sie bedzie oceniac. to samo dotyczy nauczania


Tak masz zupełną rację każdy sedzia powinien dobrze znac się na tym co sedziuje. Dlatego sedziowie PZWS mają licencje sedziowskie w podziale na 3 specjalizacje TAOLU, TAI CHI i SANSHOU. I sedziują to na czym się najwiecej znają (a przynajmniej powinni). Łukasz tez ma specjalizacje - TAOLU i sedziował zarówno tradycyjne jak i sportowe formy. I bądźmy szczerzy z małymi wyjąteczkami całkiem nieźle, nie odbiegał z notami od innych (zresztą kazdy może sprawdzic wyniki w sekretariacie PZWS).
Właściwie to nie powinno byc całej tej afery, ale przynajmniej dzieki temu mogę sobie z Wami podyskutować :wink: Szkoda tylko Łukasza, bo nie najlepiej to sie dla niego skończy.
Ale wracając do Twojej wypowiedzi nie każdy może zostac dobrym instruktorem (nie sztuka zdać egzaminy- tzn. nie jest to może takie proste, ale po wielu latach ćwiczeń- egzaminy mozna zdać -) ale co dalej jak nauczać? Przeciez nie wystarczy znac nawet perfekcyjnie techniki i podobnie ma się to do sedziowania trzeba bardzo dobrze wiedzieć co sie ocenia, aby nie krzywdzić tych biednych zestresowanych zawodników.
A tak swoją drogą z moich obserwacji wynika iz większość naszych sędziów to zawodnicy. A mimowszystko najlepiej sędziują Ci sedziowie, którzy nie ubiegają się wcale lub juz o medale. Ciekawa sprawa - może wiecie dlaczego?
pozdrawiam i nadzisiaj, a może wczoraj (sama nie wiem, bo juz tak późno) musze juz kończyć pappa
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

A mimo wszystko najlepiej sędziują Ci sedziowie, którzy nie ubiegają się wcale lub juz o medale. Ciekawa sprawa - może wiecie dlaczego?

Może mają już doświadczenie :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

Może mają już doświadczenie :wink:
Pozdrawiam

Dawno sie nie odzywalem ale poniewaz ktos byl ciekawy czy jest na forum jakis sedzia z licencja I stopnia to pare zdan dorzuce do Waszej dyskusji.Mam wszystkie trzy stopnie , zajmuje sie sanda a nie formami i nie bylo mnie na ostatnich zawodach gdyz bylem za granica - moge wiec na cala sytuacje spojrzec obiektywnie.
Bledy w sedziowaniu sie zdarzaja,choc zdarza sie tez ze to co "zainteresowani w wyniku obserwatorzy" biora za blad jest celowym dzialaniem. Kazdy kto ma doswiadczenie sedziuje troche pod siebie - jego ocena zdeterminowana jest wlasnym doswiadczeniem wiadomo ze zauwazy i uzna za pozytywne szcegoly ktore sam trenowal a zbagatelizuje te ktorymi sie nie zajmowal - i tak przykladowo w formach jeden wyzej oceni element akrobatyczny a drugi dolkadnosc postawy, w sandzie jeden zapunktuje kopniecie smagajace pancerz koncem palca drugi wyzej oceni balans i sierp na watrobe... Ocenia sie tak jak sie cwiczy i jak sie walczy.
Ja oceniajac walki biore pod uwage to jak sam odczulbym dane uderzenie -jest to wazne zwlaszcza przy technikach rownoczesnych.Nie ma dla mnie natomiast znaczenia z jakiej szkoly sa zawodnicy,z jakiego miasta jakie maja tytuly, czy dopinguje ich duza grupa kibicow itp. u mnie wygrywa ten co zdobywa wiecej punktow -czysta matematyka :)
I tu wracajac do sprawy wyzwiska w strone sedziego to cos normalnego.Rozumiem kolege Lukasza ze sedziujac Taolu nie spotkal sie z nimi za czesto, ale nie przypuszczam zeby mogl uslyszec cos gorszego niz to co trener z Bialorusi potrafil wywrzaskiwac.Po prostu powinien przyjac to za normalne i sie tym ani nie przejmowac ani nie sugerowac. I pamietac ze na nastepnych zawodach zawodniczki od Ciembroniewicza ma ocenic wedlug siebie tak samo jak na to zasluza ani lepiej ani gorzej.a to czy pretensje ma uznany autorytet czy 5-latek dla mnie jest tak samo bez znaczenia gdyz w momencie sedziowania licze sie tylko ja .
Smieszne jest podejscie niektorych osob :zawodnik ode mnie przegral -bylo zle sedziowanie i bledy, zawodnik ode mnie wygral -wyjatkowo nie bylo bledow,to poziom filozofii Jasia z piaskownicy.
Tak na zakonczenie - do kazdej decyzji sedziego mozna zlozyc protest,wszystkie walki sa nagrywane i w kazdej chwili mozna je odtworzyc, jesli po nastepnych zawodach ktos znowu bedzie plakal ze jego zawodnika sedziowie skrzywdzili i oszukali ,to bedzie to swiadczylo tylko o Nim a nie o sedziowaniu.
A wracajac do mistrzow :jak bylem piekny i mlody chodzilem do SKK Politechniki Wwskiej do Darka Nowickiego na TKD WTF.Jak mowilismy do niego mistrzu to odpowiadal "Mistrz to jest murarski na budowie ja jestem po prostu trenerem"
pozdrawiam wszystkich Trenerow
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Padło tutaj wcześniej stwierdzenie, że formy sportowe są esencją Wu Shu. Dla mnie jeśli już to są podstawą programu sportowego Wu Shu. A jako esencję traktuję formy tradycyjne. Czyli takie które sklecił ktoś przed wiekami i był na tyle dobry, że go nie zabili zanim zdążył je przekazać swoim następcom. Czyli, że były mądre w swoich założeniach. Ale to tylko moje zdanie.

