Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak byscie sie zachowali ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
Narobiło się dużo nieporozumień.

Amunicja hukowa pasuje do większości broni gazowych / ostrych (oczywiście krótkich :wink: 8) ). Natomiast straszaki to zabawki, małe, 6 mm, pistolety startowe etc. - odróżnia się je OD RAZU. Przy broni ostrej - żeby było ciekawiej - koleś może mieć w broni np. : 1 nabój ślepak (hukowy), ze dwa gazowe i reszta ostra - sayonara...

Ciekawostka straszaki 6 mm też mogą strzelać nabojami gazowymi - oczywiście te z wylotem do przodu (lufa), nie do góry (dawno temu tak strzelałem).
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
Distephano szacuneczek poklon

jak pomylilem wypowiedzi kogos z inna osoba to sorry nie bylo to zamierzone :oops:
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
Przez jakis czas nie mialem dostepu do sieci, wiec odpisuje zbiorczo.

no ale jesli ktos wyciagnie klamke bedzie we mnie miezyl to mam poczekac na pierwszy strzal zeby uslyszec czy to jest pistolet hukowy czy prawdziwy


CZASAMI mozemy stwierdzic, ze ktos ma straszaka.
Sa takie straszaki, ze mozna to poznac po wygladzie, a sa tez takie, ze jest to praktycznie niemozliwe i bardzo ryzykowne. Wyglad wylotu lufy nie jest tez pewnym wyznacznikiem "prawdziwosci" i "ostrosci" sprzetu. Widzialem chyba wiatrowki, ktore mialy na koncu imitacje gwintowanej lufy (prawdziwa lufa konczyla sie wczesniej). Jesli trafimy na lufe z gwintem do wystrzeliwania rac, to tez nie mozna byc pewnym, ze bron jest gazowa, czy na amunicje hukowa, bo moze byc przerobiona. Ale sa takie straszaki (np. Start-1), ze sie da rozpoznac, ze jest to straszak.

chyba najpier trzeba spierd..ac ile wlazie a biegnac raczej sie nie porownuje huku pistoletu prawdziwego z tym co uslyszelismy przed chwila NIE MA NA TO CZASU I WATPIE ZEBY KTOS W TAKIEJ CHWILI MYSLAL ROZWAZNIE A NIE SPIERD..AL ILE WLEZIE !!!!


No wlasnie nie zawsze ucieczka jest najlepszym rozwiazaniem, to zalezy od konkretnej sytuacji.

Co do spalania gazow to masz racje, ale ten rozblysk wynika z nakladki na lufe broni strzelajacej "slepakami", a nie od kalibru amunicji.

Skad wiesz to o tej nakladce ? IMO to zalezy od kalibru, bo w "slepaku" 9mm jest wiecej prochu niz w takim 6-mm long. A w 6-mm short, to wogule nie ma prochu.

Jaki RomekTM napisal pomylily ci sie osoby.

Mi sie nie pomylily. Popatrz na swoj post z 14.09.2003 (22:25) czwarte zacytowanie jest bledne.

Wez pod owage ze ja sam 7 razy mialem w rekach przerobiona bron z gazowej, sportowej na normalna ostra.

Napisz cos wiecej o tej broni sportowej-przerobionej.
Bron sportowa tez moze byc (i zwykle jest) ostra.

A poza tym po wygladzie nic nie poznasz. Malo jest "orginalna replika na amunicje hukowa " itd.


Patrz moja odpowiedz na post Bfree.

A tak wogole to w czasie bojki chyba nie ma czasu patrzec jak strzela, gdzie jest odblysk, bo wtedy latwo dostac w pysk jak sie nie uwaza co jest przed toba.


Sa rozne rozniaste sytuacje, moze byc tak, ze ktos chce postraszyc bronia, wyjmuje ja i oddaje strzal w powietrze.

Gliniarze nie znaleźli łusek,więc albo były to naboje gazowe,albo mieli rewolwer.

Na podstawie czego to piszesz ? Naboje gazowe tez maja luski. Nie znaleziono pociskow/wyrzuconych czesci stalych naboju gazowego ? Jakie badania kryminalistyczne robi sie w takich sytuacjach (pytanie skierowane przede wszystkim do "mundurowych" z tego forum) ? Bo IMO w takiej sytuacji policja moglaby rostrzygnac z jakiej broni/amunicji strzelano.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??

Broń gazowa to NIE JEST broń sportowa. Broń ostra także nie - tu racja.

IMO: BRON OSTRA MOZE BYC BRONIA SPORTOWA !

Broń gazowa służy do samoobrony.

Niekoniecznie, moze tez sluzyc do cudzoobrony,mienioobrony,atakowania,straszenia oraz wystrzeliwania rac. :)

Zeby było śmieszniej czasem pistolety CO2 są stylizowane na broń ostrą / gazową i póki nie zobaczysz kalibru (lufa ma końcówkę 4.5 mm) / napisów na boku broni - nie wiesz co to jest.

