Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Pewnie, ze tak a z kad wiecie jak kto walczy?

Szacunek
Niedziel
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Regulamin forum określa m.in.

8. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen

W mojej opinii, gdyby P. Łukasz Szwed po prostu zamieścił post pt. "Niezrównoważony mistrz?" możnaby go jeszcze bylo potraktować jako przyczynek do dyskusji o tym, co wypada, co nie wypada, co wolno, a co nie, instruktorowi kung-fu. Jednak wykrzykiwanie zarzutów w kilku różnych topicach było już pewną przesadą. Trudno to określić inaczej niż prowadzenie przez niego prywatnej wojny. W dodatku na kilku frontach jednocześnie. Kłóci się to z zasadami forum i netykiety. Stąd decyzja o usunięciu postów Łukasza Sz. do archiwum.

Swoim mnożeniem postów, które nastąpiło później, Łukasz Sz. jeszcze bardziej przekroczył zasady przyzwoitości. By uniknąć dalszego bezsensownego mnożenia tematów, otworzylem jeden z nich, umożliwiając dalszą dyskusję. Bo po prostu nie mam ochoty zajmować się ciągłym kasowaniem kolejnych tematów tworzonych przez osobę, która trochę nie bardzo potrafi się zachować w publicznym miejscu. Z drugiej strony nie uważam, by Ł.Sz. przekroczył wówczas zasady na tyle, by stosować inne środki.

Może to był błąd, bo Łukasz Sz. jak widać czuje się zupełnie bez winy i w pełni uprawniony do ataków na osobę moderatora.

Posty z archiwum nie zostaną przywrócone. Zostaną tam też przeniesione pozostale rozmnożone przez Ł.Sz. wątki. Dalsze decyzje będą uzależnione od zachowania dyskutantów.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

W Czerwonym Tygrysie zaczlaem cwiczyc majac lat 13 czyli 8 lat temu. Cwiczylem tam 6lat i uwazam ze wynioslem z tamtad tylko i wylacznie kondycje i przygotowanie akrobatyczne. Potem pol roku Taekwondo (tylko zeby cos robic) nastepnie oboz treningowy u S. Pawlowskiego. Od poltora roku dosc intensywnie w szkole Nama. Poza tym licencje sedziego mam od dluzszego czasu- 2lata. Bylem na ok. 8 zawodach rangi MP. w tym na 4 sedziowalem. Zdarzalo mi sie rowniez startowac. Oprocz tego literatura, filmy, internet- mysle ze jest to troche jak na poczatek.

Zgodnie z tym co stoi napisane to ćwiczysz Waść Kung fu (takie prawdziwe ma sie rozumieć, mając juz kondycję i przygotowanie akrobatyczne :wink: )
hmm......jakieś 1.5 roku + jeden obóz. Sędzia? MP?
Ja chyba czegoś nie chwytam 8O
Jednakże pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Bo aby być sędzią wystarczy ukończyć kurs... natomiast kto powiedział że trzeba ćwiczyć kung-fu (ileś tam lat) :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

Bo aby być sędzią wystarczy ukończyć kurs... natomiast kto powiedział że trzeba ćwiczyć kung-fu (ileś tam lat) :D

OK, nie trzeba cwiczyc kungfu zeby oceniac walki, ale nie mozna tez byc sedzia walk skoro zajmowalo sie baletem
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Dlatego nasz bohater oceniał formy tradycyjne :D
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Znowu będzie na nas, że się czepiamy :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Ktoś musi się przecież czepiać :P
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
nikt tu sie nikogo nie czepia, ja z checia poczytam dalsze posty. lubie sluchac zawsze dwoch stron a nawet i trzech co maja do powiedzenia, wiec nie ma co sie czepiac
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
VingDragon : kto robił Twoją stronę www ?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Firma
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Fajnie zrobiona :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
dzieki, :) ale chyba powinienes pisac do mnie z tym na priva albo na GG czyzbys mnie wywalil z listy killerow? :)
  • 0

