Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuszki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Angazujesz ledzwiowe do tego cwiczenia, z czasem nabawisz sie kontuzji. A te grupy miesniowe sa mniej wytrzymale od miesni brzucha, dlatego tak narawde nigdy tak nie mozna dobrze przecwiczyc "brzucha".

Te wszystkie dawne cwiczenia z wkladaniem nog pod kaloryfer, lozko i "mielenie" powietrza na czas, obnizaniem, podwyzszaniem, w czasie ktorych miesnie brzucha pracuja bardzo krotko etc. - to juz historia.

Zapoznaj sie z ABS. Jesli nauczysz sie... sluchac swojego ciala, wykonywac poprawnie techniki tam zaproponowane, to wystarczy Ci 60-100 ruchow, 6-10 minut na miesnie brzucha i je... ugotujesz.

Ostatnio sam na sobie wyrobowuje ABS2. Niestety, kontuzja barku i szyji powoduje, ze nie moge wykonywac tych najbradziej efektywnych - na drazku. Zatem kombinuje z innymi. Tez wchodza.

Polecam.

K_P
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Hmmm boje sie spytac ale: co to jest ten ABS i ABS2?
CHodzi o to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Ok juz znalalem - szkoda ze na innym forum. :?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Na "tym" forum tez jest link.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

Hmmm boje sie spytac ale: co to jest ten ABS i ABS2?
CHodzi o to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?

Spoko stronaka.Dzieki.(przyda sie) :wink: pozdrawiam
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Taa ABS2 jest beściarski polecam. Łatwo w sieci znaleźć i jescze łatwiej wykonać :) . Nie wymaga praktycznie żadnego sprzętu (tylko drążek czy coś w podobie) i w ogóle zajebiście brzuch wyrabia, po miechu jest różnica :) .
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Mam nadzieje, bo od jutra zaczynam ale zaczne chyba odrazu od piatki.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Zacznij od jedynki ... zobaczysz ze wcale to nie jest takie proste ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Kazdemu wydaje, ze zacznie od piatki :wink: . Ale jak probuje zrobic w wymaganym czasie i poprawnie technicznie to ida nizej.
K_P
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

Kazdemu wydaje, ze zacznie od piatki Wink . Ale jak probuje zrobic w wymaganym czasie i poprawnie technicznie to ida nizej.
K_P

Heh a jednak miales racje. 3 spox mi wystarcza zebym sie malo nie zesral :)
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
ehhh qrde - ten brak opcji edycji :evil:

Takie jedno pytanko techniczne. Przy wykonywaniu wznosow zgietych kolan w zwisie, napisali zeby caly czas utrzymywac zgiecie tlowia. I nie ma sprawy jak mam uda gdzies na poziomie rownoleglym do gleby to nie ma problemu ale jak opuszczam nogi to nie ma bata zebym zachowal te zgiecie. Cos robie zle czy poprostu zacienki jestem jeszcze :)
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Polecam tez sprubowac systemu Areobicznej Szostki Weidera

Tutaj jest zestaw cwiczen , co i jak wykonywac [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
W morde , cos nie dziala

wejdzcie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i w dziale Trening jest topik o tym systemie.

Sory ze tak reklamuje inne forum ale tu chyba nie ma tego systemu.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Dobra , kur** nie wiem co jest , wyjebac te moje posty :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
the d trzymanie wlasciwe jest trudne. Mnie sie wydawalo, ze robie to poprawnie, bo samo cwiczenie nie jest dla mnie nowoscia. Ale jak blizej sie sobie przyjrzalem, to okazalo sie, ze nie robie dobrze. Pracuje caly czas nad poprwanoscia, nie tylko tego cwiczenia. To naprawde wymaga skupienia i kontroli ciala.
K_P
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
No ja wlasnie nie wiem czy w takim wypadku nie lepiej cwiczyc nie opuszczajac nog do ziemi tylko do poziomu przy ktorym jestem w stanie zachowac wygiecie
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Tak wlasnie robie. Wydaje mi sie, ze tu jest najwazniejsze pamietanie o subtelnym i wyizolowanym ruchu "kosci lonowej" w gore, to napina dol brzucha, bez tego tylko sie neka troche miesnie brzucha, a cala robote robi okolica ledzwiowa.
K_P
  • 0

budo_wilq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kolba

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
czy macie moze linka do jakiejś stronki na której są pokazane gify jak robić brzuszki w domowym zaciszu ? ;)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

czy macie moze linka do jakiejś stronki na której są pokazane gify jak robić brzuszki w domowym zaciszu ? ;)

chyba żartujesz, poszukaj dość często pojawiają sie link do "Treningu domatora" lub czegoś takiego.
pzdr
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Przepraszam że odgrzewam, ale uznałem że lepiej nie zaśmiecać forum nowym tematem, skoro taki już jest.

Mam pytanie co do ABSII. Niedawno zacząłem i jestem na poziomie pierwszym. Jest tam takie ćwiczenie jak wypchnięcia nóg w leżeniu i mam w związku z tym ćwiczeniem parę pytań:

1. Według opisu ćwiczenia należy podłożyć pięści wierzchem po obu stronach kości ogonowej. Rozumiem że należy po prostu umieścić pięści pod pośladkami, ale czy ramiona mają być wyprostowane i biec pod plecami wzdłuż kręgosłupa, czy też może należy zgiąć łokcie, tak aby ramiona przebiegały obok ciała a jedynie pięści znajdowały się pod nim?

2. Podczas wykonywania ćwiczenia należy utrzymywać głowę i barki w górze. O ile w pierwszej fazie mogę to wykonać, o tyle w momencie gdy wypchnę już nogi maksymalnie do góry moje barki leżą na ziemi - mogę co najwyżej podnieść głowę. Czy to normalne, czy też coś robię źle? Po pewnym czasie zauważalny też jest ból mięśni karku i szyi - czy da się to zredukować, czy też jest to integralna część ćwiczenia?

3. Gdy wypycham nogi do góry to mijają one pion i są nachylone lekko skośnie w stronę mojej głowy (tak że stopy mam nad głową), czy jest to błąd i czy powinienem starać się utrzymać idealny pion?

4. Czy gdy wypchnę już nogi do góry to powinienem je tam chwilę przytrzymać, czy też mam "machać" nogami w regularnym i nieprzerwanym tempie?

5. Podczas wykonywania ćwiczenia, gdy wypchnę nogi, mój kręgosłup bardzo mocno naciska na ziemię swoim odcinkiem umieszczonym mniej więcej na środku pleców, co powoduje ból. Czy jest to normalne, a jeśli nie to co zrobić, aby wykonywać ćwiczenie poprawnie? Dodam, że ćwiczę na podłodze bez żadnego dywanu - czy zaleca się ułożyć karimatę, koc czy cokolwiek co "zmiękczy" powierzchnię na której wykonuję ćwiczenie?

6. Gdy wypycham nogi do góry, czuję że oprócz brzucha pracują też ręce które leżą na ziemi i na nią naciskają pomagając wypchnąć ciało. Czy tak powinno być, a jeśli nie to jak "powstrzymać" ręce od pomagania?

To tyle, jak przypomnę sobie coś więcej to napiszę. Z góry dziękuję za pomoc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024