Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brutalnosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc

bol jest najlepszym nauczycielem.....
wszyscy piszecie tak jakbyscie nigdy nie oberwali od starszego stopnia podczas zle wykonywanej techniki


Wiesz co europe, u nas w dojo pamuje stara zasada prosto z Himalajow - jak Kuba Bogu tak Bog Kubie.

Konkretnie, to znaczy , ze nie wazne kto ma jaki stopien, ale jak gosciu ze mna chce cwiczyc dynamicznie, zaklada mi dzwignie na maxa i jeszcze do tego wbija mnie pod mate, to zeby mial 5 czy 6 dan a ja 5 kyu, spodziewa sie ze odpowiem mu tym samym. Wtedy jest sprawiedliwie i panuje czysta harmonia i milosc.

Ale jak ktos nieco bardziej zaawansowany wywala swoje frustracje na mniej zaawansowanym a ten bardziej poczatkujacy nie ma prawa mu dokopac, to wtedy sprawiedliwosci NIET.
I o to tu glownie chodzi. Musi byc rownowaga. Ying i Yang - jak mowia w Szczebrzeszynie.

Bol jest doskonalym nauczycielem tym lepszym, im za wiekszego kozaka sie uwazasz. Bo to przeciez dziala w dwie strony :wink:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Nie ma racji. Opowiada bzdury.
Im bardziej doswiadczony tym bardziej odpowiada ze wspolcwiczacego. Zrobic komus krzywde zeby pokazac "ze tak mozna" to zadna sztuka.
To tak jak w koszykowce "za podanie odpowiada podajacy" nie ma tlumaczenia ze byla roznica poziomow itp glupoty.

mogl byc zly ze ma czarny pasek a cwiczy z toba... wkoncu moze przyjechal ostro trenowac a nie bawic sie ....


Smieszne. Tacy ludzie chca "ostro trenowac" tylko z poczatkujacymi. Gdyby powiedzial to przed treningiem na pewno by znalazl kogos godnego swojej wielkosci, prawda ? :wink:
  • 0

budo_ian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Ai - mam nadzieje, ze to byl "wypadek przy pracy" - moze on nie wiedzial ze jestes poczatkujaca (nie znal Cie wczesniej), i to byl pech, ze Twoja stopa znalazla sie na skraju maty.
Najwazniejsze bys sie tym nie zrazila do treningow i Aikido w ogole.
Jesli natomiast, niestety zrobil to celowo - hmmm - to bardzo nie wporzo i oby juz nigdy nikt nie chcial z nim trenowac (to taka klatwa :D )

Zycze zdrowia Tobie i Twojej stopce - wracaj na mate !!!

Aaaa - a moze on chcial Ci zaimponowac :lol: Taki meski (zalosny) pokaz sily :lol:

ian
  • 0

budo_ai
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Mozliwe, ze chcial zaimponowac ,ale chyba nie mi tylko innym, w kazdym razie nie zamirzam rezygnowac z aikido, jestem tygrys i latwo sie nie daje :) :) :)
  • 0

budo_ian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc

Mozliwe, ze chcial zaimponowac ,ale chyba nie mi tylko innym, w kazdym razie nie zamirzam rezygnowac z aikido, jestem tygrys i latwo sie nie daje :) :) :)


Brawo ! A tygrys to z chinskiego horoskopu ? :D
  • 0

budo_ai
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
nie z filmu ktory strasznie mnie nudzil, a zapowiadal sie tak dobrze :)
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
ejj spokojnie wszyscy pisza tak jakby znali ta osobe i wiedzieli jaka jest !!!!!!!!!
np.. telex pisze ...Smieszne. Tacy ludzie chca... jezeli tak dobrze go znasz to zapytaj sie go czemu to zrobil i napisz nam i wszyscy beda zadowoleni z kad u was bierze sie tak negatywne nastawienie qrde no!!!

qrde no piszesz ze cie zaprosil i OK powinnas sie cieszyc spodobalas mu sie!!!! i chcial ci zainponowac chail ci wkoncu pokazac jak zrobic technike jakby chcial ci zrobic krzywde nie czekal by na swoja kolej tylko odrazu zrobil jakas katr technike i to by byla zlosliwosc!!!!zapewne chcial dobrze ale wypadki sie zdarzaja... wydaje mi sie ze ten czarny pasek nie improwizowal i napewno robil to wczesnije poprostu tym razem bylo inaczej :=P wydaje mi sie ze ten uraz bylo powodem tego ze noga byla na skraju ...maty a nie z samego uderzenia, i pewnie sam nie wiedzial co sie wlascwie stalo i zglupial ..... Pozatym przeciesz gdyby nie ta noga wszystko bylo byOK chyba ..:-)

telex Im bardziej doswiadczony tym bardziej odpowiada ze wspolcwiczacego.---- a czy ja napisalem ze jest inczej?? chyba nie wiec czego sie czepias...

