Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w Shudokanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Zmiany w Shudokanie
Ostatnio się dowiedziałem od kumpla co ćwiczy Shudokan że jakieś straszne zmiany się szykują w tej organizacji. Poza zmianą systemu stopni chyba od 8 kyu ale pewny nie jestem i egzaminu z technik wykonywanego na prawą i lewą stronę i padów (nareszcie :P ) to doszły jakieś dziwne rzeczy a mianowicie powstał twór pod nazwą kumite 8O kumpel nie bardzo wiedział o co chodzi ale mnie jednoznacznie wiąże się to ze sparingami więc mam pytanie jak to teraz będzie. Dwóch aikidoli będzie stało naprzeciw i będa się :box: czy to tylko nazwa taka??
No i słyszałem że teraz w Shudokanie jest więcej klasycznego Yoshinkanu na ile jest to prawdą. Pozdrawiam
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

Ostatnio się dowiedziałem od kumpla co ćwiczy Shudokan że jakieś straszne zmiany się szykują w tej organizacji. Poza zmianą systemu stopni chyba od 8 kyu ale pewny nie jestem i egzaminu z technik wykonywanego na prawą i lewą stronę i padów (nareszcie :P ) to doszły jakieś dziwne rzeczy a mianowicie powstał twór pod nazwą kumite 8O kumpel nie bardzo wiedział o co chodzi ale mnie jednoznacznie wiąże się to ze sparingami więc mam pytanie jak to teraz będzie. Dwóch aikidoli będzie stało naprzeciw i będa się :box: czy to tylko nazwa taka??
No i słyszałem że teraz w Shudokanie jest więcej klasycznego Yoshinkanu na ile jest to prawdą. Pozdrawiam


Nie straszne tylko duże :wink: Tak jest już egzamin na 8 kyu i techniki są wykonywane na dwie strony (moim zdaniem to jest 100 razy lepsze) pady są też na egzaminie np. na 8 kyu ale wcześniej bez tego ludzie robili bardzo dobrze a więc to nie ma dużego znaczenia. Kumite to nie walka :) (sam na początku sie dziwiłem) na temat"kumite" narazie nie bede sie wypowiadał bo nie wiem jak to wytłumaczyć ale na pewno nie jest to walka :D Jest troche z Yoshinkanu a troche "ulepszone" a więc zmiana na lepsze :wink:
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Hmm czyli jednak przeistacza się Shudokan na Yoshinkan może niedostrzegalnie ale zawsze :lol: . Co do tematu padów nie żebym się czepiał bo nie wiem jak to wygląda ogólnie w całym Shudokanie ale raczej poziom padania jest mierny widziałem gościa z niebieskim pasem jak się nie mylę 5 kyu który miał problemy przy mae ukemi że o padach twardych nie wspomnę ale to może kwestia tego że 5 kyu to jeszcze początkujący. Co do wykonywania na dwie strony to nareszcie ktoś zmądrzał - przepraszam za ten wybieg jeżeli kogoś to dotkneło- bo wykonywanie wersji do przodu (omote; ichi) na prawą a ura; ni na lewą to było troszkę śmieszne nie uczyło wszechstronności no ale to już macie za sobą może na szczeście. Nie mniej to kumite mnie dalej interesuje czy bedzie tam też podział na Ippon Kumite, Jiyu Ippon Kumite i Jiyu Kumite ale skoro mówisz że nie walka to co i skąd ta nazwa Kumite?? No i jeszcze jakie ciekawe rzeczy pojawią się w udoskonalonym Shudokanie?? No i ile procentowo zostanie Shudokanu w Shudokanie a ile z tego będzie Yoshinkanu :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