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Bardzo długa dyskusja, ale tak naprawdę nic z niej nie wynika. Czego oczekuje p. Szwed oskarżając na forum publicznym kogo kolwiek, a juz do tego tak znanego i uznanego prze nasz światek instruktora (mistrza)?
Powiedzcie czy się mylę, że licencjonowany sędzia nie powinien tak się zachowywać???
Nie przeczę, że sytuacja jaka zaistniała jest nie przyjemna i powinna zostać rozstrzygnięta, ale przecież nie na forum publicznym !!!! Tylko wewnętrznie przez PZWS, które było organizatorem zawodów.
To smutne, że sędzia związku zachowuje się tak nieprofesjonalnie :( Przecież wszyscy sędziowie powinni zachować pewną kulturę prawda?
Może to jednak prawda, że sam ukończony i zaliczony kurs to za mało, aby zostać sędzią.
Mam tez takie pytanie do p. Szweda kto pierwszy napisał skargę?? Czy aby na pewno p. Ciembroniewicz? Bo z tego co słyszałam to jednak Pan.
I czy nie mozna było poprzestac na tym, jsli już tak bardzo zdenerwował Ciebie ww.? Sądzę, że do Zarządu dotrze to co dzieje się tutaj na forum i jak Pan mysli jak Oni zareaguja na takie zachowanie?
Myslę, że nie byłoby duzego problemu, gdyby obeszło się bez tych wszystkich wypowiedzi, bo każdy moze się pomylić (choc sedziowie akurat nie powinni, no cóż, ale sedzia też człowiek), po za tym najnizsza nota i tak jest skreslana. Wielu sędziów popełnia jeszcze błędy zawyżając albo zaniżając oceny, ale kiedys sie nauczą, albo ich licencja wygaśnie.
Zastanawiam się dlaczego Jesteś az tak rozdrażniony, że wszystkich ostro atakujesz nawet dacheng-a i domagasz się tych postów przecież one działają na Twoją niekorzyść!
Na zawodach zawsze jest duzo emocji i każdemu zalezy na dobrym wyniku swoich zawodników, ale potem emocje opadają i wszyscy zajmują się swoimi sprawami, a wszelkie nie porozumienia powinni przynajmniej wyjaśnić.
Skoro chcesz z nim rozmawiać trzeba było do niego napisać choćby maila przeciez ma Pan taka mozliwość, wzędzie w necie sa namiary na p. Ciembroniewicza.
Nie wiem czego się spodziewałeś, ale wszystko skrupi się na Tobie Łukasz. Przykre to, bo sytuacja nie byłaby aż tak nieprzyjemna...

A tak przy okazji to czy trenerzy i szefowie szkół oraz oczywiście zawodnicy chyba nie powinni byli miec dostępu do sędziów i stac im nad głowami? A jak trener niezgadza się z wynikiem to powinien chyba złożyc protest?? W innym przypadku to tak sobie chyba mówi... A skarganimi ta jesli sie nie myle musi zająć się Komisja Dyscyplinarna PZWS i/lub Sędziowska?!

Pozdrawiam i dobranoc a raczej dla wielu dzień dobry :-) trzymajcie się i nie dajcie sie ponosić emocją ...
[Wybaczcie mi wszystkie błędy, ale jestem juz bardzo zmęczona i nie mam sił sprawdzać co tam wyzej napisane :? ]
  • 0

budo_maciekm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Witam.
To moze jeszcze ja.
Po pierwsze znam Łukasza i faktycznie to nie pierwsze zawody ktore ocenia.P. Ciembroniewicz nie miał do niego pretensji w zeszlym roku.W tym roku równiez gdy jego zawodniczka (Ania) wygrala ...
W dodatku jesli sie nmie pogubilem to konkurencji za ktora Lukasz dostal opierd ... tez wygrala Ania (a opieprz byl za druga zawodniczke w tej konkurencji ).
Jakie doswiadczenie musi miec sedzia ??? A kto z was zna sedziego z dłuzszym stazem w Polsce ???? ( tylko powaznie ) Zasadniczo organizacje rzadzace w (WS) troche za czesto sie zmieniaja i Lukasz zrobil papiery tak szybko jak tylko to bylo mozliwe, jest sedzia 2kl. i pytam czy wsrod oceniajacych go na tym forum jest jakis sedzia 1 kl. ????
I dalej :
Na zawodach w Warszawie konkurencje form ocenia 4 sedziow plus jeden glowny ? jezeli cos jest nie tak to w trakcioe konkurencji zbiera sie zebranie i jest to korygowane na bierzaco, jesli sie nie myle to
to powinno sie juz zebrac przy roznicy ok. 0.5 pkt.
Sam widzialem ze nie wszyscy oceniali zgodnie z oczekiwaniam zawodnikowow obserwujacych- ktorzy chyba najlepiej potrafia porownac wykonanie form (moje zdanie ).
Upublicznianie tego zdarzenia na forum ????/