Czytając to co zostało napisane przez Mersi mam takie wrażenie, że gdzieś tam na górze zrobił się już wielki dym w tej sprawie. :?:
Polecą głowy albo trzeba będzie złożyć samokrytykę :D :D :D

Piotrek[/quote]
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Moim faworytem w dyskusji było za to zdanie - również Mersi - jak to "wszystko powinno było pozostać w PZWS". Hehe, trza było na starą dobrą modłę łeb ukręcić sprawie zanim ktokolwiek się o tym dowiedział, żeby nie psuć wizerunku związku?

Przecież i tak wszyscy wiedzą że jest syf. Bo sztuki walki są z dalekiego wschodu, ale mentalność na wskroś polska...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Mentalność na wskroś polska... ale skoro formy sportowe są esencją wushu, to może nasza mentalność też może być esencją wushu :D
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Kurczę, na parę dni człek z netu odpadł, a tu taka zadyma...
W zasadzie na razie jedyna rozsądna wypowiedź, to post Kinkonga, pod którym w zasadzie można się jedynie podpisać.

Tym niemniej parę słów do Łukasza napiszę.
Łukasz, niezależnie od tego, jak cała sytuacja wyglądała, napiszę Ci jak to wygląda z zewnątrz:
To Forum ma to do siebie, że jest opiniotwórcze, czy tego chcemy, czy nie. Jeżeli umieszczasz tu rewelacje utrzymane w kilmacie artykułu z "Super Expresu", których nikt nie jest w stanie potwierdzić, to niezależnie od tego, czy opisana przez Ciebie sytuacja zaistniała moderator ma prawo usunąć taki post. I między Bogiem a prawdą powinieneś być mu za to wdzięczny, bo nie wiem, czy zdajesz sobi sprawę, że to co napisałeś spokojnie wystarczyłoby panu Ciembroniewiczowi do pozwania Cię na drodze cywilnej o pomówienie. I marnie widziałbym Twoje szanse w sądzie jeżeli nie masz świadków, którzy potwierdzą Twoje rewelacje.
To po pierwsze.
Natomiast twoje zachowanie po skasowaniu posta (przeczytałem tylko pierwszego, potem nie miałem dostępu do sieci) jest co najmniej zastanawiające. Ciskasz się jak piskorz oskarżając wszystkich naokoło o brak obiektywizmu, rzucasz komentarze pod adresem Andrzeja...
Odnośnie łamania punktów regulaminu, to złamałeś jeszcze jeden - logowania się pod dwoma nickami na Budo - nie mylę się chyba, prawda?