Hmm czyli jednak przeistacza się Shudokan na Yoshinkan może niedostrzegalnie ale zawsze :lol: . Co do tematu padów nie żebym się czepiał bo nie wiem jak to wygląda ogólnie w całym Shudokanie ale raczej poziom padania jest mierny widziałem gościa z niebieskim pasem jak się nie mylę 5 kyu który miał problemy przy mae ukemi że o padach twardych nie wspomnę ale to może kwestia tego że 5 kyu to jeszcze początkujący. Co do wykonywania na dwie strony to nareszcie ktoś zmądrzał - przepraszam za ten wybieg jeżeli kogoś to dotkneło- bo wykonywanie wersji do przodu (omote; ichi) na prawą a ura; ni na lewą to było troszkę śmieszne nie uczyło wszechstronności no ale to już macie za sobą może na szczeście. Nie mniej to kumite mnie dalej interesuje czy bedzie tam też podział na Ippon Kumite, Jiyu Ippon Kumite i Jiyu Kumite ale skoro mówisz że nie walka to co i skąd ta nazwa Kumite?? No i jeszcze jakie ciekawe rzeczy pojawią się w udoskonalonym Shudokanie?? No i ile procentowo zostanie Shudokanu w Shudokanie a ile z tego będzie Yoshinkanu :)
Pozdrawiam


Nie Shudokan nie "przeistacza" sie lecz bierze troche z Yoshinkanu ulepsza to i koniec. Na temat padów nie bede z Tobą rozmawiał bo widze ze lubisz zaczepiać ludzi i sie kłucić a mnie to już nie obchodzi.... a czy poziom padów jest mierny to tego bym nie powiedział :wink: Aha napisałeś, że pady sie robi na 2 strony i "ktoś narescie zmądrzał" ja na to :D buahaha ponieważ od zawsze sie ćwiczyło na 2 stropny. Shudokan jest w większości % Shudokanem a ponieważ wywodzi sie z Yoshinkanu to troche podstaw z Yoshinkanu musi mieć nie :?: Na temat kumite poczekaj aż ktoś inny napisze bo ja niestety nie mam za dużo info....
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Pisząc o wykonywaniu na dwie strony chodziło mi o techniki a nie pady co można by wywnioskować z dalszej mojej wypowiedzi ale ty już doszukiwałeś się wybiegów personalych i zaczepania kogokolwiek ja poprostu jestem ciekawy. Jnna sprawa ze chwalenie się umiejętnością bardzo dobrego padania gdy na własne oczy widziałem jak gość z niebieskim padem upadł że mało sobie karku nie skręcił więc świadczy to o czym czyż nie ?? No ale to mogła być też wina rzucającego albo jeszcze milona innych powodów ale nie o tym. Interesują mnie te zmiany i tyle. Co do zmian musiały być czymś poparte bo od tak nagle coś się nie zmienia :P . No niby Shudokan wywodzi się z Yoshinkanu ale wydawało mi się że ma już coś z niego zaczerpnięte a teraz okazuje się że jest to poprawiane że niemal kopiowane z klasycznego Yoshinkanu. Może to wpływy senseia Thambu który jak się nie mylę posiada 6 Dan w Yoshinkan właśnie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

Pisząc o wykonywaniu na dwie strony chodziło mi o techniki a nie pady co można by wywnioskować z dalszej mojej wypowiedzi ale ty już doszukiwałeś się wybiegów personalych i zaczepania kogokolwiek ja poprostu jestem ciekawy. Jnna sprawa ze chwalenie się umiejętnością bardzo dobrego padania gdy na własne oczy widziałem jak gość z niebieskim padem upadł że mało sobie karku nie skręcił więc świadczy to o czym czyż nie ?? No ale to mogła być też wina rzucającego albo jeszcze milona innych powodów ale nie o tym. Interesują mnie te zmiany i tyle. Co do zmian musiały być czymś poparte bo od tak nagle coś się nie zmienia :P . No niby Shudokan wywodzi się z Yoshinkanu ale wydawało mi się że ma już coś z niego zaczerpnięte a teraz okazuje się że jest to poprawiane że niemal kopiowane z klasycznego Yoshinkanu. Może to wpływy senseia Thambu który jak się nie mylę posiada 6 Dan w Yoshinkan właśnie.
Pozdrawiam