Przeciez po to to forum jest!!!! Łukasz i tak wykazal sie duza kultura osobista ( no moze z procz powielania tych watkow:-) ), w odroznieniu od slow jakich uzyl p. Ciembroniewicz ( bo to bylo chamstwo).
TAKIE RZECZY TRZEBA MOWIC GLOSNO !!!

A nie przypieprz... sie do Łukasza, ktorego wina jest to ze sparwe wyjasnic i podzielic sie tym z nami.

Ps. Agresja =0
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Witam dla mnie już wszystko jasne. :)
Pozdrawiam wszystkich zarówno zawodników jak i sędziów.
MaciejW
  • 0

budo_maciekm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Qixing :
Oswiec mnie, bo to troche dziwnie zabrzmialo...

moj post moze i byl toche chaotyczny, ale sie troche spieszylem....

Zasadniczo od 4-5 lat jestem na zawodach w Warszawie od 8.30 d o jakiejs 20.00 ( do konca). I w sobote tez mialem wiele do zarzucenia sedziom ( roznym ) i nie bylem sam(zasadniczo stalem z ludzmi NAM'a), a naj wiekszy podziw io tak wzbudzil we mnie sedzia glowny w sekotrze Łukasza - facet byl The best :-)

Pozdrawiam
Maciek Manowski
  • 0

budo_łukasz szwed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Widze, ze musze poruszyc kwestie sedziowania w ogole. Wiekszosc sedziow to miejscowi. Tez mnie to w pewnym momencie szokowalo- trzech sedziow na planszy bylo ze szkoly hungar. Dlatego pewnie mieli bardziej zbiezne noty- poniewaz cwicza razem jeden styl, znaja sie na codzien, czesciej dykutuja. Wszyscy pomysla- tak byc nie moze- przeciez to okazja do naduzyc. Moze i tak (chociaz uwazam, ze sedziowie z zalozenia sa uczciwi) ale jesli nie oni to kto mial sedziowac? ludzie z ulicy? Mistrzowie samozwancy? Na MP sa wybierani najbardziej doswiadczeni i zaufani sedziowie- ale niestety wybor jest maly. Kurs sedziowski to nie tylko odbebnienie wykladu. Jest jeszcze wspolna dyskusja, wspolne sedziowanie. Dopiero kiedy stwierdzi sie, ze dana osoba wystawiajac oceny kieruje sie racjonalnymi argumentami moze dostac licencje sedziowska. Jednak zawsze moga powstac rozbieznosci. Czasem sedziowie dochodza do wpolnych wnioskow, a proponuja rozne oceny- kazdy ma troche inny punkt widznia. Jest natomiast regulamin zawodow, ktory pomaga niwelowac takie potkniecia. Jest ktos taki jak sedzia glowny konkurencji. Jesli stwierdzi, ze po odrzuceniu noty najnizszej i najwyzszej zawodniczka jest oceniona niewlasciwie, moze zebrac sklad sedziowski i poprosic o uzasadnienie decyzji. W innym przypadku kiedy przekrece cyferki na tablicy nie mam juz nic do powiedzenia.
1. proponuje wiec, zeby kluby, ktore uwazaja, ze sa oceniane niesprawiedliwie wyslaly swoich ludzi na kurs- mysle, ze bedzie to z korzyscia dla wszystkich.
2. jakim baletem? formy sportowe sa esencja wu-shu, a juz na pewno najwazniejsza czescia MP- w koncu sa to mistrzostwa majace wylaniac zawodnikow na olimpiade, w konkurencji wlasnie form sportowych. Poza tym poznalem kilka form tradycyjnych (chociazby na tym jednym obozie u p. Pawlowskiego)