Cała sprawa jest prosta, tak jak opisała to Mersi - jest komisja rewizyjna od rozpatrywania takich spraw, pisze się skargę, wysłuchuje obu stron i jest po problemie. Oczywiście można mówić o braku obiektywizmu komisji, ale trzeba to przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza, o ile się chce sędziować.
I ja wcale nie przyjmuję tego jako ukrywanie sprawy czy chowanie pod dywan, oczywiście, jeżeli sprawa zostanie rozpatrzona, a nie rzeczywiście ukręci się jej łeb.
Odnośnie profesjonalizmu sędziów, to moja lista uwag miałaby ze trzy metry długości. Jak słusznie zauważyła Mersi nikt nie czepiał się jakoś drugiej planszy, gdzie jedna z pań nie radziła sobie z ocenianiem w ogóle. chcąc dać ocenę 9,7 dawała 7,9 8O

Natomiast odnośnie poniższego cytatu:

6.Skad wszyscy moi przeciwnicy na tym forum sa pewni, ze cwicza jedyne sluszne kung-fu. Moze ktos was oszukuje? Nie uwazam natomiast, zeby szkola w ktorej trenuje wielu najlepszych w Polsce zawodnikow (co udowadniaja na turniejach i pokazach) nie uczyla dobrze wu-shu. Szacunek wielki dla NAMA !


Mam osobistą prośbę - wyłącz z tego Nama. Za dużo lat się z nim przyjaźnię, żebym patrzył bez słowa na to jak podpinasz się pod jego autorytet, nawet jeżeli Jemu to wisi.
Natomiast co do tego, czy jesteśmy pewni czy to, co robimy jest dobre, to tę ocenę możesz pozostawić nam samym. Z punktu widzenia wielu z nas, to, co ćwiczysz - to niewart żadnej uwagi balet. I piszę to, mimo, że bawiłem się w ten balet ładnych parę lat i mimo tego, że ci "najlepsi zawodnicy w Polsce" to moi dobrzy znajomi i przyjaciele. I fakt jest faktem, są świetni w tym, co robią. I zauważ, że nikt tutaj nie podważa zasadności ćwiczenia baletu o ile to się komuś podoba. Wątpliwości dotyczą tego, czy ćwicząc sportowy Changquan jesteś w stanie ocenić prawidłowo tradycyjne południowe formy, których w życiu nie robiłeś. Ale tak jak mówię, problem braku samokrytycyzmu jest problemem dotyczący m wielu sędziów.
Mało tego - prowadzi się tu dyskusje zarówno dotyczące sportowych jak i tradycyjnych odmian chińskich sztuk walki. Czyli zarzuty o promowanie czegokolwiek są co najmniej nie na miejscu. Masz ochotę napisać reklamę szkoły Nama i info o zajęciach na "Reklamie Klubów"? To pisz, kto Ci broni.
Natomiast co do tematu, to radzę, żebyś przeprosił zainteresowanych i odpuścił. Bo na razie jest to równia pochyła.

K.
  • 0

budo_łukasz szwed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Skomentuje to tak- jest pieknie.
Temat mojego postu zdecydowanie sie zmienil. Wypowiadaja sie na ten temat ludzie ktorzy nie znaja calej sytuacji- nawet przebiegu tej burzliwej dyskusji na forum. Moj pierwszy post byl bardzo kulturalny i opisywal cala sytucje obiektywnie ( oczywiscie moimi oczami- ale nie rozumiem czemu mialbym klamac ) Prawde mowiac to nie zamierzalem nawet bardzo wlaczac sie w dyskusje- odpowiedzi na moj pierwszy post byly bardzo obiektywne i w zasadzie nie budzily kontrowersji. Bylem swiadomy, ze moze byc on dowodem znieslawienia, ale jako ze pisalem prawde nie obawialaem sie specjalnie. Napisalem odnosnik do postu w dwoch innych, poniewaz uzytkownik zapytal sie w nich o p. G.Ciembroniewicza. Moj pierwszy post byl natomiast moja opinia na temat p. G. Ciembroniewicza. Uznalem wiec, ze jest to wypowiedz na temat, a nie chcialem sie powtarzac. Poza tym liczylem na to ze znajda sie jacys swiadkowie, ktorzy to potwierdza. Dwoch swiadkow zdarzenia mam i to pochodzacych z roznych szkol. niestety nie korzystaja oni z internetu. Niestyty moj pierwszy post zostal natychmiast skasowany- jak podal moderator z powodu zlamania regulaminu. napisalem wiec pytanie do moderatora. Moderator odpisal mi i natychmiast zablokowal mozliwosc odpowiedzi. Tak uwazam ze sie nie robi. musialem na kazda odpowiedz tworzyc nowy temat. Temat w ktorym sie teraz wypowiadam mial zupelnie inny poczatek, w tym momencie dyskusja nie ma sensu. Zreszta nie miala juz wczesniej. Odpisywalem, bo mnozyly sie ataki na moja osobe nie zwiazane z cala sprawa. O szkole Nama powiedzialem dopiero w momencie jak ktos stwierdzil ze cwicze w RT. Czy chowam sie za autorytetem Nama? mysle, ze nie. O tym ze jest to dobra szkola napisalem dopiero, kiedy ktos nazwal ja szkola baletowa. Nie chcialem po prostu, zeby jej wizerunek ucierpial przez jakas zlosliwa uwage.
Dlaczego rozmowa na forum pokazuje mnie w zlym swietle? Poniewaz sa to tylko strzepki moich wypowiedzi, ciete przez moderatora. Wszelkie uwagi osob, ktore widzialy cala sytuacje i opowiedzialy sie po mojej stornie zostaly usuniete- moze dlatego zniechecily sie do dalszej dyskusji. Uwazam, ze jedynym aspektem emocjonalnym sa moje ataki na moderatora. Dlaczego atakuje moderatora? dlatego, ze uzywajac swoich mozliwosci manipuluje moimi wypowiedziami stawiajac mnie w zlym swietle.
Czy loguje sie pod dwoma Nick'ami? nic o tym nie wiem- owszem bylem zarejestrowany pare lat temu ale nie pamietam ani nick'a ani hasla. Zarejestrowalem sie wiec od nowa.
Naprawde zal mi osob, ktore nie znajac calej sytuacji sie o niej wypowiadaja. To tyle.
  • 0