Ojojoj ja tu tylko omijam kłutni a Ty dalej :cry: no dobra może i kogoś takiego widziałeś (nie obchodzi mnie to) a jeśli chodzi o chwalenie sie to ani razu nie pisałem ze są np. "super" tylko napisałem, że nie powiedział bym że są marne co jest inna wypowiedzia niż "chaleniem sie". Oki nie rozmawiajmy o tym bo jeszcze sie pobijemy :D Jeśli chodzi o dalsze wypowiedzi: Poparte jest tym, że np. Shudokan będzie lepszy niżeli byłoby jak "dawniej" :P O wpływy Thambu mnie nie pytaj tylko kogoś kto sie tym zajmuje np. shihana Kena Robsona... aha pisałem już, że nie wszystko jest "kopiowane" choć musze przyznać, że i tak jest ale mało.... bo to co jest teraz zaczerpnięte z yoshinkanu jest "przekształcane" na Shudokan... 8)
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Shudokan to nadal nie Yoshinkan, mimo ze sie troche upodobnil.
Nowy system to polaczenie wiedzy Soke Strattona z wiedza Senseia Joe Thambu, ktory opracowal pare swietnych rzeczy (np. Go waza)

Kumite stworzyl zas Sensei Obata i jest to zestaw technik polegajacych na rozwoju m.in. dynamiki, wspolpracy i szybkosci w technice. Z walka ma wspolna tylko nazwe.

Weszlo tez Ken no awase i formy Jo kata. Tych rzeczy (jak mi sie wydaje) nie ma w Yoshinkanie a to one sa podstawami do zmian.
Techniki sa na egzaminie wymagane juz na dwie strony. Kiedys nie byly lecz i tak sie cwiczylo na obie (nie wszyscy)

Zmiany na pierwszy rzut oka wydaja sie duze ale bardzo latwo je przyswoic bo nie koliduja z poprzednim systemem.
A co do padow to widzialem lepsze i gorsze wykonania w roznych szkolach i porownujac uwazam ze jestesmy na poziomie dostatecznie dobrym. Od Senseia Joe pojawily sie tez nowe pady z Tomiki Aikido ale one nie weszly w system egzaminowania. Sa swietne ale trudne :)
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
>>Kumite stworzyl zas Sensei Obata i jest to zestaw technik polegajacych >>na rozwoju m.in. dynamiki, wspolpracy i szybkosci w technice. Z walka >>ma wspolna tylko nazwe.

Aha. Skoro jednak nie jest to walka to nie można było tego nazwać inaczej?? Wiem czepiam się ale dla kogoś z poza kręgu Shudokan który słyszy słowo kumite to myśli sobie :box: . A jeżeli chodzi o zestaw technik to jakie techniki wchodzą w ramy kumite??

>>Techniki sa na egzaminie wymagane juz na dwie strony. Kiedys nie >>byly lecz i tak sie cwiczylo na obie (nie wszyscy)

8O to są jakieś inne wymagania dla niektórych ?? Jedni mogą na dwie strony inni tylko na jedną ?? ehh Polska to dziwny kraj


>>Od Senseia Joe pojawily sie tez nowe pady z Tomiki Aikido ale one nie >>weszly w system egzaminowania. Sa swietne ale trudne

Chodzi o te pady z prostą nogą?? Podobno mają pozwalać szybciej wstawać próbowałem ale ok z prostą nogą padnę i w stane ale i tak dynamiczniej i szybciej będę wstawał z normalnego padu, poza tym ta prosta nog jakby troszkę przeszkadzała zamiast pomagać i tu jest chyba cała trudność żeby pamiętać o wyprostowanej nodze :) oczywiście jeżeli mowa o tym padzie.

A jeszcze jedno jak teraz wygląda szkolenie te bardziej "uliczne" tam też poczyniono zmiany??

