Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dylemat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_adaś
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dylemat
Hej wszystkim


Mam takie pytanka.Jestem z Krakowa i mam 25 latek.Chcialbym sie zapisac gdzies w Krakowie na Kung-Fu.Czy moglibyscie mi polecic jakąs dobra szkole w Krakowie która sie nie rozleci po miesiącu?.Czy warto w tym wieku zapisywac sie na taka sztuke walki?,czy nie jestem poprostu za stary juz? i ostatnie pytanko czy Kung-Fu,jest skuteczna forma walki,nie chodzi mi o trzaskanie sie z dresami,bo na to jestem za stary i za rozsadny.Tylko o to czy bede sie wstanie obronic???.Za odpowiedz bedę wdzięczny dozgonnie.Pozdrowienia wszystkim :-)
  • 0

budo_voitaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Witam!!!

Z tym wiekiem to już przesadziłeś :)
Chyba, że Ci klawisze się pomyliły i masz duuuuużo więcej, ja również jestem w tym wieku, ale nie czuję się za stary na zaczynanie czegokolwiek :lol:
Co do skuteczności to były już takie tematy (bez jednoznacznej odpowiedzi). A jeśli chodzi o drechy to Ty może jesteś na to za rozsądny ale oni raczej nie :? więc uwzględniłbym ich jako potencjalnych przeciwników.

Jeśli chodzi o szkoły to wiem, żę jest tam Choy Lee Fut (chyba dobrze napisałem), co do innych to niestety nie pomogę bo nie wiem :(

Pozdrawiam Voitaz
  • 0

budo_darsit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Cześć!

[quote]Mam takie pytanka.Jestem z Krakowa i mam 25 latek.Chcialbym sie zapisac gdzies w Krakowie na Kung-Fu.Czy moglibyscie mi polecic jakąs dobra szkole w Krakowie która sie nie rozleci po miesiącu?.Czy warto w tym wieku zapisywac sie na taka sztuke walki?,czy nie jestem poprostu za stary juz? i ostatnie pytanko czy Kung-Fu,jest skuteczna forma walki,nie chodzi mi o trzaskanie sie z dresami,bo na to jestem za stary i za rozsadny.Tylko o to czy bede sie wstanie obronic???.Za odpowiedz bedę wdzięczny dozgonnie.Pozdrowienia wszystkim [/quote]

Zajdź na Starowiślną37
Mowa o Wing Chun Kung Fu. Gwarantuję , że sie po miesiącu nie rozleci :lol: Na resztę pytań mam nadzieję odpowiesz sobie sam :D

DarSit[/quote]
  • 0

budo_bufon
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
hello :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :] - na bank sie nie rozleci

Pozdrawiam
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Jesli jest tylko taki wybor to nie ma nadczym sie zastanawiac - ymaa.
Petr
  • 0

budo_bufon
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
polecam...nie wiem jak w Kraku...ale w K-c jest OK :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Choy Lee Fut kung-fu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
chen taijiquan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_darek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat

Hej wszystkim


Mam takie pytanka.Jestem z Krakowa i mam 25 latek.Chcialbym sie zapisac gdzies w Krakowie na Kung-Fu.Czy moglibyscie mi polecic jakąs dobra szkole w Krakowie która sie nie rozleci po miesiącu?.Czy warto w tym wieku zapisywac sie na taka sztuke walki?


Na pewno warto: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:D
Pozdrawiam
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Ja polecam Choy Lee Fut. Jest solidnie i dosc skuteczny styl. YMAA raczej jest dla mlodszych - tam ucza jednak troche bardziej akrobatycznego stylu i wiecej jest 'ogolnorozwojowki'.

pzdr
Arkadesh
  • 0

budo_tstankie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Choy Lee Fut raczej odradzam, jest tam po prostu drogo - 110 zł. miesięcznie za treningi w głównym oddziale a w innych najtaniej 75 zł.(dowiadywałem się rok temu), a treningi są krótkie - 50 min. Radzę Ci [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Płaci się tam tylko 50zł/mies.[/url]
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Dla porównania Choy Lee Fut prowadzi sifu Grzegorz Ciembroniewicz, a jego wiedza i autorytet jest warta tych pieniedzy... co do Jow Ga to przy tym co napisałem wyglądają mniej okazale... co nie oznacza ze to gorszy styl... poprostu napewno "słabsi" instruktorzy :)
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Przeliczanie jakosci treningow na pieniadze to troche nie ta droga. CLF jest drogie, ale jak sie chodzi to sie czuje, ze sie wie za co placi.
Ale mysle, ze najlepiej zebrac sie i w jeden tydzien obskoczyc wszystkie wymienione szkoly - sprobowac po jednym treningu wszedzie (1szy trening jest darmowy) i samemu wybrac to co sie poczuje. Nie ma sensu cwiczyc czegos tylko dlatego, ze jest tansze, jesli nie ma sie poczucia, ze jest to to co chce sie robic. Oczywiscie nie stawiam tu rownania tansze = gorsze. Tak poza tym poczatkujacych w CLF nie uczy raczej sifu Ciembroniewicz, a inni instruktorzy - w niczym nie ujmuje to jednak fachowosci tych treningow.

