Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

budo_łukasz szwed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
chcialem sie zapytac pan Dachenga dlaczego usunal moj post pod tytulem "Niezrownowazony Mistrz?" ? Mysle, ze nikogo nie urazilem, a jedynie opisalem prawdziwa sytucje. Nie zlamalem zadnego punktu regulaminu forum. Jezeli uwaza pan, ze napisalem tam nieprawde, to trzeba bylo sie do tego w jakis sposob ustosunkowac, ew. poprosic, zebym przedstawil swiadkow zdarzenia. Mysle jednak, ze sprawa tkwi w czym innym. Wielcy mistycy,mistrzowie kung-fu, budujacy swoja pozycje na mydleniu oczu rzekomym znawstwem musza trzymac sie razem. Na forum mozna natomiast bezkarnie obrazac pana Palysa, czy TKM. Jakakolwiek polemika na temat "uznanych aUTORYTETOW" jest zakazana, bo jeszcze okazaloby sie, ze wcale nie sa tacy wielcy. Pozdrawiam wszystkich uczestnikow, tego zaklamanego forum. Heil System!!!!
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
To moze napiszesz gdzie, ile, u kogo, jaki styl ćwiczyłeś !!!

Określając to forum jako zakłamane, określasz tak samo jego uzytkowników (m.in. siebie samego)
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Nie zamierzam prowadzić śledztwa w sprawie wydarzeń na MP :-)
Nie poddaję w wątpliwość tego, że opisana sytuacja zaistniała. Jednak potrafię sobie też wyobrazić tak beznadziejnego sędziego, że malo kto potrafiłby powstrzymać się od takiej reakcji (wcale nie twierdzę, że dotyczy to tej sytuacji). Instruktorzy kung-fu/wushu nie są święci i doskonali. Realne kung-fu to nie bajki na temat absolutnej doskonałości. W przeciwnym wypadku należałoby potępić zdecydowaną większość historycznych mistrzów sztuk walki :-) i najlepiej nie ćwiczyć styli, które oni nauczali :-)
Posty zakładające choćby hipotetyczną świętość instuktorów kung-fu są zbyt absurdalne, żeby zaśmiecać nimi forum :-)
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
No skoro koniecznie chcecie dyskutować, to proszę w jednym temacie.
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
To gdzie i u jakiego mistrza ćwiczył p. Łukasz Szwed można sprawdzić na stronie PZWS [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Piotrek

PS Owszem w kung fu okrzyk odgrywa istotną rolę jednak o co innego chodzi
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Sorry za lamerskie pytanie. Przejrzałem sobie w/w stronę i rankingi zawodników. Czy zawody form (tradycyjnych/sportowych) dotyczą form według mojego laickiego rozumienia, to jest indywidualnie wykonywanych układów, czy też są na takich zawodach walki?
  • 0

budo_łukasz szwed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
dane nieaktualne! od dluzszego czasu
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Nie podoba mi sie to :evil: .
Sorry, ale wejdz w "Posty od ostatniej wizyty" a tam 4 zblokowane tematy.
Nie wiecie co to priv? Zalatwiacie prywate to jest to prywata.
Nie chce mi sie czytac co wypisujecie. To jest nieciekawe i wrecz przykre.

Pozdrawiam i zycze troche samokontroli.
Niedziel
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

Pozdrawiam i zycze troche samokontroli.


nie mieszaj taekwon-do z kung fu :-) .
poza tym ciekawie się czyta, co się wtrącasz :-)
  • 0

budo_fasola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

Nie zamierzam prowadzić śledztwa w sprawie
Posty zakładające choćby hipotetyczną świętość instuktorów kung-fu są zbyt absurdalne, żeby zaśmiecać nimi forum :-)


Przepraszam wydaje mi sie ze nie ja jeden nie potrafie zrozumiec tej wypowiedzi...

Ale wydaje mi sie ze konstruktywna krytyka jest na miejsu... Uwazam iz Posty Lukasza Szweda sa krotkie zwiezle rzeczowe w przeciwienstwie do jw. obserwowanego wodolejstwa...

