Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż "BUDO - Magia Stali"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
567 odpowiedzi w tym temacie

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
bodo, zaproponuj coś!
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Tak tak! Chętnie bym rzucił okiem na pierwsze szkice - choćby to był ołówek na serwetce ;)

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
ok , postaram sie na jutro dostarczyc rysunki
  • 0

budo_cromtang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Ja też jestem za :peace: . Wolał bym co prawda polską produkcję, ale z wymienionych przez Was pasował by mi każdy :) . Najbardziej jednak podoba mi się propozycja zamówienia noży bez logo, które zrobilibyśmy w Polsce(vide wypowiedź Pitera) poklon
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
ja jestem za jakims folderm CRKT, bo raczej bym nie chcial drugiego Companiona...

w kazdym razie zaglosowalem i jak bedzie cos fajnego okolo 200 to sie pisze
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Widzę tu jeden mały kłopot, dotyczący zamawiania gotowych noży gdzieś w świecie - ile chętnych, tyle pomysłów. Coś czuję że większość rzuconych tutaj propozycji to zakupowe plany na najbliższą przyszłość... w ten sposób nie ma chyba szans na ustalenie wspólnej wersji wydarzeń. Dlatego chyba zrobienie noża na tą specjalną okazję, i być może wspólne ustalenie pewnych szczegółów wydaje mi się rozwiązaniem znacznie lepszym niż przekonywanie się nawzajem do EDC, Polkowskiego, Ryana czy czegokolwiek innego spośród gotowców. Szczególnie zagranicznych gotowców.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
wlasnie Adam, tylko ze z wyborem chociazby ksztaltu tez moze byc problem...

no i sa to schody na ktore trudno bedzie wejsc.....
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Ja to ujme tak. Tez bym wolal zeby to byl noz polski, specjlnie dla VB. Ale chciec to ja sobie moge chciec, poza tym ktos tam podwarzal zasadnosc takigo pomysu. Ja tylko rzucilem propozycje, i nic wiecej, jedynie ta propozycje uzasadnilem.

Jeszcze raz. Wole polski noz spec dla VB. Ale nie OSE.....
Ja noza raczej nie zaprojektuje (bo nie robilem tego nigdy) jakbym zobaczyl projekt to moze cos by mi wpadlo do lba a i to nie koniecznie.

Pokoj bracia i siostry. Ustalmy wspólny front dla nszej radosci i satysfakcji (ze tak to nazwe)
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Z tanszych nozy
Timberline Greg Lightfoot Mini Pit Bull

Dołączona grafika
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
W kwestii polskich nozy: poprosmy Tatoine by zamiescil tu zdjecie noza, ktory lezy na polce u niego w firmie. Mowa o nozu Sanitas z limitowanej serii, z numerem fabrycznym i papierami. Jesli ten "nasz" mialby byc podobnym wyrobem to dobrze byloby uzmyslowic sobie, czy o to wlasnie nam chodzi.
Drugie polskie rozwiazanie to firma Kopromed. Noz seryjny (np. wz. 26) z zamowionym przez nas nadrukiem. Oni i tak prace wykonczeniowe robia recznie wiec nie powinno to wplynac znaczaco na cene noza. Zamiast okladzin drewnianych moglyby byc jakies inne (micarta?).
Jesli ich noz w sklepie kosztuje ok. 100PLN to za nasze specjalne wymagania doliczmy 50% a nawet 100% to i tak zmiescimy sie w cenie do 200PLN.
Trzecia polska firma to Gerlach ale chyba nie robia niczego, co by nas w tym momencie interesowalo.
Proponuje zejsc na ziemie i nie myslec o sprowadzaniu nozy z USA bo wowczas koszty na pewno przewyzsza granice 300PLN a wowczas ilosc chetnych drastycznie spadnie.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
hehe Kopromed ? Nie nie to juz by bylo przegiecie ... Jakis czas temu mialem z kumplem zbedny grosz i postanowilismy wyprobowac polska marke nozy ... Padlo na foldery ... Tak ladnie wygladaly ale to wszystko ...