budo_łukasz szwed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
To w ramach tego, ze wszyscy sie martwia jak bardzo sobie szkodze. Przynajmniej jestem odpowiedzialny za to co robie. To jest wlasnie przyczyna tej dyskusji. czytajcie szybko bo zaraz pewnie zostanie usunieta.
"Chcialbym opowiedziec spolecznosci vortalu budo o przykrej sytuacji jaka miala miejsce na IX Mistrzostwach Polski, ktore odbyly sie 05.10.2003. Otoz jako sedzia Taolu sedziowalem konkurencje form tradycyjnych, poludniowych kobiet. Wszystko bylo w porzadku, az do momentu, kiedy pan Grzegorz Ciembroniewicz (mam nadzieje, ze nie przekrecilem nazwiska) ze szkoly Choy Lee Fut poczul sie urazony ocena, ktora zgodnie z wlasnym sumieniem i zasadami sedziowania wystawilem jego zawodniczce. Wszystko byloby w porzadku, gdyby pan G. zaprotestowal droga oficjalna. Niestety podszedl do mojego stolika sedziowskiego (mimo, ze ocenialem kolejnego zawodnika) i zaczal wyzywac mnie slowami: "zniszcze cie", "stracisz ten stolek" "jestes niekompetentny i nie nadajesz sie na sedziego". Nastepnie pan G. zaczal szarpac mnie za marynarke probujac wyrwac mi identyfikator. Co wiecej pan G. nie poczul sie dostatecznie dobrze po pierwszej serii wyzwisk i zaczal obsypywac mnie kolejnymi epitetami. Dopiero interwencja ochrony zakonczyla te farse. Prawdziwosc tej sytuacji potwierdzili swiadkowie zdarzernia.
Wraz z glebokimi wyrazami wspolczucia dla tego pana chcialbym zwrocic mu rowniez uwage na to, ze nie jestem jego kolega i nie zycze sobie, zeby zwracal sie do mnie per ty. Co wiecej wszelkie watpliwosci mozna rozwiazac sposobami innymi niz przez proby zastraszenia sedziego, co wydaje mi sie zachowaniem niegodnym doroslego czlowieka, a tym bardziej adepta sztuk walki. Mysle, ze przy braku elementarnego opanowania, nie powinien pan nikogo nauczac sztuki walki. Jednoczesnie informuje, ze nie zamierzam wdawac sie z panem G. w utarczki slowne. Pana zachowanie zostanie poddane ocenie przez komisje dyscyplinarna PZWS, a przy jakichkolwiek dalszych probach znieslawienia, badz zastraszania rozwaze mozliwosc wejscia na droge cywilno-prawna. Wszelkie watpliwosci na temat mojej pracy jako sedziego mozna rozstrzygnac w PZWS, gdzie znajduje sie kompletny dziesieciostronicowy protokol z mojej pracy.
Z powazaniem
Łukasz Szwed- sedzia taolu 2. klasy"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024