Patrz moja odpowiedz na post Bfree w moim poprzednim poscie.

Amunicja hukowa pasuje do większości broni gazowych / ostrych (oczywiście krótkich

Sa tez naboje "slepe" do broni dlugiej sluzace do "pozorowania pola walki". Ponadto sa specjalne naboje sluzace do wystrzeliwania granatow nasadkowych, z tego co wiem tez sa "slepe", ale przynajmniej w niektorych przypadkach nie wolno ich uzywac do "pozorowania pola walki".

I jeszcze Dispephano

Złożylismy zeznania na policji,ale później je wycofaliśmy za radą kolegi naszego ojca-prawnika,który stwierdził,że niewiele możemy im zrobić,

Dlaczego "niewiele możemy im zrobić" ? Z tego co piszesz wynika, ze byla to napasc z uzyciem broni.

a oni juz przy pierwszej ewentualnej rozprawie będą znali nasze adresy!!!

Zastrzezenie danych osobowych ?

Tak się zakończyła ta sprawa,ale warto o tym mówić,gdyż inni mogą wyciągać wnioski z błędów,jakie popełniliśmy i nie dopuścić do podobnych,gdy i im przydarzy się taka niebezpieczna sytuacja.

Moglbys napisac jakie bledy popelniliscie ? Czy to jest tylko:

i gdybym miał możliwość cofnięcia czasu i niedopuszczenia do tego spotkania,na pewno bym to zrobił


  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??

IMO: BRON OSTRA MOZE BYC BRONIA SPORTOWA !


Moze teoretycznie :) (chyba rzadko spotykana)

Niekoniecznie, moze tez sluzyc do cudzoobrony,mienioobrony,atakowania,straszenia oraz wystrzeliwania


O rany - ale kombinacje - wiadomo - ale po co? :roll: :lol:

Patrz moja odpowiedz na post Bfree w moim poprzednim poscie.


IMHO dość rzadkie.

Sa tez naboje "slepe" do broni dlugiej sluzace do "pozorowania pola walki". Ponadto sa specjalne naboje sluzace do wystrzeliwania granatow nasadkowych, z tego co wiem tez sa "slepe", ale przynajmniej w niektorych przypadkach nie wolno ich uzywac do "pozorowania pola walki".
.


OK.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??


IMO: BRON OSTRA MOZE BYC BRONIA SPORTOWA !

Moze teoretycznie :) (chyba rzadko spotykana)


Praktycznie jest chyba stosunkowo czesto spotykana. Bron palna ostra to bron wyrzucajaca pociski z ciala stalego gazami prochowymi (tak w przyblizeniu), wiec karabinki oraz pistolety 0.22 sie do niej zaliczaja. W broni sportowej nie ma z tego co wiem takich ograniczen co do np. kalibru, jak w broni do ochrony osobistej i jest w niej wieksza roznorodnosc. Wiec chyba kazda (nie strzelajaca ogniem ciaglym, czy seriami) bron do obrony osobistej moze byc bronia sportowa, a druga strone juz niekoniecznie. A jak potraktowac bron uzywana do strzelania IPSC i ew. podobne ?
Pozostaje jeszcze kwestia definicji co to jest bron sportowa.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??

Praktycznie jest chyba stosunkowo czesto spotykana. Bron palna ostra to bron wyrzucajaca pociski z ciala stalego gazami prochowymi (tak w przyblizeniu), wiec karabinki oraz pistolety 0.22 sie do niej zaliczaja. W broni sportowej nie ma z tego co wiem takich ograniczen co do np. kalibru, jak w broni do ochrony osobistej i jest w niej wieksza roznorodnosc. Wiec chyba kazda (nie strzelajaca ogniem ciaglym, czy seriami) bron do obrony osobistej moze byc bronia sportowa, a druga strone juz niekoniecznie. A jak potraktowac bron uzywana do strzelania IPSC i ew. podobne ?
Pozostaje jeszcze kwestia definicji co to jest bron sportowa.


A więc gdyby zastosować tą definicję (poniżej) to masz 100% racji. Jednak mój sceptycyzm bierze się z prostej sprawy - nigdy nie widziałem żeby na jakichś zawodach etc. ktoś strzelał np. ze "zwykłego" 9 mm. Chętnie to zobaczę. No i trzeba by zdefiniować co rozumiemy pod pojęciem strzelanie sportowe - bo policja szyje np. do tarcz...