Szczepan ta zasada jest wszedzie ! przynajmniej tam mi sie wydaje codo blu to przyklad ... na jednym starzu kolega cwiczyl w grupie z bardziej zaawansowanymi ludzmi niepamietam nazwy techniki ale zaczynala sie ona zejsciem z lini i zaslonieciem sie reka przed uderzeniem w twarz a on otym zapominal... po kilku upomnieniach dostal z placka w twarz i juz nie zapomina o zaslonie ... i to tyle jezeli chodzi o bol



AI tak czy inaczej TOcoNASnieZABIJAnasWZMACNIA
:D :D AI jestess WWWIELLKKIMMM TTTYYGGGRYSSSEMMM :D :D

dobranoc :wink:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Ok, juz sie nie denerwuje :D
Popracuje nad tym negatywnym nastawieniem.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Miałem taką przygodę.
Na stażu ćwiczyłem z dziewczyną yonkyo. Ani ja nie jestem miszczem ani ona nie wyglądała na miszcza, ale mi technika wychodziła a koleżance jakoś nie chciała. Za którymś razem kiedy ja byłem tori dziewczyna krzyknęła coś w stylu: człowieku, chcesz mi rękę połamać ?!.
Przeprosiłem grzecznie i kiedy ona była tori pokazałem jej co moim zdaniem mogłaby poprawić w uchwycie, żeby technika zadziałała.
Koleżanka początkowo nie była chyba zachwycona, że zwracam jej uwagę czy może pouczam. Wzięła jednak sobie do serca moje skromne rady i yonkyo w jej wykonaniu zadziałało. Zadziałało jak cholera, o mały włos nie wyrwało mi się: dziewczyno, chcesz mi rękę połamać ?! :)
Na zakończenie ćwiczenia, kiedy dziękowaliśmy sobie ładnie oboje życzliwie uśmiechaliśmy się do siebie chociaż łapska bolały jeszcze długo potem (przynajmniej mnie :) )
Pozdrawiam !
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc

Na zakończenie ćwiczenia, kiedy dziękowaliśmy sobie ładnie oboje życzliwie uśmiechaliśmy się do siebie chociaż łapska bolały jeszcze długo potem (przynajmniej mnie :) )
Pozdrawiam !

....i tak hartowala sie stal..... :)
  • 0

budo_misiek.green
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Bemowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Sorki że się wcinam:
Z ciekawością czytam wasze posty i coraz bardziej korci mnie mała wyprawa na jakąś seksję, ale nie o tym chciałem napisać,
--TO zupełnie inna SW ale parę razy zdarzyło mi się oberwać bo moj "starszy brat" pokazywał mi co sie będzie działo jeśli będę się wymądrzał i robił coś po swojemu :)
--swoją drogą dostałem kiedyś strzał za to że miałem czelność stanąć do ćwiczeń z kimś duuuuuużo lepszym, chyba za krnąbrność a innym razem dostałem plaskacza za zaciętą minę, ale i tak mnie to nie zniechęciło do KF.
  • 0

budo_misiek.green
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Bemowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
A tak a propos czy ktoś wie coś ciekawego odnośnie sekcji na Kole przy ul. Księcia Janusza?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc

A tak a propos czy ktoś wie coś ciekawego odnośnie sekcji na Kole przy ul. Księcia Janusza?

Tak to jedna z czterech sal Warszawskiego Stowarzyszenia Aikido Aikikai - najstarszego klubu aikido w W-wie. Zajątka prowadzi Paweł Zdunowski - zwany przez przyjaciół Kaczorem. :) Wiecej -
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Niestety strona jest w przebudowie w trakcie wakacji :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024