Pozdrawiam daleki od chęci kłócenia się z kim kolwiek
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Kumi - chwyt
Te - reka
Tlumaczyc mozna: spotkanie rak lub walka.
Patrzac na to cwiczenie sam bym to nazwal spotykaniem rak.

Z tymi technikami egzaminacyjnymi to przeczytaj jeszcze raz uwaznie. Co innego wymogi egzaminu a co innego trenowanie.

A co do padow to mowilem ze sa trudne.

Mam pytanie do ciebie skad sie bierze twoje zainteresowanie Shudokanem? Jak narazie nic pozytywnego od ciebie nie przeczytalem. Moze wpadniesz do nas na trening do Zabrza? Pocwiczylibysmy razem i byc moze rozwialbym twoje watpliwosci.
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Aha w tym padzie kluczem nie jest prosta noga tylko specyficzny sposob wstawania
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Czyli te kumite to ćwi czenie a'la lepkie ręce?
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Nie wykluczone że kiedyś się wyborę ale to po obozie :) żeby w przyjacielskim duchu pocwiczyć (nie udowadniać wyższość jednego nad drugim) a później ewentulanie na kiakieś :drinking: wyskoczyć. Nie chę pisać źle może poprostu nadinterpretujesz tekst. Sposób poadania z nogą zakroczną prostą o tym padzie mowa??

Pytasz skąd się bierze moje zainteresowanie hmm ja poprostu lubię wiedzieć co się dzieje w światku sztuk walki zwłaszcza wokoło mnie. Nie skupiam się tylko na jednym ale też nie ćwicze wszystkiego naraz poprostu słyszałem że zmiany są w waszym aikido i chciałem się dowiedzieć czy są to tylko zmiany kosmetyczne czy też zmieniane są podstawy stylu. Co do rozwiewania wątpliwości to jeżeli będzie to poparte rzeczową argumentacją i nikt na siłę nie bedzie się mi starał udowodnić że ta technika tak działa to bardzo chętnie bo widząc aikido znajomego to nasuwa się wiele pytań i stąd moze niezbyt pochlebna opinia ale to już zupełnie inna histeria :P
Pozdrawiam
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
To Garry: Polega to na tym ze tori podchodzi ciagle do uke, nastepuje uchwyt za rece (czasem chwyta uke a czasem tori) poczym jest rzut, podejscie do uke i rzut w druga strone. I tak mozna w nieskonczonosc az uke sie zajedzie. Techniki sa proste bo chodzi tu o speed :)

Akira: Jak pocwiczyc to tylko w przyjacielskim duchu. Nieprzyjaciol do siebie nie zaprzaszam.
Chodzi mi o to ze moglbys pocwiczyc z jakims wyzszym stopniem bo ocena na podstawie niskiego stopnia jest czesto mylna.
Jak juz mowilem zapraszam Cie do nas. Na piwko czas sie zawsze znajdzie :)

Ps. o tym wlasnie padzie mowa, ale opisac sie nie da. Tylko pokazac.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

A co do padow to mowilem ze sa trudne.


nie tyle trudne, co inne... kwestia zapomnienia starego padu i nauczenia sie nowego...
a i jeszcze - ten pad nie jest szybszy, jest bezpieczniejszy :!:
  • 0

budo_sopak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
co do tego niebieskiego pasa(a dokladniej jego padow) to ktos madry kiedys powiedzial, ze: "sztuka walki jest tak dobra, jak czlowiek ktory ja cwiczy" i chyba sie z tym zgodzisz-no chyba ze jestes bjj(ale to inny temat), wiec jak chcesz ocenic Shudokan to faktycznie wpadnij na sekcje do Zabrze i se pocwiczymy, pogadamy, wymienimy sie opiniami , a pozniej wypijemy piwko...co ty na to???
daj tylko znac kiedy zebym to bede na 100% bo zawsze chetnie cwicze z "przedstawicielami" innych szkol aikido i ucze sie czegos nowego...

a pad z prosta noga-ja sie go ucze od roku i na popczatku to byla czarna magia, teraz juz jest znacznie lepiej, ale i tak to jeszcze nie jest to co widzialem...a jak dlugo ty go cwiczyles????