Otworzenie tego jedna reka bylo prawie nie mozliwe, zamiast zrobic normalnie folder na podstawie znanych produktow to oni zrobili wlasny patent ... Zrobili mocna sprezyne z tylu noza ktora to podtrzymuje noz w pozycji zamknietej i otwartej ... i zeby otworzyc noz musisz byc silniejszy niz ta sprezyna :] Po prostu zalosne ... raczka ktora byla tam byla wykonana z aluminium podobno ... po jednym dniu bawienia sie tym nozykiem zeszla wypolerowana powierzchnia i stala sie matowa ... Kolek do otwierania miala strasznie wykonczony i prawie kaleczyl palca ...

Ostrze nie trzymalo ostrosci prawie wcale ... znaczy sie dzien uzywania (i to nie ciezkiego) i byl juz tepy ... kroil troche ale nie o to chodzi przeciez ...

Ogolne wykonczenie noza bylo tez zalosne ... zle doszlifowane ... szczerba na fabrycznie nowym ostrzu ... Ostrze ruszalo sie jak zepsuty zab we wszystkie strony ... Blokada sie wyginala bo byla zrobiona z cieniutkiej blachy... Pozatym pod zlym kontem byla wyszlifowana glownia przy blokadzie i liner lock spadal do samej scianki prawie nie blokujac (niewiem jak to opisac dokladniej grunt ze strach bylo o palce :])

Ogolnie noz byl tandetny .. wsumie nic wiecej sie nie spodziewalismy, byl to raczej zakup by sprawdzic co robia ci "magicy" ...

Aha folderow byly dwa i obydwa rownie gownianie zrobione ...

Kumpel kupil sobie rowniez ich "rzutke" wersje mini ... Ogolnie rzec biorac lepiej trzymala ostrze nic folder :] Ale nie latala ... znaczy sie latala ale byla za lekka by rzucac nia na wieksze odleglosci ... byle wiatr i rzuta laduje gdzies ... ale nie w celu :] pozatym wywazenie tez bylo takie sobie ... Czyli w trzech slowach "co za tandeta" :P

No nic to tyle narazie :D oczywiscie niewiem co oni robia z fixed blade ... moze sa one dobre .. ale wrazenia po tych zakupach mam zle ... a raczej takiej jak wczesniej do produktow polskich (no stara dobra wz byla spoko, ale nie nadawala sie do niczego innego jak walki, rzucania i rabania :P Ale byla niezniszczalna :D ).
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Potwierdzam, Gubrin, te foldery o ktorych piszesz sa do 4 liter. Wykonanie ponizej krytyki. Jednak fixed robia calkiem calkiem. Wykonczenie jest na dobrym poziomie i pozostaje tylko pytanie czy stal jest wystarczajaco dobra. Ale tego w sklepie na"macanego" sie nie sprawdzi.
Jesli ktos posiada noz mysliwski firmy Kopromed to poprosze o jakas opinie w kwestii trzymania ostrza i wytrzymalosci klingi.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Ten mi sie podoba... moglby byc...
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
ja jestem za fixed blade ;] co jak co ale polacy mechanike w folderze to spieprza na bank ... + ich blokady ... please ...

440C,micarta,skromy logosek Budo,fixed blade ;] wiecej do szczescia nie trzeba ;] aha ... jakas pochewka z klipsem :> no i ofkoz zeby to to nie bylo do gablotki bo tak to topic nie ma sensu - bibeloty mnie nie nęca
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"

ja jestem za fixed blade ;] 440C,micarta,skromy logosek Budo,fixed blade ;] wiecej do szczescia nie trzeba ;] aha ... jakas pochewka z klipsem :> no i ofkoz zeby to to nie bylo do gablotki bo tak to topic nie ma sensu - bibeloty mnie nie nęca


Xarr - Święte słowa :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Projekty noża forumowego:

to projekt główny:

Dołączona grafika

a to alternatywa:

Dołączona grafika

Nie pytajcie o materiały, to mało ważne w tej chwili. Pytanie, jak wam podoba się design?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
I o designera też nie pytajcie :)
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Świetny, tylko ta dziupla na środku ostrza :? :? :?
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Hmmmmm...
A po co taka duża dziura na grzbiecie..? :?
Wymiary na rysunku rozumiem że w calach?
Ogólnie fajowy...

Mithr
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Ciekawie to wygląda.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024