I wydaje mi sie ze uznany autorytet nie obawia sie krytyki gdyz ona mu nie szkodzi a jedynie krytykujacemu Gdyz mistrza nie probuje sie zrozumiec ale sluchac z naboznoscia since One will never know when he will be granted the honour of being given the attention of a real master.
(z powodu lepszej umiejetnosci a nie pychy dokonczylem swoja idee po angielsku )

Z wyrazami szacunku dla Moderatora
Lukasz

i pozdrowionka dla wszystkich
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Witam. Bez żadnych emocji. Może na ten temat wypowie się ktoś kto widział całe zajście oraz widział oceny komisji sędziowskiej a co za tym idzie różnice między poszczególnymi sędziami. Z ust osób które widziały zawody słychać że ludzie (nie wiem czy wszyscy) byli cięci przez sędziów.
Widziałem wiele zawodów i wiem że jest to polityka nagminna i nie jest to tylko nasza polska specyfika. Inna sprawa zachowanie trenera czy też mistrza jak kto woli. Czasami jednak jak widzę jak sędziowanie to naprawdę chce się ............... :twisted: .
Pozdrawiam
Maciej W
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
'kazdy kij ma dwa konce. na jednym jest Krakow a na drugim Warszawa'
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Moje zdanie jest takie... widzisz poziom zawodników i widzisz poziom swoich... aż tu nagle sędzia "wali" babola... można się zdenerwować... natomiast czy p. Ciembroniewicz używał słów jakie były wymienione, tego się już nie dowiemy...
  • 0

budo_łukasz szwed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
1.widze, ze dyskusja jednak sie rozwija. milo, ze p. Dacheng zauwazyl "jak chcecie juz dyskutowac to pozwole". Juz myslalem, ze forum dyskusyjne sluzy tylko do umieszczania ogloszen o kolejnym fascynujacym seminarium prowadzonym przez jedynego slusznego mistrza.
2. jezeli dyskusja ma byc owocna prosze moderatora o przywrocenie moich postow- nie zamierzam sie powtarzac.
3.Dlaczego musze otwierac nowe tematy- bo kazdy ktory rozpoczne jest blokowany, po tym jak komus "z gory" koncza sie argumenty.
4.Dlaczego nie zalatwiam takich rzeczy na privie- bo zostala mi taka mozliwosc zablokowana po pierwszym post'cie- kolejny argument, zeby go przywrocic.
5.Nie dalismy prawdopodobnie zadnej szansy na wypowiedzenie sie p. Ciembroniewiczowi, a na tym bardzo mi zalezy.
6.P. Dacheng napisal, ze potrfi sobie wyobrazic tak beznadziejnego sedziego, ze usprawiedliwia to podejscie do niego w czasie pracy straszenie i proby wplywania na jego decyzje (z dopiskiem, ze nie jest to zadna aluzaj do mnie). chcialbym zeby pan Dacheng wypowiedzial sie co taki sedzia musi zrobic, zeby wywolac takie zachowanie. Bo jezeli uwazawystarczy nota nizsza o 0.3 to boje sie, ze kiedys mnie pobije jak roznica wyniesie 0.5. ja dodaje, ze potrafie sobie wyobrazic tak beznadziejnego moderatora, ktory nie wie jakie jest jego zadanie, a forum wykorzystuje dla swoich celow- nie jest to zadna aluzja do p.Dacheng'a.
7.Nie chcialem mieszac to sprawy gdzie i ile cwicze, bo uwazam, ze nie ma to zadnego zancenia dla dyskusji, ale skoro informacje w PZWS sa nieaktualne spiesze ze sprostowaniem. W Czerwonym Tygrysie zaczlaem cwiczyc majac lat 13 czyli 8 lat temu. Cwiczylem tam 6lat i uwazam ze wynioslem z tamtad tylko i wylacznie kondycje i przygotowanie akrobatyczne. Potem pol roku Taekwondo (tylko zeby cos robic) nastepnie oboz treningowy u S. Pawlowskiego. Od poltora roku dosc intensywnie w szkole Nama. Poza tym licencje sedziego mam od dluzszego czasu- 2lata. Bylem na ok. 8 zawodach rangi MP. w tym na 4 sedziowalem. Zdarzalo mi sie rowniez startowac. Oprocz tego literatura, filmy, internet- mysle ze jest to troche jak na poczatek.
8. Na tych zawodach zostala przez pana Ciembroniewicza zlozona skarga na moje sedziowanie (jego prawo) Po jednostkowym przypadku rozbieznosci. Chcialbym natomiast, zeby ludzie ustosunkowali sie do tego, czy mozna w czasie zawodow wyrzucac swoje zale na sedziego, ktory nie moze nic odpowiedziec, a dodatkowo go to rozprasza.
  • 0

budo_łukasz szwed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

No skoro koniecznie chcecie dyskutować, to proszę w jednym temacie.

to a'propos dyskusji cytat byl niedokladny- skoro koniecznie chcecie dyskutowac na forum dyskusyjnym... jakie to glegokie
2. poprawiac postow tez nie moge
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Powtórzę kolejny raz - nie sądzę aby p. Grzegorz Ciembroniewicz odpowiedział na tym czy też na innym forum... dlaczego ? otóż dlatego że z tego co mi wiadomo nie bywa na żadnym z nich... ludzi ćwiczących CLF też "widuje" się tutaj sporadycznie - tak więc marne szanse !!!