"Broń sportowa, w strzelectwie sportowym broń specjalnie dostosowana do poszczególnych konkurencji, mająca parametry ściśle określone przepisami międzynarodowymi. Rozróżnia się broń długą (kaliber 4,5-8 mm; karabinki małokalibrowe - dowolne, standard, do ruchomej sylwetki; karabinki dużego kalibru - standard, dowolne; karabinki małokalibrowe pneumatyczne), broń krótką (kaliber 5,6-9,65 mm; pistolety małokalibrowe - standard i szybkostrzelne; pistolety centr. zapłonu; pistolety pneumatyczne) i broń śrutową (kaliber 12-18,5 mm; strzelby 1- i 2-lufowe). Z broni długiej strzela się do tarcz na odległość 10-300 m, z krótkiej - do tarcz na odległość 10-50 m, ze śrutowej do rzutków. Wyróżnia się także kolną broń sportową (w szermierce): floret - pole trafień to korpus zawodnika; szabla - pole trafień to korpus, ręce i głowa; szpada - pole trafień to całe ciało."

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
Osobiście to bym uciekał. Ale najpierw zadziałał "psychicznie" tzn. powiedział bym: "Niezłe z was leszcze skoro na jednego pijanego we dwóch z nożami wyskakujecie, odłóżcie scyzoryki i pokażcie co umiecie bez nich..." Miałem wiele przypadków gdzie ta "psychiczna" metoda podziałała, w ten sposób wjeżdża się cwaniakom na ambicje, odkładają "sprzęt" i wtedy jazda :twisted: a jeżeli zbliżali by się do mnie dzierżąc nadal noże w swych dłoniach to... no cóż długa... walka z nożownikiem to loteria..
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
A jeżeli chodzi o Niedziela i walecznej dziewczyny to sam miałem taką sytuacje!!! Piękna, drobna, niewinna blondi katowana na przystanku tramwajowym przez bezszyjne zwierze. Podeszłem (jako jedyny wsród dziesiatek gapiów), zrobiłem "swoje", odwracając się dostałem z obcasa w jajka, a pózniej niezliczoną ilość seri na twarz nie mówiąc już nic o słowach wypowiadanych przez nią w międzyczasie typu "bandyto"!!! Ogarnełem się i powiedziałem tej szmacie żeby następnym razem nie krzyczała "na pomoc" tylko "tak mi rób tak mi dobrze"
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
Milo byc docenionym :wink:

Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
Uważam,że przezorny-zawsze przygotowany.
jestes bardo dobshe przygotowany... tylko co by bylo jak by cie kiedys gliny przylapaly z takim przygotowaniem???
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
Powiedzialbym ze sie bronilem :?
  • 0

budo_sahar
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola/Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
nie dyskutujcie juz o broni....prosze :wink:
  • 0

budo_taiger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
lepiej dostasć po ryju niz zrobic komuś cos powarznego jakimś sprzentem
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
to zalezy czy ty nei dostaniesz po ryju jakmiś sprzętem.
  • 0

budo_taiger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
jezeli kolesie coś wyjmuja to zupełnie ina sprawa
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
No ja Cie tiger nie rozumiem. Jak to lepiej dostać po ryju?? OSZALAŁEŚ??

Czy Ty wiesz ile kosztuje dentysta?? Albo jak wytłumaczyć szefowi obity a wręcz zmasakrowany ryj?? Bo jak pokarzesz, że się nie bronisz i mogą Cie lać (prawie) bezkarnie to jazda na maks!!
Myślisz, że po pierwszym razie im się znudzi??

Ja tam uważam, że kolo dobrze zrobił w tej sytuacji. Ucieczka też nie jest złym pomysłem (no w końcu jest to najstarsza sztuka samoobrony :) . Ale jeśli istnieje szansa na wygranie walki i mam sprzęt przy sobie to go q@$%#$%^&wa użyje!! Sorki stary ale moje zdrowie jest dla mnie ważną rzeczą.

Pozdro & respekt
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??

lepiej dostasć po ryju niz zrobic komuś cos powarznego jakimś sprzentem


Byles kiedys w szpitalu? Ktos Cie naprawde, ale naprawde, mocno obil kiedys?

Zmienisz zdanie z czasem. Zycie i zdrowie sa bezcenne,
jak ktos bedzie chcial mi to wziac to go zabije. Liczy sie przezycie.

Pozdrawiam i szacunek
Niedziel
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??

lepiej dostasć po ryju niz zrobic komuś cos powarznego jakimś sprzentem


Byles kiedys w szpitalu? Ktos Cie naprawde, ale naprawde, mocno obil kiedys?

Zmienisz zdanie z czasem. Zycie i zdrowie sa bezcenne,
jak ktos bedzie chcial mi to wziac to go zabije. Liczy sie przezycie.

Pozdrawiam i szacunek
Niedziel


swiete słowa.

pozdro
  • 0

budo_taiger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak byscie sie zachowali ??
Może i macie racje.......

ale jezeli mam do wyboruz :


-z jednej strony stracic kilka zębów.....
-a z drugiej zabic człowieka....

to wole dostac po ryju niz życ z wyrzutami sumienia do końca życia
nawet jak wylądował bym w szpitalu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024