..pozdrawiam
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

a pad z prosta noga-ja sie go ucze od roku i na popczatku to byla czarna magia, teraz juz jest znacznie lepiej, ale i tak to jeszcze nie jest to co widzialem...a jak dlugo ty go cwiczyles????


no nie wiem czy to do mnie, ale... :) dalej sie go ucze :) hehe, ale chodzilo mi o to ze wykonac go dobrze jest dokladnie tak samo trudno jak klasyczny aikikaiowski, kwestia rypnecia n-tysiecy nadow i bedzie super :)
najwiekszy problem polegal na zapomnieniu tego starego :) do dzis jak ukuje na np. jiuwazie i tempo jest duze to wychodza mi "stare" pady, no ale w innych sztuacjach wychodza mi tylko "nowe"
a ucze sie go od... no jakiegos roku i paru miechow, pewno tyle co ty - ja bo zobaczylem u s Nagano jak go nalezy dobrze robic, a ty pewno u s Jo,

no i mam do was (Shudokanu) pytanko - jaka macie pozycje po padzie twardym z prosta noga? Albo jak pokazywal to s Jo, zapomnialem spytac Bodzia...
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Trudno opisac.
Pozycja jak pozycja. Jedna noga zgieta a druga prosta.
Tyle ze nie w tym rzecz.
Tu chodzi o timing, spiecie odpowiednich miesni, katy itp.
Trza pokazac.
  • 0

budo_sopak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
:) ) to z padami bylo do Akiry bo napisal ze trudniej mu sie wstaje z tego padu itd. wiec pytam jak dlugo go cwiczyl?-bo po kilkunastu padach mysle ze nie ma co wyciagac wnioskow...

Do _LM_: a co do pozycji po padzie to kiedys czytalem twoja wypowiedz na jakims forum dotyczaca wlasnie padow z prosta noga i wydaje mi sie, ze s Joe robi to jeszcze zupelnie inaczej niz s Nagano, ty opisales ze ten pad jest twardy, a s Joe robi to jak spadajacy lisc z drzewa, bezszelestnie i bezbolesnie:)), albo po prostu ja zle wyobrazilem sobie to co ty opisales:))...tak to jest z pisanym aikido, nie ma to jednak jak spotkac sie na zywo i pocwiczyc:))..

...pozdrawiam
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Witam przepraszam że odpowiadam dopiero teraz ale zrobiłem sobie małą przerwę na wycieczkę po kraju i stąd opóźnienia. Pad faktycznie ćwiczyłem zaledwie kilkadziesiąt razy nogę prostą utrzymałem i tu problem ze wstaniem bo stopa powinna iść na zewnątrz no i w czasie podnoszenia się następuje taki dziwny przeskok i tego jakoś nie kumam i to podobno pozwala dużo szybciej uke wstać i zacząć ponownie atak na tori.
Do Zabrza nie mam daleko przyjadę napewno wcześniej oczywiście się zapowiem żeby nie było niespodzianek no i żeby się znalazł czas na trening i na piwko i przyjacielskie rozmowy.
Co do poziou prezentowanego to się zgadzam wszystko zależy od człowieka (nie ćwiczę bjj tylko aikido) nie mniej stopień powinien odzwierciedlać pewne umiejtności w tym zwłaszcza umiejętnośc padania
Pozdrawiam
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

nie mniej stopień powinien odzwierciedlać pewne umiejtności w tym zwłaszcza umiejętnośc padania


aczkolwiek od pewnego stopnia zaawansowania (dobrze rozumianego) umiejetnosc padania potrzebna jest zwlaszcza wspolcwiczacym :) :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024