3. Kto z ludzi "jezdzacych" po RT tam cwiczyl? ludzie z RT startujacy na zawodach zazwyczaj niewiele pokazuja, ale ten temat byl juz poruszany. Ja bedac w RT bardzo dbalem o to, zebym rozumial to czego sie ucze, dlatego przez prawie 4 lata doskonalilem formy podstawowe- ich pochodzenie bowiem bylo najbardziej pewne. Poza tym nie mam kompleksow z tego powodu. Po przygotowaniu wstepnym jakie dal mi RT odnalazlem sie bardzo szybko zarowno w taekwondo jak i u Nama. Po poprawieniu podstawowych bledow moglem zaczac od razu uczyc sie zaawansowanych technik. Poza tym po RT, wiem jakie bledy mozna popelniac. Zauwazmy, ze nikt nie zwrocil uwagi na to, ze jako jedyny nisko ocenilem niektorych zawodnikow z RT- czesc wypadla niezle (gratulacje) natomiast niektorzy po prostu blakali sie po planszy, probujac sobie przypomniec kolejny fragment formy. Co wiecej duzo nizej od reszty sedziow ocenilem zawodnikow z wlasnego klubu, w konkurencji, ktora b. dobrze znam. Sami zawodnicy, swiadomi bledow, ktore popelnili, zdziwieni byli zbyt wysokimi notami innych sedziow. wtedy jednak nikt nie protestowal. Dlaczego? Uwazam, ze wysokimi notami tez mozna ich skrzywdzic- moga wtedy nie wychwycic bledow.
4.Kim jest p. Slaszysz? oprocz tego, ze pomoca techniczna- bo to jak wiadomo to najwyzszy stopien w k-f.
5.p.Ving Dragon- o co chodzi z baletem i walkami? uwazam, ze lepiej jest jak formy ocenia ktos kto robi formy, niz ktos, kto ubrany jak robocop bije drugiego robocopa. Walka to jedno, a sztuki walki to drugie. Niektorzy po prostu nie sa stworzeni do bicia innych, a interesuje ich sama umiejetnosc (uwazam to za definicje kung-fu- czyli chec robienia czegos dobrze)
6.Skad wszyscy moi przeciwnicy na tym forum sa pewni, ze cwicza jedyne sluszne kung-fu. Moze ktos was oszukuje? Nie uwazam natomiast, zeby szkola w ktorej trenuje wielu najlepszych w Polsce zawodnikow (co udowadniaja na turniejach i pokazach) nie uczyla dobrze wu-shu. Szacunek wielki dla NAMA :D !
7. duzy szacunek rowniez dla p. Tsoilifu- to jest przyklad prawdziwej dyskusji. Prosilbym pana, jezeli ma pan kontakt z p.Ciembroniewiczem o przekazanie, zeby nie kierowal sie wiecej emocjami, a zdjecia ktore mi tak usilnie robil schowal do albumu. chce po prostu uniknac dalszych komplikacji. Poza tym wysililem znacznie domowy modem i chcialbym zamknac ten temat. oczywiscie na wszystkie konkretne pytania odpowiem.
8. Szkoda, ze p. Dacheng pokazal mi sie w tak kiepskim swietle- stracilem do pana caly szacunek czlowieka obiektywnego, jakim pana darzylem. Jako wilki mistrz pewnie sie pan nie przejmie, ale musialem sie pozalic, zeby sprawic p. Zwirkowi troche radosci.
9. Do p. Zwirka- ciagle bardzo konkretnie- tak trzymaj a daleko zajdziesz (podpowiem, ze to ironia )
  • 0

budo_łukasz szwed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!
Jeszcze jedno- moje posty swiadcza o mnie i biore za nie pelna odpowiedzialnosc- ale tylko za wszystkie razem- wyrwane z kontekstu swiadcza zdecydowanie na moa niekorzysc!
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ginace postyi wielcy mistrzowie!!!

4.Kim jest p. Slaszysz? oprocz tego, ze pomoca techniczna- bo to jak wiadomo to najwyzszy stopien w k-f.

Taki duży, taki mały, może swoje zdanie mieć...

9. Do p. Zwirka- ciagle bardzo konkretnie- tak trzymaj a daleko zajdziesz (podpowiem, ze to ironia )

J.w.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024