pzdr
Arkadesh
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Oczywiście nie twierdzilem ze Jow Ga jest gorsze bo tansze :) Chcialem tylko podkreslic niewątpliwą różnicę w poziomie nauczania (większe doświadczenie) tylko tyle... chociaż G.Ciembroniewicz przed CLF ćwiczył i nauczał Jow Ga (Chow Gar)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
ja tez nie chcialbym nikogo urazic,ale raczej Choy Lee Fut w Krakowie podobno nastawione jest bardzo komercyjnie i nie chodzi tu tylko o kwestie oplat za treningi. Jesli chodzi o sama skutecznosc stylu to nie cwiczylem za wiele, wiec nie moge sie wypowiadac ,ale wszyscy znajomi ktorzy trenowali to zrezygnowali (trenuja inne SW).
Nie wiem jak wygladaja obecnie treningi w YMAA ,ale kilka lat temu trenowalem. Gdyby teraz bylo jak wtedy lub lepiej to wydaje mi sie ze to najlepszy wybor ze szkol Kung Fu w Krakowie. Gotowej samoobrony nie bylo praktycznie wcale (poza chin-na) , jednak dzieki sposobowi prowadzenia treningow bardzo szybko lapalo sie dystans, bloki i samemu prawie ze "automatycznie" wymyslalo obrone przed roznego rodzaju atakami. (np. rownoczesny przechwyt z uderzeniem, blok z kopnieciem, zejscie z lini ataku itp..) a na obozach byly normalne sparingi i podobno w innych klubach, w Krakowie nie bylo sparingow.
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Ja chodzilem i do YMAA (krotko, bo krotko, ale zawsze) i na CLF (troche dluzej, aczkolwiek tez nie za dlugo).
I powiem, ze na Shaolin czulem sie troche za stary - tam jednak duzo b. wysokich kopniec, dosc forsownych rozciagan, itd. Poza tym styl wydal mi sie troche taki niepraktyczny - obrotowe kopniecia, kopniecia w wyskoku. Ladne, ale troche niedzisiejsze.
CLF jest latwiejszy - na poczatek proste uderzenia i kopniecia, takie bardziej kick-bokserskie, laczone w nieskomplikowane techniki.
Co do samej metodyki nauki - w YMAA jest wiecej ogolnorozwojowki i cwiczenia solo, w CLF duzo cwiczen w parach - od razu sie cwiczy zastosowania. Po treningach CLF moje lapska zazwyczaj byly dosc solidnie poobijane od blokow :) Do tego treningi na tarczach i workach.
Sparingi na dodatkowych treningach dla zainteresowanych.
Co do pieniedzy - ano to niestety jest duzy minus dla CLF - placi sie za wszystko - treningi, legitymacja, stroj, egzaminy na pasy. YMAA przy tym to dzialalnosc charytatywna.

pzdr
Arkadesh [ktory na starosc postanowil pouczyc sie chenu]
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
nie cwiczyliscie na YMAA blokow, setsparringu, tai chi -pchajace dlonie itp?? 8O
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Jak mowie chodzilem krotko - ledwo kilka miesiecy, wiec podejrzewam, ze nie mialem kontaktu z bardziej zaawansowanym treningiem.
Bloki cwiczylismy, ale to wszystko bylo takie na pol gwizdka i bez adrenaliny - nie czulem zagrozenia. Ot taka zrecznosciowa gra.
W CLF w blok trzeba bylo naprawde wlozyc troche wysilku bo inaczej mozna bylo poczuc piesc na zebach. Po kazdym treningu rece mialem doslownie sine. Prawdopodobnie inna metodyka nauczania - w YMAA najpierw powolne szlifowanie techniki, w CLF wiekszy nacisk przylozony do realnosci technik. Do mnie bardziej przemawialo CLF - duzo szybciej odczuwalo sie postepy, w YMAA bylo widac, ze to zmudna robota i trzeba sporo czasu poswiecic, zeby cos osiagnac.

pzdr
Arkadesh
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
W CLF to normalka że łapki i nogi są posiniaczone, zwłaszcza w początkowym etapie szkolenia... ale później przydaje to się w walkach :)
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Ano. Dlatego do mnie to przemawialo. Czulem, ze cios ktory blokowalem to nie pozorowane wyciagniecie reki, ale cios. A jak nie zblokowalem to nie tylko reka byla sina, ale i oko :D

pzdr
Arkadesh
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024