Co do sędziów... jak wspomniał Dacheng - można sobie wyobrazić jak sędzia może zamieszać... powiem tak : dwie noty są odrzucane, ale kiedy jeden z sędziów walnie ostro po punktacji to w tym momencie ocena która miał być odrzucona zostaje zaliczona z tak prostego powodu że najgorszą w tym momencie jest ocena sędziego który coś "spaprał"

Można w ten sposób obniżyć ocenę o kilka setnych a to może kosztować utratę medalu. Czy sędziowie tak robią ? Moim zdaniem TAK. Czy wszyscy ? Moim zdaniem NIE. Dziwnym jednak jest to na różnego typu zawodach że większość zwyciężców to "miejscowi"...

Widziałem już różne werdykty sędziowskie więc jestem w stanie zrozumieć postępowanie wielu zawodników i trenerów, kiedy "zobaczyli" taki a nie inny werdykt... nie oznacza to że popieram ich reakcje czy zachowania... poprostu ich rozumiem :?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

: dwie noty są odrzucane, ale kiedy jeden z sędziów walnie ostro po punktacji to w tym momencie ocena która miał być odrzucona zostaje zaliczona z tak prostego powodu że najgorszą w tym momencie jest ocena sędziego który coś "spaprał"


Nie masz racji. Jesli juz 2'ch sedziow daje niska punktacje to cos musi byc nie tak.

poprawiac postow tez nie moge

Ja tez nie. :wink:

jezeli dyskusja ma byc owocna prosze moderatora o przywrocenie moich postow- nie zamierzam sie powtarzac.

Tu sie przychylam. Panie modzie... czy to mozliwe?
Daj tu wszystkie posty, a tamte topice do archiwum.

do p.6 To po prostu reszta forumowiczow chciala wiedziec o Tobie jak najwiecej, skoro jest toczona rozmowa o osobie znanej powszechnie w srodowisku KF.

Swoja droga nie spodobalo mi sie podwazanie nieustanne kwalifikacji sedziowskich Łukasza - bo takie wnioski mozna wyciagnac po przeczytaniu o "nieudolnych", "zawistnych", "zlosliwych" sedziach i z dopiskiem "Bron Boze to nie aluzja do Ciebie...". Ta, ta pewnie, ze nie do niego :wink: .

Na tych zawodach zostala przez pana Ciembroniewicza zlozona skarga na moje sedziowanie (jego prawo) Po jednostkowym przypadku rozbieznosci. Chcialbym natomiast, zeby ludzie ustosunkowali sie do tego, czy mozna w czasie zawodow wyrzucac swoje zale na sedziego, ktory nie moze nic odpowiedziec, a dodatkowo go to rozprasza.


Jak zostala rozpatrzona ta skarga?
Co do drugiej czesci pytania to przyjezdzajac na impreze sportowa zostajemy poddani pewnym regulom, ocenianym wlasnie przez sedziow, ktorym musimy sie podporzadkowac. Jesli nie to sie nie przyjezdza.
Niezadowolona osoba powinna podejsc do sedziego juz po tym jak skonczy swoja prace i na spokojnie wszystko wyjasnic. Inna opcja swiadczy o braku szacunku. A to niedobrze.

Pozdrawiam wszystkich
Niedziel.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

7.Nie chcialem mieszac to sprawy gdzie i ile cwicze, bo uwazam, ze nie ma to zadnego zancenia dla dyskusji, ale skoro informacje w PZWS sa nieaktualne spiesze ze sprostowaniem. W Czerwonym Tygrysie zaczlaem cwiczyc majac lat 13 czyli 8 lat temu. Cwiczylem tam 6lat i uwazam ze wynioslem z tamtad tylko i wylacznie kondycje i przygotowanie akrobatyczne. Potem pol roku Taekwondo (tylko zeby cos robic) nastepnie oboz treningowy u S. Pawlowskiego. Od poltora roku dosc intensywnie w szkole Nama. Poza tym licencje sedziego mam od dluzszego czasu- 2lata. Bylem na ok. 8 zawodach rangi MP. w tym na 4 sedziowalem. Zdarzalo mi sie rowniez startowac. Oprocz tego literatura, filmy, internet- mysle ze jest to troche jak na poczatek.

Takie moje 3 grosze: jak na sędziego to dość małe doświadczenie...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
A jak ma je zdobyc???

Pozdrawiam i szacuneczek
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
zeby oceniac walki najpierw samemu trzeba umiec walczyc
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024